Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 6:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 8:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
ev22 píše:
Zkouší mě pořádně, zbavit se jí bude stát ještě námahu. Jablečný ocet zkusím, doma jej mám. Zvažuji nyní návštěvu gastroenteorologie, pan doktor mi ani nevzal stěry z jazyka (říkala jsem mu o bílém jazyku), s tím se zkusím obrátit na zubní. Především bych potřebovala mít potvrzeno na papíře, že se jedná o kvasinku přemnožemnou celém trávícím traktu - tedy pokud tam skutečně je nebo o co se vlastně jedná. Je těžké všem kolem při jídle vysvětlovat proč nebudu jíst to nebo ono. Nejhůře to nesou asi moje rodiče když dorazím o víkendu na oběd stále mi nutí sladké atd. nejsem schopna jim vysvětlit jak mi je.
Krkací test jsem dnes opět zkoušela zase stejný výsledek, myslím že se jednalo skutečně o chlapské říhnutí \":)\", ale Pancreolan zdá se celkem pomáhá, jen mě pořád pobolívá různě žaludek, ne moc, ale cítím je.

Nemá smysl komukoliv cokoliv vysvětlovat, prostě snězte to, co vám vyhovuje a ostatní odmítněte, což není potřeba vysvětlovat, prostě to nechci. Že by to oficiální medicína potvrdila, to je spíše z říše pohádek, oni na to nejsou ani nijak vybaveni, plísně prostě nejsou jejich koníček. Ten test se tedy zdá v pořádku a na žaludek můžete vyzkoušet vždy požvýkat kousek syrové brambory, nebo vypít trochu čerstvé bramborové šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2011 7:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Dnes jsme porovnávali doma dvě sladila - stévii v podobě sladíka a xylitol. Stévie zdá se stačí menší množství a je výraznější. Nicméně má zvláštní dochuť, trochu jako peprmint a je tam i náznak jakoby chloridu zinku, který nám nesedl. Tato dochuť je cítit i dlouho poté a díky ní má sladík omezené použití (tedy podle mne).

Xylitol se svojí strukturou více podobá cukru, je ho však potřeba použít větší množství. Na litr lapacha jsem musel použít cca 5-6 lžiček až byla chuť sladká. Nicméně sladkost je to přirozenější a pro nás rozhodně příjemnější. Chybí právě ona zvláštní chuť a je cítit jen sladkost.

Sladili jsme čaj, dělali sladkokyselou zálivku a patlanici. Všude se osvědčil a nahradil cukr. Patlanice byla dokonce výtečná. Pokud bude zkoušet doporučuji následující:

Udělat základ SP a přidat trochu skořice, zázvoru, kokosu nebo máku a xylitol. Chutná opravdu výborně.

Sladík u nás doma tedy nezaujme své místo, xylitol rozhodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2011 8:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
sakul píše:
Sladili jsme čaj, dělali sladkokyselou zálivku a patlanici. Všude se osvědčil a nahradil cukr. Patlanice byla dokonce výtečná. Pokud bude zkoušet doporučuji následující:
Udělat základ SP a přidat trochu skořice, zázvoru, kokosu nebo máku a xylitol. Chutná opravdu výborně.

Prečo máš potrebu sladiť resp. nahrádzať cukor? Nemyslím to zle, iba sa pýtam zo zvedavosti. Mňa by nikdy nenapadlo sypať akékoľvek sladidlo do lapacha ani do patlanice, majú svoju osobitnú chuť a sladká chuť podľa môjho názoru by ich pokazila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2011 10:44 pm 
Offline

Registrován: úte led 04, 2011 11:07 am
Příspěvky: 27
Jsem na protikvasinkové dietě a kvasinky podle plivací testu v 90% nemám... (tedy test je negativní, samozřejmě nějaké mít musím). Mám ale problém s ekzémem, kterého se nemůžu zbavit, nevíte někdo, co by pomohlo? Klystýry provádím pravidělně zhruba každý týden a šanku dělám asi každý měsíc.... děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 6:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Dnes jsme porovnávali doma dvě sladila - stévii v podobě sladíka a xylitol. Stévie zdá se stačí menší množství a je výraznější. Nicméně má zvláštní dochuť, trochu jako peprmint a je tam i náznak jakoby chloridu zinku, který nám nesedl. Tato dochuť je cítit i dlouho poté a díky ní má sladík omezené použití (tedy podle mne).

Xylitol se svojí strukturou více podobá cukru, je ho však potřeba použít větší množství. Na litr lapacha jsem musel použít cca 5-6 lžiček až byla chuť sladká. Nicméně sladkost je to přirozenější a pro nás rozhodně příjemnější. Chybí právě ona zvláštní chuť a je cítit jen sladkost.

Sladili jsme čaj, dělali sladkokyselou zálivku a patlanici. Všude se osvědčil a nahradil cukr. Patlanice byla dokonce výtečná. Pokud bude zkoušet doporučuji následující:

Udělat základ SP a přidat trochu skořice, zázvoru, kokosu nebo máku a xylitol. Chutná opravdu výborně.

Sladík u nás doma tedy nezaujme své místo, xylitol rozhodně.

Tak ono to je jak u koho, každému chutná něco jiného, třeba u nás to vyhrál Sladík, nicméně používat se dají oba výrobky, po zdravotní stránce a hlavně z hlediska množení kvasinek, neškodí ani jeden.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 6:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
zuzanka píše:
Jsem na protikvasinkové dietě a kvasinky podle plivací testu v 90% nemám... (tedy test je negativní, samozřejmě nějaké mít musím). Mám ale problém s ekzémem, kterého se nemůžu zbavit, nevíte někdo, co by pomohlo? Klystýry provádím pravidělně zhruba každý týden a šanku dělám asi každý měsíc.... děkuju.

Pravidelně si kontrolujte pH moče a upravte ho do hodnot 7,5-7,8 pH, přičemž se souběžně pokuste tělo vyčistit, buď pomocí MMS, nebo trojčátka, od patogenních breberek. Také dost pomáhá dodávání omega 3 mastných kyselin, třeba sirná patlanice, nebo rybí tuk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 9:58 am 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
tak jsem z té kandidy volaký zmatený. dříve, za dob striktní protikvasinkové diety, plivací test vypadal tak, že shora visely drobné vlásky a dole bylo nepatrně usazeno. energie většinou na nule, hučení v uších, únava, potřeba spánku minimálně 8 hodin. teď jsem měl takový úletový týden související s dovolenou, nešlo se tam stravovat vita, takže do jídelníčku se mi vrátily všemožné prasárny, co si jen dovedete představit, prostě jsem si, jak radí pan Jarda, dal řádně do sosáku, aby psychika zase tak nestrádala s tím, že se po návratu zase do kvasinky zase řádně obuju. energie celou dobu perfektní, hučení pryč, spánku klidně jen pár hodin, co by ne, takových sacharidů \":)\" no a stačil jeden = včerejší den na vita stravě a už dopoledne se dostavila malátnost, totálně unavené ruce, hučení v uších, večer absťák po sacharidech jak hrom. včera a dneska ráno ve skleničce čisto, čekal jsem provazy jak blázen, nechápu, asi se ta bestie odstěhovala do jiných krajin těla ? je možné, že se mnou kvasinka = únava, skoro až lehce psychedelické stavy, začne takhle mávat jenom po pár hodinách, kdy nedostane svou dávku sacharidů, na kterou si během toho týdne zvykla ?

dále mě tak napadlo, co se týče sacharidů v luštěninách ve srovnání s pohankou, ta je na tom o trochu líp, mám spíš zařadit pohanku a vynechávat luštěniny nebo radši vypráskat obojí ?

a ještě taková prkotina, která do sem moc nepatří: po snídani = zelenina + ořechy nebo semínka, mívám většinou brzy hlad, je vhodné za 2 hodiny do sebe naládovat třeba celer nebo zažívání zbytečně přetěžuji ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 1:49 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Pohanka ani luštěniny nepatří do přísné části fáze protikvasinkové diety - obojí má poměrně vysoký podíla sacharidů, pohanka dokonce 70-80 procent. Myslím, že se dají zařadit občasně do druhé fáze po 1-3 měsících kdy je kvasinka pod kontrolou.

Co se týče jídla dvě hodiny po ořechovo zeleninové snídani tak se domnívám, že takový odstup je minimální přijatelný. Zelenina se tráví 1-2 hodiny, ořechy zřejmě déle. Problém by mohl být pokud byste si dal ovoce, prootže to se tráví super rychle a zřejmě by se záhy se vším ostatním potkalo. To je však jen domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 1:55 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Sybilla píše:
Prečo máš potrebu sladiť resp. nahrádzať cukor? Nemyslím to zle, iba sa pýtam zo zvedavosti. Mňa by nikdy nenapadlo sypať akékoľvek sladidlo do lapacha ani do patlanice, majú svoju osobitnú chuť a sladká chuť podľa môjho názoru by ich pokazila.

Tohle je zřejmě individuální. Já jsem nikdy na sladké neměl moc chuť, ale teď co vynechávám veškeré cukry včetně sacharidů a tedy i ovoce, mi sladká chuť v této podobě přijde vhod. Chuť patlanice na sladko se skořící, zázvorem kokosem a xylitolem mě hodně překvapila a snědl jsem jí 2x více než obvykle.

Navíc kromě dobré chuti jsou tam i benefity v podobě ochrany zubů a kostí a protikvasinkového efektu. Není tedy pro mne kromě financí důvod proč si tento doplněk nedopřát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 4:44 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
sakul píše:
Pohanka ani luštěniny nepatří do přísné části fáze protikvasinkové diety - obojí má poměrně vysoký podíla sacharidů, pohanka dokonce 70-80 procent. Myslím, že se dají zařadit občasně do druhé fáze po 1-3 měsících kdy je kvasinka pod kontrolou.

Co se týče jídla dvě hodiny po ořechovo zeleninové snídani tak se domnívám, že takový odstup je minimální přijatelný. Zelenina se tráví 1-2 hodiny, ořechy zřejmě déle. Problém by mohl být pokud byste si dal ovoce, prootže to se tráví super rychle a zřejmě by se záhy se vším ostatním potkalo. To je však jen domněnka

děkuji. že je to s pohankou a luštěninami v první fázi až tak kritické, jsem netušil. takže pokud se nepletu, zbývá mi v podstatě pouze zelenina, tuky a kefír = ten by neměl činit problémy ? kolik můžu denně toho tuku, aby to zase nepůsobilo problémy se vstřebáváním sacharidů ze zeleniny ? jestli to tu už je někde napsané, tak se kaju \":oops:\" , vlákno pečlivě pročítám, ale je poněkud nekonečné a nedá se to zvládnout za den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 6:29 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
O stránku zpět máte seznam pro první fáze diety. Sice je třeba hodně věí vynechat, na druhou stranu poměrně dost věcí zústává a i kdyby měl e člověk takto stravovat celý život hlady neumře a strádat myslím taky nijak nebude. Je to o zvyku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 11:48 am 
Offline

Registrován: pon říj 17, 2011 8:11 am
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Pozor na to, krknutí musí být opravdu chlapské, ne takové dámské upšouknutí. Většina lidí má zaplynovaný žaludek a po vypití té dávky vody jim prostě ujde ta bublina ze žaludku, což se nedá za krknutí považovat. Jinak je vidět, že kvasinka si vás pěkně dobírá a pokud ji podráždíte, tak o sobě dá hnedle vědět. Patrně by bylo dobré provádět klystýry s přídavkem jablečného octa, to jí moc nesedí.

Včera jsem zkusila klystýr s jablečným octem a nestačila jsem se divit kolik kvasinek ze mě vyšlo! Napouštěla jsem 2 litry na 3x vleže, v klidu, na druhý a třetí nálev jsem vydržela cca 10 min. Na podruhé a napotřetí vyšla jen čistá voda s kusy a kousky bílých kvasinek. Takže v tomto budu pokračovat ať je zničím \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 1:46 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Dobry den,zdravim vsehny,
mám stejny problém jako Ev22 už to tady resím nekoli mesícz a zatím porád nedokážu dostat kvasinky pod kontrolu. Omezila jsem uplne vsechno jim jen nizkosacharidovou zeleninu,vajicka,doporucovane orechy,avokado,kozi syry,tvaroh a nekdy maso(kruta,ryba),doporuc.oleje. Mám málo bílých krvinek,tak zeleninu dodavat musim i kvuli ph to se take snazim udrzet, ale presto se mi nedari dostat kvasinky hlavne z urogynekologickehe oblasti,stale vytoky atd. Taky jsem strasne hubena a nevim jak pribrat na teto diete?
. Nevite jestli se da vubec candida dostat pod kontrolu pri uzivani antikoncepce?
dekuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 10:38 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Sara111 píše:
Dobry den,zdravim vsehny,
mám stejny problém jako Ev22 už to tady resím nekoli mesícz a zatím porád nedokážu dostat kvasinky pod kontrolu. Omezila jsem uplne vsechno jim jen nizkosacharidovou zeleninu,vajicka,doporucovane orechy,avokado,kozi syry,tvaroh a nekdy maso(kruta,ryba),doporuc.oleje. Mám málo bílých krvinek,tak zeleninu dodavat musim i kvuli ph to se take snazim udrzet, ale presto se mi nedari dostat kvasinky hlavne z urogynekologickehe oblasti,stale vytoky atd. Taky jsem strasne hubena a nevim jak pribrat na teto diete?
. Nevite jestli se da vubec candida dostat pod kontrolu pri uzivani antikoncepce?
dekuji za rady

Je to opravdu tuhý boj, nevím jak je to s HA, tu naštěstí nevyužívám a i kdybych se tu přivtělil jako žena ani bych neužíval, nicméně pro srovnání s vašimi zkušenostmi zde jsou mé poznatky.

Kvasinkou jsem se začal zabývat cca před rokem. Tehdy jsem vynechal mouku, cukr, klasickou sůl a mléko (kromě SP a kefíru plus občas sýr až ve 4. fázi). Skladbu jídla postupně měním ale vždy jsem měl vynechány všechny tyto věci ve všech těchto fázích. Po celou dobu cvičím jógu a věnuji se aspoň trochu meditacím

1. fáze: říjen 2010 - cca únor 2011: razantně jsem najel na očisty (klystýry. šanka, játra, klouby, lymfa), vitamíny a prostředky (tablety oxy, lepicol, sanogel, mms apod.). Strava převážně ovoce a zelenina, občas maso, hodně pohanky, jáhel, brambor, quinoi atp. Střídavě testuji syrovou a vařenou stravu
Stav: kvasinka aktivní, ekzém strašný, imunita slušná, trávení se postupně zlepšující, ph rozkolísané

2.fáze: únor - březen 2011: pokračuji ve většině výše zmíněného ale poprvé zavádím část protikvasinkové diety, vynechávám brambory a ovoce, stále ale jím pseudoobliloviny. Zařazuji ve větším lichořešnici a hlavně lugol (až 40 kapek). Na konci fáze je kvasinkový test poprvé pár týdnů negativní. Hodně myslím pomohl lugol. Dostávám první výsledky vlasové analýzy a zjisšťuji dost tragické výsledky. Hlavně draslík je skoro na nule. S pocitem že nad kvasinkami je vyhráno a se snahou doplnit draslík najíždím zpět ve velkém na brambory a ovoce, včetně sušeného. Během pád dní je test opět pozitivní, přichází krátké období neuvěřitelné plynnatosti a kvasinka je zpět
Stav: po krátké nečinnosti je kvasinka aktivní více než předtím, ekzém špatný, imunita slušná, trávení až na krátkou fázi velmi dobré, ph lepší

3. fáze březen - září 2011: přichází jaro a sním levné ovoce. Kvasinka potvrzena na vyšetření s mik. s temným polem. Rozhodl jsem se změnit taktiku a místo protikvas. opatření posilovat imunitu právě konzumací OZ a šťáv. Po celou dobu hromady ovoce i zeleniny včetně šťáv a výrazná vit. a min. suplementace (cca 30 prvků najednou) sestavená na základě VA a mikroskopu s temným polem. Dopřávám si také štědře pivo, víno nebo burčák (cca 2x týdně). Hodně jsem na slunci, sportuji. Kvasinkový test celou dobu výrazně pozivitní, ale žádné vnější projevy (plynnatost, ekzémy apod). Preventivně jsem bral jen kyselinu kaprylovou 1-2g denně.
Stav: kvasinka podle testu aktivní, ale žádné její projevy, ekzém žádný - kůže zcela čistá, trávení vynikající, imunita výborná, sezóní alergie mírnější průběh než minulé roky, ph většinu času nad 7,psychika skvělá. Takto bych bez problémů mohl existovat s kvasinkou celý rok a dále jsem ji až do podzimu neřešil.

4. fáze září - dosud S příchodem prvních chladných dní mocný nástup ekzému, asi tak jako bych za celý rok neudělal jediný kus práce a samozřejmě pozitivní kvasinkový test. Stav má vliv i na psychiku a přichází po dlouhé době deprese a chuť s tím praštit. Pokus s posílením imunity a zbavení se kvasinky bez výraznějších protikvas. opatření ve 3 fázi naprosto nevyšel.
Nyní jsem měsíc na velmi přísné dietě - jen zelenina, SP, vejce, ořechy, občas maso, sýry. Nejím ani potraviny s otazníkem jako pseudooblioviny, rajčata, olivy apod. Občas si dopřeji grep nebo papáju. Žádný alkohol.
Z fungicidů ve velkém kolidiní stříbro, grep. kapky, kyselina kaprylová, chilli, zázvor, bertrám, skořice, lapacho, maté, vysoké dávky síry (8g), česnek, xylitol. Dále beru vysoké dávky vitamínů a minreálů včetně zelených doplňků a vitamínu D3. Test stále pozitivní i když se zdá že trochu méně.
Stav: mírná deprese, ekzém strašný, imunita výborná, trávení výborné, ph velmi dobré, kvasinky aktivní


Tedy z popisu toho jak jsem zhruba strávil rok je vidno, že kvasinka není holka kterou plácnete po zadku a ona zmizí. Momentálně je to už jediná věc, kterou viním z toho, že můj ekzém je ve stavu nekontrolovatelný, jelikož vše ostatní jsem ošetřil myslím velmi dobře. Za měsíc jdu opět na mikroskop s temným polem a dělám si novou VA a podle výsledků se zařídím jak dále.

Pokud nic z tohoto nepomůže, pronajmu svůj byt, dám výpověď v práci, vezmi si batoh a vydám se najít si podřadnou práci někam k moři. Tam mám vyzkoušeno že můžu jíst a pít cokoli a jsem v pohodě s kvasinkou v množství jak má být.

Přeji všem hodně štěstí a trpělivosti

PS: Vyšetření, doplňky a další opatření mě v tomto období vyšly finančně na více než 50.000,-Kč. Kvasinka je tedy v mém případě docela náročná přítelkyně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 25, 2011 5:59 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Pánové vaše interakce zde na fóru nápadně připomíná přemnoženou kvasinku

- nikdo ji nechce a přesto obtěžuje
- je hrozně otravná a nemá žádný přínos
- téměř se jí nedá zbavit
- přestože ji všichni říkají ať toho nechá ona stále pokračuje

Jardo můžete prosím použít nějaký silný fungicid a opět smazat posledních několik příspěvků, které nikoho nezajímají?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz