Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte říj 25, 2011 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
anuska píše:
Inak na margo tejto očisty, ktorej som sa doteraz dosť stránila, som minule v jednom dokumente zhliadla niečo zaujímavé.
Istá domorodá komunita Ačuarov (niekde v amazonských pralesoch) si každé ráno robila odvar z nejakej rastliny, a pili ho vždy na lačno. Účinkom bolo okamžité vyvrátenie celého obsahu žalúdka, s tým že kládli dôraz na to aby v žalúdku nezostalo nič z tohto odvaru, čiže absolútne vyčistenie žalúdka. Veľa problémov s dávením nemali, vzhľadom na fakt že ten odvar bol tak nechutný že netrénovaný dotyčný moderátor to nestihol ani dopiť a prišlo k dáveniu. Taktiež bol moderátor upozornený že pokiaľ nedostane celý odvar zo žalúdka von, tak mu počas dňa bude zle a príde k ďašiemu dáveniu, čo sa potom aj potvrdilo.
Po vzhliadnutí tohto dokumentu som zmenila názor na túto očistu žalúdka, len si na ňu musím ráno nájsť čas keď už budú všetci z domu, aby som nevzbudila dojem nejakej poruchy príjmu potravy (anorexia, bulímia), čo by ich pri mojom vita stravovaní a nízkej váhe napadlo ako prvé.

Tak vidíte, to jsem ani neviděl, ale o prospěšnosti čištění žaludku jsem přesvědčen již mnoho let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 11:50 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
dnes som po prvom výplachu žalúdka, s vracaním som nemal žiadny problém, len som nevedel kedy vlastne prestať?

všetká voda zo mňa vyšla, a potom nasledovala žltá, či žltozelená horká/kyslá tekutina - ak tipujem správne tak to bola žaludočná šťava, vyšlo jej zo mňa pomerne dosť, asi 5 krát pri posledných pokusoch s prstami v hrdle....

neviem, či som mal pokračovať alebo, ale už som začínal mať zvláštne pocity..

btw. včera po vypití citronovej šťavy pred spaním - pol citrona+necelý pol liter vody, som mal pocit niečo medzi pálením, kyslím v krku, akokeby to chcelo ísť von alebo niečo také...(pálenie žáhy?) je to dobré?

edit : stav sa mi opakuje, aj keď som nepil citrónovú šťavu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned pro 18, 2011 11:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
dnes som po prvom výplachu žalúdka, s vracaním som nemal žiadny problém, len som nevedel kedy vlastne prestať?

všetká voda zo mňa vyšla, a potom nasledovala žltá, či žltozelená horká/kyslá tekutina - ak tipujem správne tak to bola žaludočná šťava, vyšlo jej zo mňa pomerne dosť, asi 5 krát pri posledných pokusoch s prstami v hrdle....

neviem, či som mal pokračovať alebo, ale už som začínal mať zvláštne pocity..

btw. včera po vypití citronovej šťavy pred spaním - pol citrona+necelý pol liter vody, som mal pocit niečo medzi pálením, kyslím v krku, akokeby to chcelo ísť von alebo niečo také...(pálenie žáhy?) je to dobré?

edit : stav sa mi opakuje, aj keď som nepil citrónovú šťavu....

Pokud vše vyšlo, tak je to v pořádku a nevidím v tom problém, jinak to nedovedu posoudit, ale citrón žaludek celkem rovná a nic by dělat neměl. Nicméně dá se vyzkoušet i bramborová šťáva, ta žaludek uklidní a nemělo by to zlobit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2012 12:24 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Dnes (asi po desiatom výplachu žalúdka slanou vlažnou vodou) mi to šlo veľmi dobre.... Čím ďalej, tým je pre mňa výplach žalúdku menej nepríjemný (i keď z neho určite nemám príjemné dráždenie ako pri iných činnostiach... \":)\" ...). Dnes mi trvalo dostať zo žalúdka 1 liter slanej vody len jednu minútu. Celý. Som rád, že som vytrval, čím ďalej, tým je to menej nepríjemné, a to ma utvrdzuje v tom, že raz týždenne (pár týždňov 2 krát týždenne, nech si rýchlejšie zvyknem) to môžem robiť po zbytok života.... Je to potrebné, a u mňa sa stali starostlivosť o organizmus a jeho očisty koníčkom...
\":wink:\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2012 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Dnes (asi po desiatom výplachu žalúdka slanou vlažnou vodou) mi to šlo veľmi dobre.... Čím ďalej, tým je pre mňa výplach žalúdku menej nepríjemný (i keď z neho určite nemám príjemné dráždenie ako pri iných činnostiach... \":)\" ...). Dnes mi trvalo dostať zo žalúdka 1 liter slanej vody len jednu minútu. Celý. Som rád, že som vytrval, čím ďalej, tým je to menej nepríjemné, a to ma utvrdzuje v tom, že raz týždenne (pár týždňov 2 krát týždenne, nech si rýchlejšie zvyknem) to môžem robiť po zbytok života.... Je to potrebné, a u mňa sa stali starostlivosť o organizmus a jeho očisty koníčkom...
\":wink:\"

Tak občas vygruntovat je vždy dobré a nic se tím pokazit nedá. Také je krásně vidět, jak se lze v každé očistné technice zdokonalit a pak to jde skoro samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 9:02 am 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:57 pm
Příspěvky: 6
Zkusil jsem to dnes i vcera. Dostal jsem ze sebe vsechno co jsem vypil 1l. Vic to neslo. Zvracet umim a nevadi mi to. Resil jsem tak obcasne bolesti hlavy kdyz jsem to prehnal s jidlem nebo muj problem pichani na hrudi, ktery taky souvisel s zaludkem.
Problem je, ale ze me tece mirne (skutecne nepatrne) zbarvena, zpenena voda. Zadna horkost na konci, nebo si ji neuvedomuji. Delam nekde chybu treba pockat par minut po tom co vypiju ten litr nebo to chce cas a trening?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
b09 píše:
Zkusil jsem to dnes i vcera. Dostal jsem ze sebe vsechno co jsem vypil 1l. Vic to neslo. Zvracet umim a nevadi mi to. Resil jsem tak obcasne bolesti hlavy kdyz jsem to prehnal s jidlem nebo muj problem pichani na hrudi, ktery taky souvisel s zaludkem.
Problem je, ale ze me tece mirne (skutecne nepatrne) zbarvena, zpenena voda. Zadna horkost na konci, nebo si ji neuvedomuji. Delam nekde chybu treba pockat par minut po tom co vypiju ten litr nebo to chce cas a trening?

Tak chybu asi neděláte, ale bude to chtít patrně párkrát zopakovat, aby se ten stav dostavil. Na nic se čekat nemusí, je vhodné ten obsah žaludku vyprázdnit co nejdříve, jinak se voda začne posouvat dále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 12:04 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
dnes som si robil výplach žalúdka po dlhom čase a nebolo to nič príjemné, išla zo mňa krv riedená so šťavou...prekvapivo dosť červené...
neviem, či to mohlo spôsobiť MMS2..? asi 2 krát sa mi stalo, že som nemal čas a zobral som si tabletu MMS2 ešte po nestráveném jedle a 20 minút som mal pocity akokeby ma pálila žáha...asi som tým podráždil slinivku čo?

a vadí nejako, keď sa mi lepšie robí výplach žalúdka bez pitia väčšieho množstva vody, ani ju nesolím, len si napúšťam pohár čistej vody a hopsá do toho...je mi to viac príjemnejšie..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
dnes som si robil výplach žalúdka po dlhom čase a nebolo to nič príjemné, išla zo mňa krv riedená so šťavou...prekvapivo dosť červené...
neviem, či to mohlo spôsobiť MMS2..? asi 2 krát sa mi stalo, že som nemal čas a zobral som si tabletu MMS2 ešte po nestráveném jedle a 20 minút som mal pocity akokeby ma pálila žáha...asi som tým podráždil slinivku čo?

a vadí nejako, keď sa mi lepšie robí výplach žalúdka bez pitia väčšieho množstva vody, ani ju nesolím, len si napúšťam pohár čistej vody a hopsá do toho...je mi to viac príjemnejšie..

Pokud jde o jednorázovou záležitost, tak bych se tím zase tak netrápil, to sem tam praskne nějaká cévka, ale pokud by šlo o delší krvácení, tak je dobré si nechat udělat vyšetření, aby člověk věděl, co má vlastně řešit. Na MMS 2 bych to asi nesváděl, to je málo pravděpodobné. Ten postup výplach žaludku můžete klidně provádět jinak, hlavní je vyčistit žaludek a pokud se vám to takto podaří, nevidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 8:00 am 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 24
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu:
1) Je dobré skončit, když začínám cítit hořkost, ale ještě není vyzvrácen celý obsah? Když začal ke konci vycházet konečně trochu bordel, už jsem cítila hořkost/kyselost a nevěděla, jestli pokračovat. Ale dohněda nevyšlo nic, celou dobu žlutozelená barva.Z necelého litru se podařilo tak 0,8l. Trvalo mi to taky asi příliš dlouho, 20 min. Ještě teď po 1,5hod cítím v krku hořkost.
(dle krkacího testu málo HCl)
Kdy mám příště skončit? Při první hořkosti?

2) Nepoškozují ty hořké/kyselé šťávy zubní sklovinu?
Děkuji mnohokrát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Zuzima píše:
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu:
1) Je dobré skončit, když začínám cítit hořkost, ale ještě není vyzvrácen celý obsah? Když začal ke konci vycházet konečně trochu bordel, už jsem cítila hořkost/kyselost a nevěděla, jestli pokračovat. Ale dohněda nevyšlo nic, celou dobu žlutozelená barva.Z necelého litru se podařilo tak 0,8l. Trvalo mi to taky asi příliš dlouho, 20 min. Ještě teď po 1,5hod cítím v krku hořkost.
(dle krkacího testu málo HCl)
Kdy mám příště skončit? Při první hořkosti?

2) Nepoškozují ty hořké/kyselé šťávy zubní sklovinu?
Děkuji mnohokrát.

1)Jede se to pokud možno do vyzvracení plného vypitého objemu a ta hořkost je normální, nicméně trápit se tím 20 minut, to normální není, mělo by se to vyhodit maximálně za poloviční dobu, ale většinou je to otázka pár minut, to postupně natrénujete.
2)Žaludeční šťávy pochopitelně zubům moc nesvědčí, ale jinak se to zařídit nedá, prostě si po výplachu žaludku pořádně vykloktejte vodou, nebo vodou se sodou, což ty kyseliny zneutralizuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 11:15 am 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 24
Děkuji, takže každopádně se to pokusit zrychlit, byl to první pokus. Raději se ještě ujistím - mám při pocítění hořkosti pokračovat dál? Nebo přestat? Omlouvám se, chci si být jista správným postupem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 1:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Zuzima píše:
Děkuji, takže každopádně se to pokusit zrychlit, byl to první pokus. Raději se ještě ujistím - mám při pocítění hořkosti pokračovat dál? Nebo přestat? Omlouvám se, chci si být jista správným postupem.

Určitě je dobré vyzvrátit všechno, čili řídil bych se spíše tím objemem, jak ostatně doporučuji v návodu na hlavních stránkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2012 12:26 pm 
Offline

Registrován: pát úno 18, 2011 11:02 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

dnes jsem provedl svůj první výplach. Vodu jsem vyzvrátil všechu na konci s trochou žluče (přesně, jak to má být). Ještě před žlučí byla ale voda naprosto čirá (konzistencí připomínající želatinu) s jen asi dvěma malými bílými chuchvalci. Je možné, že "želatinový" charakter vody byl způsoben jedlou sodou (kávová lžička na usnadnění zvacení) a následnou chemickou reakcí v žaludku, nebo se jednalo o hlen (čirý!) ze žaludeční sliznice?

Po prvním jídle jsem cítil mírnou tupou bolest v žaludku, doprovázenou "pálením žáhy". Myslím, že i v tomto případě se jedná o projev nedostatku HCl v žaludku. Je tomu tak?

Mnohokrát děkuji za odpověď.
Zdravím!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2012 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Samuel píše:
Dobrý den,

dnes jsem provedl svůj první výplach. Vodu jsem vyzvrátil všechu na konci s trochou žluče (přesně, jak to má být). Ještě před žlučí byla ale voda naprosto čirá (konzistencí připomínající želatinu) s jen asi dvěma malými bílými chuchvalci. Je možné, že "želatinový" charakter vody byl způsoben jedlou sodou (kávová lžička na usnadnění zvacení) a následnou chemickou reakcí v žaludku, nebo se jednalo o hlen (čirý!) ze žaludeční sliznice?

Po prvním jídle jsem cítil mírnou tupou bolest v žaludku, doprovázenou "pálením žáhy". Myslím, že i v tomto případě se jedná o projev nedostatku HCl v žaludku. Je tomu tak?

Mnohokrát děkuji za odpověď.
Zdravím!

Ano, patrně se ještě nestihla vytvořit v dostatečném množství, ta soda ji zlikvidovala, je lepší používat pouze vlažnou vodu, případně vodu trochu osolenou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz