Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv zář 19, 2024 7:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 9:47 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jasně. Moje chyba.
Po pěti dnech klystýrů vycházela hlavně voda a menší množství (0,3 cm častečky, někdy větší nebo menší) (dnes toho bylo trochu víc asi hodinu po aplikaci) odpadu.
Udržitelné množství aplikované vody vylezlo až na 1,5 l. Je to pořád málo (vody) nebo se to uvolňuje postupně?
K té soli. Tady jsou dva druhy. Byly by ta do mlínku už moc hrubá nebo je to fuk?
http://www.bioapetit.cz/potraviny/jedla ... lynku-200g.
http://www.najadashop.cz/himalajska-sul ... mleta.html.
A mohl byste poradit nějakou potravinu první pomoci při zvýšení stavu kyselin (když třeba člověk na návštěvě nechtěl urazit a něco snědl apod jak jste to popisoval), kterou by to člověk mohl co nejrychleji srazit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 11:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Jasně. Moje chyba.
Po pěti dnech klystýrů vycházela hlavně voda a menší množství (0,3 cm častečky, někdy větší nebo menší) (dnes toho bylo trochu víc asi hodinu po aplikaci) odpadu.
Udržitelné množství aplikované vody vylezlo až na 1,5 l. Je to pořád málo (vody) nebo se to uvolňuje postupně?
K té soli. Tady jsou dva druhy. Byly by ta do mlínku už moc hrubá nebo je to fuk?
http://www.bioapetit.cz/potraviny/jedla ... lynku-200g.
http://www.najadashop.cz/himalajska-sul ... mleta.html.
A mohl byste poradit nějakou potravinu první pomoci při zvýšení stavu kyselin (když třeba člověk na návštěvě nechtěl urazit a něco snědl apod jak jste to popisoval), kterou by to člověk mohl co nejrychleji srazit?

Jednoznačně nejlepší výsledky docílíte aplikací vlastní uriny, voda toho zase tolik neodstraní, neobrátí totiž osmózu střevní stěny.
Je to vcelku jedno, ale nejvhodnější je velmi hrubá sůl, prodává se pod názvem himálajská sůl hality a má opravdu veliké krystaly.
Jednoznačně nejvyšší pH 9 mají meloun, okurka a ředkev. V nouzi lze použít i roztok jedlé sody cca 5-10 g do 400 ml teplé vody a vypít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 12:37 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky.
Ještě k tomu kakau. Je lepší si koupit mlété a pít ho nebo zobat neprařené kakové boby jako tady?
http://www.biosfera.cz/lifefood-kakaove ... rodukt/cz/
.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 7:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
[quote="Pavelka.":1exb511a]Díky.
Ještě k tomu kakau. Je lepší si koupit mlété a pít ho nebo zobat neprařené kakové boby jako tady?
http://www.biosfera.cz/lifefood-kakaove ... rodukt/cz/
.[/quote:1exb511a]
To záleží na tom, co s tím zamýšlíte dělat, pokud si budete vyrábět kakao v tekuté formě, tak je asi lepší nepražený prášek, protože je zbavený tuku a je to tedy naprosto ideální přírodní zdroj hořčíku. Pokud tím chcete nahradit nějakou umělohmotnou čokoládu, tak jsou vhodnější celé, ale můžete je koupit mnohem levněji na této adrese

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 10:25 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Dobrý večer,
zeptám se asi trochu naivně, ale co se s těmi poměrně drahými syrovými boby dá dělat?
Je to už dost dávno, co jsme jako studenti chodili na brigádu do přístavu. Byly tam taky metrákové žoky s kakaovými boby....
Zničil jsem mamince mlýnek na kávu a boby nakonec skončily neslavně v popelnici....\":D\"
Tenkrát o zdravé životosprávě nikdo z nás neslyšel. ale ani dnes jsem nenašel nějaké speciální recepty \":?\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 11:10 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
milda píše:
Dobrý večer,
zeptám se asi trochu naivně, ale co se s těmi poměrně drahými syrovými boby dá dělat?
Je to už dost dávno, co jsme jako studenti chodili na brigádu do přístavu. Byly tam taky metrákové žoky s kakaovými boby....
Zničil jsem mamince mlýnek na kávu a boby nakonec skončily neslavně v popelnici....\":D\"
Tenkrát o zdravé životosprávě nikdo z nás neslyšel. ale ani dnes jsem nenašel nějaké speciální recepty \":?\"

Ja mam tie od lifefood.cz a zopar ich namelem spolu s lanovymi semienkami do sirnej patlaniny, cim ziska chut cokoladoveho termixu. Tym si polejem banany a chuti to vyborne, ako banan v cokolade.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 11:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Dobrý večer,
zeptám se asi trochu naivně, ale co se s těmi poměrně drahými syrovými boby dá dělat?
Je to už dost dávno, co jsme jako studenti chodili na brigádu do přístavu. Byly tam taky metrákové žoky s kakaovými boby....
Zničil jsem mamince mlýnek na kávu a boby nakonec skončily neslavně v popelnici....\":D\"
Tenkrát o zdravé životosprávě nikdo z nás neslyšel. ale ani dnes jsem nenašel nějaké speciální recepty \":?\"

To jste možná získal neloupanou verzi a ta se opravdu zpracovává velice těžko, že jste je vyhodil, to byla chyba, jedná se o velice dobrou a mimořádně zdravou potravinu, většinou si z nich vyrábím ráno oříškové kakao, které chutná jako naředěná Nutella. Pokud to zde prohledáte, tak se o nich dost píše, jako inspiraci sem překopíruji jeden příspěvek.
Jindra píše:
Přitakávám přitakávám. Zrovna včera večer jsem si totiž namíchal právě tyhle boby (kupuji je u Lifefoodu pro širší rodinu po kilech, je to zdravá dobrota); boby namelu v mlýnku na mák, smíchám s trochou medu a hotovo; kvalitnější a přitom zdravější čokoláda prostě neexistuje. Úžasná dobrota! Včera jsem míchal dvě misky, aby na mne doma vůbec zbylo \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 1:17 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře.
Byl by na výrobu solanky problém s takovýmto typem velikostí krystalů?
http://www.nektarzivota.cz/cz-detail-25 ... -400g.html
.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 6:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře.
Byl by na výrobu solanky problém s takovýmto typem velikostí krystalů?
http://www.nektarzivota.cz/cz-detail-25 ... -400g.html
.

Ne, to je naopak naprosto ideální, čím větší krystaly tím lépe. Naprosto nejlepší jsou kusy velikosti 2x3 cm, ale to se tady prakticky nesežene a u výroby nasyceného roztoku je to naprosto jedno. Prostě, jak se voda nasytí, nic se dál nerozpouští a je jedno jak hrubá je ta sůl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon led 18, 2010 12:27 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře.
Takové kameny by vás mohly potěšit. (Řekl bych že největší na české síti).



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon led 18, 2010 3:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
[quote="Pavelka.":1ij05dca]Dobře.
Takové kameny by vás mohly potěšit. (Řekl bych že největší na české síti).



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2010 1:21 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Určitě.

Před rokem a půl jsem po intenzivnějším cvičení (kliky) cítil tlak v ramenních kloubech, který přešel v bolest. Při mírném zatížení (dřív stačilo i při zvednutí ruky) jsem ji cítil a někdy i v klidu večer v posteli. Po vystřídání několika ortopedů (rentgeny), kteří píchali anestetika a lečili zánět přes rok, napsal až třetí žádost o sonografii.
Tady je nález.
Vpravo v oblasti tub maius lehká fibro až fibristatická reakce měkkých tkání ve smyslu počínající drobné kalcifikace, o něco mírnější až na hranici detekce fibrozměny měkkých tkání výše uvedené oblasti ramenního kloubu vlevo.
Jinak tendo tendomuskul. část supraspinatů, subdelt a subakrom. bursy, humeroakrom. vzdálenost. kontura hlavic humerů, tendo a synov. pouzdro šlach bicepsů, Ac skloubení oboustranně bez detekce patolog léze.

Ortoped k tomu řekl, že tělo vyrábělo protilátky proti infekci zřejmě, i po vyjmutí klíštěte, které jsem měl, které když nenašly svoje umístění, navázali se na popraskané vazivové pojivo svalu na kloub nebo v kloubu (které se trhá při námáze a nasledně se obnovuje), které se pak nemohlo zregenerovat, protože se na něm utvořily díky těm protilátkám vápníkaté bloky. Že by to mohla být genetická porucha, (pokračování tvorby těch vázajících se protilátek bez příčiny) kterou by mělo potvrdit pozdější vyšetření. Napsal mi protizánětlivé a anestetické léky, antirevmatika (na šest měsíců, Melovis, Salazopirin). Po čtyřech měsících, kdy bolest ustoupila minimálně nastoupil denně mletý mák. Bolest ustoupila více, člověk může trochu kondičně cvičit, čistit si zuby 30 vteřin (poté nutná přestávka kvůli bolesti)...
Měl byste nápad co s tím?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2010 8:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Určitě.

Před rokem a půl jsem po intenzivnějším cvičení (kliky) cítil tlak v ramenních kloubech, který přešel v bolest. Při mírném zatížení (dřív stačilo i při zvednutí ruky) jsem ji cítil a někdy i v klidu večer v posteli. Po vystřídání několika ortopedů (rentgeny), kteří píchali anestetika a lečili zánět přes rok, napsal až třetí žádost o sonografii.
Tady je nález.
Vpravo v oblasti tub maius lehká fibro až fibristatická reakce měkkých tkání ve smyslu počínající drobné kalcifikace, o něco mírnější až na hranici detekce fibrozměny měkkých tkání výše uvedené oblasti ramenního kloubu vlevo.
Jinak tendo tendomuskul. část supraspinatů, subdelt a subakrom. bursy, humeroakrom. vzdálenost. kontura hlavic humerů, tendo a synov. pouzdro šlach bicepsů, Ac skloubení oboustranně bez detekce patolog léze.

Ortoped k tomu řekl, že tělo vyrábělo protilátky proti infekci zřejmě, i po vyjmutí klíštěte, které jsem měl, které když nenašly svoje umístění, navázali se na popraskané vazivové pojivo svalu na kloub nebo v kloubu (které se trhá při námáze a nasledně se obnovuje), které se pak nemohlo zregenerovat, protože se na něm utvořily díky těm protilátkám vápníkaté bloky. Že by to mohla být genetická porucha, (pokračování tvorby těch vázajících se protilátek bez příčiny) kterou by mělo potvrdit pozdější vyšetření. Napsal mi protizánětlivé a anestetické léky, antirevmatika (na šest měsíců, Melovis, Salazopirin). Po čtyřech měsících, kdy bolest ustoupila minimálně nastoupil denně mletý mák. Bolest ustoupila více, člověk může trochu kondičně cvičit, čistit si zuby 30 vteřin (poté nutná přestávka kvůli bolesti)...
Měl byste nápad co s tím?
Díky.

Možná měl, vápenné úsady musíte rozpustit velkými dávkami hořčíku, což tady již bylo mnohokrát popsáno, tak pohledejte. Dávkování na samé hranici snesitelnosti, myšleno průjem. Musíte vystoupat s dávkami až do stavu průjmu a potom trochu ubrat na dávku, kdy průjem není a tu dále používat. Na regeneraci tkání je vhodný kostival lékařský, který si kupte v lékárně jako sušený kořen, ten namočte do teplé vody a rozemelte, nebo rozmixujte. Vzniklou kašičku dáte mezi dva obvazy a přiložíte jako obklad, který můžete dávat i několikrát denně. Hned na jaře přejděte na rozemleté čerstvé listy, případně čerstvý kořen, což je o mnoho účinnější. Mák klidně užívejte dál, ale na tento problém je výhodnější neloupaný seznam, který také obsahuje mnoho hořčíku a organického vápníku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát led 22, 2010 11:47 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Velký dík vám a kloubouk dolů.
Je to velmi otravné a omezující. (I když v porovnání s jinými lidmi by si člověk mohl pískat).
Později bych si objednal hořčík, který jste mi doporučoval.
Je na to vhodný i tento přípravek (obsah ionizovatelného hořčíku nebyl uveden)?
http://www.lekarna.cz/magnesium-250generica-tbl-100/
.
Na kolika tabletách by měl člověk zhruba začít, aby to zase nějak nepřehnal a neublížil si?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát led 22, 2010 8:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Velký dík vám a kloubouk dolů.
Je to velmi otravné a omezující. (I když v porovnání s jinými lidmi by si člověk mohl pískat).
Později bych si objednal hořčík, který jste mi doporučoval.
Je na to vhodný i tento přípravek (obsah ionizovatelného hořčíku nebyl uveden)?
http://www.lekarna.cz/magnesium-250generica-tbl-100/
.
Na kolika tabletách by měl člověk zhruba začít, aby to zase nějak nepřehnal a neublížil si?

Můžete použít i tento, ale nejvhodnější asi nebude, já vždy porovnávám cenu a výkon. Hořčík se předávkovat nedá a nejhorší, co se vám stane, je vyvolání průjmu, potom prostě trochu uberete a jedete takové dávkování, které vaše tělo potřebuje, což se odhadnout nedá, je to u každého jiné. Já jsem zde již několikrát psal, že dospělý chlap klidně může denně 700-800 mg čistého ionizovatelného hořčíku, což u těch tablet, které jsem vám radil znamená 14-16 kusů, polovinu ráno a zbytek večer, vždy nalačno a zapít vodou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz