Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 2:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 5:05 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Odstředivky tohoto většího typu jako Rohnson,
http://www.alza.cz/rohnson-r-427-d133776.htm#popis
udělají taky výbornou službu za levnej peníz. Dobré na mrkev, tvrdá jabka (nemoučnatá), červená řepa, celer, okurka, cukina, odkrojky z melounu, apod. Na listovou zeleninu se nehodí. Pracují velmi rychle na rozdíl od šnekových, dobře se mejou, nezasviní okolí. Stejně nakonec piju většinou mrkvovou a jablečnou šťávu.

Používám dodnes. Jediné co mi na nich vadilo je menší výtěžnost, mrkvová drť vypadává dost mokrá (tu teď ještě dál zpracuji na šnekovém lisu Omega 8006, zbude už jen vlhká vata). Rozdíl ve výtěžnosti u různých značek tohoto typu odstředivek jsou spíš báchorky. Člověk to koupí podle výborného výsledku nějakého testu a pak se jen diví. Rozdíl je spíš v šikovnosti mechanického provedení.

U mrkve se to dá trochu vylepšit, když se přes noc namočí do vody. Mírně zvadlá tak natáhne vodu a je krásně tvrdá, úplně zvoní. Dá pak víc šťávy.

Od zítřka zrovna mají v Kauflandu v akci odstředivku ten samej typ, zn. Superior, za 799Kč. No nekupte to ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 10:59 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Děkuji moc všem za tipy a zkušenosti. Rozhodl jsem se jít do toho levného Ronsonu za 1300,- i podle videí na internetu se zdá, že pro základní odšťavňování je vhodný i když výtěžnost není optimální.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 12:42 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
Všetkych zdravím \":D\" ,čo poviete na tento? nema moc nízke otáčky? http://www.datart.sk/katalog/Odstavovac ... 3wodnztGZQ počet otáčok: 40 za minútu


Naposledy upravil Renka dne pát dub 06, 2012 3:36 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 1:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
Renka píše:
Všetkych zdravím \":D\" ,čo poviete na tento? nema moc nízke otáčky? http://www.datart.sk/katalog/Odstavovac ... 3wodnztGZQ

nedavno jsem take stal pred rozhodnutim, ktery z odstavnovacu poridit. Do te doby jsem pouzival odstredivku Rohnson. Precetl jsem toho opravdu hodne a nejlepe s ohledem k pomeru vykon/cena mi vysel Omega 8004/8006 (rozdil v barve a cca 500Kc). Rohnson jsem si nechal na starsi jablky, ty odstavnuje perfektne. Ostatni vcetne napr. listu spenatu zvlada perfektne Omega.

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 10:49 am 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
dakujem Bones, po tvojom potvrdení mojich dohadov o výbere, lámem manžela na Omega 8006.

Tento ZELMER JP 1500 (207 euro v Datarde)ma zaujíma - ako darček pre rodičov(majú záhradku) a vrta mi v hlave počet otáčok: 40 za minútu.
Je to jasna napodobenina s OMEGA VRT350 za (399 euro) ale ma 70 ot./min .
Hm tie otáčky ma vytáčajú-logicky a prakticky aky rozdiel tom bude?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 11:44 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Zdrávim
Prosil bych o radu názor.
Zdědil jsem velkou zahradu rád bych ji udrzoval a vetsinu plodu maliny,jahody,angrest a i zeleninu bych chtěl uchovat pri -30 v mrazicim boxu na zimu.Pres leto cerstve a pres zimu bych i něco kupoval ,ale některe drahé potraviny a podobně bych rád si uchovalk ze své zahradky.
Co mě hlavně vrta hlavou jakym zpusobem potom takovou zmrzlou zeleninu rozmrazit jestli pri pokojove teplote atd abych neznicil vsechny vitaminy

Myslite,že by byl lepši zpusob zamrazit cele plody.A pote je odstavnit ?
Nebo zamrazit rovnou odstavnene?
diky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 4:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
Renka píše:
dakujem Bones, po tvojom potvrdení mojich dohadov o výbere, lámem manžela na Omega 8006.

Tento ZELMER JP 1500 (207 euro v Datarde)ma zaujíma - ako darček pre rodičov(majú záhradku) a vrta mi v hlave počet otáčok: 40 za minútu.
Je to jasna napodobenina s OMEGA VRT350 za (399 euro) ale ma 70 ot./min .
Hm tie otáčky ma vytáčajú-logicky a prakticky aky rozdiel tom bude?

Ono toho je vic na co koukat, osobne jsem to resil tim, ze jsem se ptal na foru o odstavnovani. Taky neni spatne hledat na google odstavnovace, ktere jste si vybrala jako favority a cist a cist a koukat na videa \":lol:\" Nicmene, co se tyce toho ZELMERU, nasel jsem toto:

cituji: "ZELMER JP 1500 byl nepodařený výrobek firmy Coway, který Coway přestal vyrábět a zřejmě prodal ZELMERU zbytek vyrobených kusů. Více info: http://www.eujuicers.cz/cs/odstavnovace ... sso-cjp-01 "

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 11:53 am 
Offline

Registrován: ned dub 08, 2012 11:50 am
Příspěvky: 0
pre vsetkych, ktori sa rozhoduju o nakupe odstavovaca:

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 12:44 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="dmvnitra":3as9lv7u]pre vsetkych, ktori sa rozhoduju o nakupe odstavovaca:

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 1:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
[quote="dmvnitra":h38fx76o]pre vsetkych, ktori sa rozhoduju o nakupe odstavovaca:

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 1:55 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Bones píše:
kazdy, kdo si hodla poridit odstavnovat a pred koupi napred cte, a potom jedna, drive ci pozdeji narazi na ANGEL juicer. Je to bezpochyby nejlepsi odstavnovac na trhu a tomu odpovida i cena. Pokud ma nekdo penez dost, je to nejlepsi volba. Jak jsem psal vyse, s prihlednutim k pomeru vykon/cena bych doporucil Omegu 8004/8006, ktera neni tez zadne "orezavatko" a se svou cenou uz je i tak pro mnoho lidi na hranici moznosti.

...koupil jsem odšťavňovač Catler JE 4010 není to sice ANGEL,ale mezi odšťavňovači je to jeden z těch nejlepších.Zatím jsem plně spokojen,regulace otáček je plus,kvalitní provedení,silný motor,velký plnící otvor není potřeba jablka nebo pomeranče krájet.Na přípravu velkého množství šťavy během pár minut ideální.
Důležitější je začít šťavy vůbec pravidelně konzumovat pokud nemáme zrovna na koupi toho nej...

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 2:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
RaDu píše:
...koupil jsem odšťavňovač Catler JE 4010 není to sice ANGEL,ale mezi odšťavňovači je to jeden z těch nejlepších.Zatím jsem plně spokojen,regulace otáček je plus,kvalitní provedení,silný motor,velký plnící otvor není potřeba jablka nebo pomeranče krájet.Na přípravu velkého množství šťavy během pár minut ideální.
Důležitější je začít šťavy vůbec pravidelně konzumovat pokud nemáme zrovna na koupi toho nej...

Urcite dobry zacatek, odstavnovac tohoto typu (odsredivka s velkym plnicim otvorem, do ktereho se vejde jablko) pouzivam dodnes treba na jiz zminena jablka. Odstavni skvele i moucna jablka. Jen uz neni moc vhodny na listovou zeleninu a bobuloviny. Ale jak rikas, dulezite je zacit \":-)\"

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 11:52 am 
Offline

Registrován: pát pro 16, 2011 12:26 pm
Příspěvky: 4
No ked odstavujete,nezabudnize na cviklu- cervenu repu.Ja som roky odstavoval, teraz ma to uz nebavi a robim to inak.V rakusku a nemecku maju uz spracovane zeleninove stavy (o ovocnych je skoda pisat) je tam vela zloziek,prakticky vsetky potrebne vratane cvikli.Stoji to ca 0,7 eu a neni to pasterizovane,lebo to konzervuju uz moderne- kyselinou mliecnou, takze aj enzymy sa zachovaju.Vola sa to GEMÜSESAFT COCTAIL a chuti to ovela lepsie,ako ked si to robite doma.Aby som to mohol pit co najdlhsie, riedim to paradajkovym dzusom a zahustujem este tzv. "passierte Tomaten".Do chladnicky a pri televizore popijam.Paradajky,hlavne termicky spracovane,vam dodaju dost vela tzv. LYKOPEN, co je silny antioxidant s protirakovinovymi ucinkami a u muzov este aj prevencia proti naruseniu funkcie prostaty.K tomu este pravidelne davky doma robenej kyslej kapusty,surovy cesnak, cervene vino a mate v sebe hotovu armadu proti rakovine a starnutiu.GEMÜSESAFT COCTAIL kuipite v rakusku v HOFER a Zielpunkt,inde to ani nehladam.Paradajkovy dzus je dostat bezkonkurencne najlepsi v LIDL a cuduj sa svete,na slovensku.Inde neviem,ze by to mali.Najlacnejsi,najchutnejsi.Vdaka hluposti slovakov sa to kupuje malo, tak byvaju na to zlacnenia,ked sa blizi zarucny termin.Raz bola akcia na to, tak som toho kupil 50 litrov


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 6:37 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
ozzy píše:
No ked odstavujete,nezabudnize na cviklu- cervenu repu.Ja som roky odstavoval, teraz ma to uz nebavi a robim to inak.V rakusku a nemecku maju uz spracovane zeleninove stavy (o ovocnych je skoda pisat) je tam vela zloziek,prakticky vsetky potrebne vratane cvikli.Stoji to ca 0,7 eu a neni to pasterizovane,lebo to konzervuju uz moderne- kyselinou mliecnou, takze aj enzymy sa zachovaju.Vola sa to GEMÜSESAFT COCTAIL a chuti to ovela lepsie,ako ked si to robite doma.Aby som to mohol pit co najdlhsie, riedim to paradajkovym dzusom a zahustujem este tzv. "passierte Tomaten".Do chladnicky a pri televizore popijam.Paradajky,hlavne termicky spracovane,vam dodaju dost vela tzv. LYKOPEN, co je silny antioxidant s protirakovinovymi ucinkami a u muzov este aj prevencia proti naruseniu funkcie prostaty.K tomu este pravidelne davky doma robenej kyslej kapusty,surovy cesnak, cervene vino a mate v sebe hotovu armadu proti rakovine a starnutiu.GEMÜSESAFT COCTAIL kuipite v rakusku v HOFER a Zielpunkt,inde to ani nehladam.Paradajkovy dzus je dostat bezkonkurencne najlepsi v LIDL a cuduj sa svete,na slovensku.Inde neviem,ze by to mali.Najlacnejsi,najchutnejsi.Vdaka hluposti slovakov sa to kupuje malo, tak byvaju na to zlacnenia,ked sa blizi zarucny termin.Raz bola akcia na to, tak som toho kupil 50 litrov

...podle mě žádná šťava v krabici nemůže nahradit čerstvě připravenou šťávu,kterou ihned zkonzumuji no ale pokud to člověka nebaví asi není jiné řešení.Je ale otázka jaký přínos pro zdraví člověka má takto konzervovaný produkt...?

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 10:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Zdravim vsechny, nemate nekdo zkusenost s objednavkami z Bevital z posledni doby? Vcera jsem polozil objednavku a oni tvrdi, ze maji maji s vyrobcem nejakou dohodu o nedodavani do CZ (a dalsich zemi). Tak nevim...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz