Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 12:31 am 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:49 am
Příspěvky: 12
ovekyska píše:
ake su vhodne stavy na problemy s prostatou?

Podle knihy od Walkera jsou vhodne stavy citronova, mrkev+c.repa+okurka nebo napr. mrkev+spenat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 12:35 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
whoo píše:
Podle knihy od Walkera jsou vhodne stavy citronova, mrkev+c.repa+okurka nebo napr. mrkev+spenat

dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 8:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
ake su vhodne stavy na problemy s prostatou?

Vše co ovlivní střeva a játra, což člen whoo píše správně a dále zinek a to ve velkém, optimálně 150-18o mg denně. Tam se většinou jedná o plísně a těm zinek nesedí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 9:22 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Vše co ovlivní střeva a játra, což člen whoo píše správně a dále zinek a to ve velkém, optimálně 150-18o mg denně. Tam se většinou jedná o plísně a těm zinek nesedí.

dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 1:45 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 15, 2011 11:03 am
Příspěvky: 20
Zdravím vas Jardo chcem mám na vás jednu otázku ohľadom mrkvovej šťavy. Keď už človek zsčína mať alobo už dlhšie má z mrkvovej šťavy oranžový nadych je to znamenie že treba tú šťavu prestať na nejaky čas piť alebo je to celkom neškodné? Nie je to znamenie predávkovania nejakym vitamínom všaK či ano? Ako ste to riešil vy keď ste bol v takom stave? Vďaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 9:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
iandu píše:
Zdravím vas Jardo chcem mám na vás jednu otázku ohľadom mrkvovej šťavy. Keď už človek zsčína mať alobo už dlhšie má z mrkvovej šťavy oranžový nadych je to znamenie že treba tú šťavu prestať na nejaky čas piť alebo je to celkom neškodné? Nie je to znamenie predávkovania nejakym vitamínom všaK či ano? Ako ste to riešil vy keď ste bol v takom stave? Vďaka

Neřešil jsem to nijak, jde o proces čištění jater, což je potřeba a velká dávka karotenoidů automaticky barví pokožku, čili nejde o nic nebezpečného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 4:18 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 24
Dobrý den pane Jardo, prosím Vás o radu. Mám objednaný odšťavňovač a plánovala jsem jako základ hlavně mrkvové šťávy, ale bohužel mě mrkvová nadýmá. Jaké kombinace jsou možné bez mrkve? Přijde mi, že je mrkev základ většiny šťáv. A do čeho míchat ořechové mléko? Kvasinky se snažím stravou držet na uzdě, doufala jsem, že ta mrkev jako šťáva projde. Mým problémem je chronická borelioza, plicní chlamydia, toxoplazmoza, pozitivní autoimunita, kašel. 165 cm, 52 kg, 29 let. Děkuji moc za možné tipy kombinací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Zuzima píše:
Dobrý den pane Jardo, prosím Vás o radu. Mám objednaný odšťavňovač a plánovala jsem jako základ hlavně mrkvové šťávy, ale bohužel mě mrkvová nadýmá. Jaké kombinace jsou možné bez mrkve? Přijde mi, že je mrkev základ většiny šťáv. A do čeho míchat ořechové mléko? Kvasinky se snažím stravou držet na uzdě, doufala jsem, že ta mrkev jako šťáva projde. Mým problémem je chronická borelioza, plicní chlamydia, toxoplazmoza, pozitivní autoimunita, kašel. 165 cm, 52 kg, 29 let. Děkuji moc za možné tipy kombinací.

Takto na dálku doporučovat co vás nebude trápit nadýmáním je dost obtížné, většinou fungují okurky a celer, nicméně asi by bylo vhodné si stáhnout z internetu knihu Dr. Norman W. Walker: Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy a tam je inspirace habaděj. Pokud by se vám ji najít nepovedlo, mohu vám ji v PDF souboru poslat, nebo ji mají dost běžně i antikvariáty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 12:40 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 24
Děkuji za odpověď, materiál studuji. Právě že ta karotková je u většiny kombinací... Zkusím ji tŕeba v menším množství, 1/2 litr najednou bylo asi moc. Když se nemǔže ani ovoce kvǔli kvas., tak toho moc nezbývá, z čeho šťávy dělat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 2:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Zuzima píše:
Děkuji za odpověď, materiál studuji. Právě že ta karotková je u většiny kombinací... Zkusím ji tŕeba v menším množství, 1/2 litr najednou bylo asi moc. Když se nemǔže ani ovoce kvǔli kvas., tak toho moc nezbývá, z čeho šťávy dělat...

Mrkev v boji proti kvasinkám není moc vhodná. Tu bych konzumoval až v poslední fázi diety. Mrkni se do tabulky, kterou mám v podpisu.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 2:25 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 24
Xeelee píše:
Mrkev v boji proti kvasinkám není moc vhodná. Tu bych konzumoval až v poslední fázi diety. Mrkni se do tabulky, kterou mám v podpisu.

Xeelee díky za odpověď, opravdu super tabulka, klobouk dolǔ. Z čeho se tedy dají dělat denně šťávy při hrozbě kvasinek? Jako začátečník se v tom trochu plácám, mrkev je skoro u všeho. Mám nově odšťavňovač a kvǔli kvasinkám se ho "bojím" používat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 3:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Zuzima píše:
Xeelee díky za odpověď, opravdu super tabulka, klobouk dolǔ. Z čeho se tedy dají dělat denně šťávy při hrozbě kvasinek? Jako začátečník se v tom trochu plácám, mrkev je skoro u všeho. Mám nově odšťavňovač a kvǔli kvasinkám se ho "bojím" používat.

Já zatím odšťavňovač nemám, ale vyzkoušej kombinace zeleniny ze skupiny 0 a 1 (viz tabulka) nebo si dělej jednodruhový šťávy. Tím nic nezkazíš.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2012 2:35 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 24
Ještě bych chtěla požádat prosím o radu:
1) mají se loupat pomeranče a grepy kvǔli chemikáliím co nejvíce (tím se ale odstraní i ta bílá část) nebo jen škrabkou, aby byla odstraněná kůra co nejslabší?
2) drť že semínek po odšťavněni je bezcenná nebo obsahuje hodně látek a neměla by se vyhazovat?
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 12:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Zuzima píše:
Ještě bych chtěla požádat prosím o radu:
1) mají se loupat pomeranče a grepy kvǔli chemikáliím co nejvíce (tím se ale odstraní i ta bílá část) nebo jen škrabkou, aby byla odstraněná kůra co nejslabší?
2) drť že semínek po odšťavněni je bezcenná nebo obsahuje hodně látek a neměla by se vyhazovat?
Moc děkuji.

1)Pokud stojíte o citrin, tak loupat minimálně, jinak loupat celé, ono je s tím dost práce.
2)Muselo by jít o čistý extrakt ze semínek, jinak vyhodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 4:53 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Pane Jardo, píšete, že máte zkušenosti s černou ředkví. Rád bych ji používal na obnovu jaterních funkcí jako šťávu. Jednou jsem ji zkusil odšťavit a málem mi popálila sliznice, jak byla silná (kupodivu kupovaná z obchodního řetězce). Poradil byste s jakou zeleninovou šťávou by bylo ideální ji smíchat, aby se to dalo vypít a zároveň to léčilo játra?
A druhá otázka: narazil jsem na informaci, že by se tato šťáva neměla používat při zánětu jater a žlučníku. Proč? Nechápu, jak mám rozeznat zánět jater od jejich poškození. (Po požití třech bezpečných dávek chloridu mědnatého se dostavila obrovská únava a zmoženost celého těla, tmavé kruhy pod očima, což trvá již 3 týdny.)
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz