Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 1:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 12:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
pefo píše:
zdravim, dakujem za predosle odpovede,
zostavujem si novy jedalnicek prevazne zo surovej stravy a potrebujem pribrat, mam 20 rokov som zdravy, sanku robim priblizne kazdy mesiac, jem vacsinou 2x denne
velmi mi chuti namocena alebo vyklicena pohanka, chcel by som sa spytat ci je mozne
jest pohanku abo zaklad jedla napriklad az 300g denne a s cim by som to mohol kombinovat

napriklad ranajky(snidane):
150g pohanky,1-2 lyzice pomleteho lanu,50g orechov, olivovy olej, sojova omacka, himalajska sol, korenie
(moze sa kombinovat pohanka a rozmocene orechy/semienka? )
obed:
150g pohanky, jablko, banan, kokosovy olej, 50g orechov, skorica, vanilka
( neviem ci nemam radsej pohanku dosladit iba steviou, pridat viac orechov alebo tuku a ovocie radsej na veceru osobitne? )

ten jedalnicek je len taky zaklad, chcem to pouzivat s obmenami + zelenina, ovocie, aj susene a "superfoods"

dakujem, pekny den

Tak pokud dobře trávíte a nemáte namnožené kvasinky nevidím v uvedených kombinacích problém, nicméně třeba s kvasinkou by to problém určitě představovalo a ideál to tedy zdaleka není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 3:01 pm 
Offline

Registrován: stř úno 15, 2012 3:56 pm
Příspěvky: 1
Hezký den, ráda bych se Vás zeptala, zda si myslíte, že je mezi třemi hlavními jídly vhodné něco jíst? Píšete, že ne, ale jinde zase píšete, že je vhodné oříšky jíst samostatně mezi jídly. To samé v podstatě píšete i o medu. Mám v tom tedy zmatek \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Eny píše:
Hezký den, ráda bych se Vás zeptala, zda si myslíte, že je mezi třemi hlavními jídly vhodné něco jíst? Píšete, že ne, ale jinde zase píšete, že je vhodné oříšky jíst samostatně mezi jídly. To samé v podstatě píšete i o medu. Mám v tom tedy zmatek \":-)\"

Osobně zastávám názor, že tři jídla denně jsou akceptovatelné maximum a vhodné by bylo soustředit se pouze na dvě, nebo dokonce jedno, to totiž umožní stravu opravdu využít a pak člověk těžko onemocní. Jíst ořechy mezi jídly sice vhodné je, protože pak způsobují menší problémy, než přímo do jídla, ale to si nesmíte vysvětlovat jako, že máte jíst prakticky stále. Pak se totiž strava nestráví, ale hnije a kvasí, z čehož není k nemocem daleko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 9:39 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
dobry vecer, muzete mi doporucit znacku konzervovaneho lososa/tunaka, popripade z jake oblasti je nejprijatelnejsi , Dekuji za tip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
dobry vecer, muzete mi doporucit znacku konzervovaneho lososa/tunaka, popripade z jake oblasti je nejprijatelnejsi , Dekuji za tip

U konzervovaného zboží jde celkem o problém, tam se nedá věřit ničemu, ale čerstvé, nebo chlazené ryby, jsou ideální z oblasti Aljašky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 2:08 pm 
Offline

Registrován: sob črc 02, 2011 4:32 pm
Příspěvky: 13
Dobry den,
pocul som ze nieje vhodne Pickles jest so skrobom napriklad s pohankou, pretoze kyselina z pickles neutralizuje enzym v slinach, ktory stiepi skrobove molekuly... co na to hovorite, plati to tiez ak jem nevarenu pohanku, iba namocenu s pickles ?... asi by bolo lepsie radsej pickles ziest az po jedle \":!:\"
a ked zjem denne napriklad 300-400g pickles nevadi to? zjedol by som aj viac \":roll:\"
a este jedna vec, ako je mozne ze sa prospesne bakterie z dostanu cez zaludok do creva, nezabije ich kyselina \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 2:14 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
pefo píše:
Dobry den,
pocul som ze nieje vhodne Pickles jest so skrobom napriklad s pohankou, pretoze kyselina z pickles neutralizuje enzym v slinach, ktory stiepi skrobove molekuly... co na to hovorite, plati to tiez ak jem nevarenu pohanku, iba namocenu s pickles ?... asi by bolo lepsie radsej pickles ziest az po jedle \":!:\"
a ked zjem denne napriklad 300-400g pickles nevadi to? zjedol by som aj viac \":roll:\"
a este jedna vec, ako je mozne ze sa prospesne bakterie z dostanu cez zaludok do creva, nezabije ich kyselina \":?:\"

ja mam tuto info ale pri miesani kysleho ovocia s obilovinami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 4:42 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 6:24 pm
Příspěvky: 24
zvanc píše:
dobry vecer, muzete mi doporucit znacku konzervovaneho lososa/tunaka, popripade z jake oblasti je nejprijatelnejsi , Dekuji za tip

V loňském roce byly testovány tuňákové konzervy časopisem Dtest a pod názvem Konzervovaná nejistota byly uveřejněny tyto výsledky:
Tuňák kousky
1.Atlantik
2.Fire Star
3.Aro
4.Vier Diamanten
5.Rio Mare
Těchto prvních pět konzerv získalo hodnocení "velmi dobře"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 1:04 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
Evira píše:
V loňském roce byly testovány tuňákové konzervy časopisem Dtest a pod názvem Konzervovaná nejistota byly uveřejněny tyto výsledky:
Tuňák kousky
1.Atlantik
2.Fire Star
3.Aro
4.Vier Diamanten
5.Rio Mare
Těchto prvních pět konzerv získalo hodnocení "velmi dobře"

Dekuji moc, to opravdu pomuze. hezky den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 11:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
pefo píše:
Dobry den,
pocul som ze nieje vhodne Pickles jest so skrobom napriklad s pohankou, pretoze kyselina z pickles neutralizuje enzym v slinach, ktory stiepi skrobove molekuly... co na to hovorite, plati to tiez ak jem nevarenu pohanku, iba namocenu s pickles ?... asi by bolo lepsie radsej pickles ziest az po jedle \":!:\"
a ked zjem denne napriklad 300-400g pickles nevadi to? zjedol by som aj viac \":roll:\"
a este jedna vec, ako je mozne ze sa prospesne bakterie z dostanu cez zaludok do creva, nezabije ich kyselina \":?:\"

Ono to může i dobře kvasit, čili jíst obilí a kvašené potraviny obecně není moc vhodný postup. Pickles můžete sníst dle chuti i když i zde platí všeho s mírou. Kyselina sice některé zlikviduje, nicméně určitě ne všechny a ty co projdou bohatě stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 5:12 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Dobry den Jardo.Koupil jsem si stevii.Jsou to susene listky.Vypada to jako sypany caj.Pani v prodejne me moc neporadila-)reknete jak to konzumovat?Staci vzit mezi prsty a pocukrovat jidlo?Nebo mam ji vylouhovat jako caj.Trochu jsem si nasypal do pusy a cucal stavu-)je to dobre-)trochu v tom asi blbe badam.kdyz bylinu louhujete ve vode tak ji pak scedite pres sitko.Ale stevii bych mohl asi spolknout a nepripravovat jako caj ze?Omlouvam se,nikdy jsem to nezkousel..a jeste co se tyka caje co doporucujete na Hcl.kurkuma zazvor citron.Bude to učinné i misto horke vody jen studenou?treba s delsim louhovanim?Dekuji tolar-)


Naposledy upravil Tolar dne pon bře 05, 2012 7:50 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 5:18 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Tolar píše:
Dobry den Jardo.Koupil jsem si stevii.Jsou to susene listky.Vypada to jako sypany caj.Pani v prodejne me moc neporadila-)reknete jak to konzumovat?Staci vzit mezi prsty a pocukrovat jidlo?Nebo mam ji vylouhovat jako caj.Trochu jsem si nasypal do pusy a cucal stavu-)je to dobre-)trochu v tom asi blbe badam.kdyz bylinu louhujete ve vode tak ji pak scedite pres sitko.Ale stevii bych mohl asi spolknout a nepripravovat jako caj ze?Omlouvam se,nikdy jsem to nezkousel..

zelena stevia ma trosku zvlastnu chut - ja mam mlete listy. chut je nahokla a aromaticka. mnozstvo si musite vyskusat, pre priklad, ja si davam do kavy 1/3 cajovej lyzicky. dietatu do kase celu zarovnanu lyzicku.
pokial by vam vadila ta zvlastna chut, odporucam steviu v kvapkach, podla mojej skusenosti sa cenovo najviac vyplati.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 7:25 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
Jarda píše:
Ono to může i dobře kvasit, čili jíst obilí a kvašené potraviny obecně není moc vhodný postup. Pickles můžete sníst dle chuti i když i zde platí všeho s mírou. Kyselina sice některé zlikviduje, nicméně určitě ne všechny a ty co projdou bohatě stačí.

řeším obdobnou věc, a totiž to, jestli je vhodné, když si dám salát s jablečným octem, do toho ještě míchat pastu ze sezamových nebo dýňových semínek. přece jen obsahují dost bílkovin a kyseliny se s bílkovinami taky moc nesnáší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 8:26 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
cestin píše:
řeším obdobnou věc, a totiž to, jestli je vhodné, když si dám salát s jablečným octem, do toho ještě míchat pastu ze sezamových nebo dýňových semínek. přece jen obsahují dost bílkovin a kyseliny se s bílkovinami taky moc nesnáší.

Pokud chcete řešit i tkato bezpečnou kombinaci tak to byste se z toho musel zbláznit, jíst jen jednu potravinu nebo být breatharian.

Někdy pomůže se uvolnit a trochu méně řešit. Klíčové je také vaše rozpoložení při jezení takového jídla. Jestliže u toho budete celý stresovaný jestli vám náhodou ta kombinace neublíží tak vám zaručeně ublíží a také si možná odrovnáte tvorbu hcl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Dobry den Jardo.Koupil jsem si stevii.Jsou to susene listky.Vypada to jako sypany caj.Pani v prodejne me moc neporadila-)reknete jak to konzumovat?Staci vzit mezi prsty a pocukrovat jidlo?Nebo mam ji vylouhovat jako caj.Trochu jsem si nasypal do pusy a cucal stavu-)je to dobre-)trochu v tom asi blbe badam.kdyz bylinu louhujete ve vode tak ji pak scedite pres sitko.Ale stevii bych mohl asi spolknout a nepripravovat jako caj ze?Omlouvam se,nikdy jsem to nezkousel..a jeste co se tyka caje co doporucujete na Hcl.kurkuma zazvor citron.Bude to učinné i misto horke vody jen studenou?treba s delsim louhovanim?Dekuji tolar-)

Je to zhruba tak, jak píše členka ovekyska a mě osobně se více osvědčil sladík, což je extrakt ze stévie s neuvěřitelnou sladivostí, stačí ho opravdu minimum. U toho čaje si nejsem jistý jak moc se vám složky uvolní, budete to muset vyzkoušet, ale při delším luhování by to mohlo fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz