Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 6:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Harison píše:
Dobrý deň. Chce sa opýtať či môže pri protikvasinkovej diéte ráno pred jedlom 300 l mrkvovo-cviklovej štavy s 5 strúčikmi cesnaku? Všetko spolu vylisované. Mám si tam dať aj chren, alebo to nie je dobrá kombinácia? Ďakujem.

Ideální nebude, to vám správně píše člen Vševěd a při kvasinkách s mrkví opatrně i když jinak nijak nevadí i ve velikých dávkách. Zaměřte se spíše na okurkovou a do ní trochu červené řepy, ale rozumné množství, také má hodně sacharidů. Vůbec nejlepší je šťáva z okurek a listových zelenin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 8:47 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 5:19 am
Příspěvky: 29
Ohledně té listové zeleniny, jestli se nepletu, většina salátů, pokud jsou konzumovány v nemalém množství, dost významně ovlivňuje činnost štítné žlázy. Je tedy vhodné jíst zároveň s nimi třeba vločky mořských řas a v jakém tak množství?

Taky jste někde psal, že sacharidy obsažené v kvalitním kefíru nekrmí kvasinku. Mají se tedy započítávat do denního příjmu sacharidů nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 9:21 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
V tomhle se asi s panem Jardou neshodneme, mám za to, že laktóza je u candidy problém a je potřeba ji maximálně ze stravy vytěsnit...
Kefír miluju, ale bohužel, jako všechny mléčné výrobky, NEBRAT... konec konců musíte cítit, jestli vás ten kefír nenadýmá..

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 9:29 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
V tomhle se asi s panem Jardou neshodneme, mám za to, že laktóza je u candidy problém a je potřeba ji maximálně ze stravy vytěsnit...
Kefír miluju, ale bohužel, jako všechny mléčné výrobky, NEBRAT... konec konců musíte cítit, jestli vás ten kefír nenadýmá..

Často doporučuješ sýry, jak to jde dohromady?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 10:13 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
To jsem asi napsal špatně, že mléčné výrobky nebrat, že:-)
jde o to, že sýry obsahují jen velmi málo laktózy, zatímco v jogurtu nebo kefíru je obvykle 3-5 g sacharidů ve 100 g/ml...
v sýru je tak 1... sýry doporučuju protože tady je maso veřejný nepřítel č.1 tak hledám nějakou náhradu:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 10:58 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
To jsem asi napsal špatně, že mléčné výrobky nebrat, že:-)
jde o to, že sýry obsahují jen velmi málo laktózy, zatímco v jogurtu nebo kefíru je obvykle 3-5 g sacharidů ve 100 g/ml...
v sýru je tak 1... sýry doporučuju protože tady je maso veřejný nepřítel č.1 tak hledám nějakou náhradu:-)

Chápu, taky mne vrtalo hlavou, že kefír má sacharidů poměrně velké množství. Na druhou stranu si dokáži představit že ono množství lactobacilů a jejich pestrost může mít proti kvasince ve finále větší účinek než je jejich lehké vykrmení sacharidy. To ale jenom spekuluji. Případně pokud se jeho konzumace doplní česnekem ...

S těmi sacahridy je to těžké. I okurka obsahuje cca 3g na 100g, tedy pokud si dáš okurkovou šťávu si na tom podobně jako s kefírem. Tady bude bonusem, že ti zvedne Ph, což zase kvasince neudělá dobře.

A třeba grepy. Ty mají 10g na 100g, což je docela pecka. Na půllitru šťávy je to 50g, přesto téměř vždy bývají v kategorii doporučené a dokonce jsou tolerovány většinou i v první přísné fázi protikvasinkové diety. Pravděpodobně kvůli kyselině salicilové, která má potenciál kvasinky poněkud umravňovat.

Tedy prase aby se v tom vyznalo, co vlastně žřát.

A teď otázka přes tebe. Čím si vysvětluješ, že i přes veškerá opatření, máš kvasinku jako přemnoženého nájemníka, a to už tuším pěkných pár let?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 11:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Vševěd píše:
... sýry doporučuju protože tady je maso veřejný nepřítel č.1 tak hledám nějakou náhradu:-)

To sa trochu mýliš, čerstvé mäso tu nie je nepriateľ, nepriateľom je iba mäso z supermarketov a iných pochybných zdrojov plné chemického svinstva a nadmiera mäsa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 11:17 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Co se množství sacharidů týče, tak jsou pro mne záhadou třeba i oříšky a semínka.

Například kešu mají až 30g. Sice jich není možné sníst mnoho, ale zase sníst 100g kešu není takový problém. Dýňová semínka 14, vlašské ořechy taky tak.

Evidentní, že vyhnout se sacharidům je nemožné. A celkově jak tak o kvasince poslední dobou medituji, mám stále silnější pocit, že přes jídlo to prostě nepůjde, alespoň ne samostatně. Není to tak dávno co mi známí říkal, že roky řešil co jíst a pít. Tak ho to naštvalo, že se na to vykašlal. Ve stejné době si začal stavět dům, hodně se tedy hýbat a být na vzduchu. Od té doby je po problémech a o stravu se nemusí starat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 11:22 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
V tomhle se asi s panem Jardou neshodneme, mám za to, že laktóza je u candidy problém a je potřeba ji maximálně ze stravy vytěsnit...
Kefír miluju, ale bohužel, jako všechny mléčné výrobky, NEBRAT... konec konců musíte cítit, jestli vás ten kefír nenadýmá..

Nejsme tady od toho abychom se ve vsem shodli, teoreticky je to nemozne a prakticky i nezadouci. Konvencni medicina se casto shodova na lecbe a stejne neni vsespasna. \":wink:\" \":idea:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 11:26 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
sakul píše:
Chápu, taky mne vrtalo hlavou, že kefír má sacharidů poměrně velké množství. Na druhou stranu si dokáži představit že ono množství lactobacilů a jejich pestrost může mít proti kvasince ve finále větší účinek než je jejich lehké vykrmení sacharidy. To ale jenom spekuluji. Případně pokud se jeho konzumace doplní česnekem ...

S těmi sacahridy je to těžké. I okurka obsahuje cca 3g na 100g, tedy pokud si dáš okurkovou šťávu si na tom podobně jako s kefírem. Tady bude bonusem, že ti zvedne Ph, což zase kvasince neudělá dobře.

A třeba grepy. Ty mají 10g na 100g, což je docela pecka. Na půllitru šťávy je to 50g, přesto téměř vždy bývají v kategorii doporučené a dokonce jsou tolerovány většinou i v první přísné fázi protikvasinkové diety. Pravděpodobně kvůli kyselině salicilové, která má potenciál kvasinky poněkud umravňovat.

Tedy prase aby se v tom vyznalo, co vlastně žřát.

A teď otázka přes tebe. Čím si vysvětluješ, že i přes veškerá opatření, máš kvasinku jako přemnoženého nájemníka, a to už tuším pěkných pár let?

Problem s kvasinkama neni podle mne v sacharidech, jde spis o nerovnovahu nebo poskozeni nejakeho metabolismu a nasledne mikroflory. Muze to byt klidne od psychiky. Manipulatori dlouhodobe v okoli postizeneho.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 7:22 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
A teď otázka přes tebe. Čím si vysvětluješ, že i přes veškerá opatření, máš kvasinku jako přemnoženého nájemníka, a to už tuším pěkných pár let?

MUDr. Nouza mi to vysvětloval tak, že někteří lidé prostě candidě chutnají a nikdy se jí nezbaví:-) pro mně je podstatné, že jsem vyléčil manželku a zbavil
jí toho do té míry, že jí prakticky co chce a nemá problémy. I když na sladké si dává pozor, jí celozrnné a hlídá se, i když ne fanaticky. Ale je v pohodě a to
i přes to, že žije s patologickým manipulátorem \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
Ideální stav je sacharidová nula. Čím přísnější dieta, tím míň sacharidů. Ale logicky je okurka s velmi nízkým glykemickým indexem lepší, než laktóza, což je
jednoduchý cukr, který candida miluje. Kdo má velmi silné problémy, měl by ze začátku držet prakticky nulu, jediný povolený cukr je xylitol. Pokud ti záleží
na PH, vždycky se můžeš snažit držet ho správně pomocí jedlé sody.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 7:25 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
Co se množství sacharidů týče, tak jsou pro mne záhadou třeba i oříšky a semínka.

Například kešu mají až 30g. Sice jich není možné sníst mnoho, ale zase sníst 100g kešu není takový problém. Dýňová semínka 14, vlašské ořechy taky tak.

Evidentní, že vyhnout se sacharidům je nemožné. A celkově jak tak o kvasince poslední dobou medituji, mám stále silnější pocit, že přes jídlo to prostě nepůjde, alespoň ne samostatně. Není to tak dávno co mi známí říkal, že roky řešil co jíst a pít. Tak ho to naštvalo, že se na to vykašlal. Ve stejné době si začal stavět dům, hodně se tedy hýbat a být na vzduchu. Od té doby je po problémech a o stravu se nemusí starat.

Jídlo je jenom způsob, jak kvasinku pozastavit, nikoliv vymýtit! To je to nejzákladnější. Dieta je naprostá nutnost a polovina úspěchu, druhá polovina jsou antimykotika. Kvasinky nelze vyhladovět.
Ale po dobu, co je budeš hubit, ještě musíš zajistit, aby si nenašly náhradní způsob jak přežít, a to je stravou...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 7:52 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Jídlo je jenom způsob, jak kvasinku pozastavit, nikoliv vymýtit! To je to nejzákladnější. Dieta je naprostá nutnost a polovina úspěchu, druhá polovina jsou antimykotika. Kvasinky nelze vyhladovět.
Ale po dobu, co je budeš hubit, ještě musíš zajistit, aby si nenašly náhradní způsob jak přežít, a to je stravou...

Nesmysl...kvasinky jsou i u zdravych lidi a nemaji pritom zadne problemy... \":lol:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 8:28 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ano, cukr v krvi mají všichni, jenom diabetici ho tam mají třikrát tolik \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 12:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
ronje píše:
Ohledně té listové zeleniny, jestli se nepletu, většina salátů, pokud jsou konzumovány v nemalém množství, dost významně ovlivňuje činnost štítné žlázy. Je tedy vhodné jíst zároveň s nimi třeba vločky mořských řas a v jakém tak množství?

Taky jste někde psal, že sacharidy obsažené v kvalitním kefíru nekrmí kvasinku. Mají se tedy započítávat do denního příjmu sacharidů nebo ne?

Jód je třeba vždy sledovat a doplňovat, bez ohledu na stravu, testy jsem zde popsal a sacharidy se pochopitelně počítají jakékoliv.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz