Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 7:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Pekny den, asi pred tyzdnom som písala, ze ma pri klystyroch bolelo brucho ako byva zvykom pri hnackách. Tak som dala menej jabl. octu na nieco cez liter prevarenej vody 2 lyzice a vsetko je ok. 3 lyzice je vela, teda pre mna. Kríze ma bolia menej a zmensilo sa mi znamienko taká vírusová bradavicka na cele. Tak pokracujem a dakujem za Vasu obetavost a cas ktory mi -nám venujete.

No vidíte, ono to nakonec půjde, jenom musí člověk být trpělivý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 7:46 am 
Offline

Registrován: čtv led 19, 2012 7:36 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, přečetl jsem si mnoho příspěvků na tomto vlákně a následně se snažil aplikovat klystýr. I když jsem toto zkoušel ráno po vyprázdnění, nedařilo se mi napustit více než půl litru vody, přičemž při snaze napustit více začala voda vytékat z konečníku. Pokud jsem zasunul hadičku hlouběji, zastavil se průtok vody. Také jsem měl okamžité nucení na wc, čili nešlo zmíněné malé množstcí vody udržet. Je možné, že střevo je natolik ucpané, že voda není schopna proniknout dále? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
machun píše:
Dobrý den, přečetl jsem si mnoho příspěvků na tomto vlákně a následně se snažil aplikovat klystýr. I když jsem toto zkoušel ráno po vyprázdnění, nedařilo se mi napustit více než půl litru vody, přičemž při snaze napustit více začala voda vytékat z konečníku. Pokud jsem zasunul hadičku hlouběji, zastavil se průtok vody. Také jsem měl okamžité nucení na wc, čili nešlo zmíněné malé množstcí vody udržet. Je možné, že střevo je natolik ucpané, že voda není schopna proniknout dále? Děkuji

Tak možné to je a pak je vhodné napouštět nálev opakovaně tak dlouho, až se střevo vyprázdní, nebo se povede napustit dostatek tekutiny a udržet ji dostatečnou dobu. Celkově by měla být tekutina ve střevě 20 minut a tento čas můžete klidně rozdělit na více pokusů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 8:10 am 
Offline

Registrován: čtv led 19, 2012 7:36 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Tak možné to je a pak je vhodné napouštět nálev opakovaně tak dlouho, až se střevo vyprázdní, nebo se povede napustit dostatek tekutiny a udržet ji dostatečnou dobu. Celkově by měla být tekutina ve střevě 20 minut a tento čas můžete klidně rozdělit na více pokusů.

To všechno je mi jasné, ale i když napustím alespoň pár dcl vody, nedaří se mi tekutinu ve střevě udržet, mám téměř okamžité nucení na wc. Nevím si tedy rady, přítelkyně si v pohodě napustí 1,5-2l a pobíhá si po domě jak chce, ještě se přede mnou natrásá \":)\" a nechápe, že mě to nejde... Napadá mne, jestli by v tomto případě nepomohl odborný hydrocolon?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
machun píše:
To všechno je mi jasné, ale i když napustím alespoň pár dcl vody, nedaří se mi tekutinu ve střevě udržet, mám téměř okamžité nucení na wc. Nevím si tedy rady, přítelkyně si v pohodě napustí 1,5-2l a pobíhá si po domě jak chce, ještě se přede mnou natrásá \":)\" a nechápe, že mě to nejde... Napadá mne, jestli by v tomto případě nepomohl odborný hydrocolon?

Tak určitě by jste to mohl vyzkoušet a po základním pročištění pak pokračovat doma v klystýrech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 8:52 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
machun píše:
To všechno je mi jasné, ale i když napustím alespoň pár dcl vody, nedaří se mi tekutinu ve střevě udržet, mám téměř okamžité nucení na wc. Nevím si tedy rady, přítelkyně si v pohodě napustí 1,5-2l a pobíhá si po domě jak chce, ještě se přede mnou natrásá \":)\" a nechápe, že mě to nejde... Napadá mne, jestli by v tomto případě nepomohl odborný hydrocolon?

Zkus si dávat klystýr v pozici na kolenou ( já mám klyst. balonek ), jak se ti tok do střev zasekne, tak povytáhni rektální trubičku, zase se to rozjede. Když budeš mít pocit plnosti v břichu, stačí si lehce potřásat rukou břichem, mě pomáhá hlavně natřepávání bříška na pravé straně, pohybem jakoby kočičí hřbet a zpět lze taky regulovat tok tekutiny do břicha, když jakoby zvedneš zadek na kolenách, tlak se sníží, tekutina se zřejmě dostane hlouběji. Taky jsem s tím lehce zápasila, ale chce to různé vychytávky, v poloze na zádech byl klystýr asi nejhorší ( pro mě ). K udržení můžeš zkusit udělat tzv. svíčku, to jsem dělávala ze začátku. Někdy taky pobíhám a klystýr drží, někdy musím na kolena, před sebe pc a na něm něco co zaujme - a čas letííí \":-)\"
Tak at se daří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 12:20 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Našla jsem stránku kde prodávají domácí hydrocolonhttp://www.klinikshop.cz/klinikshop/eshop/2-1-Pomucky-na-klystyr/64-2-Hydrocolon-vyplach-systemy/5/302-hydrocolon-v-1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 9:23 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Zdravím pana Jardu a všechny členy.
1)Je možné před aplikací případného ranního klystýru pít šťávu či vodu? A pokud ano, jaký by se měl mezi tou šťávou a klystýrem udržovat odstup?
2)Po klystýru šťávu mohu? Co jsem zde vyčetl tak voda se nesmí pít hodinu po klystýru ale nevím jak je to s tou šťávou. Pokud by se ta šťáva po klystýru mohla, jaký bych tak měl udržovat odstup od toho klystýru?
3) Ořechové mléko po klystýru mohu, když je to jak jste psal vlastně tekutá strava že? Předem děkuji za odpovědi

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 11:56 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Filip08 píše:
Zdravím pana Jardu a všechny členy.
1)Je možné před aplikací případného ranního klystýru pít šťávu či vodu? A pokud ano, jaký by se měl mezi tou šťávou a klystýrem udržovat odstup?
2)Po klystýru šťávu mohu? Co jsem zde vyčetl tak voda se nesmí pít hodinu po klystýru ale nevím jak je to s tou šťávou. Pokud by se ta šťáva po klystýru mohla, jaký bych tak měl udržovat odstup od toho klystýru?
3) Ořechové mléko po klystýru mohu, když je to jak jste psal vlastně tekutá strava že? Předem děkuji za odpovědi

Myslím, že ráno před tím radši nepít nic nebo tak půl hodinový odstup.
Po klystýru se myslím může cokoliv, aspoň teda já jsem se nikdy nijak neomezoval a problémy to nepřineslo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:

Tak to je výborná zpráva, kterou nepochybně ocení mnoho lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravím pana Jardu a všechny členy.
1)Je možné před aplikací případného ranního klystýru pít šťávu či vodu? A pokud ano, jaký by se měl mezi tou šťávou a klystýrem udržovat odstup?
2)Po klystýru šťávu mohu? Co jsem zde vyčetl tak voda se nesmí pít hodinu po klystýru ale nevím jak je to s tou šťávou. Pokud by se ta šťáva po klystýru mohla, jaký bych tak měl udržovat odstup od toho klystýru?
3) Ořechové mléko po klystýru mohu, když je to jak jste psal vlastně tekutá strava že? Předem děkuji za odpovědi

Pokud jde o pití, tak není omezení ani před, ani po a jediné co vadí, je jídlo před klystýrem. To s tím pitím vody po klystýru si plete patrně s pitím po šankaprakšaláně, tam by se nezavřel sifon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 1:49 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Je vhodné radit človeku s hemoroidmi vonkajšímy aj vnútornými(tým prvým som si istý to druhé,myslím tiež) klystýr urinou+MMS?
Škodí nejako MMS pri dennom klystýri? Ak áno, tak celkovo aj v mini.dávke 1-2 aktiv. kvapky(do uriny) alebo až vo vačšej?
Je vhodné používat pri denných klyst. urinu samotnú? Príp niečo iné?

Ten človek má sedavé a pomerne stres. zamestnanie a nerád by som radil bludy.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Je vhodné radit človeku s hemoroidmi vonkajšímy aj vnútornými(tým prvým som si istý to druhé,myslím tiež) klystýr urinou+MMS?
Škodí nejako MMS pri dennom klystýri? Ak áno, tak celkovo aj v mini.dávke 1-2 aktiv. kvapky(do uriny) alebo až vo vačšej?
Je vhodné používat pri denných klyst. urinu samotnú? Príp niečo iné?

Ten človek má sedavé a pomerne stres. zamestnanie a nerád by som radil bludy.
Ďakujem

Tak čistit střevo je u hemeroidů nutné bez toho se jich zbavit nedá. MMS i urina velice pomáhají a zpočátku určitě aplikovat denně. Urina se dá používat bez omezení a MMS do 10 kapek na litr a nedělal bych to dlouhodobě, nicméně třeba týden, nebo dva vidím bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 2:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Mat11 píše:
Je vhodné používat pri denných klyst. urinu samotnú?

nejenom vhodné, je to přímo výborné. osobně před klystýrem urinu třeba přes půl dne sbírám a pak dělám klystýr pouze urinou, má skvělé účinky. Viz třeba dobrá knížka od Partykové "Urinoterapie a nemoci"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 4:44 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Dobrý den, po dlouhé době jsem si dva dny po sobě udělala klystýr s urinou (a budu pokračovat každý den), ale po nějaké době (řekněme po hodině?) se mi vždy nafouklo břicho, na dotyk jakoby citlivé a drželo se to po celý den, žádné větry neodchází, asi žádné nejsou. Ale čím je to způsobeno? Doporučuje se něco specielně potom sníst nebo vypít? Nevím, jestli je tím střevo podrážděné, nebo se tam něco odehrává...?
Jinak je u mě již od mládí praxí, že když dlouho někde sedím, nebo dokonce když celý den jenom chodím či popocházím, tak mám pak podobný pocit v břichu, nafouklost, divný pocit na dotyk, ale to k tomu bývají i ty větry.
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz