Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 2:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 4:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
pisnicka12 píše:
Tak už mě zase doma utloukaj argumentama,po přečtení tohoto článku na Novinkách.cz: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/25841 ... nismu.html

Zásaditý ponožky? Co to je? To by mohlo bejt dobrý třeba při půstu, pokud to funguje.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 9:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
pisnicka12 píše:
Tak už mě zase doma utloukaj argumentama,po přečtení tohoto článku na Novinkách.cz: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/25841 ... nismu.html

Již jsem tu ptákovinu četl a osobně bych ji považoval za placenou reklamu farmaceutického a zdravotnického průmyslu. Jde o dost špinavé praktiky, ovšem pokud jde o prachy, tak některé skupiny se neštítí ničeho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 8:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Tím bych si nebyl tak jistej, protože tu máme několik generací vychovaných touhle lobby, který si myslí, že mléko je dobro. Dost možná jen opakujou to co považujou za pravdu.

Jardo, jakými způsoby se dá tělo odkyselit různými koupelemi, obklady apod.?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2012 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Tím bych si nebyl tak jistej, protože tu máme několik generací vychovaných touhle lobby, který si myslí, že mléko je dobro. Dost možná jen opakujou to co považujou za pravdu.

Jardo, jakými způsoby se dá tělo odkyselit různými koupelemi, obklady apod.?

Nejednodušší je koupel v roztoku zásaditých solí, třeba himálajské, epsomské a jedlé sody, od každé 30 a více gramů rozpustit do vany teplé vody a máčet se v tom cca 30-45 minut. Jinak podobně se dají aplikovat zásadité obklady, nasát koncentrovanější roztok do nějaké látky a omotat tím bolavou část těla, třeba koleno, to funguje také skvěle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2012 1:33 pm 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 8:26 pm
Příspěvky: 41
Jarda píše:
pisnicka12 píše:
Tak už mě zase doma utloukaj argumentama,po přečtení tohoto článku na Novinkách.cz: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/25841 ... nismu.html

Již jsem tu ptákovinu četl a osobně bych ji považoval za placenou reklamu farmaceutického a zdravotnického průmyslu. Jde o dost špinavé praktiky, ovšem pokud jde o prachy, tak některé skupiny se neštítí ničeho.

Myslím si, že je to jinak, lidi jsou prostě naučení a je to i velmi pohodlné, při jakémkoliv píchnutí přispěchat k tomu uznávanému odborníkovi-myslím tím obvoďáka a rádi si nechají předepsat nějaké svinstvo a v lékarně za to zaplatí slušné peníze, nicméně tak to mají v hlavách a jsou spokojeni. Vydávat se na tenký led a nedej bože vzít zodpovědnost za své zdraví do svých rukou prostě neumí a je jim to proti srsti. Mám zkušenosti s vlastní dcerou-zahleněná s horečkama-ač jsem jí k tomu své řekl, šla k obvoďačce, no ta ji ani nenechala domluvit, předepsal jakási antibiotika (probiotika vůbec!) a hotovo. No naštěstí není už úplně mimo a zkusila to co jsem jí radil 6+6 kapek MMS no a druhý den byla na nohou...Článek jsem taky četl a něco tak dogmatického se prostě těžko hledá, něco tak jednostranného může napsat jedině někdo, kdo sám má velké problémy, pravděpodobně váží přes 100kg, ale má rád jídlo a tímto si dělá čisté svědomí, že pro to zdraví vlastně nemusí nic dělat, že je to stejně blbost...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2012 12:13 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Nejhorší na tom všem je, že obyčejný člověk tomu nerozumí a přijímá jen to, co je mu médii (lékaři, vědci, politiky atd.) předkládáno. A myslí si, že to ti různí "alternativci" přehánějí. Ani jsem se doma s rodinou nemusela hádat a něco dokazovat, stačilo, abych jim přečetla diskuzi pod článkem. \":D\" Jsem ráda, že nejsou všichni jen jako stádo, že dovedou taky přemýšlet a udělat si svůj názor....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 12:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
pisnicka12 píše:
Nejhorší na tom všem je, že obyčejný člověk tomu nerozumí a přijímá jen to, co je mu médii (lékaři, vědci, politiky atd.) předkládáno. A myslí si, že to ti různí "alternativci" přehánějí. Ani jsem se doma s rodinou nemusela hádat a něco dokazovat, stačilo, abych jim přečetla diskuzi pod článkem. \":D\" Jsem ráda, že nejsou všichni jen jako stádo, že dovedou taky přemýšlet a udělat si svůj názor....

Že tomu člověk nerozumí, není chyba systému, ten tu nevědomost dokonce chce, jde o chybu toho člověka, protože se o problém z lenosti nezajímá, což je pro systém výhodné a velice dobře tato určité skupiny z neznalosti lidí profitují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 7:13 pm 
Offline

Registrován: stř úno 22, 2012 7:07 pm
Příspěvky: 2
zdravim, bola tu spominana zasadita zmes od Sandera. tie hodnoty su v gramoch, mg alebo je to nejaky pomer?

rado


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 5:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
Že tomu člověk nerozumí, není chyba systému, ten tu nevědomost dokonce chce, jde o chybu toho člověka, protože se o problém z lenosti nezajímá, což je pro systém výhodné a velice dobře tato určité skupiny z neznalosti lidí profitují.

Háček je v tom, že lidé ani netuší, že existuje něco jako optimální pH organizmu, překyselení, zásado/kyselinotvorný potraviny. Když člověk neví o problému, tak prostě není schopnej ho řešit, protože například neumí Googlu položit správnou otázku. Na řešení tak může narazit spíš náhodou, pokud se rozhodne problém sám řešit. Dalším problémem je ale i víra v erudovaný doktory a alternativní šarlatány, kterou do lidí hustí kde kdo.

Nevědomost je síla, jak píše Orwell. Taky se mi moc líbil výrok Nevím co nevím.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 11:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
rado-pprk píše:
zdravim, bola tu spominana zasadita zmes od Sandera. tie hodnoty su v gramoch, mg alebo je to nejaky pomer?

rado

Vždy uvádějte citaci, takto není na co odpovědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 11:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Háček je v tom, že lidé ani netuší, že existuje něco jako optimální pH organizmu, překyselení, zásado/kyselinotvorný potraviny. Když člověk neví o problému, tak prostě není schopnej ho řešit, protože například neumí Googlu položit správnou otázku. Na řešení tak může narazit spíš náhodou, pokud se rozhodne problém sám řešit. Dalším problémem je ale i víra v erudovaný doktory a alternativní šarlatány, kterou do lidí hustí kde kdo.

Nevědomost je síla, jak píše Orwell. Taky se mi moc líbil výrok Nevím co nevím.

Neznalost zákona neomlouvá a tyto přírodní zákony jsou mnohem dokonalejší, než ty lidské přiblbliny, které zde musí dodržovat pouze někdo a pro někoho neplatí, ty přírodní naštěstí platí bez rozdílu i pro horních 10000 nadlidí. Většina z těchto nadlidí najednou s převelikým údivem zjistí, že si své prachy mohou strčit někam a v tomto případě si za ně nic koupit nemohou, což jim dělá dost velkou potíž pochopit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 6:07 pm 
Offline

Registrován: stř úno 22, 2012 7:07 pm
Příspěvky: 2
davidekMTB píše:
Znovu vám velice děkuji za odpověď
Dnes jsem si v lékárně nechal namíchat zásaditou směs, kterou doporučuje Kurt Tepperwein ve své knize:
Zásaditá směs
Natrium phosphoricum 10
Kalium bicarbonicum 10
Kalcium carbonicum 100
Natrium bicarbonicum 80
Magnesium carbonicum 50

Myslíte, že tato směs bude ohleduplnější k ledvinám nežli pouze jedlá soda? Lze tuto směs pít i dlouhodobě? Na internetu jsem se dočetl, že se nemá přesáhnout množství dvou čajových lžiček denně avšak já bych rád tuto směs (alespoň dočasně) použil na odkyselení vody, kterou piji po celý den. Bylo by toto možné? Po smíchání odkyselovací směsi s vodou se tvoří sedlina (látky se nerozpustí) mám vypít i tuto sedlinu? Také jsem měřil Ph vody po přidání této směsi a nic moc.. po přidání sody (stejné množství) se ph zvýší o mnoho více. Existuje nějaký přípravek, který by byl schopen zvýšit Ph vody jako soda a dal se užívat dlouhodoběji? Nebo jaká je nejlevnější možnost zvýšení ph vody?
Také uvažuji o koupi ionizátoru k výrobě živé vody - nicméně tato problematika je na delší studium a 15000 teď zrovna nemám \":)\"

Mějte se moc hezky,

David Pšolka

zdravim,
takze este raz aj s citaciou \":)\"
tie hodnoty jednotlivych poloziek su v gramoch, mg alebo je to nejaky pomer?

dik, rado


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 7:08 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 30, 2010 11:14 am
Příspěvky: 24
rado-pprk píše:
zdravim,
takze este raz aj s citaciou \":)\"
tie hodnoty jednotlivych poloziek su v gramoch, mg alebo je to nejaky pomer?

dik, rado

uvedené hodnoty sú v gramoch v prípade že chcete mať výsledok 250g zmesi. Ak chcete mať iné výsledné množstvo, samozrejme ich treba všetky prenásobiť rovnakým koeficientom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 10:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
rado-pprk píše:
zdravim,
takze este raz aj s citaciou \":)\"
tie hodnoty jednotlivych poloziek su v gramoch, mg alebo je to nejaky pomer?

dik, rado

V dotazu jste se ptal na směs od Sandera a nyní uvádíte návod na Tepperweinovu směs, ale alespoň se nám to vyjasnilo a jak správně píše člen Atman, je to v gramech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: potřebuji radu
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2012 5:15 pm 
Offline

Registrován: ned úno 26, 2012 4:41 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,jsem žena 39 let mám 4 děti a potřebuji poradu ohledně zdraví mám neustále různé zdrav problémy. Trápí mě bolesti kloubů,různé záněty a neustálá únava často jsem malátná.Lékař mě stále ujištuje že krev je v normě.Tak se snažím problém řešit sama.Ráno piju mladý ječmen jím lněné semínko a různé zeleninové štávy ,provádím derivační koupele a výplach dutin přesličkou.Nevim co více dělat protože nevidím zlepšení.Prosím o vaši radu ,děkuji Iva


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz