Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 12:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 10:51 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 7:43 pm
Příspěvky: 17
janin píše:
Ja som mala aj pri 90g epsom.soli slabý čistiaci efekt,tak teraz vyskúšam aspoň 100g,prípadne viac.Deficit horčíka bude pravdepodobne stále vysoký.

Znamená to tedy že mám nedostatek hořčíku v těle, že se průjem dostavil jen lehce?
Katka KK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2012 7:48 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
katkaKK píše:
Znamená to tedy že mám nedostatek hořčíku v těle, že se průjem dostavil jen lehce?
Katka KK

Ano.Je to na fóre mnohokrát spomenuté.Epsomská soľ obsahuje horčík a síru.Horčík sa dodáva do tela najlepšie formou chloridu horečnatého do stavu prujmu,príp. sa natiera ako roztok na telo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 6:28 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
[quote="Xion":1cq6qme9]Neviem, ci sa jedna o tuto istu ocistu

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012)
dieta


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Dobrý deň, pán Jarda.
Mám jednu otázku. 20. marca (března) sú dva dni pred "čiernym mesiacom" / novom. Vtedy je podľa vás najvhodnejší čas na očistu pečene (zatiaľ som si robil len jednu, dávno, a len jedna - to je takmer nanič...chcem si ich urobiť aj 10...)... prejdem k veci. Chcem sa opýtať... ten deň "dva dni pred čiernym mesiacom", vtedy má začať očista - prvý deň z dvoch ( prvý deň sa ešte neužíva olej s citrónovou šťavou ), alebo dva dni pred čiernym mesiacom má byť ten deň, keď sa o 22-hej hodine má vypiť zmiešaná citrónovo-olivovoolejová šťava ? Nie som si istý, preto sa pýtam.
Ešte jedna vec : Dá sa epsomská soľ nahradiť aj inou soľou ? Doma mám chlorid horečnatý... môžem použiť ten ? Alebo mám kúpiť v lekárni horkú, resp. Glauberovu soľ ?
Ďakujem pekne za odpoveď.

Dva dny před černým měsícem se provede vlastní pití oleje a glauberka se sice použít dá, nicméně zatěžuje ledviny více jak epsomská sůl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 8:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Soňa píše:
Dobrý den, jsem tu poprvé a omlouvám se, že se budu ptát na něco, co už zde bylo nejspíš probíráno. Diskuze je velmi dlouhá a než bych vše prostudovala... \":)\"
Zlučník mám deset let vyoperovaný, letos v zimě jsem cítila, že mi to zase špatně tráví a nespíš se ozývají kameny, nebo něco podobného. Šrotovala jsem vše, životospráva nula. Letos jsem začala s půsty, mám za sebou 3 a 7 dní. V obou případech jsem při návratovce hned cítila řezavou bolest snad ve žlučovodu. Za chvíli to přešlo, ale radost z toho nemám a nevím jak se to bude chovat dál. V dubnu mě čeká půst 15 dní, už se těším ale ráda bych ty kameny nějak začala řešit. Bojím se samozřejmě, aby tam nebylo nic velkého a neskončila jsem pod kudlou. Mám rovnou přejít ke kůře, jak je popsaná? Nemohu to dělat v návratovce, využila bych období, kdy mezi půsty jím. Můžu mít velký kámen přímo v játrech, když žlučník nemám? Děkuji za radu, trochu mi to dělá starost. Jinak je mi lépe už nyní, takže ráda pořeším další bordýleček, který jsem si nastřádala. \":?\"

V játrech se kameny sice netvoří, nicméně v tom rozšířeném žlučovodu se tvořit mohou, tedy jak píše člen Xeelee určitě si to nechat na sonu zkontrolovat a pokud se něco zjistí, tak před kůrou provádět rozpuštění kamenů, což je zde mnohokrát popsáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 8:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
katkaKK píše:
Dobrý večer, svoji první očistu jater jsem zvládla snad úspěšně, i když napoprvé toho nevyšlo nic moc. První den ráno asi 10 zelených kousků velikosti malé čočky, potom jeden 2cm oválek béžové barvy s lehce tvrdším povrchem a potom jen jakoby sliz visící na hladině vody- mohou to být kvasinky, nebo je to normální součást očisty? Jinak epsomská sůl na mě nepůsobí moc projímavě, mám udělat silnější koncentraci? Už se těším na další pokus za dva týdny. \":P\"

Ten sliz bych viděl na kvasinky a epsomku určitě přidat, to máte patrně deficit hořčíku a tělo si ho bere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Ja som mala aj pri 90g epsom.soli slabý čistiaci efekt,tak teraz vyskúšam aspoň 100g,prípadne viac.Deficit horčíka bude pravdepodobne stále vysoký.

To je možné, jak ho budete mít dost, tak průjem naskočí celkem okamžitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 9:46 am 
Offline

Registrován: stř bře 21, 2012 9:42 am
Příspěvky: 3
Dobrý den,

je očista jater dobrá, i pokud jsem v mládí měl žloutenku (A)? Bylo to asi v 10 letech, teď je mi 23. Očistu jsem už jednou dělal a v několika následujících dnech jsem měl u játry zvláštní pocit. Mohl jsem si to jenom vsugerovat, nebo to mohlo být tak správně, ale přesto se chci zeptat, jestli je očista v pořádku i po žloutence? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 9:56 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Jarda píše:
Dva dny před černým měsícem se provede vlastní pití oleje a glauberka se sice použít dá, nicméně zatěžuje ledviny více jak epsomská sůl.

Glauberku som teda nepoužil.... Použil som "Magnesium sulfuricum" s tým, že je to vraj Epsomská soľ... no neviem... ale preháňalo z toho v pohode, a bolo to riaadne horké... \":)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 10:56 am 
Offline

Registrován: sob čer 04, 2011 2:17 pm
Příspěvky: 4
Citace:
Glauberku som teda nepoužil.... Použil som "Magnesium sulfuricum" s tým, že je to vraj Epsomská soľ... no neviem... ale preháňalo z toho v pohode, a bolo to riaadne horké...

Magnesium sulfuricum je správně, tak tomu řikaji ve většině lékáren.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 11:39 am 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Jakákoliv sodíková sůl samozřejmě tělu vadí, připravuje ho o draslík a ledvinám určitě neprospívá. Já na šankaprakšalánu kuchyňskou sůl nepoužívám, to je pouze v návodu, aby to mohl udělat každý, kdo to potřebuje, ale používám sůl himalájskou, která ledviny prakticky nezatěžuje a sodík do těla necpe. To, že ta glauberovka projímá stejně, ještě neznamená, že to tělo stejně vnímá, ale na provedení očisty to opravdu zásadní vliv nemá.

Dobry den,
chcel by som sa opytat preco nemoze kazdy urobit sanku s himalajskou ked je lepsia a neskodi tolko ladvinam?
Ak je teda lepsia himalajska alebo epsomska na sanku radsej by som to urobil najblizssie takto
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 4:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
dzinak píše:
Dobry den,
chcel by som sa opytat preco nemoze kazdy urobit sanku s himalajskou ked je lepsia a neskodi tolko ladvinam?
Ak je teda lepsia himalajska alebo epsomska na sanku radsej by som to urobil najblizssie takto
dakujem

Nejvhodnější je epsomská. V tý není vůbec žádnej sodík a při nedostatku hořčíku se maximálně vstřebá, když se bude tělo snažit doplnit deficit. To vůbec nevadí, akorát pak budeš muset zkusit šanku provést někdy jindy. Nevidím ale důvod, proč by někdo šanku nemoh provést s himalájskou solí. Jednoznačně je vhodnější než ta kuchyňská.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 8:13 pm 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
Xeelee píše:
Nejvhodnější je epsomská. V tý není vůbec žádnej sodík a při nedostatku hořčíku se maximálně vstřebá, když se bude tělo snažit doplnit deficit. To vůbec nevadí, akorát pak budeš muset zkusit šanku provést někdy jindy. Nevidím ale důvod, proč by někdo šanku nemoh provést s himalájskou solí. Jednoznačně je vhodnější než ta kuchyňská.

Dakujem,
na tu himalajsku sol som sa pytal preto lebo som nerozumel preco p.Jarda uvadza v navode beznu sol, a preco je jednoduchsie ju pouzit ako nap. epsomsku alebo himalajsku. Alebo som to pochopil nespravne? V com je tazsie pre zaciatocnika pouzit na sanku epsomsku namiesto obycajnej ktora je uvedena v navode?
Ake mnozstvo epsomskej soli na sanku mam pouzit?
Ak je na sanku epsomska najlepsia ,tak pouzijem samozrejme tuto.
Dakujem pekne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 3:38 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
dzinak píše:
Dakujem,
na tu himalajsku sol som sa pytal preto lebo som nerozumel preco p.Jarda uvadza v navode beznu sol, a preco je jednoduchsie ju pouzit ako nap. epsomsku alebo himalajsku. Alebo som to pochopil nespravne? V com je tazsie pre zaciatocnika pouzit na sanku epsomsku namiesto obycajnej ktora je uvedena v navode?
Ake mnozstvo epsomskej soli na sanku mam pouzit?
Ak je na sanku epsomska najlepsia ,tak pouzijem samozrejme tuto.
Dakujem pekne

Nejjednodušší to je prostě proto, že kuchyňskou sůl má každej doma a nemusí nic shánět. Nic jinýho za tím nehledej. Navíc NaCl je bezkonkurenčně nejlevnější. Epsomce se taky říká hořká sůl, protože je opravdu hodně hořká a dost lidí má problémy s její chutí. Dávkuje se ve stejném množství jako ostatní soli.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Majkl09 píše:
Dobrý den,

je očista jater dobrá, i pokud jsem v mládí měl žloutenku (A)? Bylo to asi v 10 letech, teď je mi 23. Očistu jsem už jednou dělal a v několika následujících dnech jsem měl u játry zvláštní pocit. Mohl jsem si to jenom vsugerovat, nebo to mohlo být tak správně, ale přesto se chci zeptat, jestli je očista v pořádku i po žloutence? Díky.

Dle mého názoru to nijak vadit nemůže, ba právě naopak, to játra vyčistí od bordelu a tím se odlehčí a lépe regenerují.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz