laco píše:
Zdravim,
... toto mi vydrzi 2-3 dni,,vacsinou 2 lebo no
dik :>
Pokud jste četl i příspěvky výše, tak základem úspěchu je držet se receptury
J. Budwig, která zdůraznuje, že se namíchaná směs jí do 15ti minut od namíchání - neskladuje se !!! Tak to nejdříve zkuste podle jejího návodu, který sem dal člen PV33 a jemuž za to patří srdečný dík. Dietu J.Budwig dodržuji již poměrně dlouhou dobu, MSM ( organická síra ) mám denně jednu čajovou lžičku a zatím jsem žádnou změnu kůže nezaznamenala ( což pro vás není směrodatné, každý je jiný )
Příznaky nedostatku MSM (metylsulfonylmetan): suchá kůže, lomivé nehty a vlasy, poruchy jater, funkce mozkové tkáně.
SÍRA (MSM - methylsulfonyl methan) - Latinský název SULFUR. Chemická značka S. V Mendělejevově tabulce prvků ho řadíme do VI. skupiny. Síra je přítomna v každé rostlinné i živočišné buňce.
Zdrojem organické síry je MSM (methylsulfonyl methan). MSM je přírodní složkou vyskytující se v čerstvém ovoci, zelenině (cibule, česnek, červená paprika, čočka, semena slunečnice, zelí, brokolice, sojové boby), mléce a mase.
V lékařství se aplikují sirné masti k léčbě kožních chorob. Síra je označována jako minerál krásy. Je důležitá pro zdravé a lesklé vlasy, zdravou pokožku a nehty. Je důležitá pro tvorbu kolagenu, nejhojnějšímu proteinu v našem těle. Je také obsažena v aminokyselinách cystein, taurin, methionin. Cystein je důležitou složkou redukovaného glutathionu, což je antioxidant, který redukuje nebezpečné peroxidy. Z toho plyne její využití pro léčbu revmatismu. Tento prvek se na tuto chorobu aplikuje od pradávna.
Bylo pozorováno, že děti, které trpěly revmatickou horečkou nejedly vejce. Vejce jsou velmi bohatým zdrojem cysteinu. Taurin, další aminokyselina, která obsahuje síru, je známa tím, že pomáhá kontrolovat epileptické záchvaty, stabilizací elektrické aktivity mozku. Methionin, který patří mezi esenciální aminokyseliny.
MSM (metylsulfonylmetan) - je prvotním zdrojem síry pro všechny živé organismy od rostlin po člověka. Síra je osmým hmotnostně nejzastoupenějším prvkem v lidském těle a pátým nejdůležitějším pro zdravý život.
Je chemicky nejpříbuznější kyslíku, podporuje jeho biochemickou aktivitu a do určité míry jej může i nahrazovat. Užívání MSM jako doplňku stravy se opírá o rozsáhlé výzkumy i o klinickou léčebnou praxi.