Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 9:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 4:00 pm 
Offline

Registrován: ned zář 04, 2011 11:06 am
Příspěvky: 8
Zdravíčko, slyšela jsem, že je dobré jednou za týden udělat selekci tibetských houbiček tím způsobem, že je ponořím do odstáté vody a ty, které zůstanou plavat na hladině, vyhodím, je to blbost, nebo špatně fungující či mrtvé houbičky na rozdíl od zdravých opravdu plavou?

Díky za info, Klára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 4:17 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
tak vytvoril som si jogurt , chut je celkom fajna, je taky mazlavy, konzistencia sice drzi ale ked ho rozmiesam tak uz nedrzi , chut jecca ako aktiviaz obchodu .

s kakom a sladikom je to pochutka ..

chcel som vediet avsak 1 vec,, z hladiska probiotik je to to iste ako kefir? myslim "silu", kefir predsa je tvoreny priamo hubami a toto je "len" reprodukovanie bakterii ... no neviem, len tak sa pytam :> ci to ma ten efekt

vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 5:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
laco píše:
tak vytvoril som si jogurt , chut je celkom fajna, je taky mazlavy, konzistencia sice drzi ale ked ho rozmiesam tak uz nedrzi , chut jecca ako aktiviaz obchodu .

s kakom a sladikom je to pochutka ..

chcel som vediet avsak 1 vec,, z hladiska probiotik je to to iste ako kefir? myslim "silu", kefir predsa je tvoreny priamo hubami a toto je "len" reprodukovanie bakterii ... no neviem, len tak sa pytam :> ci to ma ten efekt

vdaka

Activia je břečka a hlavně to není jogurt. Podle EU se nesmí jogurtem nazývat nic co není jogurt, proto tu jsou samé "jogurtové výrobky", "jogurtové nápoje" apod. Slovo jogurt na obalu nenajdeš.

Když jogurt nabereš lžičkou, tak by z ní neměl stéct. Z prodávanejch maj takovou konzistenci Hollandia nebo jogurty ve skle. Po rozmíchání bude řídkej každej jogurt.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 5:47 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
[quote="Xeelee":1x2ke8db]Activia je břečka a hlavně to není jogurt. Podle EU se nesmí jogurtem nazývat nic co není jogurt, proto tu jsou samé "jogurtové výrobky", "jogurtové nápoje" apod. Slovo jogurt na obalu nenajdeš.

Když jogurt nabereš lžičkou, tak by z ní neměl stéct. Z prodávanejch maj takovou konzistenci Hollandia nebo jogurty ve skle. Po rozmíchání bude řídkej každej jogurt.[/quote:1x2ke8db]
tou aktiviou som myslel iba chut \":)\" , mne chuti, robil som ho z kravskeho mlieka a kozieho nepas. kupeneho jogurty, na lyzicke sa neroztecie ak vsak ho zamiesam tak uz hej \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 4:19 pm 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:20 pm
Příspěvky: 6
Premyslim o vyrobe jogurtu z Kurungovitu, jake pouzit mleko ? Hodi se nepasterizovane kozi ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dfgfh píše:
Zdravíčko, slyšela jsem, že je dobré jednou za týden udělat selekci tibetských houbiček tím způsobem, že je ponořím do odstáté vody a ty, které zůstanou plavat na hladině, vyhodím, je to blbost, nebo špatně fungující či mrtvé houbičky na rozdíl od zdravých opravdu plavou?

Díky za info, Klára

Tak to nevím, ale máčet houbičky ve vodě není moc dobrý nápad, již se to zde rozebíralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Misa píše:
Premyslim o vyrobe jogurtu z Kurungovitu, jake pouzit mleko ? Hodi se nepasterizovane kozi ?

Určitě, kozí mléko plně vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 10:47 am 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat zda-li se máslo řadí mezi mléčné produkty (chápu dle jeho způsoby výroby že je z mléka a , že mi tady leckterý chytrák řekne, že je to debilní otázka) protože je to v podstatě jenom tuk, bez laktozy a kaseinu. Ptám se proto neb mi jeden dobrý léčitel navrhnul dietu bez mléčných potravin doposud jsem se vyhýbal jen mléku ale vypadá to, že mi škodí i kasein což můžu potvrdit hned po vyřazení oněch produktů mi přestalo tvořit akné. děkuju moc chci tu dietu držet na 100%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 1:54 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To Mikard:
Máslo se řadí mezi mléčné produkty.
A mohu vás ujistit že alergeny kasein i laktózu obsahuje.
Proto se z něj dělá GHÍ který tento nedostatek odstraní.

Alergie se mi rozjede při denní konzumaci cca. 75g másla za dva týdny.

Dělám si GHÍ z másla od kravičky,TIBI kefír/tvaroh z kozího mléka a pohoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 2:50 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 11:02 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den, prosím o radu kde sehnat tibetskou houbu. Díky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 3:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Mikard píše:
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat zda-li se máslo řadí mezi mléčné produkty (chápu dle jeho způsoby výroby že je z mléka a , že mi tady leckterý chytrák řekne, že je to debilní otázka) protože je to v podstatě jenom tuk, bez laktozy a kaseinu. Ptám se proto neb mi jeden dobrý léčitel navrhnul dietu bez mléčných potravin doposud jsem se vyhýbal jen mléku ale vypadá to, že mi škodí i kasein což můžu potvrdit hned po vyřazení oněch produktů mi přestalo tvořit akné. děkuju moc chci tu dietu držet na 100%

Máslo obsahuje necelých 20 % vody, cca necelý procento bílkovin, cukrů a možná i dalších látek z mléka. Čistej tuk je právě ghí.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 10:41 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Je nějaký funkční rozdíl mezi lepicolem,a domácím kefírem se semínky? Díky
Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 5:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Je nějaký funkční rozdíl mezi lepicolem,a domácím kefírem se semínky? Díky
Pavel

Lepicol silně nabobtná ve střevním traktu a tvoří na stěně střeva kluzný film, což se jinak asi zajistit nedá, ještě to umí lněný macerát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 5:52 pm 
Offline

Registrován: sob úno 04, 2012 8:18 pm
Příspěvky: 20
Plánuji koupit jogurtovač,když budu mít k dispozici nepasterizované mléko z mlékomatu,musím ho nějak tepelně upravovat,jak je všeobecně doporučováno?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 8:03 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Nerazzurro píše:
Plánuji koupit jogurtovač,když budu mít k dispozici nepasterizované mléko z mlékomatu,musím ho nějak tepelně upravovat,jak je všeobecně doporučováno?
Děkuji.

ja som ho neprevaral ale uz prevaram, ze vraj sa tym nic nepokazi .... a mas istotu ze ziaden smejd tam nebude :>


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz