Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 12:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 2:45 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jarda píše:
Já to nepíšu jako nutnost, ale jako horní použitelné dávky. Méně bílkovin většinou nijak neškodí i když 0,5 g na kilo váhy a den je již docela dost málo, rozumné je dávat tak 0,7 g. Jakékoliv obiloviny i tyto uvedené, jsou problematické a je třeba si vyzkoušet jak je snesete, obecně se nejlépe snášejí takové domácí vafle, což jsem zde tuším již popisoval, ale ani to nemusí u vás fungovat a potom je lepší se obilovin vzdát. Uvedený postup by teoreticky fungovat mohl, ale bez pokusu to stejně nezjistíte a určitě nebude univerzálně použitelný pro každého.

jinak já jsem se vzdal všeho ovoce kromě grepů(jím je i s tou bílou dužinou) a možná bych vynechal raději tu pohanku a nahradil ji mrkví nebo řepou protože je to živá strava a je to bez práce,kdežto pohanku musíte vařit nebo spařit-toť můj názor.Všeobecně se mi také osvědčilo u sacharidových zdrojů sledovat glykemický index a sacharidy mít v 1 porci max 20-30g(200g mrkve nebo řepy),zbytek tuk a bílkovina.Grepy samotné kdykoliv,ale většinou ráno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 7:47 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
zjedol som sušené slivky/švestky a už ma z nich poriadne pár hodín nafukuje, prdím non-stop....niekde som čítal, že dobre čistia čreva, tak teraz neviem, či ich ďalej konzumovať, alebo vynechať...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 8:16 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Pavel Veselý píše:
možná bych vynechal raději tu pohanku a nahradil ji mrkví nebo řepou protože je to živá strava a je to bez práce,kdežto pohanku musíte vařit nebo spařit

pohanka je tiez ziva strava, nevarim ani neparim, iba namocim do studenej vody na cca 15 hodin hore dole a zjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 8:18 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
stendas píše:
zjedol som sušené slivky/švestky a už ma z nich poriadne pár hodín nafukuje, prdím non-stop....niekde som čítal, že dobre čistia čreva, tak teraz neviem, či ich ďalej konzumovať, alebo vynechať...?

susene ovocie jest pri kandide je poriadny zabijak.... je to velmi koncentrovany cukor, ja som sa na nom rozozrala a teraz mam problem uz aj s normalnymi sladkostami, vobec neodporucam!
no a pokial maju slivky pomoct na stolicu, myslim, ze sa musia jest zasadne namocene po dobu snad nejakych 8 hodin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 8:45 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
Pavel Veselý píše:
Aha,Díky!
to není nic pro mě,protože jako pravidelný návštěvník těchto stránek už všechno toto dělám.Možná mám rezervu v komplexu antioxidantů.Beru jen C 10g,D už jen 1000iu,E 400mg,2 šálky zeleného čaje.Co byste ještě doporučili?A jaksi také nechápu jak to souvisí s tématem.

Tak, že drvivá väčšina ľudí s candidózou sa jej konečne zbaví až po chelácii. Ešte som s ňou nezačal, ale už to mám z huby von a vidím ten rozdiel aj bez chelácie... Pozri si zahranične fóra. Mne sa to tu nechce postovať, ale nájdeš trilión príbehov, samozrejme úspešných, narozdiel od tých v tomto vlákne... Už som tu problém ortute začal rozoberať, ale každý na mňa kakal akurát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 10:10 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
ovekyska píše:
susene ovocie jest pri kandide je poriadny zabijak.... je to velmi koncentrovany cukor, ja som sa na nom rozozrala a teraz mam problem uz aj s normalnymi sladkostami, vobec neodporucam!
no a pokial maju slivky pomoct na stolicu, myslim, ze sa musia jest zasadne namocene po dobu snad nejakych 8 hodin

tie švestky som si len prepláchol teplou vodou....už som myslel, že som sa zbavil candidy, stolica, pľuvací test boli dnes v poriadku, ale po tých sušených švestkách a následnom nafukovaní, prdení...
skúsim ešte raz Sankhapraksalanu, keďže prvý pokus = žiadna reakcia, tie črevá mám stále zanesené..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 10:11 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den,
vzhledem k účinkům lichořeřišnice píšu svůj dotaz sem. Chtěl jsem se zeptat, jak získáváte prášek ze semen lichořeřišnice. Zkoušel jsem je mlet v malém mlýnku na mák a semena jsou na něj moc velká. Prášek na týden takhle melu asi 3 hodiny. Hrůza. Zkoušel jsem je i před tím rozmlátit v hmoždíři a poté namlet, ale celková doba je zhruba stejná. Nevěřím, že tím všichni trávíte tolik času. Ve dvou typech mixéru se mi nepovedlo je rozmixovat. Rád bych se zeptal, jaký konkrétně typ mlýnku nebo mixéru používáte???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 10:12 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Leon píše:
Dobrý den,
vzhledem k účinkům lichořeřišnice píšu svůj dotaz sem. Chtěl jsem se zeptat, jak získáváte prášek ze semen lichořeřišnice. Zkoušel jsem je mlet v malém mlýnku na mák a semena jsou na něj moc velká. Prášek na týden takhle melu asi 3 hodiny. Hrůza. Zkoušel jsem je i před tím rozmlátit v hmoždíři a poté namlet, ale celková doba je zhruba stejná. Nevěřím, že tím všichni trávíte tolik času. Ve dvou typech mixéru se mi nepovedlo je rozmixovat. Rád bych se zeptal, jaký konkrétně typ mlýnku nebo mixéru používáte???

Já používám mlýnek na kávu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 10:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
matejicek píše:
Ještě bych se chtěla zeptat, zítra se chystám na Shankprakshalanu, po které se jí bílá rýže, kterou ale při kvasinkách nesmím...je možné jí něčím nahradit, nebo je to pro jeden den jedno? A vlastně je Shankprakshalana vhodná při candidě? Nemám ji jinak diagnostikovanou, pouze v pochvě, ale předpokládám, že ve střevech bude také.
Děkuji za odpověď

Kandida je vždy všude a ten jeden den se to nepokaká, to holt budete muset vyzkoušet. Jakákoliv forma čištění je vhodná, to také zkoumat nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 10:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Doporučuji pročíst vlákno o optimální výživě a Kwašnievského dietě.V podstatě je to čistá protikvasinková dieta.Držel jsem ji týden a zbavil se tak ohromného množství kvasinek a dá se tam i něco pochopit o metabolismu tuků.Po týdnu jsem si ji přetvořil do racionální verze která je v souladu s těmito stránkami a jsem celkem vyléčen.
jsem sportovec takže moje dávky živin jsou:sacharidy 100g,bílkoviny 100g,tuky 200-250g
zdroje sacharidů-grepy,řepa,mrkev,kefír,jáhly,pohanka
zdroje bílkovin:vejce,kefír,ořechy,sýry,kachní maso,teď kapr,občas ovar,proteinový doplněk pro sportovce
zdroj tuku:olivový olej,sirná patlanina,rybí olej,máslo,občas sádlo,ořechy a semena,kefír vyráběný ze 30ti %ní smetany,kokosový olej
zbytek jídla je jakákoliv nesladká zelenina syrová i vařená v jakémkoliv množství a když mám peníze na hodně zeleniny tak šťávy z nesladké zeleniny.
Výsledek této mé stravy cca po měsíci a půl je ploché břicho,úplné odstranění nadýmání,zmizení chronických bolestí břicha se kterými si nevěděl rady žádný mudr(sono a gastro v pořádku),PH běhá jak má a když ne tak přidám víc okurek,stolice podle p. Jardy(ušetřím i za hajzlpapír).
těch sacharidů a bílkovin tam mám tolik proto že sportuju 10-15 hodin týdně takže to spálím a na kvasinku nic nezbyde.
hlavně je třeba se naučit počítat sacharidy,měl jsem ze začátku váhu ale teď už to jde od oka např:
1 grep 20g sacharidů
1 větší mrkev 20g sacharidů
1 střední řepa 20g sacharidů
1 l kefíru 40g sacharidů
půl hrnku jáhel nebo pohanky 100g sacharidů-POZOR celodenní dávka-když to chci sníst v 1 den tak nejím mrkev řepu kefír ani grep.
kdybych nesportoval tak jdu se sacharidy klidně na 50g denně protože to by měla být dávka kterou za den spotřebuje mozek,tělu stačí jako energie tuk.
Prvních 14 dní mi bylo skutečně zle ale ustupující chronické bolesti břicha mě utvrzovaly že jsem na správné cestě.Teď už jsem si na tuto dietu zvykl a funguju normálně.Váha neklesá ani nestoupá a sportovní výkonost se spíše zvedá protože dělám vytrvalostní sporty kde jde převážně o spalování tuku.
Ale HLAVNĚ jsem rád že nemám ty bolesti břicha a prdění.

To máte pěkné výsledky a je krásně vidět, že stačí problém pochopit a je po problému, což je vlastně jediný důvod, proč jsou lidé nemocní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 10:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
jinak já jsem se vzdal všeho ovoce kromě grepů(jím je i s tou bílou dužinou) a možná bych vynechal raději tu pohanku a nahradil ji mrkví nebo řepou protože je to živá strava a je to bez práce,kdežto pohanku musíte vařit nebo spařit-toť můj názor.Všeobecně se mi také osvědčilo u sacharidových zdrojů sledovat glykemický index a sacharidy mít v 1 porci max 20-30g(200g mrkve nebo řepy),zbytek tuk a bílkovina.Grepy samotné kdykoliv,ale většinou ráno.

Tak z ovoce funguje citrón, grep, avokádo a papaya, případně nějaké bobuloviny, ale to chce vyzkoušet. Obiloviny jsou vždy velký problém a je opravdu vhodnější se jich vzdát ve prospěch syrové stravy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 10:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
zjedol som sušené slivky/švestky a už ma z nich poriadne pár hodín nafukuje, prdím non-stop....niekde som čítal, že dobre čistia čreva, tak teraz neviem, či ich ďalej konzumovať, alebo vynechať...?

Tak sušené švestky kandidě chutnají a určitě by jste je jíst neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 10:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
pohanka je tiez ziva strava, nevarim ani neparim, iba namocim do studenej vody na cca 15 hodin hore dole a zjem.

To je sice hezké, ale sacharidy tam stále jsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 10:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Dobrý den,
vzhledem k účinkům lichořeřišnice píšu svůj dotaz sem. Chtěl jsem se zeptat, jak získáváte prášek ze semen lichořeřišnice. Zkoušel jsem je mlet v malém mlýnku na mák a semena jsou na něj moc velká. Prášek na týden takhle melu asi 3 hodiny. Hrůza. Zkoušel jsem je i před tím rozmlátit v hmoždíři a poté namlet, ale celková doba je zhruba stejná. Nevěřím, že tím všichni trávíte tolik času. Ve dvou typech mixéru se mi nepovedlo je rozmixovat. Rád bych se zeptal, jaký konkrétně typ mlýnku nebo mixéru používáte???

To je nějaké divné, já zde mám tři mixéry, jak moderní, tak staré krámy a rozmixuji to v každém, nejlépe na AEG Assistent.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 11:42 am 
Offline

Registrován: pát pro 09, 2011 7:58 pm
Příspěvky: 8
Díky, myslela jsem si to. Už jsem jí provedla, ještě přemýšlím o jaterní očistě, ale zatím nemám odvahu a také je tam hodně jablek...možná bych mohla použít ty zelené, kyselé? Moc Vám děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz