Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 4:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát lis 04, 2011 2:01 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 12:31 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Kladno
Marcel píše:
Dobry den,

Chcem lisovat lanove semena. Je este nejaka ina volba okrem Omegy (oil press)?
Omega vertikalna sa nam dost kazila (kazdy polrok sme menili sitko). Pokial sa da, by sme sa chceli znacke Omega vyhnut.

Marcel

Když se podíváte na toto video, které je prezentované ve většině eshopech prodávajících omegu, tak po shlednutí zjistíte, že i tento člověk který se o odtavňovače zajímá říká že u vertikálního typu musel sám často přístroj rozebírat a čistit, jelikož se zasekává a bordel se dostává na místa kam nemá. U omegy 800x už tomu tak není.

Kód:
http://www.youtube.com/watch?v=5-dAC1Ul_zM

_________________
Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.

- Robert Fulghum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 4:40 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 12:31 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Kladno
Zdravím,

tak mám od včerejška Omegu 8006 a musím říct, že jsem zatím spokojen. Příprava šťávy zabere asi více času než u jiných přístrojů (1.5l z mrkve a červené řepy trvala asi 20minut i s umytím Omegy). Menší nevýhoda je, že otvor pro zeleninu a ovoce je malý, takže musím věnovat trošku času preciznějšímu nakrájení. Až budu mít víc zkušeností, dám vědět.

_________________
Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.

- Robert Fulghum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 10:30 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Elkim píše:
Zdravím,

tak mám od včerejška Omegu 8006 a musím říct, že jsem zatím spokojen. Příprava šťávy zabere asi více času než u jiných přístrojů (1.5l z mrkve a červené řepy trvala asi 20minut i s umytím Omegy). Menší nevýhoda je, že otvor pro zeleninu a ovoce je malý, takže musím věnovat trošku času preciznějšímu nakrájení. Až budu mít víc zkušeností, dám vědět.

Dejte vědět jak se vám po měsíci Omega osvědčila a jestli je nějaký druh OZ se kterým má problémy.

Také uvažuji do budoucna o jeho koupit. Dají se díly mýt myčce? Máte někdo nástavec na lisování semen?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 11:19 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
[quote="sakul":2863345l]
Dejte vědět jak se vám po měsíci Omega osvědčila a jestli je nějaký druh OZ se kterým má problémy.

Také uvažuji do budoucna o jeho koupit. Dají se díly mýt myčce? Máte někdo nástavec na lisování semen?[/quote:2863345l]
Mám Omegu 8006 cca jeden rok a jsem s ní spokojený. Malý otvor budou mít asi všechny odšťavnovače. Jde o to, že kdyby se vložil větší kus např. mrkve, došlo by k velkému namáhání stroje.
Nástavec na lisování semen na omegu jsem nikde nenašel, ale četl jsem o nástavci na Championa, který prý je na nic...
Když si prohlídnu tohle video:

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Naposledy upravil milda dne úte úno 03, 1970 5:22 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 12:57 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Dneska jsem viděl dokument, kde člověk zhubl pitím zeleninových a ovocných šťáv cca 90 kilo za 2 měsíce. Tak jsem se divil, že ještě sám odšťavňovač nemám. Má ale vůbec cenu kupovat levné přístroje ? Mám k dispozici max 2000kč. Pročítal jsem diskuzi a drtivá většina příspěvků se zaobírá drahými přístroji, tak nevim. Akorát jsem pochopil, že mám vybírat přístroje spíše s menšíma otáčkama, aby nevznikalo teplo, což by ničilo živiny, mám si dát pozor ještě na něco ? Používal bych ho pouze na základní, jednoduché pochoutky jako jablko, mrkev, celer, cibule atd. Díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 9:09 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
smajliss píše:
Dneska jsem viděl dokument, kde člověk zhubl pitím zeleninových a ovocných šťáv cca 90 kilo za 2 měsíce. Tak jsem se divil, že ještě sám odšťavňovač nemám. Má ale vůbec cenu kupovat levné přístroje ? Mám k dispozici max 2000kč. Pročítal jsem diskuzi a drtivá většina příspěvků se zaobírá drahými přístroji, tak nevim. Akorát jsem pochopil, že mám vybírat přístroje spíše s menšíma otáčkama, aby nevznikalo teplo, což by ničilo živiny, mám si dát pozor ještě na něco ? Používal bych ho pouze na základní, jednoduché pochoutky jako jablko, mrkev, celer, cibule atd. Díky za radu.

Já jsem si koupila Angel.Vím že je hodně drahý ale všechno vyždímá úplně do sucha a tak se ve výsledku hodně ušetří na surovinách.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 9:16 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
V této cenové hladině si kupte tento

http://www.alza.cz/rohnson-r-427-d133776.htm

Vyrovná se bez problémů přístrojům za 4000. Mám jej doma již několik let a s ohledem na cenu podává výborný výkon


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 10:17 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Díval jsem se na cenu omegy 8006 v zahraničí a jako obvykle je u nás slušně předražená. Na amazonu je za 300 dolaru, coz je cca 6000, tedy temer o 4000 levnejsi nez u nas. Mate nekdo predstavu kolik muze stat dorucení a procleni z USA a kolik doruceni z nejakeho obchodu z EU?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 11:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Dneska jsem viděl dokument, kde člověk zhubl pitím zeleninových a ovocných šťáv cca 90 kilo za 2 měsíce. Tak jsem se divil, že ještě sám odšťavňovač nemám. Má ale vůbec cenu kupovat levné přístroje ? Mám k dispozici max 2000kč. Pročítal jsem diskuzi a drtivá většina příspěvků se zaobírá drahými přístroji, tak nevim. Akorát jsem pochopil, že mám vybírat přístroje spíše s menšíma otáčkama, aby nevznikalo teplo, což by ničilo živiny, mám si dát pozor ještě na něco ? Používal bych ho pouze na základní, jednoduché pochoutky jako jablko, mrkev, celer, cibule atd. Díky za radu.

Za ty peníze zázraky nebudou, ale jak píše člen sakul využijte vyzkoušené varianty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 11:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Díval jsem se na cenu omegy 8006 v zahraničí a jako obvykle je u nás slušně předražená. Na amazonu je za 300 dolaru, coz je cca 6000, tedy temer o 4000 levnejsi nez u nas. Mate nekdo predstavu kolik muze stat dorucení a procleni z USA a kolik doruceni z nejakeho obchodu z EU?

To je dost problém dopředu určit, protože dost závisí na konkrétním celníkovi, nebo celnici a když má zrovna "své dny" tak se to může dost prodražit i na dvojnásobek původní hodnoty. Navíc je zde problém s napětím v síti, protože v USA se většinou jede na 120 V a to je vám zde k ničemu. Ve státech EU to problém není a zpravidla je poštovné přímo uvedené na konkrétních stránkách i když levné tedy rozhodně není. Pak je problém s jinou variantou zástrček, třeba já jsem kupoval Angela v Anglii a koncovky jsou pochopitelně nepoužitelné pro naše sítě, čili musíte si sehnat i jiný napájecí kabel, nebo vyměnit koncovku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 12:03 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
To je dost problém dopředu určit, protože dost závisí na konkrétním celníkovi, nebo celnici a když má zrovna "své dny" tak se to může dost prodražit i na dvojnásobek původní hodnoty. Navíc je zde problém s napětím v síti, protože v USA se většinou jede na 120 V a to je vám zde k ničemu. Ve státech EU to problém není a zpravidla je poštovné přímo uvedené na konkrétních stránkách i když levné tedy rozhodně není. Pak je problém s jinou variantou zástrček, třeba já jsem kupoval Angela v Anglii a koncovky jsou pochopitelně nepoužitelné pro naše sítě, čili musíte si sehnat i jiný napájecí kabel, nebo vyměnit koncovku.

Díky za zprávu Jardo. Koukal jsem, že i na britském Amazonu se Omega vyplatí, stojí sice více než v USA a to něco málo přes 8tis, nicméně i tak se dá ušetřit. Poštovné by mělo být do 500Kč maximálně. Zástrčky jsou problém, ale pro výrobky z VB ne měla stačit redukce.
Díval jsem se že i další elektronika a věci se z britského amazonu slušně vyplatí takže za čas otestuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 12:25 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
sakul píše:
V této cenové hladině si kupte tento

http://www.alza.cz/rohnson-r-427-d133776.htm

Vyrovná se bez problémů přístrojům za 4000. Mám jej doma již několik let a s ohledem na cenu podává výborný výkon

Díky za tip. A nemusím se tam bát nějakých velkých ztrát vitamínů a enzymů ? Protože jsem se díval, že ty dražší přístroje mají otáčky v řádech desítek a stovek a ty levné mají v řádech tisíců.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 1:14 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
sakul píše:
Díval jsem se na cenu omegy 8006 v zahraničí a jako obvykle je u nás slušně předražená. Na amazonu je za 300 dolaru, coz je cca 6000, tedy temer o 4000 levnejsi nez u nas. Mate nekdo predstavu kolik muze stat dorucení a procleni z USA a kolik doruceni z nejakeho obchodu z EU?

Nezapomente k doruceni jeste pripocitat 20% DPH, clo a poptaky za procleni. Nakonec zjistite, ze to mate sice o neco levneji, ale bez zaruky. \":-(\"

Minuly tyden jsem neco clil na letisti a jenom za JSD_ko jsem tam nechal 500,- Kč.

6.000,- Kč + 20% DPH = 7.200,- Kč + JSD = 7.700,- Kč.

Kolik na to bude clo netusim, ale po mne chteli celnici za procleni 1.700,- Kč plus 7 hodin doprava a cekani na celnici. Pokud toho sem vezete kamion, tak to jeste jde, ale za jednu vec to nevim, jestli se to vyplati.

Pokud to berete z Anglie, tak by se nemelo platit clo, ale DPH zaplatit stejne musite.

8.000,- Kč + 20% DPH = 9.600,- Kč + poslani 500,- Kč = 10.100,- Kč a bez záruky. \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 2:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
inzenyr píše:
Nezapomente k doruceni jeste pripocitat 20% DPH, clo a poptaky za procleni. Nakonec zjistite, ze to mate sice o neco levneji, ale bez zaruky. \":-(\"

Minuly tyden jsem neco clil na letisti a jenom za JSD_ko jsem tam nechal 500,- Kč.

6.000,- Kč + 20% DPH = 7.200,- Kč + JSD = 7.700,- Kč.

Kolik na to bude clo netusim, ale po mne chteli celnici za procleni 1.700,- Kč plus 7 hodin doprava a cekani na celnici. Pokud toho sem vezete kamion, tak to jeste jde, ale za jednu vec to nevim, jestli se to vyplati.

Pokud to berete z Anglie, tak by se nemelo platit clo, ale DPH zaplatit stejne musite.

8.000,- Kč + 20% DPH = 9.600,- Kč + poslani 500,- Kč = 10.100,- Kč a bez záruky. \":-(\"

Ze zemí EU se platí pouze spotřební daň, pokuď je jí zboží zatíženo. Clo a DPH nikoliv.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 8:11 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Marťan píše:
Ze zemí EU se platí pouze spotřební daň, pokuď je jí zboží zatíženo. Clo a DPH nikoliv.

Je to tak, občas se platí rozdíl DPH. Hlavní extra položkou je tedy v těchto případech poštovné


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz