Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 11:13 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 5:29 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 1:53 pm
Příspěvky: 20
Jarda píše:
To neznamená, názory se běžně značně různí, protože co u jednoho reaguje zásadotvorně, to u jiného může reagovat kyselinotvorně a také se dost liší reakce dané potraviny dle místa pobytu autora, tedy v extrému, jinak to bude na rovníku a jinak za polárním kruhem u stejné potraviny.

Aha, takže pokud si to chci ověřit na sobě, mám zkusit třeba odštavit z jednoho druhu ovoce, vypít toho nějaké množství a následně si změřit pH moči nebo to raději jíst celý den?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 3:05 am 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Jardo co se tyka orechoveho mleka,ktere chvalite kazdym coulem.Na netu se casto pise,ze narozdil od pojidani orechu se mleko muze pit neomezene.Souhlasite?Priznam se,ze treba konopne seminko mi moc chutna.Dokonce to dolevam vodou do pul litru aby toho bylo vice-)Beru v potaz ale jednou denne.Takze rekneme sklenice mleka konop.seminka kazdy den 365 dni v roce.Je to rozumne?Dale popisujete jako chutovku mrkvovou stavu plus mákove mleko.Ten mák taky namacite na 8 hodin a pak mixujete?Tolar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 11:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
mkatka píše:
Aha, takže pokud si to chci ověřit na sobě, mám zkusit třeba odštavit z jednoho druhu ovoce, vypít toho nějaké množství a následně si změřit pH moči nebo to raději jíst celý den?

Tak pochopitelně větší vypovídající hodnotu má celodenní pokus, než jednorázová aplikace, tam se použitelnost určuje dost obtížně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 11:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Jardo co se tyka orechoveho mleka,ktere chvalite kazdym coulem.Na netu se casto pise,ze narozdil od pojidani orechu se mleko muze pit neomezene.Souhlasite?Priznam se,ze treba konopne seminko mi moc chutna.Dokonce to dolevam vodou do pul litru aby toho bylo vice-)Beru v potaz ale jednou denne.Takze rekneme sklenice mleka konop.seminka kazdy den 365 dni v roce.Je to rozumne?Dale popisujete jako chutovku mrkvovou stavu plus mákove mleko.Ten mák taky namacite na 8 hodin a pak mixujete?Tolar

Tak neomezeně, to bych netvrdil, přeci jenom jde o koncentrovaný zdroj bílkovin a konzumovat je v přebytku určitě dobré není. Uvedené denní množství nijak neškodí, zde bych souhlasil. Mák je určitě vhodné namočit a pak ho i s tou mrkví prohnat dvouhřídelovým odšťavňovačem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 10:23 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Jeste se radsi Jardo poptam na michani stravy a to konretne,abych nedelal zbytecne chyby.Jsem spise hubeny.Nejdrive-samotne banany k snidani?Mam je moc rad a snim jich k snidani i 5.A jestli ano co se k nim soucasne jeste treba hodi aby to nekvasilo,ale nemyslim ovoce.Muzou byt mandle?Dále-vadi banan plus olej z hroznoveho jaderka?Co kombinace banan-avokado-mák.Vecere-Celozrnna ryze plus lzice rozemleteho lneneho seminka....A posledni -celozrnna ryze plus olej tropicaj a spetka himalajske soli.Dekuji Vam s pozdravem Tolar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: doladeni jidelnicku
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 8:35 pm 
Offline

Registrován: pát úno 17, 2012 8:12 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,

protoze jsem spoustu let stravila behanim po nemocnicich a podobnych zarizeni,zacala jsem
se ,je tomu jiz par let zajimat o zdravou stravu a zivotni styl vubec.Po precteni knihy Urinoterapie a jeji nemoci od Mudr.Vilmy Partykove jsem zmenila stravovaci rezim a mohu potvrdit,ze nikdy jsem se necitila lepe nez v tomto obdobi terapie.Ovsem musim priznat,ze jsem
dodrzeni stravy nedodrzela a tim padem jsem s terapii musela prestat.
Plne souhlasim s Vasi filosofii prezentovane na Vasich strankach,jak se rika staci naslouchat
svemu telo a pak take ,uvedomit si plne,ze nase telo neni blbec.

Protoze ziji v zahranici a mam velmi narocnou praci hlavne co se stresu tyce,jsem odkazana
bohuzel na obchodni retezce apod.V obchodech se zdravou vyzivou si myslim,ze to zas tak bio jak oni prezentuji tez neni..Rada bych vyradila podle vaseho doporuceni chleb,ovsem nevim cim ho nahradit,po zelenine a ovoci se ne vzdy citim syte?Vyradit maso mi problem nedela.
Brambory asi tez nedoporucujete?Ocenila bych nejake konkretni recepty co se jidelnicku tyce.
Dekuji za vas cas a preji pekny den.Dagmar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Jeste se radsi Jardo poptam na michani stravy a to konretne,abych nedelal zbytecne chyby.Jsem spise hubeny.Nejdrive-samotne banany k snidani?Mam je moc rad a snim jich k snidani i 5.A jestli ano co se k nim soucasne jeste treba hodi aby to nekvasilo,ale nemyslim ovoce.Muzou byt mandle?Dále-vadi banan plus olej z hroznoveho jaderka?Co kombinace banan-avokado-mák.Vecere-Celozrnna ryze plus lzice rozemleteho lneneho seminka....A posledni -celozrnna ryze plus olej tropicaj a spetka himalajske soli.Dekuji Vam s pozdravem Tolar

Tak pokud máte kvasinky, není vhodné ani jedno, nicméně normálně by neměla vadit ani jedna z uvedených kombinací, ovšem u obilí nejde o žádný ideál, obilí bych prostě nejedl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: doladeni jidelnicku
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 10:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
dastrel píše:
Dobry den,

protoze jsem spoustu let stravila behanim po nemocnicich a podobnych zarizeni,zacala jsem
se ,je tomu jiz par let zajimat o zdravou stravu a zivotni styl vubec.Po precteni knihy Urinoterapie a jeji nemoci od Mudr.Vilmy Partykove jsem zmenila stravovaci rezim a mohu potvrdit,ze nikdy jsem se necitila lepe nez v tomto obdobi terapie.Ovsem musim priznat,ze jsem
dodrzeni stravy nedodrzela a tim padem jsem s terapii musela prestat.
Plne souhlasim s Vasi filosofii prezentovane na Vasich strankach,jak se rika staci naslouchat
svemu telo a pak take ,uvedomit si plne,ze nase telo neni blbec.

Protoze ziji v zahranici a mam velmi narocnou praci hlavne co se stresu tyce,jsem odkazana
bohuzel na obchodni retezce apod.V obchodech se zdravou vyzivou si myslim,ze to zas tak bio jak oni prezentuji tez neni..Rada bych vyradila podle vaseho doporuceni chleb,ovsem nevim cim ho nahradit,po zelenine a ovoci se ne vzdy citim syte?Vyradit maso mi problem nedela.
Brambory asi tez nedoporucujete?Ocenila bych nejake konkretni recepty co se jidelnicku tyce.
Dekuji za vas cas a preji pekny den.Dagmar.

Pokud víte jak na to a nedodržujete to, tak takový stav já nazývám drážděním hada bosou nohou a věřte tomu, že vás jednou uštknout musí. Náročnost práce a argumentace nedostatkem času znamenají pouze výmluvu, kdy si sám potřebuji zdůvodnit, proč něco nejde, ovšem vždy to jde, jenom chtít. Chleba je největší droga vůbec, což jsem zde již mnohokrát psal a není to tedy o nasycení, ale o závislosti na drogách, jako je třeba chleba, sladké šmejdy a další závislácká jídla. Uvědomte si, že ty nemáte potřebu jíst vy, ale vaše kvasinky a plísně, což člověka v konečném důsledku vždy zlikviduje. Konkrétní recepty zde psát nemohu, ale prostudujte si protikvasinkovou bezsacharidovou dietu a uvidíte, jak se vám bude žít hned lépe bez těch závislostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 11:34 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Dobry den Jardo.Je neco cim si zprijemnujete namlety mak?Je treba rozumne smichat mak se skorici?Dale mak s kurkumou?Dále máte dobre zkusenosti s anyzem.Asi na vyrobu caje je dobre namlit.Zalejvate ho horkou vodou či studenou?A jestli studenou jak dlouho nechat louhovat?Přijemne chvile přeje Tolar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 12:40 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Tolar píše:
Dobry den Jardo.Je neco cim si zprijemnujete namlety mak?Je treba rozumne smichat mak se skorici?Dale mak s kurkumou?Dále máte dobre zkusenosti s anyzem.Asi na vyrobu caje je dobre namlit.Zalejvate ho horkou vodou či studenou?A jestli studenou jak dlouho nechat louhovat?Přijemne chvile přeje Tolar

Skořicí ani kurkumou myslím nic nezkazíš. Oboje je velmi zdravé a když ti to bude chutnat...

Co se týká anýzového pití, tak doporučuju pročíst si vlákno Čaje a maceráty. Teplá nebo jen převařená voda nedělá tělu dobře. Je možný udělat macerát nebo vylouhovaný anýz zmrazit a vypít ho po rozmrznutí. Anýz bude určitě nejlepší před použitím namlít.

Jarda doporučuje bylinkové a jiné čaje nekonzumovat pravidelně a píše, že nejlepší je konzumovat je jen při léčení nemocí.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 7:58 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Zdravim te Xeelee a dekuju moc...Co se tyka máku,tak se priznam,ze se uz tak pul roku vyhybam uplne toho nezdraveho cukru a sladkostem (jsem bombonove dite)Je to hrozny trapeni.Az tady clovek zjisti jak mocná je to droga.Ale mam vuli.Az ted jsem si dopral melasu-)Mák jsem mel moc rad s cukrem.Tak se to snazim nejak nahradit-)S medem nechci,to Jarda pise,ze med radsi samotnej..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 11:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Dobry den Jardo.Je neco cim si zprijemnujete namlety mak?Je treba rozumne smichat mak se skorici?Dale mak s kurkumou?Dále máte dobre zkusenosti s anyzem.Asi na vyrobu caje je dobre namlit.Zalejvate ho horkou vodou či studenou?A jestli studenou jak dlouho nechat louhovat?Přijemne chvile přeje Tolar

Já mám mák rád tak, jak je, ale klidně do něho dejte třeba sladík, to pak bude chutnat jako mák s cukrem. Skořice určitě nevadí a s tou kurkumou nevím, ta chuť bude patrně dost zvláštní. Anýz chutná velice dobře, ale jako čaj ho moc nepoužívám, spíše se dá přidávat do jídel, chutná podobně jako lékořice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 12:12 am 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Dekuji Jardo moc-)jeste se zeptam,kdyz strouhate zazvor do snidane,jen ho omivate,nebo loupete tu tvamou slupku na povrchu?Skladujete ho v lednici?Zkusil jsem ten Vas cajik-zazvor kurkuma citron a je to moc dobry-)Akorad premyslim,ze jste zastancem spise studenych napoju,tak jestli se vse v te horke vode neničí..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 1:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Tolar píše:
Dekuji Jardo moc-)jeste se zeptam,kdyz strouhate zazvor do snidane,jen ho omivate,nebo loupete tu tvamou slupku na povrchu?Skladujete ho v lednici?Zkusil jsem ten Vas cajik-zazvor kurkuma citron a je to moc dobry-)Akorad premyslim,ze jste zastancem spise studenych napoju,tak jestli se vse v te horke vode neničí..

Když budu mluvit za sebe, tak zázvor neloupu. Přijde mi to zbytečně pracný a čas radši věnuju něčemu smysluplnějšímu. Nevím, co by na slupce mělo být špatnýho. Jen zázvor pod tekoucí vodou zbavím hlíny. Skladuju ho mimo lednici a kupuju vždy co největší kusy, který jsou nejmíň vyschlý. Z nich pak vždy kvůli co nejmenšímu vysychání odřezávám kousky s co nejmenší styčnou plochou.

Ona tělu škodí ta horká a převařená voda. S látkami v čaji není problém. Můžete ho před vypitím zmrazit a rozmrazit. Nebo se dá udělat koncentrovanej výluh, kterej se zaleje přemraženou vodou. Víc ve vláknu Čaje a maceráty.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 1:48 am 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Xeelee diky.To zni zajimave udelat vyluh a pak zmrazenou vodou zalit!Jsem rad,ze potvrzujete neloupani.Obchodnici mi radej at to loupu pro jistotu,protoze pry nemam ani potuchy o tom jak to v číne pestujou.Tezko rici,kdyz nekdo neco nekde zaslechne.Jinak vim,ze loupat ovoce zeleninu nema smysl..Xeelee,rekne te mi,jak startujete den?Co snidate?Diky Tolar...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz