Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 3:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 12:45 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
[quote="Ates":wavai7g9]
Toto není jídelníček, to je hladovka.[/quote:wavai7g9]
Nazvěte to jak chcete, ale ono to funguje. Jak na sport (běhám, posiluju), tak na duševní činnosti (studuju 2 školy a mám spoustu zájmů).
Většinu "normálních" jídelníčků bych zase já nazval spíš jako obžerství \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 1:08 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="ravima":1f0ot24l]Nazvěte to jak chcete, ale ono to funguje. Jak na sport (běhám, posiluju), tak na duševní činnosti (studuju 2 školy a mám spoustu zájmů).
Většinu "normálních" jídelníčků bych zase já nazval spíš jako obžerství \</div

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 1:11 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
[quote="ravima":22cb91cw]:-) tak sem dám svůj typický denní jídelníček (ještě tam dávám koření, ale to v té kalkulačce samozřejmě není), doporučuju vyzkoušet tak aspoň týden, je to jen o zvyku (žaludek si musí zvyknout). Také je potřeba k tomu sportovat, nebo jógu atp. a hlavně v "časech jídla" se něčím zajímavým zaměstnat, nejlepší je opravdu sport s následnou krátkou studenou sprchou nebo zajímavá a silná mentální činnost. Když budete sedět u PC, přemýšlet o jídle a číst kuchařku, moc dlouho to nevydržíte! \</div

Naposledy upravil ovekyska dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1490
1333114550


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 2:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
[quote="ravima":2ey7rpbj]:-) tak sem dám svůj typický denní jídelníček (ještě tam dávám koření, ale to v té kalkulačce samozřejmě není), doporučuju vyzkoušet tak aspoň týden, je to jen o zvyku (žaludek si musí zvyknout). Také je potřeba k tomu sportovat, nebo jógu atp. a hlavně v "časech jídla" se něčím zajímavým zaměstnat, nejlepší je opravdu sport s následnou krátkou studenou sprchou nebo zajímavá a silná mentální činnost. Když budete sedět u PC, přemýšlet o jídle a číst kuchařku, moc dlouho to nevydržíte! \</div

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 8:56 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Ovekysko ano, jím jedno jídlo za den, někdy dvě, někdy žádné, prostě jen a pouze podle chuti a pocitu energie (hlad nemám prakticky nikdy). To popsané jídlo je na mě ještě docela velké, někdy si dám jen malý salát z mrkví a jablek nebo hrnek kefíru se lnem a třeba trochu brokolice.
Vševěde, bmi mám 19+
Xeelee, všichni se živí pránou, bez ní bys chcípnul během okamžiku \":D\" akorát většina lidí ji získává těžkopádně nepřímo - z jídla a ještě to potlačují špatným myšlením a fungují tedy velmi neefektivně.
Lidé si často myslí, že mají z jídla požitek a nechtějí se toho vzdát, ale kdyby věděli, jaký tělesný požitek mám např. já z pohanky s mandlema a zeleninou, tak by mi mohli jen velmi závidět \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 9:37 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
[quote="ravima":14yg1mtm]Ovekysko ano, jím jedno jídlo za den, někdy dvě, někdy žádné, prostě jen a pouze podle chuti a pocitu energie (hlad nemám prakticky nikdy). To popsané jídlo je na mě ještě docela velké, někdy si dám jen malý salát z mrkví a jablek nebo hrnek kefíru se lnem a třeba trochu brokolice.
Vševěde, bmi mám 19+
Xeelee, všichni se živí pránou, bez ní bys chcípnul během okamžiku \":D\" akorát většina lidí ji získává těžkopádně nepřímo - z jídla a ještě to potlačují špatným myšlením a fungují tedy velmi neefektivně.
Lidé si často myslí, že mají z jídla požitek a nechtějí se toho vzdát, ale kdyby věděli, jaký tělesný požitek mám např. já z pohanky s mandlema a zeleninou, tak by mi mohli jen velmi závidět \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 9:49 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="ravima":2nxavjpr]Ovekysko ano, jím jedno jídlo za den, někdy dvě, někdy žádné, prostě jen a pouze podle chuti a pocitu energie (hlad nemám prakticky nikdy). To popsané jídlo je na mě ještě docela velké, někdy si dám jen malý salát z mrkví a jablek nebo hrnek kefíru se lnem a třeba trochu brokolice.
Vševěde, bmi mám 19+
Xeelee, všichni se živí pránou, bez ní bys chcípnul během okamžiku \":D\" akorát většina lidí ji získává těžkopádně nepřímo - z jídla a ještě to potlačují špatným myšlením a fungují tedy velmi neefektivně.
Lidé si často myslí, že mají z jídla požitek a nechtějí se toho vzdát, ale kdyby věděli, jaký tělesný požitek mám např. já z pohanky s mandlema a zeleninou, tak by mi mohli jen velmi závidět \</div

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 11:41 am 
Offline

Registrován: stř bře 21, 2012 9:47 pm
Příspěvky: 15
Dobry den, moj predosly jedalnicek sa skladal z trochu varenej natural ryze,jahly,pohanka + dost tuku, orechy, semienka tak 100-150g denne, pickles + zelenina a trochu ovocia, SP mi nerobi dobre a po comkolvek varenom mi hned zacne silno busit scrde a sem tam "preskoci"....neprijemny pocit. PH mocu cely den max 7. Stolica 1x denne, riedka. Travenie celkovo nie velmi dobre, nafuknute brucho atd...

Zacal som trochu rozmyslat \":lol:\" a logicky mi vychadza, ze clovek je stavany na cukor z ovocia a zelene listy + trochu orechov a chrobakov... iba ak by bol dovezeny z inej planety a nebol by prisposobeny na zivot v prirode, preto by si musel pomocou inteligenicie zabijat zvierata oddelovat z nich svalove tkaniva a opekat, inak by to nezjedol, varit trvde obilie a robit dalsie zaujimave chemicke zluceniny a pouzivat to na doplnenie enegrie inak by na tejto planene neprezil, co neprichadza do uvahy s dnesnymi poznatkami z kvantovej fyziky (bez pozorovatela neexistuje vesmir) \":roll:\" a este ohladom evolucie, je to velka hlupost, ak by to bolo tak mali by sme tu teraz hadov, ktorym narastaju kridla a podobne anomalie, lenze nic take neexistuje, vsetky druhy zvierat su presne prisposobene na zivot v prirode a dokazu sa vyvinut len do urciteho stupna, takze vsetko bolo vytvorene v jednom okamihu bez evolucie.

Tak som skusil zmenit jedalnicek.
Denne zjem asi 50g bielkovin 400-500g sacharidov(vacsina z ovocia alebo pohanky) a 40g tuku (pomer omega 3 ku 6 = 1:1-2)...vsetko surove, jem 3x denne.
PH mocu rano 6-6.2, obed 7.4-8, vecer uz menej 6-7.
Stolica 2-3x denne, pocit travenia v zaludku vyborny aj po vacsom jedle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 1:35 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vševěde, tak já netvrdím, že žiju bez jídla nebo dokonce bez vody, když nejím, tak je to půst se všemi jeho příznaky. Kdybych zkusil to, co třeba ta australanka, tak taky za pár dní zkolabuju. Ale jsou samozřejmě i příklady úspěšných pozorování lidí bez jídla, a je jich mnohem víc než nějaká jedna australanka. Všechno se dá samozřejmě zpochybnit, to je jednoduché a každý si snadno najde důkazy na to, čemu CHCE věřit, takže nějaké teoretické přesvědčování vede jen k ego-válkám - jako máš zrovna například ty zde i na jiných fórech, takže doufám, že se mi podaří tomu co nejvíc vyhnout. Já věřím na 100% pouze vlastní zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 3:39 pm 
Offline

Registrován: stř bře 21, 2012 9:47 pm
Příspěvky: 15
Vševěd píše:
Ptal jsem se kolik vážíš, ne na nějaký debilní ukazatel, nic neříkající...
Nezávisle na tom, co píšeš, nevěřím ti, perpetum mobile neexistuje, z takové dávky jídla se nedá existovat... natožpak cvičit, běhat atd.
Připomínáš mi tu australanku, co tvrdila, že nemusí jíst, pak ji chvilku hlídali a bylo po senzaci, velice brzo začala kolabovat...

preco nespomenies toho jogina, ktoreho asi pred rokom zatvorili do nemocnice a sledovali, neje a nepije a zije...
btw ci uz veris alebo ne, tak ci tak mas pravdu, realita vzdy odraza vsetko comu veris \":idea:\"
tu vobec neide o jedlo, to je len pre potesenie, clovek konzumovat potravu nemusi... \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 5:27 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
Vševěde, tak já netvrdím, že žiju bez jídla nebo dokonce bez vody, když nejím, tak je to půst se všemi jeho příznaky. Kdybych zkusil to, co třeba ta australanka, tak taky za pár dní zkolabuju. Ale jsou samozřejmě i příklady úspěšných pozorování lidí bez jídla, a je jich mnohem víc než nějaká jedna australanka. Všechno se dá samozřejmě zpochybnit, to je jednoduché a každý si snadno najde důkazy na to, čemu CHCE věřit, takže nějaké teoretické přesvědčování vede jen k ego-válkám - jako máš zrovna například ty zde i na jiných fórech, takže doufám, že se mi podaří tomu co nejvíc vyhnout. Já věřím na 100% pouze vlastní zkušenosti.

Lidské tělo je v podstatě stroj a potřebuje palivo, Pokud mi tvrdíš, že vystačíš s cca 300 kcal na den dlouhodobě, tak je to prostě LEŽ jako věž. Takové množství
potravy je ještě méně, než sní 35kilové anorektičky. Je to fyziologicky zhola nemožné s takovým množstvím potravy vyjít. A už vůbec ne sportovat, běhat atd.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 5:28 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
cayenne píše:
preco nespomenies toho jogina, ktoreho asi pred rokom zatvorili do nemocnice a sledovali, neje a nepije a zije...
btw ci uz veris alebo ne, tak ci tak mas pravdu, realita vzdy odraza vsetko comu veris \":idea:\"
tu vobec neide o jedlo, to je len pre potesenie, clovek konzumovat potravu nemusi... \":lol:\"

nemusí, viz koncentráky, všem tam bylo hrozně fajn

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 7:23 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
[quote="ovekyska":3un9aek3][quote="ravima":3un9aek3]Ovekysko ano, jím jedno jídlo za den, někdy dvě, někdy žádné, prostě jen a pouze podle chuti a pocitu energie (hlad nemám prakticky nikdy). To popsané jídlo je na mě ještě docela velké, někdy si dám jen malý salát z mrkví a jablek nebo hrnek kefíru se lnem a třeba trochu brokolice.
Vševěde, bmi mám 19+
Xeelee, všichni se živí pránou, bez ní bys chcípnul během okamžiku \":D\" akorát většina lidí ji získává těžkopádně nepřímo - z jídla a ještě to potlačují špatným myšlením a fungují tedy velmi neefektivně.
Lidé si často myslí, že mají z jídla požitek a nechtějí se toho vzdát, ale kdyby věděli, jaký tělesný požitek mám např. já z pohanky s mandlema a zeleninou, tak by mi mohli jen velmi závidět \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 7:25 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
cayenne píše:
Dobry den, moj predosly jedalnicek sa skladal z trochu varenej natural ryze,jahly,pohanka + dost tuku, orechy, semienka tak 100-150g denne, pickles + zelenina a trochu ovocia, SP mi nerobi dobre a po comkolvek varenom mi hned zacne silno busit scrde a sem tam "preskoci"....neprijemny pocit. PH mocu cely den max 7. Stolica 1x denne, riedka. Travenie celkovo nie velmi dobre, nafuknute brucho atd...

Zacal som trochu rozmyslat \":lol:\" a logicky mi vychadza, ze clovek je stavany na cukor z ovocia a zelene listy + trochu orechov a chrobakov... iba ak by bol dovezeny z inej planety a nebol by prisposobeny na zivot v prirode, preto by si musel pomocou inteligenicie zabijat zvierata oddelovat z nich svalove tkaniva a opekat, inak by to nezjedol, varit trvde obilie a robit dalsie zaujimave chemicke zluceniny a pouzivat to na doplnenie enegrie inak by na tejto planene neprezil, co neprichadza do uvahy s dnesnymi poznatkami z kvantovej fyziky (bez pozorovatela neexistuje vesmir) \":roll:\" a este ohladom evolucie, je to velka hlupost, ak by to bolo tak mali by sme tu teraz hadov, ktorym narastaju kridla a podobne anomalie, lenze nic take neexistuje, vsetky druhy zvierat su presne prisposobene na zivot v prirode a dokazu sa vyvinut len do urciteho stupna, takze vsetko bolo vytvorene v jednom okamihu bez evolucie.

Tak som skusil zmenit jedalnicek.
Denne zjem asi 50g bielkovin 400-500g sacharidov(vacsina z ovocia alebo pohanky) a 40g tuku (pomer omega 3 ku 6 = 1:1-2)...vsetko surove, jem 3x denne.
PH mocu rano 6-6.2, obed 7.4-8, vecer uz menej 6-7.
Stolica 2-3x denne, pocit travenia v zaludku vyborny aj po vacsom jedle.

Takhle jsem jed taky-kandida jak vyšitá,ale možná se na tom podílelo i mnoho jiných faktorů než jen strava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 4:09 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
[quote="ovekyska":2qr8a6ck][quote="ravima":2qr8a6ck]Ovekysko ano, jím jedno jídlo za den, někdy dvě, někdy žádné, prostě jen a pouze podle chuti a pocitu energie (hlad nemám prakticky nikdy). To popsané jídlo je na mě ještě docela velké, někdy si dám jen malý salát z mrkví a jablek nebo hrnek kefíru se lnem a třeba trochu brokolice.
Vševěde, bmi mám 19+
Xeelee, všichni se živí pránou, bez ní bys chcípnul během okamžiku \":D\" akorát většina lidí ji získává těžkopádně nepřímo - z jídla a ještě to potlačují špatným myšlením a fungují tedy velmi neefektivně.
Lidé si často myslí, že mají z jídla požitek a nechtějí se toho vzdát, ale kdyby věděli, jaký tělesný požitek mám např. já z pohanky s mandlema a zeleninou, tak by mi mohli jen velmi závidět \</div

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz