Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 10:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 4:19 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Verca píše:
Dobrý den všem, chtěla jsem se zeptat, čím to je, že po jídle, nejčastěji patlanina protože nic jiného kolem 2 měsíců nejím, ve střevech cítím pohyby a zvuky, nadýmám se a prdím, jsem nafouklá -PROBLÉMY TRÁVENÍ PATLANINY JSEM MĚLA ZE ZAČÁTKU UŽÍVÁNÍ, NYNÍ JSOU ZASE ZPĚT) ve střevech cítím pohyby a zvuky, nadýmám se a prdím, jsem nafouklá… je to tím, že jsem kvasinu nakrmila? Co by jste mi doporučili? Už vážně nevím co mám jíst a dělat, vyzkoušela jsem spoustu a zkoušet dál budu,ale to nadýmání je hrozně nepříjemné a díky tomu jsem hodně zlenivěla. Už tři měsíce jsem na protikvasinkové dietě a moc síly mi nedává ba naopak se cítím někdy hodně unavená. Střeva čistím, nyní plánuju játra. Mockrát děkuju za odpověď

tiez som citil pohyby a zvuky v crevach, kym som si robil patlanicu z tucneho tvarohu a riedil mliekom, aj ked mozno nie v takej intenzite ako u vas...odkedy som tucny tvaroh vymenil za tvaroh vyrabeny z domaceho kefiru a namiesto mlieka to riedim par lyzicami kefiru plus do patlanice som pridal kayenske korenie a cesnak, tak pohyby zmizli...a tiez je asi dolezite mnozstvo...viac ako 200g kefiroveho tvarohu by som na jednu porciu nejedol...a opatrne aj s lanovym semiackom, ak ho nahodou do patlanice pridavate, obsahuje dost sacharidov, ked si ho napriklad davate v mnozstve viac ako 100g...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 5:13 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
Prosim Vas ako je to s tou mrkvou a zemiakmi? raz citam, ze skroby tiez treba vynechat pri candide, a potom ich najdem v tabulke ako vhodne, rovnako aj mrkva. Niekolkokrat sa pisalo ze je sladka, potom zase ze sa da jest vsetka surova zelenina.

Objednali sme si domov odstavovac a chcem sa konecne raz a navzdy kvasinky zbavit, kedze mam 21 a vlasy stale ubudaju, vytoky su sucastou mojho zivota uz niekolko rokov a neustale som bez energie. Uznajte, ze na tak mlady vek je to hrozne. Chcem si dat aj niekolkodnovy post na stavach. Potrebujem ale vediet, ci mi na nieco bude dobre, ak budem pit popri zeleninovych aj stavy z ovocia (chcem skusit tak 5-10 dni, uvidim ako mi bude, kedze musim chodit aj do prace) a az potom si dam kvasinkovu dietu, alebo mam ist rovno na stavy zo zeleniny ktora sa pri kvasinke konzumovat moze. dakujem (ospravedlnujem sa ak sa pytam nieco co uz bolo spomenute, ale snazila som sa najst a nenasla som jednoznacnu odpoved)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 7:20 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
phoenix píše:
Prosim Vas ako je to s tou mrkvou a zemiakmi? raz citam, ze skroby tiez treba vynechat pri candide, a potom ich najdem v tabulke ako vhodne, rovnako aj mrkva. Niekolkokrat sa pisalo ze je sladka, potom zase ze sa da jest vsetka surova zelenina.

Objednali sme si domov odstavovac a chcem sa konecne raz a navzdy kvasinky zbavit, kedze mam 21 a vlasy stale ubudaju, vytoky su sucastou mojho zivota uz niekolko rokov a neustale som bez energie. Uznajte, ze na tak mlady vek je to hrozne. Chcem si dat aj niekolkodnovy post na stavach. Potrebujem ale vediet, ci mi na nieco bude dobre, ak budem pit popri zeleninovych aj stavy z ovocia (chcem skusit tak 5-10 dni, uvidim ako mi bude, kedze musim chodit aj do prace) a az potom si dam kvasinkovu dietu, alebo mam ist rovno na stavy zo zeleniny ktora sa pri kvasinke konzumovat moze. dakujem (ospravedlnujem sa ak sa pytam nieco co uz bolo spomenute, ale snazila som sa najst a nenasla som jednoznacnu odpoved)

s tou zeleninou to je asi tak, ze odstavovat ju mozete, len musite sa zmestit pod 60g (a este lepsie pod 30g) sacharidov za den...co byva s odstavovanim velkeho mnozstva stiav problem, navyse ked este k tomu zaratane vsetky sacharidy, ktore ste v jedle v ten den zjedla...a tiez je dolezite, aby celodnova davka sacharidov nebola konzumovana naraz, jednorazovo ale treba ju rozlozit do viacero faz na cely den...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 7:25 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Verca píše:
Dobrý den všem, chtěla jsem se zeptat, čím to je, že po jídle, nejčastěji patlanina protože nic jiného kolem 2 měsíců nejím, ve střevech cítím pohyby a zvuky, nadýmám se a prdím, jsem nafouklá -PROBLÉMY TRÁVENÍ PATLANINY JSEM MĚLA ZE ZAČÁTKU UŽÍVÁNÍ, NYNÍ JSOU ZASE ZPĚT) ve střevech cítím pohyby a zvuky, nadýmám se a prdím, jsem nafouklá… je to tím, že jsem kvasinu nakrmila? Co by jste mi doporučili? Už vážně nevím co mám jíst a dělat, vyzkoušela jsem spoustu a zkoušet dál budu,ale to nadýmání je hrozně nepříjemné a díky tomu jsem hodně zlenivěla. Už tři měsíce jsem na protikvasinkové dietě a moc síly mi nedává ba naopak se cítím někdy hodně unavená. Střeva čistím, nyní plánuju játra. Mockrát děkuju za odpověď

Patlanina je poměrně náročná na trávení, navíc laktoza v tvarohu může dělat problémy s kvasinkami. Zkuste ji na čas vynechat, případně omezit a připravujte z bryndzy nebo kefíru z houby, kde je mléčný cukr aspoň částečně zpracován (další možnost je cottage sýr bez smetany, ten se ale blbě shání). Určitě ji nepřipravujte v nějakých divokých kombinacích, buďte jezte samotnou jen s kořením (na sladko se sladíkem a skořicí), případně s listovou zeleninou, určitě však ne s ovocem, pohankou a dalšími doplňky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 9:09 pm 
Offline

Registrován: čtv led 05, 2012 11:39 am
Příspěvky: 16
sakul píše:
Patlanina je poměrně náročná na trávení, navíc laktoza v tvarohu může dělat problémy s kvasinkami. Zkuste ji na čas vynechat, případně omezit a připravujte z bryndzy nebo kefíru z houby, kde je mléčný cukr aspoň částečně zpracován (další možnost je cottage sýr bez smetany, ten se ale blbě shání). Určitě ji nepřipravujte v nějakých divokých kombinacích, buďte jezte samotnou jen s kořením (na sladko se sladíkem a skořicí), případně s listovou zeleninou, určitě však ne s ovocem, pohankou a dalšími doplňky.

Když jsem přidala do patlaniny místo mléka trochu kefíru, další den se to nedalo sníst, bylo to chuťově zkažený, takže jsem zůstala u mléka. Nevím jestli jsem udělala někde chybu nebo by se patlanina vyrobena z kefíru měla jist ihned? Zajimavé je, že problémy viz výš mám především po obědě, večer nepociťuji po patlanině pohyby, možná je to tím, že mám větší klídek. Každopádně zkusím si udělat tvaroh z kefíru... Jenom na patlanině jsem už asi měsíc, BYLO TO JEDINÉ JÍDLO CO MI POHYBY NEZPŮSOBOVALO, tak jsem byla z toho teď trochu zmatená. Budu zkoušet dál a uvidím. ještě bych měla jeden dotaz ohledně jater, neměl by být problém si dát očistu i když mám hodně nízke BMI?(173cm 50kg) mám problémy si udržet váhu na to tak přibrat, tak mám jen obavy kvůli hubnutí, ale na druhou stranu zase vím, že mi to prospěje. Dík za odpověď. Verča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 11:29 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Verca píše:
Když jsem přidala do patlaniny místo mléka trochu kefíru, další den se to nedalo sníst, bylo to chuťově zkažený, takže jsem zůstala u mléka. Nevím jestli jsem udělala někde chybu nebo by se patlanina vyrobena z kefíru měla jist ihned? Zajimavé je, že problémy viz výš mám především po obědě, večer nepociťuji po patlanině pohyby, možná je to tím, že mám větší klídek. Každopádně zkusím si udělat tvaroh z kefíru... Jenom na patlanině jsem už asi měsíc, BYLO TO JEDINÉ JÍDLO CO MI POHYBY NEZPŮSOBOVALO, tak jsem byla z toho teď trochu zmatená. Budu zkoušet dál a uvidím. ještě bych měla jeden dotaz ohledně jater, neměl by být problém si dát očistu i když mám hodně nízke BMI?(173cm 50kg) mám problémy si udržet váhu na to tak přibrat, tak mám jen obavy kvůli hubnutí, ale na druhou stranu zase vím, že mi to prospěje. Dík za odpověď. Verča

ked som si ja robil patlaninu do zasoby, tak na druhy den bola vyslovene nechutna...odvtedy si ju vzdy robim cerstvu a to tak, ze pouzijem asi tak 200-300g tvarohu z kefiru, potom asi tak 3-4 polievkove lyzice kefiru, 3-4 polievkove lyzice nacerstvo rozomleteho lanoveho semiacka, 4-6 lyzic lanoveho oleja a pridam este fugicidy a to za 3 stipky kayenskeho korenia a pokrajany 1 strucik cesnaku...
a ked to hned zjem, tak je to vyslovene pochutka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 12:13 am 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
este by ma zaujimalo fajcenie marihuany a candida? niekde som citala ze je povolene a inde ze nie. dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 9:26 am 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
jiddu píše:
a opatrne aj s lanovym semiackom, ak ho nahodou do patlanice pridavate, obsahuje dost sacharidov, ked si ho napriklad davate v mnozstve viac ako 100g...

více jak 100 gr. na den ? není už to pro tělo tak trochu vražedná dávka ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
cestin píše:
děkuji. i když třeba dejme tomu 130 gr. slunečnice má dle flora kalkulačky cca 65 gr. tuku a 35 gr. bílkovin ( + samozřejmě nežádoucích necelých 20 gr. sacharidů), ten tuk je přece potřeba a bílkoviny jsou na jednu dávku taky v normě, je tedy i takové množství nežádoucí ?

ještě mě napadla další věc, jelikž organismus z tuků energii dostává složitěji, kdy vlastně poznám, že mi nějaká ta varianta způsobu podání energie vyhovuje ? za hodinu, za pět ?

Nezkoumejte jednu potravinu, zkoumejte celodenní příjem, již jsem to zde mnohokrát psal. Myslím, že to nejde nepoznat, prostě pokud jsem neunavitelný, je vše evidentně v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 1:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
Verca píše:
Dobrý den všem, chtěla jsem se zeptat, čím to je, že po jídle, nejčastěji patlanina protože nic jiného kolem 2 měsíců nejím, ve střevech cítím pohyby a zvuky, nadýmám se a prdím, jsem nafouklá -PROBLÉMY TRÁVENÍ PATLANINY JSEM MĚLA ZE ZAČÁTKU UŽÍVÁNÍ, NYNÍ JSOU ZASE ZPĚT) ve střevech cítím pohyby a zvuky, nadýmám se a prdím, jsem nafouklá… je to tím, že jsem kvasinu nakrmila? Co by jste mi doporučili? Už vážně nevím co mám jíst a dělat, vyzkoušela jsem spoustu a zkoušet dál budu,ale to nadýmání je hrozně nepříjemné a díky tomu jsem hodně zlenivěla. Už tři měsíce jsem na protikvasinkové dietě a moc síly mi nedává ba naopak se cítím někdy hodně unavená. Střeva čistím, nyní plánuju játra. Mockrát děkuju za odpověď

Člen sakul vám to píše správně, trochu omezit a můžete vyzkoušet přidat i brutnákový, nebo pupalkový olej, to by mělo také nadýmání omezit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 1:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
Prosim Vas ako je to s tou mrkvou a zemiakmi? raz citam, ze skroby tiez treba vynechat pri candide, a potom ich najdem v tabulke ako vhodne, rovnako aj mrkva. Niekolkokrat sa pisalo ze je sladka, potom zase ze sa da jest vsetka surova zelenina.

Objednali sme si domov odstavovac a chcem sa konecne raz a navzdy kvasinky zbavit, kedze mam 21 a vlasy stale ubudaju, vytoky su sucastou mojho zivota uz niekolko rokov a neustale som bez energie. Uznajte, ze na tak mlady vek je to hrozne. Chcem si dat aj niekolkodnovy post na stavach. Potrebujem ale vediet, ci mi na nieco bude dobre, ak budem pit popri zeleninovych aj stavy z ovocia (chcem skusit tak 5-10 dni, uvidim ako mi bude, kedze musim chodit aj do prace) a az potom si dam kvasinkovu dietu, alebo mam ist rovno na stavy zo zeleniny ktora sa pri kvasinke konzumovat moze. dakujem (ospravedlnujem sa ak sa pytam nieco co uz bolo spomenute, ale snazila som sa najst a nenasla som jednoznacnu odpoved)

Člen jiddu odpovídá správně, není to o tom, co v průběhu dne sníte, ale o tom, jaký výsledný poměr bílkovin, sacharidů a tuků ta skladba nakonec dá, což je stěžejní a jinak šťávy problém nejsou. Ovocné se vám do toho vzorce patrně nevejdou, ale zeleninové ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 1:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
Verca píše:
Když jsem přidala do patlaniny místo mléka trochu kefíru, další den se to nedalo sníst, bylo to chuťově zkažený, takže jsem zůstala u mléka. Nevím jestli jsem udělala někde chybu nebo by se patlanina vyrobena z kefíru měla jist ihned? Zajimavé je, že problémy viz výš mám především po obědě, večer nepociťuji po patlanině pohyby, možná je to tím, že mám větší klídek. Každopádně zkusím si udělat tvaroh z kefíru... Jenom na patlanině jsem už asi měsíc, BYLO TO JEDINÉ JÍDLO CO MI POHYBY NEZPŮSOBOVALO, tak jsem byla z toho teď trochu zmatená. Budu zkoušet dál a uvidím. ještě bych měla jeden dotaz ohledně jater, neměl by být problém si dát očistu i když mám hodně nízke BMI?(173cm 50kg) mám problémy si udržet váhu na to tak přibrat, tak mám jen obavy kvůli hubnutí, ale na druhou stranu zase vím, že mi to prospěje. Dík za odpověď. Verča

Patlanina se má jíst hned, ať je vyrobena z čehokoliv, jinak kvasí a pak ty uvedené problémy jsou normální. Očisty jater se není třeba bát, tím se trávení vylepší a váha dále neklesá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 1:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
este by ma zaujimalo fajcenie marihuany a candida? niekde som citala ze je povolene a inde ze nie. dakujem

Myslím, že v uvedené kombinaci není problém, ale jinak asi nic moc, to ji raději užívejte jako fénixovi slzy orálně, tak je dost léčivá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 5:35 pm 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 10:08 am
Příspěvky: 18
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je při candidě vhodná vincentka, když obsahuje tolik minerálů. také mám dotaz ohledně toho B-komplexu, který je vhodnější, jestli tento http://www.lekarnaparizska.cz/bkomplex- ... -6079.html nebo tento http://www.lekynainternetu.cz/p/b-kompl ... va-30-tbl/ , nevím kvůli těm pomocným látkám, jesti nejsou při candidě nevhodné. děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 7:29 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Beladona píše:
Ahoj, díky za náměty, zvážím, zkusím. Ono každý asi funguje jinak a tak budu experimentovat.
Mám na tebe dotaz jako na sportovce:
Myslíš, že je možné, že třeba těch 10 km už je za mojí přirozenou hranicí, kterou bez problémů uběhnu? A nebo třeba půlmaraton je schopný po patřičném tréninku uběhnout každý?

Dlouho jsem tady nepsal,zkoumal jsem něco jiného.Musíš si uvědomit že
běh,běžkování,cyklistika jsou vytrvalostní sporty při kterých jde hlavně o
spalování tuků.To se dá naučit jednak treninkem a jednak dietou s vyšším
příjmem tuků ale zároveň nižším příjmem kalorií celkově což je v podstatě
protikvasinková dieta.Treninkem se to učí tak že trenuješ v tepech v
rozmezí 115-135 tepů a jako rozvíjející trenink se dá považovat čas 2.5
hodiny a víc.Tělo se pak na zátěž adaptuje a pak pálí tuky o sto6.V praxi
když nemáš tolik času se to dá i obejít například treninkem nalačno nebo
když po jídle tak výhradně po bílkovinovo zeleninovém bez tuku a
sacharidů.U tebe by to mohlo vypadat takhle:PO-volno,úterý hodina
běh,středa-hodina a půl běh,čtvrtek-hodina běh,pátek volno,sobota a neděle
oba dny 2.5 hodiny a více běh.Aktivitu můžeš i zaměnit třeba za kolo nebo
celodenní vycházku po horách atd.S tímto treninkem uběhneš časem i maraton
ale chce to fakt hlídat ten tep,jinak si člověk jen ničí zdraví,prtože vzniká moc laktátu a ten je když ho je moc nebezpečnej.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz