Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 11:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 9:53 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Jarda píše:
Tak oni jsou opravdu extrémisti, tolik toho pálivého zase nemusíte. Tuk musíte také s omega 3 mastnou kyselinou, jinak to také nebude fungovat. Schizandra se bere za den 1 gram, tedy cca 10 kuliček, důkladně rozžvýkat a spolknout, ideální je rozdělit si to množství na tři dávky v průběhu dne.

Děkuji ,určitě zase brzy přijdu na rady,je toho ze začátku hodně,pěkný večer. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 11:55 am 
Offline

Registrován: pát pro 30, 2011 11:46 am
Příspěvky: 11
Pane Jardo, narazila jsem na stránky (http://www.opravdovezdravi.cz/kombinovani-potravin/), kde je popsáno mj. toto:

1. Nejdůležitější pravidlo ze všech: Ovoce jíme pouze s jiným ovocem či listovou zeleninou.
•Ovoce nikdy nekombinujeme s ořechy/semeny/tuky či vařenou stravou (ať už jsou to vločky, jogurt, pečivo, maso, či cokoliv jiného).
•Ovoce samo o sobě je velice rychle strávené, ale pokud se ve vašem žaludku potká s nečím „pomalejším“, žacne kvasit. To způsobí nejenom nepřijemnou plynatost a nadýmání, ale také začne vznikat ethanol, který je protoplazmatický jed, což z vašeho detoxu udělá tox \":-)\". Prostě si tím ublížíte – dva kroky vpřed, jeden zpět.

Trochu mě to mate, protože si těch ovocných salátů s oříšky (dle vašeho návodu) ráno opravdu užívám a nemám pocit, že by mi to nějak zatěžovalao organzimus. Mnoho lidí je na RAW a každý vidí některé věci jinak, takže si říkám, jestli raději neposlouchat sám sebe a časem si každý najde to, co ho oslovuje, co mu vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 3:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Spirulina píše:
Pane Jardo, narazila jsem na stránky (http://www.opravdovezdravi.cz/kombinovani-potravin/), kde je popsáno mj. toto:

1. Nejdůležitější pravidlo ze všech: Ovoce jíme pouze s jiným ovocem či listovou zeleninou.
•Ovoce nikdy nekombinujeme s ořechy/semeny/tuky či vařenou stravou (ať už jsou to vločky, jogurt, pečivo, maso, či cokoliv jiného).
•Ovoce samo o sobě je velice rychle strávené, ale pokud se ve vašem žaludku potká s nečím „pomalejším“, žacne kvasit. To způsobí nejenom nepřijemnou plynatost a nadýmání, ale také začne vznikat ethanol, který je protoplazmatický jed, což z vašeho detoxu udělá tox \":-)\". Prostě si tím ublížíte – dva kroky vpřed, jeden zpět.

Trochu mě to mate, protože si těch ovocných salátů s oříšky (dle vašeho návodu) ráno opravdu užívám a nemám pocit, že by mi to nějak zatěžovalao organzimus. Mnoho lidí je na RAW a každý vidí některé věci jinak, takže si říkám, jestli raději neposlouchat sám sebe a časem si každý najde to, co ho oslovuje, co mu vyhovuje.

Vyhodnotila jste to logicky a správně, ono dost záleží na stavu organizmu a kvašení je o přemnožených kvasinkách, čili pokud vám uvedená kombinace žádné kvasné procesy nevyvolává, není třeba se tím zabývat, ale jinak mají v mnoha věcech pravdu. Nicméně při kvasinkách je stejně sacharidové jídlo tabu a ovoce do sacharidových jídel patří, čili jíst by se pak nemělo vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 9:41 am 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Dnes jsem shlédla skvělý dokument o výživě, nevím jestli už není někde na tomto webu uveden, pokud ne,velmi doporučuji ho shlédnout.Stále více se ujišťuji o tom, že pro své zdraví můžeme udělat opravdu mnoho, když změníme životosprávu:
http://www.ulozto.cz/12143326/radeji-vi ... zdravi-flv


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 10:27 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
pisnicka12 píše:
Dnes jsem shlédla skvělý dokument o výživě, nevím jestli už není někde na tomto webu uveden, pokud ne,velmi doporučuji ho shlédnout.Stále více se ujišťuji o tom, že pro své zdraví můžeme udělat opravdu mnoho, když změníme životosprávu:
http://www.ulozto.cz/12143326/radeji-vi ... zdravi-flv

Jo, to je super filmek. Sice z toho trochu smrdí makrobiotika, ale jinak tam mají v drtivé většině pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 2:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
pisnicka12 píše:
Dnes jsem shlédla skvělý dokument o výživě, nevím jestli už není někde na tomto webu uveden, pokud ne,velmi doporučuji ho shlédnout.Stále více se ujišťuji o tom, že pro své zdraví můžeme udělat opravdu mnoho, když změníme životosprávu:
http://www.ulozto.cz/12143326/radeji-vi ... zdravi-flv

Někde tu tuším ten odkaz již je, nicméně určitě dobré a základní logika je v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 4:31 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Pekny den, velmi zaujímavy film. Kolko ludí tolko názorov, teraz ked máme dve kozicky a na jar budú mat kozliatka správy o skodlivosti mlieka ma trochu matú. Hoci sama im dám za pravdu, pri prvej základnej diete, ktorou som sa hodila do samouzdravovania som tiez nelútostne vyradila vsetky zivocísne bielkoviny. Schudla som na kost a kozu ale vedela som ze je to správne, naozaj to vymlátilo borelie.Naucilo ma to vychutnat si jemné chute zeleniny a ovocia, tak z casu na cas objavujem objavujem Ameriku v kazdodennych malickostiach na dosah ruky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Pekny den, velmi zaujímavy film. Kolko ludí tolko názorov, teraz ked máme dve kozicky a na jar budú mat kozliatka správy o skodlivosti mlieka ma trochu matú. Hoci sama im dám za pravdu, pri prvej základnej diete, ktorou som sa hodila do samouzdravovania som tiez nelútostne vyradila vsetky zivocísne bielkoviny. Schudla som na kost a kozu ale vedela som ze je to správne, naozaj to vymlátilo borelie.Naucilo ma to vychutnat si jemné chute zeleniny a ovocia, tak z casu na cas objavujem objavujem Ameriku v kazdodennych malickostiach na dosah ruky.

Tak mléko od kozy není zase takový problém a kozí kefír, jogurt, nebo tvrdé sýry, jsou vyloženě zdravé potraviny, toho bych se nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 4:59 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 1:53 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den, ráda bych se zeptala na příklady jídelníčků pro děti a to nejen pana Jardy. Kdo máte děti, co jim připravujete? Mám děti (2 a 5) a stravujeme se klasicky (špatně). Sobě jsem začala připravovat víc salátů, vynechávám pečivo, ale pro ty děti je to jaksi nějak složitější. Inspiruje mě někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 11:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
mkatka píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala na příklady jídelníčků pro děti a to nejen pana Jardy. Kdo máte děti, co jim připravujete? Mám děti (2 a 5) a stravujeme se klasicky (špatně). Sobě jsem začala připravovat víc salátů, vynechávám pečivo, ale pro ty děti je to jaksi nějak složitější. Inspiruje mě někdo?

Mám dojem, že to se zde již dost probíralo, tak vlákna trochu prohledejte, nicméně děti rádi sladké šmejdy a to se dá obejít sladíkem, xylitolem a semínky, dokonce i já jsem zde uváděl návod na energetické tyčinky. Složité to nijak není, děti se učí příkladem a pokud tu nevhodnou stravu nekonzumují dospělí, tak dítě ty potraviny také nebude vyžadovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 11:26 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Jarda píše:
dokonce i já jsem zde uváděl návod na energetické tyčinky.

Zajímal by mě návod na energetické tyčinky, bohužel po zadání názvů do vyhledavače se mi nic neobjevilo, bylo by možné prosím z vaší strany o pomoc? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 11:30 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
[quote="mkatka":p0n3tm6x]Dobrý den, ráda bych se zeptala na příklady jídelníčků pro děti a to nejen pana Jardy. Kdo máte děti, co jim připravujete? Mám děti (2 a 5) a stravujeme se klasicky (špatně). Sobě jsem začala připravovat víc salátů, vynechávám pečivo, ale pro ty děti je to jaksi nějak složitější. Inspiruje mě někdo?[/quote:p0n3tm6x]
musim potvrdit Jardove slova, pokial nebudu OBAJA rodicia jest zdravo, je velmi mala sanca na zmenu u deti. tiez je to narocne, pokial uz hoc aj 2 rocne dieta ma svoje zle navyky, vidim to u svojich deti.
a je tu o tom cele vlakno:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 11:38 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
jani píše:
Zajímal by mě návod na energetické tyčinky, bohužel po zadání názvů do vyhledavače se mi nic neobjevilo, bylo by možné prosím z vaší strany o pomoc? Děkuji.

tak už mám, pokud jsou tím myšleny tyto recepisy:

... prostě bych si udělal třeba takové tyčinky z umletého máku, lněného semínka, kokosu, seznamu, nebo jiných tučných semínek smíchaných s kokosovým olejem na tuhé těsto, což je kalorická a proteinová bomba

...Tak si udělejte stejné tyčinky, ale zdravé. Stačí rozemlít seznam, nebo nějaké ořechy, do toho přidat třeba datle, nebo rozinky, kokosový tuk a kakaový prášek. Vzniklá směs se zpracovává za teploty tak 35-40 °C a ještě teplá se natlačí do formiček a nechá ztuhnout. Vydrží vám ovšem velice krátkou dobu, protože jsou tam dobré, že je sníte asi ještě před výletem.
... potravina s vysokým obsahem hořčíku, musí být také trochu hořká, na tom nic nevymyslíte a dá se dát víc sladíku, pak to je sladké, pouze to má hořký ocásek.

Ještě mám dotaz ke zpracování za teploty 35-40°C ... jak to provést?
" seznam " je myšleno sezam (překlep?)


Naposledy upravil jani dne pát led 27, 2012 11:45 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 11:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
tak už mám, pokud jsou tím myšleny tyto recepisy:

... prostě bych si udělal třeba takové tyčinky z umletého máku, lněného semínka, kokosu, seznamu, nebo jiných tučných semínek smíchaných s kokosovým olejem na tuhé těsto, což je kalorická a proteinová bomba

...Tak si udělejte stejné tyčinky, ale zdravé. Stačí rozemlít seznam, nebo nějaké ořechy, do toho přidat třeba datle, nebo rozinky, kokosový tuk a kakaový prášek. Vzniklá směs se zpracovává za teploty tak 35-40 °C a ještě teplá se natlačí do formiček a nechá ztuhnout. Vydrží vám ovšem velice krátkou dobu, protože jsou tam dobré, že je sníte asi ještě před výletem.
... potravina s vysokým obsahem hořčíku, musí být také trochu hořká, na tom nic nevymyslíte a dá se dát víc sladíku, pak to je sladké, pouze to má hořký ocásek.

Tak vidíte, že to není složité dohledat, jenom se snažit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 2:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
jani píše:
... prostě bych si udělal třeba takové tyčinky z umletého máku, lněného semínka, kokosu, seznamu, nebo jiných tučných semínek smíchaných s kokosovým olejem na tuhé těsto, což je kalorická a proteinová bomba
...Tak si udělejte stejné tyčinky, ale zdravé. Stačí rozemlít seznam, nebo nějaké ořechy, do toho přidat třeba datle, nebo rozinky, kokosový tuk a kakaový prášek. Vzniklá směs se zpracovává za teploty tak 35-40 °C a ještě teplá se natlačí do formiček a nechá ztuhnout. Vydrží vám ovšem velice krátkou dobu, protože jsou tam dobré, že je sníte asi ještě před výletem.
... potravina s vysokým obsahem hořčíku, musí být také trochu hořká, na tom nic nevymyslíte a dá se dát víc sladíku, pak to je sladké, pouze to má hořký ocásek.
Ještě mám dotaz ke zpracování za teploty 35-40°C ... jak to provést?
" seznam " je myšleno sezam (překlep?)

jasně, seznam = sezam. nedělejte mi tu chutě \":-)\" tyhle dobrotky si taky dělám a nikdy mi nevydrží tak dlouho, jak by vydržet měly, jakmile ochutnáte, sníte všechno, je to moc moc dobré. Obzvlášť v tom miluju kokosový olej, dá tomu takovou skvělou zjemňující chuť.
Teplotu cca 38 °C dosahuji snadno - přilévám trochu vlažné vody (ta je v mém případě potřeba vždy, protože díky semínkům je směs moc hustá). Nebo také směs přikládám na chvíli poblíž našim krbovým kamnům (ovšem bacha na přehřátí)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz