Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 4:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 09, 2011 10:29 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
topper1982 píše:
p Jarda

ide o to aka je vstrebatelnost oxidu horecnateho, aj ked je slaba ale nejake to percento sa urcite vstrebe a napoj chuti dobre, jasne ze to nie je zazrak ale pomoze aj to

est sa chcem opytat co sa tyka vitaminov a mineralov , mak je bohaty na vapnik, je mozne mak jest povedzme denne? Nie nejako v prehnanych mnozstvach ale povedzme k ceraliam do vody as troskou medu nejake dve lyzice maku by nevadilo? Je mozne ze vapnika mam nedostatok alebo naopak prebytok ak jem viac menej beznu stravu ale maso a mlieko skoro vobec?

vdaka

Denne prihodim do odstavovace 2x 2 vrchovate polevkove lzice maku. Zatim nepozoruji nejake zdravotni problemy. Ovsem nejim beznou stravu. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 09, 2011 6:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

ide o to aka je vstrebatelnost oxidu horecnateho, aj ked je slaba ale nejake to percento sa urcite vstrebe a napoj chuti dobre, jasne ze to nie je zazrak ale pomoze aj to

est sa chcem opytat co sa tyka vitaminov a mineralov , mak je bohaty na vapnik, je mozne mak jest povedzme denne? Nie nejako v prehnanych mnozstvach ale povedzme k ceraliam do vody as troskou medu nejake dve lyzice maku by nevadilo? Je mozne ze vapnika mam nedostatok alebo naopak prebytok ak jem viac menej beznu stravu ale maso a mlieko skoro vobec?

vdaka

Tak pomůže, ale je to vyhazování peněz. Mák se dá jíst denně v tom není problém a spíše vápníku budete mít také málo, to totiž dost ovlivňuje vitamín D3 a pokud ho nesuplementujete, nebo se v létě intenzivně neopalujete, tak ho dost mít ani nemůžete. Med, jako každé jiné sladidlo, vápník likviduje a je tedy nelogické ho dodávat souběžně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 09, 2011 6:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Denne prihodim do odstavovace 2x 2 vrchovate polevkove lzice maku. Zatim nepozoruji nejake zdravotni problemy. Ovsem nejim beznou stravu. \":-)\"

Inzenyr

Problémy asi ani nikdy pozorovat nebudete, zralý mák totiž nijak neškodí ani při dlouhodobé konzumaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 11:19 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p jarda

Vas nazor na tento zdroj vapnika a horcika ?

http://www.4fitness.cz/suroviny/calcium-magnezium-21-bioaktivni-1kg-vapnik-horcik-p-366/

v popise je udavane:

Složení: Tri-magnesium citrát anhydrát, fosforečnan trojvápenatý

podla mojho nazoru ide o velmi dobry a lacny zdroj, urcite lepsi ako tie moje sumive tablety horcika \":)\" vsak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 11:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p jarda

Vas nazor na tento zdroj vapnika a horcika ?

http://www.4fitness.cz/suroviny/calcium-magnezium-21-bioaktivni-1kg-vapnik-horcik-p-366/

v popise je udavane:

Složení: Tri-magnesium citrát anhydrát, fosforečnan trojvápenatý

podla mojho nazoru ide o velmi dobry a lacny zdroj, urcite lepsi ako tie moje sumive tablety horcika \":)\" vsak?

Ano, určitě je to lepší zdroj, než ty tablety.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 11:48 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
vdaka p Jarda

inak kolko toho vapnika s horcikom denne brat kolko mg, ak bezne fungujem nejaka ta zdravsia strava pohyb plus aktivny oddych formou sportu. Aby som to zase neprehanal a nemal vela vapnika a horcika, tabulky udavaju vsade inu dennu davku ale realne kolko toho asi zobrat? Je vobec nutne to brat pravidelne kazdy den aby som mal dostatok? Ak ano tak si zakupim tu praskovu formu a je to. Nechcem mat zase stavy hnaciek alebo nejakeho bolenia brucha, chcem mat len dostatok mineralov aby telo regenerovalo.


dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2011 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
vdaka p Jarda

inak kolko toho vapnika s horcikom denne brat kolko mg, ak bezne fungujem nejaka ta zdravsia strava pohyb plus aktivny oddych formou sportu. Aby som to zase neprehanal a nemal vela vapnika a horcika, tabulky udavaju vsade inu dennu davku ale realne kolko toho asi zobrat? Je vobec nutne to brat pravidelne kazdy den aby som mal dostatok? Ak ano tak si zakupim tu praskovu formu a je to. Nechcem mat zase stavy hnaciek alebo nejakeho bolenia brucha, chcem mat len dostatok mineralov aby telo regenerovalo.


dakujem

To nedovedu posoudit, jediný způsob jak to zjistit je dojít do stavu průjmu a pak brát dávku těsně pod touto hranicí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned pro 18, 2011 2:32 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jaký máte názor na pravidelné braní vyšších dávek vit B3, Niacinu, proti špatné náladě a zlepšení psych? Jakou dávku byste případně doporučil? Muž, 30l, norm BMI.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 7:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Jaký máte názor na pravidelné braní vyšších dávek vit B3, Niacinu, proti špatné náladě a zlepšení psych? Jakou dávku byste případně doporučil? Muž, 30l, norm BMI.

Béčka se obecně nedají předávkovat, čili není v tom problém a dávku dle chuti a potřeby, nicméně jeden vitamín B v přebytku vytváří nedostatek dalších vitamínů této skupiny, čili s tím musíte užívat minimálně nějaký B komlex a pak je to bezpečné. Jinak proti špatné náladě je schizandra čínská, která je v nabídce na konci fóra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 11:07 am 
Offline

Registrován: pon pro 19, 2011 10:56 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, zasílám odkaz na zajímavý časopis, který vám může poskytnout zajímavé informace o zdraví.

http://cs.publero.com/titul/medicina-pro-praxi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 2:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 01, 2011 9:12 pm
Příspěvky: 13
Dobrý den,

po pročtení spousty témat jsem udělala takový "výcuc" o antagonistech a synergistech:

Synergicky působí:
E a Q10
C a MSM (min. polovina C co MSM)
Jod a Selen
Mg a lecitin
Chloridy s HCl
Fe a C
Mg a Ca
Zinek a betakaroten (ten pak bohatě stačí ze stravy)

Antagonisté:
Měď a spousta dalších (molybden, zinek, síra, C, ...)
Zinek a vláknina, fytové kyseliny, měď, ...
C a MMS
Koloidní stříbro a MMS (MMS nejprve odstraňuje Ag, které v těle po užívání vydrží ještě cca 30 dní, a pak teprve přijde řada na patogeny)
Fe a E

Nyní mi přišly od Swansonu z USA - molybden, vanad, chrom, mangan - chelátové formy.
V užívání je napsáno, že mám všechno brát s jídlem. Můžu všechno dohromady? Není mezi nimi zase nějaké působení?
A jak je to z užíváním lithia?

A ještě jeden dotaz - má smysl doplňovat těžké kovy, např. měď, když plánuji kůru MMS2, které je zase vyplaví?

Děkuji \":)\"
PS: víte někdo o dalších synergických a antagonistických vazbách?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 10:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dorka píše:
Dobrý den,

po pročtení spousty témat jsem udělala takový "výcuc" o antagonistech a synergistech:

Synergicky působí:
E a Q10
C a MSM (min. polovina C co MSM)
Jod a Selen
Mg a lecitin
Chloridy s HCl
Fe a C
Mg a Ca
Zinek a betakaroten (ten pak bohatě stačí ze stravy)

Antagonisté:
Měď a spousta dalších (molybden, zinek, síra, C, ...)
Zinek a vláknina, fytové kyseliny, měď, ...
C a MMS
Koloidní stříbro a MMS (MMS nejprve odstraňuje Ag, které v těle po užívání vydrží ještě cca 30 dní, a pak teprve přijde řada na patogeny)
Fe a E

Nyní mi přišly od Swansonu z USA - molybden, vanad, chrom, mangan - chelátové formy.
V užívání je napsáno, že mám všechno brát s jídlem. Můžu všechno dohromady? Není mezi nimi zase nějaké působení?
A jak je to z užíváním lithia?

A ještě jeden dotaz - má smysl doplňovat těžké kovy, např. měď, když plánuji kůru MMS2, které je zase vyplaví?

Děkuji \":)\"
PS: víte někdo o dalších synergických a antagonistických vazbách?

To máte v zásadě dobře a ty uvedené prvky můžete brát najednou, to se zásadně netluče. U lithia záleží na formě a většinou je dávkování popsáno na obalu. Pokud tu měď máte deficitní, tak určitě ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2011 4:16 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky.Ten B3 Niacin, jaká by byla jeho funkční dávka? Případně zvýšená pro alkoholika? Tableta obsahuje 18mg, napsali max 3 denně...
Jinak schizandru mají ve městě také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2011 10:12 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
dnes som mal skúšku, bol som od rána nervózny a bolo mi od žalúdka zle, furt som potreboval na veľkú....kamarát mi dal polku šumivej tablety magnézia a bolo mi po cely deň super....vraj to obsahuje aj B vitámin, 400% odporúčanej dennej dávky...
neviem teraz, či to bolo len psychikou alebo....

oplatí sa mi kúpiť takého šumivé tablety magnézia? čo odporúčate?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2011 4:12 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
stendas píše:
dnes som mal skúšku, bol som od rána nervózny a bolo mi od žalúdka zle, furt som potreboval na veľkú....kamarát mi dal polku šumivej tablety magnézia a bolo mi po cely deň super....vraj to obsahuje aj B vitámin, 400% odporúčanej dennej dávky...
neviem teraz, či to bolo len psychikou alebo....

oplatí sa mi kúpiť takého šumivé tablety magnézia? čo odporúčate?

Jeden docela mouDrý mudrc mi říkal, že šumivé vitamíny jsou naprd, proletí traktem, udělají paseku v žaludku a průvan v peněžence. Mimochodem sehnat v EU solidní vitamín je dost velký oříšek, obsahují zpravidla jen "stopy" a další přídatné svinstva. Co se týká magnesia, tak je dobrá epsomská sůl, ale ta asi nebude nejlepší ke každodenní konzumaci (?), zato se mi skvěle osvědčil chlorid hořečnatý. ( Jistý zahraniční zdroj uvádí denní dávku magnesia 500mg ráno a 500mg večer ). Na nervozitu a emoční situace je dobrá a fakt funguje bachova krizová esence Rescue remedy. Osvědčilo se mi také braní KCL - chlorid draselný, míchám ho doma do himalájské soli, kterou běžně používáme místo soli kuchynské, já prakticky nemám až tak co solit, tak si dávám dvě malé lžičičky KCL ( mocca ) do vody ( když si vzpomenu ) mám k němu přístup za bezva cenu.
Jinak z magnesiových doplnků jsem měla pocit, že něco dělá magnesium citrate, ale už k němu nemám přístup, no jo, to co za něco stojí není žádoucí, škoda.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz