Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 28, 2011 7:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
takže mám prvý klystír za sebou...
prvý pokus - 1l, stihol som urobiť aj stojku na necelú minútu a rýchlo som utekal na záchod
hneď na to, sa do mňa bez problémov vošlo 1,5l, takisto stojka na 3 minúty a opäť na záchod....ešte budem dávať klystír večer, tak hádam toho opäť znesiem viac a viac...

klystír som mal s citronovou šťavou z necelého 1 citróna...

v niektorých fázach ma neuveriteľne tlačilo aby zo mňa niečo nevyšlo a potom po silnom zatlačení sa to uvoľnilo a akokeby to išlo hlbšie...stalo sa mi to niekoľkokrát...

v záchode po stolici som videl na hladine akokeby ovsené vločky alebo čo, aj keď som nič podobné nejedol minimálne mesiac...

a chcem sa spýtať kedy môžem jesť pred klystírom napr. večer..? a kedy môžem piť a alebo jesť po klystíre...?

10 minút som počkal a vypil som pol litra uriny...hádam to nejako nevadilo...

btw. ešte jedna vec, potrebuje irigátor nejakú dôslednú desinfekciu..? ak tam mám napr. len vodu..atď..?

To by docela šlo, na první pokus dobré. Po klystýru můžete, jak jíst, tak pít prakticky okamžitě, v tom problém nehledejte. Urina nevadí a irigátor zvláštní údržbu nepotřebuje, pouze propláchněte hadičku i celé zařízení teplou vodou a to stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 11:34 am 
Offline

Registrován: ned pro 04, 2011 11:38 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,

nedávno jsem si pořídil irigátor z PVC a včera jsem provedl svůj první klystýr. Nejdříve 0,5l a poté 1l. Vše proběhlo v naprostém pořádku, nedělalo mi to téměř žádné problémy.

Ovšem dnes jsem se pokusil znovu o klystýr a zavádění bylo už poněkud nepříjemnější až bolestivé. Po zasunutí cca 15 cm jsem klystýr spustil a nic. Tohle jsem párkrát zopakoval a přesto se mi klystýr nepodařilo rozchodit. Přičemž venku normálně teče a zdá se být v pořádku.

Nevíte prosím čím by to mohlo být?

Dále jsem se chtěl zeptat zda je dobré do vody nalít také trochu koloidního stříbra, či zda to nemůže nějak uškodit.

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 11:51 am 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
ja sa ešte chcem spýtať, či klystír robiť pravidelne s 2l, ale do seba naliať čo najviac vody..?

robím ho 2 dni, ale už vydržím v sebe udržať 5 minúť aj 3litre...

nechcem si zničiť mikroflŕou atď....tak pre istotu sa pýtam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 3:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Honza_P píše:
Dobrý den,

nedávno jsem si pořídil irigátor z PVC a včera jsem provedl svůj první klystýr. Nejdříve 0,5l a poté 1l. Vše proběhlo v naprostém pořádku, nedělalo mi to téměř žádné problémy.

Ovšem dnes jsem se pokusil znovu o klystýr a zavádění bylo už poněkud nepříjemnější až bolestivé. Po zasunutí cca 15 cm jsem klystýr spustil a nic. Tohle jsem párkrát zopakoval a přesto se mi klystýr nepodařilo rozchodit. Přičemž venku normálně teče a zdá se být v pořádku.

Nevíte prosím čím by to mohlo být?

Dále jsem se chtěl zeptat zda je dobré do vody nalít také trochu koloidního stříbra, či zda to nemůže nějak uškodit.

Děkuji za odpověď.

Koloidní stříbro nijak vadit nemůže a neteče vám to patrně proto, že zastrčíte koncovku moc hluboko, ta se zapíchne do stolice, stolicí se zašpuntuje a pochopitelně to nefunguje. Musíte zasunout koncovku opravdu do minimální hloubky cca 4-6cm a spustit kohoutek, pak ji můžete posunout i hlouběji, ale není to nutné. Bolestivé je zastrkování tehdy, když koncovka není namazaná, nebo je podrážděný konečník, což se vám mohlo včera podařit a ani o tom nevíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 3:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
ja sa ešte chcem spýtať, či klystír robiť pravidelne s 2l, ale do seba naliať čo najviac vody..?

robím ho 2 dni, ale už vydržím v sebe udržať 5 minúť aj 3litre...

nechcem si zničiť mikroflŕou atď....tak pre istotu sa pýtam...

Nemusíte ten nálev nijak přehánět, bohatě stačí ty dva litry a lepší je udržet ho v sobě cca 20 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 4:46 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
ďakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 10:42 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Dělám si obden urinové klystýry z 1-2 dny staré moči s jednou lžící jablečného octa.Bez problému to v sobě 20 minut udržím.Provádím pouze 1 nálev o objemu 2l. Stačí ten výplach1,nebo musí být 2 ?
Jaký typ klistýru je vhodný při delší hladovce ? Díky Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 10:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Dělám si obden urinové klystýry z 1-2 dny staré moči s jednou lžící jablečného octa.Bez problému to v sobě 20 minut udržím.Provádím pouze 1 nálev o objemu 2l. Stačí ten výplach1,nebo musí být 2 ?
Jaký typ klistýru je vhodný při delší hladovce ? Díky Pavel

Pokud nálev 20 minut udržíte, většinou není důvod ho opakovat, ale nijak to opakování vadit nemůže. Při hladovkách je střevo dost citlivé, tam bych asi volil heřmánek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 1:53 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Dobry den. Tyzden kazdé ráno robím klystyry. Prvy 1l az 1,5l s citrónovov stavou následne druhy nálev s 3l jabl. octu. Nálevy vydrzím udrzat tak asi tych 20 minút, ale brucho ma bolí ako ked má clovek hnacku. Po vyprázdnení bolest prejde ale idem sa vyprázdnit este aj po vypustení, niekedy aj 3 krát. Nic v stolici nie je, ani po tretom náleve, len je "spinavá", a sú v nej sem tam malé kúsky nestráveného jedla.Kedze mám kandidu, myslela som ze po tyzdni sa by uz aj mohla nejaká v stolici objavit, ako to vlastne je? Preco bolí brucho? Mám pokracovat v cistení obden, alebo to bolenie naznacuje stálu likvidáciu patogénov. Klystyrmi by som sa rada zbavila bolenia krízov, ktoré ma bolia pernamentne a dost mi to znepríjemnuje zivot. Dakujem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 1:55 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
pre upresnenie s 3lyzicami jab.octu,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 3:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Včera jsem poprvé zkusil kávové klistýry (protože jsem neměl zrovna nastřádanou moč) a mohu je výrazně doporučit. Jsou opravdu velmi dobré co se týče efektu na psychiku a čistící efekt je také dobrý. Ohledně přípravy jsou také jednoduché.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Dobry den. Tyzden kazdé ráno robím klystyry. Prvy 1l az 1,5l s citrónovov stavou následne druhy nálev s 3l jabl. octu. Nálevy vydrzím udrzat tak asi tych 20 minút, ale brucho ma bolí ako ked má clovek hnacku. Po vyprázdnení bolest prejde ale idem sa vyprázdnit este aj po vypustení, niekedy aj 3 krát. Nic v stolici nie je, ani po tretom náleve, len je "spinavá", a sú v nej sem tam malé kúsky nestráveného jedla.Kedze mám kandidu, myslela som ze po tyzdni sa by uz aj mohla nejaká v stolici objavit, ako to vlastne je? Preco bolí brucho? Mám pokracovat v cistení obden, alebo to bolenie naznacuje stálu likvidáciu patogénov. Klystyrmi by som sa rada zbavila bolenia krízov, ktoré ma bolia pernamentne a dost mi to znepríjemnuje zivot. Dakujem za odpoved

Nějak mě nenapadá, proč vás to bolí a určitě by to bolet nemělo, nebo jen krátce. Ta dávka octa je také slušná, čili bych nyní asi dával menší objem a menší koncentraci a pokud se to ani tak nespraví, tak na pár dní vynechat, nebo vyzkoušet heřmánek, který střeva zklidní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: klystýr a těhotenství
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 12:03 pm 
Offline

Registrován: pon led 16, 2012 11:52 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
prosím poraďte: Jsem v devátěm měsící těhotenství a mám od malička silné alergie a ekzém po celém těle. Hlavně nyní v těhotenství to mám skutečně strašné. Nejsem bohužel ani ochotna své miminko dlouho kojit z tohoto důvodu mé nemoci, protože se musím dát do pořádku a vím ,že vše škodlivé by mohlo jít do mléka. Otázkou je co je pro mé dvě děti lepší (již jednoo dítě mám) jestli totálně vystresovaná matka, nevyspaná kvůli svědivému ekzému, vypadám jako zombie, nebo jestli to, že nebudu to malé dlouho kojit a dám se psychicky do pořádku. Možná ale, pokud bych aplikovala klystýry, tak by to nemuselo být tak velké zlo a mohla bych kojit třeba déle a ekzém by se mi spravil. Podotýkám, že je mi 31 let, zrovna dnes \":)\" ach jo¨- už jsem vyzkoušela nějaké ty diety i různé prostředky, samozřejmě, že ne asi ten pravý, ale věřím tomu, že více metod najednou mi pomůžou k celkovému zlepšení mého zdraví. Klystýr vidím jako velice šetrnou metodu. Lze ji tedy použít již teď v těhotenství? Pokud si tím vyvolám porod, tak už je to v termínu. A lze aplikovat klystýr i po těhotenství? V době kojení? Můžete mi prosím odpovědět na email? Malý mi furt šahá na počítač takže bych to mohla pak pracně tu odpověď dohledávat. Děkuji Michaela Pácová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystýr a těhotenství
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 9:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
michaela.zapletal píše:
Dobrý den,
prosím poraďte: Jsem v devátěm měsící těhotenství a mám od malička silné alergie a ekzém po celém těle. Hlavně nyní v těhotenství to mám skutečně strašné. Nejsem bohužel ani ochotna své miminko dlouho kojit z tohoto důvodu mé nemoci, protože se musím dát do pořádku a vím ,že vše škodlivé by mohlo jít do mléka. Otázkou je co je pro mé dvě děti lepší (již jednoo dítě mám) jestli totálně vystresovaná matka, nevyspaná kvůli svědivému ekzému, vypadám jako zombie, nebo jestli to, že nebudu to malé dlouho kojit a dám se psychicky do pořádku. Možná ale, pokud bych aplikovala klystýry, tak by to nemuselo být tak velké zlo a mohla bych kojit třeba déle a ekzém by se mi spravil. Podotýkám, že je mi 31 let, zrovna dnes \":)\" ach jo¨- už jsem vyzkoušela nějaké ty diety i různé prostředky, samozřejmě, že ne asi ten pravý, ale věřím tomu, že více metod najednou mi pomůžou k celkovému zlepšení mého zdraví. Klystýr vidím jako velice šetrnou metodu. Lze ji tedy použít již teď v těhotenství? Pokud si tím vyvolám porod, tak už je to v termínu. A lze aplikovat klystýr i po těhotenství? V době kojení? Můžete mi prosím odpovědět na email? Malý mi furt šahá na počítač takže bych to mohla pak pracně tu odpověď dohledávat. Děkuji Michaela Pácová

Pokud to nevadí z hlediska nedonošení plodu, nevidím důvod k tomu, proč by jste nemohla šetrně klystýry provádět. Po porodu bych je doporučil určitě a kojení jednoznačně neomezovat, to je nesmysl, tím dítěti ublížíte ještě mnohem více. Je nutné zásadním způsobem upravit stravovací režim, odkyselit se, dodat fungicidy a celkově tělo remineralizovat, pak mají plísně celkem omezené možnosti. Soukromě nic nikomu psát nemohu, nestíhám ani tyto diskuze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 12:49 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Pekny den, asi pred tyzdnom som písala, ze ma pri klystyroch bolelo brucho ako byva zvykom pri hnackách. Tak som dala menej jabl. octu na nieco cez liter prevarenej vody 2 lyzice a vsetko je ok. 3 lyzice je vela, teda pre mna. Kríze ma bolia menej a zmensilo sa mi znamienko taká vírusová bradavicka na cele. Tak pokracujem a dakujem za Vasu obetavost a cas ktory mi -nám venujete.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz