Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 6:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 8:37 am 
Offline

Registrován: ned čer 26, 2011 11:48 pm
Příspěvky: 20
Máte někdo prosím zkušenosti s jakonovým sirupem? Dle toho co o něm všude píšou jsem nabyla dojmu, že je to složením něco jako inulin a rostou na tom jen ty vhodné bakterie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 9:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
ev22 píše:
Dobrý den,

pročítám Vaše stránky a ráda bych se zeptala na Váš názor.

Cca rok s přestávkami trpím kvasinkovou poševní infekcí. Na gynekologii jsem dostala opakovaně čípky, mastičky atd. které příliš nezabíraly, infekce se vracela. Zhruba po půl roce se přidalo nadýmání (mývala jsem problémy i dříve ale v menší intenzitě), říhání po jídle, bolest břicha, bílý povlak na jazyku, po jídle mi bylo těžko, mastná stolice, pálení žáhy. Hledala jsem tedy informace na internetu a z nich jsem pochopila, že mám pravděpodobně kvasinky rozmnožené i ve střevech. Začala jsem tedy omezovat sladké, na které jsem do té doby měla obrovské chutě prakticky stále. Před zhruba 2 měsíci po neustávajících problémech jsem si konečně uvědomila, že musím opravdu radikálně změnit své stravovací návyky. Začala jsem užívat bylinný přípravek fungilen (doporučovaný na stránkách http://www.novyobzor.cz/). Nasadila jsem zároveň kvasinkovou dietu, vyhýbám se naprosto všem cukrům, přestala jsem jíst výrobky z mouky (po vynechání chleba zmírnění nadýmání), zvýšila jsem příjem bílých jogurtů (selský jogurt), nyní si vyrábím kefíry z tibetské houby, nepiji kávu ani sladké čaje, piji pouze čistou vodu někdy s vymačkaným citronem nebo čaje rooibos a z aloe vera. Má kvasinková dieta má ještě mezery, které se snažím "vychytat" je mi však podstatně lépe. Přesto ale některé příznaky přetrvávají je jimi říhání po jídle nyní již velmi mírné, někdy mastná oka ve stolici a občasné bolesti zřejmě střev, gynekologický zánět bohužel přetrvává (s malými přestávkami). Minulý týden jsem navštívila praktického lékaře, popsala jsem mu můj stav s otázkou zda nemohu mít v těle přemnožené kvasinky. Nad mou otázkou se pousmál, doporučil volně prodejné léky na slinivku a vyšetřil mě. Pohmatem vše ok, výsledky krve v pořádku (játra, slinivka, žaludek, žlučník, ledviny, cukrovka, cholesterol, štítná žláza, krevní obraz v pořádku). Na sonu vše také naprosto v pořádku. Pana doktora jsem upozornila na hraniční hodnoty mojí maminky při testech na lepek takže krev byla také poslána na toto testování, na výsledky stále čekám.

Asi před 3 týdny jsem poprvé provedla klystýr s citronem a dle toho co bylo patrné ze mě vyšly kusy kvasinek. Minulý týden ve čtvrtek jsem klystýr opakovala tenkráte kávový, podařilo se mi jej udržet jen chviličku, druhý den vše ok tedy do pátečního večera kdy mě začalo bolet v levém boku a podbřišku. Trvalo to skoro celý víkend, chtěla jsem původně klystýr opakovat i o víkendu, ale měla jsem obavu abych si nějak neublížila. Teď už je zdá se vše v pořádku, sem tam mě něco zabolí.

Můj dotaz tedy zní zda klystýry opakovat, zda se mohlo jednat o podráždění kvasinek ve střevě? Stolici mám stále většinou při prvním ranním vyprázdění s mastnými oky, další už je ok. Jím teď více oříšků - mandlí, slunečnicové oříšky, také kokosový olej. Stolice je spíše žlutá, jím ovšem hodně kefíru, jogurtů které mi, zdá se, pomáhají. Se zácpou jsem nikdy problém neměla, chodím pravidelně 2 - 3 denně na WC, je mi 26 let, jsem štíhlé postavy.

Vím že s kvasinkami je to běh na dlouhou trať, bojovat tedy budu, uvidím ještě co výsledky alergie na lepek.

Děkuji za Vaši odpověď

Eva

Osobně bych to vyhodnotil jako nedostatek žaludeční kyseliny a tím pádem oslabenou slinivku, což vám ten lékař řekl sice originálně, ale patrně správně, vyzkoušejte si krkacím testem stav kyseliny chlorovodíkové v žaludku a pokud tam nebude, tak ji musíte dodávat. Jinak Pancreolan vyzkoušet můžete, tím se nic pokazit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 9:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
Dobry den, uz dlhsie ma trapi prekyslenie organizmu a aj candida. Chcem sa spytat, aky by bol vas doporuceny postup pri liecbe, ako kombinovat potraviny, resp coho je lepsie sa zbavit skor - prekyslenia alebo candidy? Kedze jedalnicky pri oboch problemoch sa lisia, neviem cim je lepsie zacat. Dakujem

Člen sakul vám to píše správně, začněte číst, vše na co se ptáte je zde mnohokrát zmíněno a není důvod to stále dokola memorovat. Přejděte na zeleninu s tukem a bílkovinou, což většinou srovná jak kandidu, tak překyselení, jinak kyselost je primární a sekundární je kvasinka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 9:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Našel jsem zajímavé stránky o kandidě, bohužel v angličtině. Udělal jsem krátký výcuc zaměřený na potraviny. Většinou je to již ohraná písnička, ale pár věcí mne překvapilo.

Především autor doporučuje rajčata, která často bývají v sekci NE a zakazuje například zelené olivy, pickles, tuňáka a kešu. Ty naopak bývají většinou v sekci ANO nebo neutrální.
Konečně jsem také pochopil, proč grepy bývají schvalovány. Mají sice poměrně velký obsah sacharidů, ale kyselina (asi zřejmě salycilová, autor však neuvádí) kvasinky zároveň zabíjí. Jestli se takto efekt ale vyrovná je otázkou a osobně bych je v prvních fázích diety vynechal

ANO
Stévie, ale ještě lépe xylitol
Maso
Vejce
Domácí jogurt
Sýry
Máslo
Zelenina a šťávy
Osmotická voda nebo destilka
Černé olivy
Jablečný ocet
Oleje: kokosový, lněný, olivový, hroznový
Rajčata

NE
Cukr
Ovocné džusy
Margaríny
Chleba, Droždí
Brambory (po 14 dnech trochu možno)
Luštěniny (po 14 dnech trochu možno)
Káva a čaj (přiměřeně bylinkové a fungicidní)
Nic z obilí (ani amarant, quinou, ječmen, rýži apod)
Zelené olivy
Sojová omáčka
Pickles
Kečupy, dipy majonézy
Tuňák
Ořechy s plísňovým potenciálem (arašídy, kešu)
Mrkev s velkou obezřetností a když už tak syrovou
Ovoce (vyjímečně grepy a zelená jablka, sice kvasinky krmí, ale díky kyselině i zabíjí)


Autor doporučuje hodně tuků a málo sacahridů. Samozřejmě srovnat ph a hodně pochybu, méně stresu atd. To je ovšem již stále dokola.

Ano, je to stále dokola, ale opakování je matka moudrosti a drobné odchylky jsou normální, je to vždy podle individuálních pocitů autora.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
vladěna píše:
Máte někdo prosím zkušenosti s jakonovým sirupem? Dle toho co o něm všude píšou jsem nabyla dojmu, že je to složením něco jako inulin a rostou na tom jen ty vhodné bakterie.

Tak na to nedovedu jednoznačně odpovědět, ale obecně upravené extrakty moc ideální nebývají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 12:14 pm 
Offline

Registrován: pon říj 17, 2011 8:11 am
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Osobně bych to vyhodnotil jako nedostatek žaludeční kyseliny a tím pádem oslabenou slinivku, což vám ten lékař řekl sice originálně, ale patrně správně, vyzkoušejte si krkacím testem stav kyseliny chlorovodíkové v žaludku a pokud tam nebude, tak ji musíte dodávat. Jinak Pancreolan vyzkoušet můžete, tím se nic pokazit nedá.

Děkuji za reakci, zatím tedy zkusím Pancreolan a dnes si koupím zároveň i sodu a hned zítra zkusím krkací test. Četla jsem Váš článek z Receptáře, že úbytek této kyseliny souvisí se stresem a pravdou je že před rokem jsem nastoupila do firmy kde jsem byla ve stresu opravdu extrémním a někdy v tu dobu pak začaly mé problémy. Na internetu jsem prohledala kde co a problém se žaludeční kyselinou jsem tušila. Lékařské vyšetření na přítomnost kyseliny chlorovodíkové v žaludku pak předpokládám probíhá endoskopem.

Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 3:29 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
zajímavé Sakule, ty rajčata jsou podle mně ale do kategorie "spíš ne"
Evo, v průběhu dne si najdu čas něco napsat doufám, ale chtěl bych Vás dopředu varovat před Petrem 2. Je to patologický magor,
který si zahrává s lidma tím, že jím radí totální nesmysly. Když už chcete něčí rady poslouchat, určitě ne jeho.

Psst ticho! Jako by tu nekdo mluvil??? \":)\"). PS: Dej si pohov! \":)\") Kdyz magor tak magor. \":)\"))

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 7:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
ev22 píše:
Děkuji za reakci, zatím tedy zkusím Pancreolan a dnes si koupím zároveň i sodu a hned zítra zkusím krkací test. Četla jsem Váš článek z Receptáře, že úbytek této kyseliny souvisí se stresem a pravdou je že před rokem jsem nastoupila do firmy kde jsem byla ve stresu opravdu extrémním a někdy v tu dobu pak začaly mé problémy. Na internetu jsem prohledala kde co a problém se žaludeční kyselinou jsem tušila. Lékařské vyšetření na přítomnost kyseliny chlorovodíkové v žaludku pak předpokládám probíhá endoskopem.

Eva

To sice tak probíhá, ale je z pohledu zjištění reálného stavu HCl je dost neprůkazné, oni zjistí zda tam jsou, nebo nejsou kyseliny, ale těch tam může být celkem dost druhů, ovšem vás zajímá pouze HCl, která tam patří, ty ostatní tam nepatří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 9:34 am 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 12:31 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Kladno
Zdravím,

onehdá jsem navštívil Juliuse Patakyho, pokud znáte. Specializuje se také na zdravou výživu a reflexni terapii nohou a diagnostiku. Říkal mi že všichni (většina) z nás máme v těle plíseň, která nám vede až do mozku, aby mohla žít, "nutí" nás jíst nezdravé "srágory". Napadla mě souvislost, že mohl myslet Candidu, je Candida i v mozku?

_________________
Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.

- Robert Fulghum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 9:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Elkim píše:
Zdravím,

onehdá jsem navštívil Juliuse Patakyho, pokud znáte. Specializuje se také na zdravou výživu a reflexni terapii nohou a diagnostiku. Říkal mi že všichni (většina) z nás máme v těle plíseň, která nám vede až do mozku, aby mohla žít, "nutí" nás jíst nezdravé "srágory". Napadla mě souvislost, že mohl myslet Candidu, je Candida i v mozku?

To má správný názor, a kandida se může vyskytovat v celém těle, ta nemá omezení, kde být může a kde ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 10:35 am 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 12:31 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Kladno
Jarda píše:
To má správný názor, a kandida se může vyskytovat v celém těle, ta nemá omezení, kde být může a kde ne.

Tak mě ještě napadlo, může se přenést kandida na člověka který ji nemá líbáním? \":o\" \":idea:\"

_________________
Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.

- Robert Fulghum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 10:54 am 
Offline

Registrován: pon říj 17, 2011 8:11 am
Příspěvky: 5
Jarda píše:
To sice tak probíhá, ale je z pohledu zjištění reálného stavu HCl je dost neprůkazné, oni zjistí zda tam jsou, nebo nejsou kyseliny, ale těch tam může být celkem dost druhů, ovšem vás zajímá pouze HCl, která tam patří, ty ostatní tam nepatří.

Tak jsem dnes ráno vyzkoušela krkací test a říhnutí nastalo po 2 minutě... test budu ještě opakovat zítra a pozítří. Zkusila jsem také slinový test na candidu a část zakalených slin ihned spadla ke dnu v provázcích, druhá část zůstala i po 30 min. nahoře. Také jsem vypozorovala že problémy se stolicí začínají téměř vždy pokud se znovu objeví i poševní výtok. Od včera zkouším Pancreolan.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 7:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Elkim píše:
Tak mě ještě napadlo, může se přenést kandida na člověka který ji nemá líbáním? \":o\" \":idea:\"

Někdo tvrdí, že ano, ale já tento názor nezastávám, je v každém z nás a to po celý život. Vlastně se vůbec nemusí nějak přenášet, ona ve vás je stále a záleží pouze na tom, kdy ji už neuřídí váš imunitní systém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
ev22 píše:
Tak jsem dnes ráno vyzkoušela krkací test a říhnutí nastalo po 2 minutě... test budu ještě opakovat zítra a pozítří. Zkusila jsem také slinový test na candidu a část zakalených slin ihned spadla ke dnu v provázcích, druhá část zůstala i po 30 min. nahoře. Také jsem vypozorovala že problémy se stolicí začínají téměř vždy pokud se znovu objeví i poševní výtok. Od včera zkouším Pancreolan.

Pozor na to, krknutí musí být opravdu chlapské, ne takové dámské upšouknutí. Většina lidí má zaplynovaný žaludek a po vypití té dávky vody jim prostě ujde ta bublina ze žaludku, což se nedá za krknutí považovat. Jinak je vidět, že kvasinka si vás pěkně dobírá a pokud ji podráždíte, tak o sobě dá hnedle vědět. Patrně by bylo dobré provádět klystýry s přídavkem jablečného octa, to jí moc nesedí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2011 11:19 am 
Offline

Registrován: pon říj 17, 2011 8:11 am
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Pozor na to, krknutí musí být opravdu chlapské, ne takové dámské upšouknutí. Většina lidí má zaplynovaný žaludek a po vypití té dávky vody jim prostě ujde ta bublina ze žaludku, což se nedá za krknutí považovat. Jinak je vidět, že kvasinka si vás pěkně dobírá a pokud ji podráždíte, tak o sobě dá hnedle vědět. Patrně by bylo dobré provádět klystýry s přídavkem jablečného octa, to jí moc nesedí.

Zkouší mě pořádně, zbavit se jí bude stát ještě námahu. Jablečný ocet zkusím, doma jej mám. Zvažuji nyní návštěvu gastroenteorologie, pan doktor mi ani nevzal stěry z jazyka (říkala jsem mu o bílém jazyku), s tím se zkusím obrátit na zubní. Především bych potřebovala mít potvrzeno na papíře, že se jedná o kvasinku přemnožemnou celém trávícím traktu - tedy pokud tam skutečně je nebo o co se vlastně jedná. Je těžké všem kolem při jídle vysvětlovat proč nebudu jíst to nebo ono. Nejhůře to nesou asi moje rodiče když dorazím o víkendu na oběd stále mi nutí sladké atd. nejsem schopna jim vysvětlit jak mi je.
Krkací test jsem dnes opět zkoušela zase stejný výsledek, myslím že se jednalo skutečně o chlapské říhnutí \":)\", ale Pancreolan zdá se celkem pomáhá, jen mě pořád pobolívá různě žaludek, ne moc, ale cítím je.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz