Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 7:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 1:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Robím denne klystýr už týždeň a pol s harmančekom. Chcem sa opytať - nevysušuje harmanček sliznicu čreva? Čím ďalej tým viac sa mi točí hlava - je to nepríjemné, lebo niekedy mám pocit, že odpadnem.
Pijem schizandru, chanca piedra, vit.c 2000mg, B6, omega -3-6-9, ostropestrecovu kašičku, sanogel. Čo mám robiť?

Heřmánek by střevu nijak vadit neměl, tak vyzkoušejte jiný nálev, třeba šťávu z jednoho citrónu na 2 litry vody a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 8:44 pm 
Offline

Registrován: úte led 17, 2012 2:33 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Tak trochu krve zase tolik nevadí, ale nesmí jít o větší krvácení, ono střevo bývá kvasinkou dost narušené a občas drobně krvácí. Ocet trhá kvasinky ze střevní stěny a určitě dost dráždí, nicméně jde o nejúčinnější prostředek který je k dispozici, mimo svařené uriny. Hladovky také pomohou a neuškodí, i když hubnout třeba budete. To se dá přibrzdit správnou konzumací tuků, což kvasinka neovládá a hladoví, zatím co vy můžete i přibrat. Vhodný by byl domácí kefír, nebo jogurt, případně si dělejte sirnou patlanici a rovnat pH, třeba pít okurkovou šťávu, ta má i křemík a opravuje tak sliznice střeva.

Dnes jsem v mém procesu léčby zase o kousek pokročil. Provedl jsem jaterní očistu (3. v pořadí), kaménků bylo docela dost. Po absolvování kúry jsem byl dost vysílený a okolo 13 h jsem si dal oběd. V cca 17 hodin jsem měl večeři. Teď jsem byl opět na záchodě, zase mám nafouklé břicho a i přesto, že jsem po očistě ještě propláchl střeva klystýrem, tak mám teď ve střevech pořád trochu vody, které se mi na jedno "sezení" povede strašně málo vytlačit. Spolu s tou troškou vylezlo ještě pár malinkých kamínků a na dno záchodu jakýsi žlutý hlen (na dně se udělal takový zákal).

Čím to můžu mít tak zacpané? Nějaký velký kámen nebo ta kandida nebo obojí? Fakt už mě nebaví mít tak ucpané střevo. Tak rád bych se už normálně vysmolil. Nevíte, čím to protáhnout, když už ani klystýr nepomůže?
A taky mě celý den bolí žaludek, spolu s tím střevem. Asi mám už celé trávení rozhozené... Nebylo by lepší zajít na nějaké vyšetření? Nemohl bych mít třeba vředy?
Cítím se už opravdu dost mizerně, nejradši bych si do zadku vrazil nějakou štětku a pořádně to tam vymetl, ale takhle to bohužel nejde...V tomhle stavu už ale dál setrvávat nechci.

Díky za jakékoli nápady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
petrk píše:
Dnes jsem v mém procesu léčby zase o kousek pokročil. Provedl jsem jaterní očistu (3. v pořadí), kaménků bylo docela dost. Po absolvování kúry jsem byl dost vysílený a okolo 13 h jsem si dal oběd. V cca 17 hodin jsem měl večeři. Teď jsem byl opět na záchodě, zase mám nafouklé břicho a i přesto, že jsem po očistě ještě propláchl střeva klystýrem, tak mám teď ve střevech pořád trochu vody, které se mi na jedno "sezení" povede strašně málo vytlačit. Spolu s tou troškou vylezlo ještě pár malinkých kamínků a na dno záchodu jakýsi žlutý hlen (na dně se udělal takový zákal).

Čím to můžu mít tak zacpané? Nějaký velký kámen nebo ta kandida nebo obojí? Fakt už mě nebaví mít tak ucpané střevo. Tak rád bych se už normálně vysmolil. Nevíte, čím to protáhnout, když už ani klystýr nepomůže?
A taky mě celý den bolí žaludek, spolu s tím střevem. Asi mám už celé trávení rozhozené... Nebylo by lepší zajít na nějaké vyšetření? Nemohl bych mít třeba vředy?
Cítím se už opravdu dost mizerně, nejradši bych si do zadku vrazil nějakou štětku a pořádně to tam vymetl, ale takhle to bohužel nejde...V tomhle stavu už ale dál setrvávat nechci.

Díky za jakékoli nápady

Tak může to být kandida, ovšem také se může jednat o parazity, čili zde bych doporučil si projet trojčátko, nebo vyzkoušet nějaká antihelmintika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2012 10:17 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Pokud někomu působí pití kafe ( alkohol, černý čaj...) na srdíčko, tedy vyvolává mu to tachykardie, jak se budou tyto látky chovat v podobě klystýrů, je možné, že budou také působit na srdíčko nebo v podobě klystýrů je tomu jinak ? Děkuji předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2012 11:25 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
jani píše:
Pokud někomu působí pití kafe ( alkohol, černý čaj...) na srdíčko, tedy vyvolává mu to tachykardie, jak se budou tyto látky chovat v podobě klystýrů, je možné, že budou také působit na srdíčko nebo v podobě klystýrů je tomu jinak ? Děkuji předem za odpověď.

u mna kavovy klystir posobi velmi vzpruzujuco, mierne povedane. inac so srdcom problem nemam, len pozorujem tie iste (aj silnejsie) ucinky, ako po piti kavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 12:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Pokud někomu působí pití kafe ( alkohol, černý čaj...) na srdíčko, tedy vyvolává mu to tachykardie, jak se budou tyto látky chovat v podobě klystýrů, je možné, že budou také působit na srdíčko nebo v podobě klystýrů je tomu jinak ? Děkuji předem za odpověď.

Ne, je to stejné, prostě kafe je kafe a funguje stejně horem i spodem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2012 1:53 am 
Offline

Registrován: úte úno 14, 2012 1:35 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Je mi 21 let a nedávno jsem si koupila klystýr z toho důvodu, že se velmi málo vyprazdňuji. Nechci už to řešit pomocí čípků, protože jsem někde četla, že na ně vzniká návyk. Někdy nejdu na záchod klidně i přes týden. Nevím jestli to souvisí s mým životním stylem. Odjakživa jsem měla tendence k přejídání. Žádný pohyb a nadměrný příjem. Před třemi lety jsem měla nejvíce 85 kg a teď mám 69kg. Chtěla jsem si teda po těch letech přejídání vyčistit střevo a rozpohybovat ho. Mám jednu z příčin zanešeného střeva a to tu, že mám bílý povlak na jazyku. A teď se dostáváme k jádru věci. Udělala jsem vše podle pokynů. Zavěsila nádobu na vodu, převařila litr a půl vody, nechala vychladnout na 37 stupňů, pohodlně si lehla do vany na záda a zasunula hadičku. Vydržela jsem do sebe nalít asi necelého půl litru ale víc ani ránu. Byl to děsný tlak na konečník, nemohla jsem tu vodu v sobě udržet. Nesnesitelná bolest, jako kdyby mi svaly selhaly. Prostě jsem tu vodu neudržela - byť jí bylo jenom necelého půl litru \":(\" ... po vyprázdnění moje tělo prožívá docela šok. Jsem strašně oslabená, podlamují se mi nohy. Je to pocit velké slabosti jako například v létě u lidí s nízkým tlakem, ale asi dvakrát větší (sama nízký tlak mám). Těžko se ten pocit dá vysvětlit, nic mě nebolí, jenom se cítím, jako by mi například radikálně chyběl nějaký vitamín. Můžete mi prosím poradit, co udělat, abych vydržela celý obsah toho klystýru. Např jakou polohu zvolit a proč se mi ty stavy dějí? Děkuji předem za odpověď. Messy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2012 6:55 am 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
MESSY píše:
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Je mi 21 let a nedávno jsem si koupila klystýr z toho důvodu, že se velmi málo vyprazdňuji. Nechci už to řešit pomocí čípků, protože jsem někde četla, že na ně vzniká návyk. Někdy nejdu na záchod klidně i přes týden. Nevím jestli to souvisí s mým životním stylem. Odjakživa jsem měla tendence k přejídání. Žádný pohyb a nadměrný příjem. Před třemi lety jsem měla nejvíce 85 kg a teď mám 69kg. Chtěla jsem si teda po těch letech přejídání vyčistit střevo a rozpohybovat ho. Mám jednu z příčin zanešeného střeva a to tu, že mám bílý povlak na jazyku. A teď se dostáváme k jádru věci. Udělala jsem vše podle pokynů. Zavěsila nádobu na vodu, převařila litr a půl vody, nechala vychladnout na 37 stupňů, pohodlně si lehla do vany na záda a zasunula hadičku. Vydržela jsem do sebe nalít asi necelého půl litru ale víc ani ránu. Byl to děsný tlak na konečník, nemohla jsem tu vodu v sobě udržet. Nesnesitelná bolest, jako kdyby mi svaly selhaly. Prostě jsem tu vodu neudržela - byť jí bylo jenom necelého půl litru \":(\" ... po vyprázdnění moje tělo prožívá docela šok. Jsem strašně oslabená, podlamují se mi nohy. Je to pocit velké slabosti jako například v létě u lidí s nízkým tlakem, ale asi dvakrát větší (sama nízký tlak mám). Těžko se ten pocit dá vysvětlit, nic mě nebolí, jenom se cítím, jako by mi například radikálně chyběl nějaký vitamín. Můžete mi prosím poradit, co udělat, abych vydržela celý obsah toho klystýru. Např jakou polohu zvolit a proč se mi ty stavy dějí? Děkuji předem za odpověď. Messy

Určitě jste udělala klasickou začátečnickou chybu a zavěsila irigátor moc vysoko, čímž vzniknul nesnesitelný tlak. Zavěste nádobku s vodou jen 30 centimetrů nad tělo a tlak bude tak mírný, že v pohodě přijmete z klystýru 2 nebo 3 litry vody. Zvláště, pokud je zácpa a jsou střeva ucpaná, je nutné zavěsit nádobku co nejníže. Sice voda teče pomalu a trvá třeba 5 minut, než natečou 2 litry, ale nebolí to a jde to v pohodě. Při hodně nízkém zavěšení irigátoru (třeba jen 20 centimetrů nad tělo) do sebe klidně dostanete i 4 litry, i když to samozřejmě trvá třeba čtvrt hodiny. Tímto způsobem si propláchnete i část tenkého střeva. Výška zavěšení je prostě to nejdůležitější. Druhá důležitá věc je teplota vody, měla by být 40 až 42 stupňů. Při chladnější vodě se střeva mohou začít stahovat a to není příjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
MESSY píše:
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Je mi 21 let a nedávno jsem si koupila klystýr z toho důvodu, že se velmi málo vyprazdňuji. Nechci už to řešit pomocí čípků, protože jsem někde četla, že na ně vzniká návyk. Někdy nejdu na záchod klidně i přes týden. Nevím jestli to souvisí s mým životním stylem. Odjakživa jsem měla tendence k přejídání. Žádný pohyb a nadměrný příjem. Před třemi lety jsem měla nejvíce 85 kg a teď mám 69kg. Chtěla jsem si teda po těch letech přejídání vyčistit střevo a rozpohybovat ho. Mám jednu z příčin zanešeného střeva a to tu, že mám bílý povlak na jazyku. A teď se dostáváme k jádru věci. Udělala jsem vše podle pokynů. Zavěsila nádobu na vodu, převařila litr a půl vody, nechala vychladnout na 37 stupňů, pohodlně si lehla do vany na záda a zasunula hadičku. Vydržela jsem do sebe nalít asi necelého půl litru ale víc ani ránu. Byl to děsný tlak na konečník, nemohla jsem tu vodu v sobě udržet. Nesnesitelná bolest, jako kdyby mi svaly selhaly. Prostě jsem tu vodu neudržela - byť jí bylo jenom necelého půl litru \":(\" ... po vyprázdnění moje tělo prožívá docela šok. Jsem strašně oslabená, podlamují se mi nohy. Je to pocit velké slabosti jako například v létě u lidí s nízkým tlakem, ale asi dvakrát větší (sama nízký tlak mám). Těžko se ten pocit dá vysvětlit, nic mě nebolí, jenom se cítím, jako by mi například radikálně chyběl nějaký vitamín. Můžete mi prosím poradit, co udělat, abych vydržela celý obsah toho klystýru. Např jakou polohu zvolit a proč se mi ty stavy dějí? Děkuji předem za odpověď. Messy

Tak něco vám správně píše členka Nečasová a já bych dodal, raději aplikujte klystýr na několik pokusů a snažte se vždy nálev chvilku udržet, přičemž celková doba provádění klystýru by měla být minimálně 20 minut a to klidně třeba na 5 i více nálevů. Patrně máte dost přemnoženou kvasinku a jak do ní šťouchnete, tak ta potvora dává o sobě vědět. Poloha je správně na té dobové rytině na hlavních stránkách u článku o klystýru, žádná jiná správná není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 2:12 pm 
Offline

Registrován: úte úno 14, 2012 1:35 am
Příspěvky: 2
Co znamená ta kvasinka? Jak se jí člověk zbaví?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 10:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
MESSY píše:
Co znamená ta kvasinka? Jak se jí člověk zbaví?

To je jako když si ze mě děláte srandu, o ní je zde dobrá polovina tohoto fóra a nezbude vám než si sednout a číst, opisovat vám to určitě nebudu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 8:40 am 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
Dobrý deň,
v posledných 2 - 3 týždňoch sa mi stáva, že po klystíre na druhý deň, mám celú červenú páliacu tvár, červené oči a musím sa schladiť studenou sprchou aby som sa dostal do normal stavu, samozrejme k týmto príznakom sa mi pridáva aj zhoršenie dýchania, plný nos...už 4 mesiace pravidelne vykašliavam hustý hnedožltý hlien...

práve som pred pár dňami skončil s hrebičkovou kúrou, a rozhodol som sa dať aj 3 dňovú kúru s albendazolom a prazinquelom, keďže moja chronická astma sa nezlepšila vôbec....habanero jem pravidelne spolu s ostatnými fungicidmy a v záchode mám ešte stále veľké množstvo parazitov....
už ma berie myšlienka, či nežijem v jednom tele s chlamydie pneumo...

Ďakujem pekne za odpoveď

edit : ešte dodám, že pri krvných testoch som mal CRP 0,03 čo nesvedčí o žiadnom zápale, ale Ige a eozonofily mám zvýšené non-stop..

edit2 : dnes som sa vrátil s výsledkami hlienu, ani som nevedel, že sa cez hlien dá potvrdiť candida albicans, ale mám ju :/
Ďalšie moje nálezy - streptococcus viridans, haemophilus parainfluenzae, klebseilla pneumoniae

4 mesiace som sa s tým "bil" sám, čo nepomohlo, ale ešte stále rozmýšľam, či vybrať 10 dňové antibiotika (1x12h), keďže tým ulahodím candide


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
Dobrý deň,
v posledných 2 - 3 týždňoch sa mi stáva, že po klystíre na druhý deň, mám celú červenú páliacu tvár, červené oči a musím sa schladiť studenou sprchou aby som sa dostal do normal stavu, samozrejme k týmto príznakom sa mi pridáva aj zhoršenie dýchania, plný nos...už 4 mesiace pravidelne vykašliavam hustý hnedožltý hlien...

práve som pred pár dňami skončil s hrebičkovou kúrou, a rozhodol som sa dať aj 3 dňovú kúru s albendazolom a prazinquelom, keďže moja chronická astma sa nezlepšila vôbec....habanero jem pravidelne spolu s ostatnými fungicidmy a v záchode mám ešte stále veľké množstvo parazitov....
už ma berie myšlienka, či nežijem v jednom tele s chlamydie pneumo...

Ďakujem pekne za odpoveď

edit : ešte dodám, že pri krvných testoch som mal CRP 0,03 čo nesvedčí o žiadnom zápale, ale Ige a eozonofily mám zvýšené non-stop..

edit2 : dnes som sa vrátil s výsledkami hlienu, ani som nevedel, že sa cez hlien dá potvrdiť candida albicans, ale mám ju :/
Ďalšie moje nálezy - streptococcus viridans, haemophilus parainfluenzae, klebseilla pneumoniae

4 mesiace som sa s tým "bil" sám, čo nepomohlo, ale ešte stále rozmýšľam, či vybrať 10 dňové antibiotika (1x12h), keďže tým ulahodím candide

To vlastníte zajímavý soubor domácích mazlíčků, určitě ve velkém lichořeřišnici a další fungicidní byliny, přičemž držet vysoké pH a podpořit imunitu, tedy čistit střeva a játra. Antibiotika vám jedno zlikvidují a druhé namnoží, čili je otázkou, zda vůbec jde o léčbu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob úno 25, 2012 10:18 am 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
Ďakujem pán Jarda, a ešte by som mal na Vás jednu otázku a to, či je vhodne konzumovať vitamíny počas zbavovania sa parazitov a baktérii? prepadá ma myšlienka, či ich vlastne neživím tými vitamínmi...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob úno 25, 2012 11:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
Ďakujem pán Jarda, a ešte by som mal na Vás jednu otázku a to, či je vhodne konzumovať vitamíny počas zbavovania sa parazitov a baktérii? prepadá ma myšlienka, či ich vlastne neživím tými vitamínmi...?

Tak určitě je vhodné je konzumovat, nevidím důvod k jejich vynechávání, tělo je určitě potřebuje a i kdyby náhodou docházelo k vykrmování nějakých šmejdů, tak na jejich likvidování by to nemělo mít zase tak zásadní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz