Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 5:20 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Leon píše:
Pane Jardo, píšete, že máte zkušenosti s černou ředkví. Rád bych ji používal na obnovu jaterních funkcí jako šťávu. Jednou jsem ji zkusil odšťavit a málem mi popálila sliznice, jak byla silná (kupodivu kupovaná z obchodního řetězce). Poradil byste s jakou zeleninovou šťávou by bylo ideální ji smíchat, aby se to dalo vypít a zároveň to léčilo játra?
A druhá otázka: narazil jsem na informaci, že by se tato šťáva neměla používat při zánětu jater a žlučníku. Proč? Nechápu, jak mám rozeznat zánět jater od jejich poškození. (Po požití třech bezpečných dávek chloridu mědnatého se dostavila obrovská únava a zmoženost celého těla, tmavé kruhy pod očima, což trvá již 3 týdny.)
Děkuji za odpověď.

Ředkev míchám se zelnou nebo okurkovou šťávou vždy tak 4:1 (zelí:ředkev) a ještě ředím trochu vodou. Je opravdu hodně aromatická a silná a samotná šťáva jen pro silné jedince


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 9:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Pane Jardo, píšete, že máte zkušenosti s černou ředkví. Rád bych ji používal na obnovu jaterních funkcí jako šťávu. Jednou jsem ji zkusil odšťavit a málem mi popálila sliznice, jak byla silná (kupodivu kupovaná z obchodního řetězce). Poradil byste s jakou zeleninovou šťávou by bylo ideální ji smíchat, aby se to dalo vypít a zároveň to léčilo játra?
A druhá otázka: narazil jsem na informaci, že by se tato šťáva neměla používat při zánětu jater a žlučníku. Proč? Nechápu, jak mám rozeznat zánět jater od jejich poškození. (Po požití třech bezpečných dávek chloridu mědnatého se dostavila obrovská únava a zmoženost celého těla, tmavé kruhy pod očima, což trvá již 3 týdny.)
Děkuji za odpověď.

Ohledně té ředkve vám správně odpovídá člen sakul a jinak bych játra podpořil ostropestřcem, čajem chanca piedra a schizandrou čínskou. Ohledně té mědi je určitě dobré si nechat stav mědi laboratorně zjistit, což stojí cca 100,-Kč a klidně ji můžete mít vysoko, což játra zásadně zatěžuje a dobré to není. Zánět je vždy docela bolestivá problematika, tam by jste patrně hned věděl, že ho máte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 11:57 am 
Offline

Registrován: pon bře 05, 2012 6:17 pm
Příspěvky: 2
Jsem bežný konzument téhle společnosti a snažím se postupně přejít na podobný styl stravování jako máte vy... jsem názoru, že nic nemůžu soudit dokud to nevyzkouším sama na sobě... Když jsem si včera dala ráno na lačno čtvrt litru hroznové štávy, tak milá šťáva šla do hodiny ze žaludku ven .... do této doby jsem nezvracela cca 7 let, mám tzv. kachní žaludek, nebo už byl totálně otupělý z toho co jsem do něj dávala... každopádně je toto normální?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 12:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Aurora píše:
Jsem bežný konzument téhle společnosti a snažím se postupně přejít na podobný styl stravování jako máte vy... jsem názoru, že nic nemůžu soudit dokud to nevyzkouším sama na sobě... Když jsem si včera dala ráno na lačno čtvrt litru hroznové štávy, tak milá šťáva šla do hodiny ze žaludku ven .... do této doby jsem nezvracela cca 7 let, mám tzv. kachní žaludek, nebo už byl totálně otupělý z toho co jsem do něj dávala... každopádně je toto normální?

Normální to asi není, nicméně zrovna hroznová šťáva je silný čistič a také docela dost kvasí, klidně tedy třeba při pomnožené kvasince může vyvolat uvedený problém, nebo prostě pouze čistila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 11:58 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Je nějaká kombinace ovoce, zelenin nebo ovocnozeleninové štávy která by mohla škodit? Nebo je možné kombinovat libovolně podle chuti atd?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 8:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Je nějaká kombinace ovoce, zelenin nebo ovocnozeleninové štávy která by mohla škodit? Nebo je možné kombinovat libovolně podle chuti atd?

Kombinovat ovoce se zeleninou je celkem nesmysl, čili z tohoto pohledu pak škodí skoro každá kombinace, až na pár výjimek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 9:29 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
pijem denne asi pol litra zeleninovych stiav (hlavne kombinacie cibula + uhorka) a chcel by som ich rozdelit na dve davky, hlavne preto, aby som naraz nedaval do tela vela sacharidov...spominalo sa tu, ze ak odstavim stavu a nechcem to hned vypit, tak je mozne ju skladovat v chladnicke po pridani kyseliny abskorbovej. a teraz otazka. mozem odlozit do chladnicky stavu na 1,5 az max. 2hod bez toho, aby som do nej daval kyselinu abskorbovu? totiz ide mi o to, ze nechcem pridanim tejto kyseliny znehodnotit stavu co sa tyka jej ph-potencialu...moc utrpi kvalita takejto stavy, ak bude asi tak 1,5 az 2 hod. trcat v chladnicke bez konzervacnych latok?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 9:45 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
jiddu píše:
pijem denne asi pol litra zeleninovych stiav (hlavne kombinacie cibula + uhorka) a chcel by som ich rozdelit na dve davky, hlavne preto, aby som naraz nedaval do tela vela sacharidov...spominalo sa tu, ze ak odstavim stavu a nechcem to hned vypit, tak je mozne ju skladovat v chladnicke po pridani kyseliny abskorbovej. a teraz otazka. mozem odlozit do chladnicky stavu na 1,5 az max. 2hod bez toho, aby som do nej daval kyselinu abskorbovu? totiz ide mi o to, ze nechcem pridanim tejto kyseliny znehodnotit stavu co sa tyka jej ph-potencialu...moc utrpi kvalita takejto stavy, ak bude asi tak 1,5 az 2 hod. trcat v chladnicke bez konzervacnych latok?

nalej do flase uplne az po hrdlo a zavri ,teda nebude tam vzduch = ziadna oxidacia ,,ale v praxi to nemam overene ani namerane,ale malo by to fungovat na tie 2 hodky ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jiddu píše:
pijem denne asi pol litra zeleninovych stiav (hlavne kombinacie cibula + uhorka) a chcel by som ich rozdelit na dve davky, hlavne preto, aby som naraz nedaval do tela vela sacharidov...spominalo sa tu, ze ak odstavim stavu a nechcem to hned vypit, tak je mozne ju skladovat v chladnicke po pridani kyseliny abskorbovej. a teraz otazka. mozem odlozit do chladnicky stavu na 1,5 az max. 2hod bez toho, aby som do nej daval kyselinu abskorbovu? totiz ide mi o to, ze nechcem pridanim tejto kyseliny znehodnotit stavu co sa tyka jej ph-potencialu...moc utrpi kvalita takejto stavy, ak bude asi tak 1,5 az 2 hod. trcat v chladnicke bez konzervacnych latok?

Člen laco vám to píše správně, již jsem to zde někde takto psal a ty dvě hodiny asi dobrý, nicméně s tím céčkem určitě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Volba a případné zdůvodnění
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 10:22 pm 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2012 10:17 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den,

rád bych se prosím zeptal, jestli je dle Vašeho názoru lepší pití zeleninové šťávy s destilovanou vodu (případně jaký je poměr) nebo raději pít vodu zásaditou?
Předem děkuji za Váš názor a laskavost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volba a případné zdůvodnění
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Hudinis píše:
Dobrý den,

rád bych se prosím zeptal, jestli je dle Vašeho názoru lepší pití zeleninové šťávy s destilovanou vodu (případně jaký je poměr) nebo raději pít vodu zásaditou?
Předem děkuji za Váš názor a laskavost.

Ono je to vlastně to samé, zeleninové šťávy jsou vysoce zásadité, destilovaná voda lehce kyselá a výsledek bude zásaditá voda s dobrou chutí. Pokud budete do šťávy dávat navíc i zásaditou vodu, bude se pH šplhat nahoru dost rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 12:38 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
S čím môžem kombinovať uhorkovú šťavu, aby chutila dieťaťu? Mrkvovú dcérka nemá tiež veľmi rada. Je možné uhorkovú miešať aj s nejakým ovocím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 2:21 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
ovekyska píše:
S čím môžem kombinovať uhorkovú šťavu, aby chutila dieťaťu? Mrkvovú dcérka nemá tiež veľmi rada. Je možné uhorkovú miešať aj s nejakým ovocím?

ja som si dal do nej sezam ,sice nato treba lepsi odstavovac (hriadelovy) a chutilo to trosku ako kava :> ,,,s ovocim asi tazko .. ale ked sa da mrkva tak by chut mala byt v pohode nie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 3:46 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
laco píše:
ja som si dal do nej sezam ,sice nato treba lepsi odstavovac (hriadelovy) a chutilo to trosku ako kava :> ,,,s ovocim asi tazko .. ale ked sa da mrkva tak by chut mala byt v pohode nie?

so sezamom je to zlozitejsie, to ano.
mrkva je v pohode pre nna, ale dcerka nema mrkvovu stavu rada, cize dat jueste aj ddo uhorkovej moc nemozem.
mne sa to podarilo do nej raz dostat, vypila uhorkovo mrkvovu n(pol uhorky a mala mrkva) raz v zivote, potom som ju uz neprehovorila, hoci ona sa da casto na vselico nahovorit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 8:29 pm 
Offline

Registrován: úte pro 28, 2010 11:04 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Nizozemí
Tak v poslední době často dělám mrkev+okurku, až tento týden jsem tam jednou poprvé zkušebně přidal i svazek ředkviček a opakovaná návštěva wc s průjmem na sebe nenechala dlouho čekat, což se mi po šťávě ještě nestalo, nicméně zas o zkušenost víc \":wink:\"

Jinak jsem náhodou narazil na zajímavého borce, jmenuje se Jay Kordich a je to jakýsi pokračovatel Normana Walkera, jež byl kdysi jeho mentorem. Kdysi překonal závažnou nemoc prý díky šťávám. Tomu člověku je přes 88 let a objevoval se a stále objevuje v nějakých TV pořadech, kde propaguje čerstvé šťávy. Má to takový typicky americký nádech ale pokud se podíváme na jeho věk a vitalitu jaká z něj číší, a která mi přijde autentická tak pak klobouk dolů.

Zde jsou nějaká videa s ním přímo v akci (v angličtině):

šťáva ze zelí, mrkve, celeru
http://youtu.be/OBuIiviFH2Q

pravý pomerančový džus
http://youtu.be/X9GZxsfZ0LY

odšťavňování melounu
http://youtu.be/xLadLL-2LHA

"nakopávač" jater
http://youtu.be/y9qZ5nJjZDQ

_________________
https://www.youtube.com/user/ButlerAnalytic


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz