Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 11:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 3:00 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
narazil jsem v Tescu na 100 % ovocne stavy, bez konzervantu, cukru, za studena lisované jen velmi jemna pasterizace.Trochu mne udivila cena 51kc/ 1litr, zda se mi to trochu málo a myslím si že tak dlouho vylisovaná štáva ztrácí hodnotu. Co si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 11:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
narazil jsem v Tescu na 100 % ovocne stavy, bez konzervantu, cukru, za studena lisované jen velmi jemna pasterizace.Trochu mne udivila cena 51kc/ 1litr, zda se mi to trochu málo a myslím si že tak dlouho vylisovaná štáva ztrácí hodnotu. Co si o tom myslíte?

Vyzkoušejte si vylisovat trochu šťávy bez konzervantů a nechte ji stát v pokojové teplotě na kuchyňské lince. Patrně vás překvapí, že to bude kvasit již za pár hodin a to mě stačí. Navíc ta cena, to je další důvod, proč bych to nekupoval, to už je dost divné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: úte pro 06, 2011 3:02 pm 
Offline

Registrován: stř říj 27, 2010 4:30 pm
Příspěvky: 20
Dle Ájurvédské medicíny jsem na 95% typ Váta.: http://www.ayurveda.cz/osobni-konstituce-vata.htm

Nedoporučují jíst hlavně syrovou stravu (zeleninu) a pít zeleninové šťávy. Zrovna věci, kterým přikláním nejvyšší důležitost.
Jaký na to máte názor vy, Jardo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2011 10:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Arko píše:
Dle Ájurvédské medicíny jsem na 95% typ Váta.: http://www.ayurveda.cz/osobni-konstituce-vata.htm

Nedoporučují jíst hlavně syrovou stravu (zeleninu) a pít zeleninové šťávy. Zrovna věci, kterým přikláním nejvyšší důležitost.
Jaký na to máte názor vy, Jardo?

Ono je to otázka, nikdo není čistá dóša a je třeba se vždy přiklánět k té převažující, ale že by nic z toho uvedeného člověk vůbec jíst nemohl, to prostě nevidím jako logické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2011 1:09 pm 
Offline

Registrován: stř říj 27, 2010 4:30 pm
Příspěvky: 20
Jarda píše:
Ono je to otázka, nikdo není čistá dóša a je třeba se vždy přiklánět k té převažující, ale že by nic z toho uvedeného člověk vůbec jíst nemohl, to prostě nevidím jako logické.

Ten jejich test na tom webu jsem si dělal 2x a podruhé to vyšlo stejně. Skoro 100% typ dóša váta s trochou pitta.

Každopádně jsem byl až překvapen jak to všechno sedí.
Například v pozdním odpoledni náhlá únava, to je u mě pravidlem. Jako radu píšou teplé jídlo a cukr, opravdu tohle mě z toho hned dostalo.

Pokud je to nejstarší medicína vůbec a dokonce schválená WHO (což je opravdu co říci, když jde dnes hlavně každému jen o zisk), tak to má určitě něco do sebe.
Ale s tím zatvrzením že syrové potraviny jsou pro vátu nevhodné, nevím. Nesedí mi to moc ani z evolučního hlediska, jelikož u člověka se oheň rozšířil snad teprve před 500 000 lety a to je poměrně krátká doba na celý úsek evoluce.

Takže teď přemýšlím, jak to nakonec zkombinovat a zda vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2011 2:34 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Já tyto mixy zrovna nemusím, ale patrně v tom nebude problém, zelené kytky se obvykle docela s ovocem snášejí a ty další přísady také. Já nic raději nemíchám a pokud se týká rajčat tak to je ovce, ale jíst bych je doporučoval pouze samostatně.

Opravdu jsou rajčata ovoce? Já je celý život brala jako zeleninu a míchala je jen do zeleninových salátů. V čem a jak moc jsou problematická, že se doporučují brát samostatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2011 2:37 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Mám doma ve sklepě přebytek jablek z domácí zahrádky, nechce se mi je tam nechat až do zkažení. Jak moc dráždím kvasinky, pokud je konzumuji ve velkém? Je dobré se něčeho vyvarovat při jezení jablek? Třeba vynechávat úplně tuk?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2011 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Arko píše:
Ten jejich test na tom webu jsem si dělal 2x a podruhé to vyšlo stejně. Skoro 100% typ dóša váta s trochou pitta.

Každopádně jsem byl až překvapen jak to všechno sedí.
Například v pozdním odpoledni náhlá únava, to je u mě pravidlem. Jako radu píšou teplé jídlo a cukr, opravdu tohle mě z toho hned dostalo.

Pokud je to nejstarší medicína vůbec a dokonce schválená WHO (což je opravdu co říci, když jde dnes hlavně každému jen o zisk), tak to má určitě něco do sebe.
Ale s tím zatvrzením že syrové potraviny jsou pro vátu nevhodné, nevím. Nesedí mi to moc ani z evolučního hlediska, jelikož u člověka se oheň rozšířil snad teprve před 500 000 lety a to je poměrně krátká doba na celý úsek evoluce.

Takže teď přemýšlím, jak to nakonec zkombinovat a zda vůbec.

Tak, teplé jídlo v zimním období, proč ne v tom problém nehledejte, ale cukr to bych zvažoval jde o značně nepřirozenou látku. Evolučně to opravdu nesedí, ovšem není problém si to stravování vyzkoušet a uvidíte. Vhodné je dávat tepelně upravenou zeleninu, k tomu tak 1/3 syrového, ideálně listového salátu a prohřívající koření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2011 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Opravdu jsou rajčata ovoce? Já je celý život brala jako zeleninu a míchala je jen do zeleninových salátů. V čem a jak moc jsou problematická, že se doporučují brát samostatně?

Ano, je to ovoce, ale v zelenině tolik nevadí i když někdo to špatně snáší a pak bych ho do ničeho nemíchal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2011 10:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Mám doma ve sklepě přebytek jablek z domácí zahrádky, nechce se mi je tam nechat až do zkažení. Jak moc dráždím kvasinky, pokud je konzumuji ve velkém? Je dobré se něčeho vyvarovat při jezení jablek? Třeba vynechávat úplně tuk?

Tak dráždit asi budou, ale pokud je jíte bez tuku a se skořicí, nebo česnekem, tak třeba žádný problém nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: sob pro 31, 2011 10:33 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
teto píše:
Co se děje se zeleninou, než dorazí do hypersuper:
http://www.zvedavec.org/prispevky/2010/07/3843-dejte-se-rajce.htm
včetně diskuse, jsou tam nějaké další postupy.

Také to vysvětluje ty hromady syntetických vitamínů, které Jarda doporučuje jíst, protože ono v takové zelenině toho moc není. Nebo vůbec nic.

Chci se zeptat, jak to delate vy ze zeleninou v zime a na jare? Zda se mi blbost kupovat napr. okurku z hypermarketu, kdyz to vlastne ani neni okurka, pouze jen tak vypada. Kdysi jsem slysela, ze zelenina z velkopestirny ma privod umeleho svetla po dobu 24 hodin a ze neni ani zasazena do hliny, ze roste z nejakeho roztoku. O pesticidech, kovech a dalsich "pratelskych latkach" ani nemluvim. Velkopestitele by me urcite prekvapili jeste dalsimi figlema, jak za par dni vypestovat neco, co normalne roste mesice. V podstate je to naprosto neprirozeny objekt. Castecne to eliminuji stavami z odstredivek, ale ted vubec pochybuji, jestli to ma smysl konzumovat, protoze zde se uplne znehodnocuje to, co ma zelenina predstavovat. Prosim tedy o radu, dekuji predem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: sob pro 31, 2011 11:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
Chci se zeptat, jak to delate vy ze zeleninou v zime a na jare? Zda se mi blbost kupovat napr. okurku z hypermarketu, kdyz to vlastne ani neni okurka, pouze jen tak vypada. Kdysi jsem slysela, ze zelenina z velkopestirny ma privod umeleho svetla po dobu 24 hodin a ze neni ani zasazena do hliny, ze roste z nejakeho roztoku. O pesticidech, kovech a dalsich "pratelskych latkach" ani nemluvim. Velkopestitele by me urcite prekvapili jeste dalsimi figlema, jak za par dni vypestovat neco, co normalne roste mesice. V podstate je to naprosto neprirozeny objekt. Castecne to eliminuji stavami z odstredivek, ale ted vubec pochybuji, jestli to ma smysl konzumovat, protoze zde se uplne znehodnocuje to, co ma zelenina predstavovat. Prosim tedy o radu, dekuji predem.

Tak něco jíst musíte a pak i tato zelenina je stále lepší než uzené vepřové koleno, to jsem zde již mnohokrát psal. Sice ji používám pouze jako plnivo a zdroj vlákniny, protože minerály vitamíny a enzymy většinou řeším ze suplementů, nicméně když nic jiného není, tak co s tím nadělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 12:32 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
dobri den rad by som sa spital preco je nevhodne konzumovat ovocie a zeleninu zaroven ???? ....
zauimalo by ma ci je mozno kombinovat ovocie zo zelenim napojom ? pomerne casto sa stretavam zo zdravimi raw receptami kde sa kombinuje aj zlenina z ovocim alebo zelene napoje z ovocim ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 8:38 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
borisek píše:
dobri den rad by som sa spital preco je nevhodne konzumovat ovocie a zeleninu zaroven ???? ....
zauimalo by ma ci je mozno kombinovat ovocie zo zelenim napojom ? pomerne casto sa stretavam zo zdravimi raw receptami kde sa kombinuje aj zlenina z ovocim alebo zelene napoje z ovocim ...

precitaj si
http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 11:40 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
dakujem, velmi dobri material ....ale nasiel som tam aj nieco co mi pomotalo hlavu a to " Kombinovat ovoce jen s čerstvou listovou a naťovou zeleninou. Tyto kombinace ještě dokonce zlepší trávení ovoce. "


a s timto nesuhlasim "Vyhněte se příliš zralému ovoci, to je rovněž jedna z příčin zažívacích potíží. " take dober "prezrete" banany su najlepsie \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz