Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 4:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: odpoved jardovi
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 4:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Princezno, on je především na webu návod, kde je vše popsáno. Tys postupovala podle informací odkud?

http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php

(A tohle vlákno opět bude muset Jarda slučovat, aby se tu dalo v hromadě vláken vyznat.)

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaterní očistná kůra
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 12:13 am 
Offline

Registrován: ned dub 29, 2012 11:59 pm
Příspěvky: 1
draha22 píše:
Dobrý den, opět reaguji na očistnou kůru.Při prvním sonu zjištěny 2 kameny velikosti 1cm.Po vyzkoušení kůry jsem myslela,že jsou pryč, když jsem uviděla podobné útvary,které mi kameny připomínali.Bohužel při kontrolním vyšetření nález zní-intravezikálně několik konkrementů o průměru 5-8 mm.Udělala jsem něco špatně,postupovala jsem podle popisu a vše také odpovídalo průběhu očisty jak má být.Děkuji za odpověd.

Dobry den, rada bych vedela jestli na konec po teto ociste jater ty kameny zmizeli. Jestli jste teda delala dalsi sono. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaterní očistná kůra
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 12:48 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Renata77 píše:
Dobry den, rada bych vedela jestli na konec po teto ociste jater ty kameny zmizeli. Jestli jste teda delala dalsi sono. Dekuji

Viz Jardova odpověď (strana 3 diskuze):
Jarda píše:
Neudělala jste špatně nic, jenom si musíte uvědomit, že úsady v játrech jsou nastřádány za značnou dobu a vyloučí se pouze část z tohoto množství. Za krátký čas po provedení očisty se znovu posunou a je potřeba proceduru opakovat. Z tohoto je jasné, že jedna procedura problém zdaleka neřeší a je potřeba očistu jater ve 14 denním intervalu opakovat tak dlouho, až nebude nic vycházet. Vyloučené množství úsad se tak do páté procedury stále zvyšuje a teprve poté začne klesat. Celé to potvrzuje i rozdílný nález při vašem ultrazvukovém vyšetření, prostě pokračujte a kameny odejdou.

Stačí si pozorně přečíst návod na webu.
http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: žlučové kameny
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 4:43 pm 
Offline

Registrován: pon dub 30, 2012 4:33 pm
Příspěvky: 1
Dorý den, chystám se provést očistnou kůru. Mám ve žlučníku - podle ultrazvuku - několik žlučových kamenů do velikosti 1 cm. Je mi už rok těžko od žaludku a nic nepomáhá, zkoušela jsem čínskou medicínu. Chci se zeptat, jaká jsou rizika, když kamínek někde uvízne a neodplaví se a taky pokud půjdu na operaci, jestli jde očistnou kůru provádět, když nebudu mít žlučník. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žlučové kameny
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 6:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Pavli píše:
Dorý den, chystám se provést očistnou kůru. Mám ve žlučníku - podle ultrazvuku - několik žlučových kamenů do velikosti 1 cm. Je mi už rok těžko od žaludku a nic nepomáhá, zkoušela jsem čínskou medicínu. Chci se zeptat, jaká jsou rizika, když kamínek někde uvízne a neodplaví se a taky pokud půjdu na operaci, jestli jde očistnou kůru provádět, když nebudu mít žlučník. Díky.

Já bych to rozhodně neriskoval. Je potřeba je rozpustit. Musíš pár dnů konzumovat spoustu jablek.
http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 8:47 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Jarda píše:
Tak asi to je v pořádku, nicméně nadýmavé potraviny ji mohou dráždit také, a těch tam máte celkem dost. Pokud vím, tak asi jen v zahraničí, zde se farmacie stará především o své zisky, ne o své odběratele, to by se ještě nedejbože mohl někdo vyléčit a to se rozhodně nechce, kdo by jim pak nosil peníze.

Slinivka a trávení tuků se mi díky Vaším radám znovu nastartovala,přestala se ozývat. je to den o de dne lepší.chci přidat zelený nápoj, zatím z
1 jetel , pampeliška, kopřiva
2 je vhodné přidávat nat z ředkvičky,a je nat také nadýmavá jako plod?Jedná se mi o vhodnost na slinivku, moc si vážím každé rady.
Díky. Pavel


Naposledy upravil pavell dne úte kvě 01, 2012 9:09 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2012 7:52 am 
Offline

Registrován: úte kvě 01, 2012 7:42 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, tak jsem dnes provedl poprvé očistu jater. 2 dni půst s tím, že druhý den jsem vypil do 14 hodin minimálně litr jablečné šťávy. Potom přesně dle popsaného postupu. Večer po vypití soli jsem měl řádný sifon. To samé i ráno. Cítím se v pohodě, ale kamínek jsem neviděl krom šlemu žádný. Je zajímavé, že při Sankhapraksalaně, kterou jsem již dělal dvakrát jsem sifon musel vyvolat klistýrem a měl jsem také silné zvracení velkého množství vody se solí. U epsomky jsem měl sifon raz dva. Nemůže to být tím, že když očekávám sifon tělo ho prostě nespustí a když očekávám kamínky, tak je prostě nevydá? Četl jsem, že první pokus spíše posune kaménky, takže budu po třech týdne opakovat.
Mohu něco zlepšit nebo může být fakt, že při Sankhapraksalaně ze mě neleze nic podobného jako na fotce (podstatně menší kusy) a při očistě jater žádné kaménky důsledek mé životosprávy s bylinkami, pravidelnými čistícími půsty, ženšenem a dalšími superdobrotami? Nebo naopak \":)\", že něco není v pořádku. Je mi 35 a cítím se dobře. Mám si radši zajít na sono, abych věděl pravdu a podle toho dále postupoval?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 03, 2012 4:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Ahoj,

mam pomerne silnou alergii na jablka, tak bych se rad zeptal jestli tu jablecnou stavu muzu pred konzumaci zahrat na cca 80 stupnu cimz se odstrani allergeny a ja bych ji pote mohl bez problemu konzumovat?

Druhou moznosti je pouziti nejakeho leku jako Zyrtec, ktery u me potlaci alergickou reakci, ale tyto leky se jiz dlouha leta snazim nebrat a s alergii bojovat psychicky a postupnym zlepsovanim zivotniho stylu.

Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 3. očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 03, 2012 5:37 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 10:38 am
Příspěvky: 3
Provedla jsem dnes svoji 3. očistu jater (druhou 14 po první, třetí měsíc na to) a ačkoli jsem tomu nevěřila, vyšly ze mně 3 kameny velikosti ořechu, měřily 3 cm. Plus dalších asi 120 kamenů různých velikostí. Mám z toho radost. A je asi pravda, že při první kůře vychází méně kamenů a až u druhé a třetí více. Při první jsem měla asi 30 kamenů, u druhé asi 100 malých a u třetí 120 i s těmito obřími.


Přílohy:
12.5.02_2.JPG
12.5.02_2.JPG [ 54.95 KiB | Zobrazeno 5499 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3. očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 03, 2012 6:34 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
dudysek píše:
Provedla jsem dnes svoji 3. očistu jater (druhou 14 po první, třetí měsíc na to) a ačkoli jsem tomu nevěřila, vyšly ze mně 3 kameny velikosti ořechu, měřily 3 cm. Plus dalších asi 120 kamenů různých velikostí. Mám z toho radost. A je asi pravda, že při první kůře vychází méně kamenů a až u druhé a třetí více. Při první jsem měla asi 30 kamenů, u druhé asi 100 malých a u třetí 120 i s těmito obřími.

Byl nejaky problem kdyz tebou prochazel ten velky sutr? Nejake bolesti.... Leckdo ma hruzu, ze se mu velky kamen sprajcne ve zlucovodech. Tedy ty jsi to videla poradne, myslis, ze to byl velky kamen i puvodne nebo to byl slepenec malych, spojenych treba nekde ve strevech?

Ja jsem mel pri prvnich ocistach asi centimetrove kameny a nekdy jsem citil, jak mnou prochazeji a posouvaji se nekde mimo streva, tedy asi ve zlucovodech. To byl ten tvuj asi taky citit?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 03, 2012 6:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jak je to se sonografií a pojišťovnami? Proplácí, neproplácí? V plné výši nebo se doplácí? Je k tomu potřeba, aby člověka na vyšetření poslal doktor nebo si to stačí vyřídit s pojišťovnou? Nemívám ani rýmu a nemocnice nenavštěvuju, tak se v těchhle věcech moc neorientuju.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3. očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 7:53 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 10:38 am
Příspěvky: 3
Necítila jsem nic. A to jsem ani nepoužila Epsomskou sůl /postupovala jsem podle Cingroše/. Ráno jsem se probudila a projely mnou asi dvě křeče, protože už mě to hnalo na záchod s první dávkou \":)\". Ten kámen na obrázku slepenec myslím nebyl, ani ten druhý, ten třetí velký už slepenec malých byl. Možná jsem se ale málo pozorovala \":)\" a ani si nevšimla, že kaménky procházejí \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: odpoved jardovi
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 9:01 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
princezna píše:
dobrý deň,to že treba žlčníkové kameny rozpustiť som sa dozvedela až v diskusii ktorú si postupne čítam, nakolko je dost dlhá a nemam šancu to po večeroch všetko prečítať naraz. v základnom recepte o rozpuštaní kamenov ste nič neuviedli. dávam si od piatku horčík, ostropestrec a pijem zemežlč alebo chandra piedra. tak to skusím niekolko týždnov a kuru prevediem znova. K Vaše kritike na môj nick to ste snad mal zlú náladu a nemyslel to vážne, to nie je tým že sa cítim ako princezna len ma to tak napadlo, mam ukončenu vš a myslim si že nie som žiadna bezducha princezna ako ste naznačoval.v diskusii naražam na ovela hlupejšie otázky ako napr. kedy bude spln, tak to si môže každý blb najsť v kalendári a nemusí písať na vašu diskusiu. to ste nemyslel vážne že som otvorila ,, nezmyselnu tému,, myslela som že to robíte lebo vás to baví chcete ludom pomocť a ja som sa na vás obrátila s mojim konkretnym problemom, asi vás nahnevalo že nie každý spieva chválospevy. písala som preto že mi bolo špatne a to tu aspon zatial nikto nepísal, tak som čakala skorej povzbudivé slová, lebo v prvom rade mi ide o to aby som si ten žlčník zachovala a vy ste reagoval neprimerane. prajem vám všetko dobré a hlavne dobru náladu - sbohem.

Sory, z tohto príspevku sa mi nejak nezdá že by ho písala vysokoškolsky vzdelaná osoba, nemá to ani hlavu ani pätu. A pravopis tiež nič moc.
Iba ak "Princezna ze mlejna"

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 11:43 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
co ocista pecene pol rocnym uzivanim nalacno -
lyzica a pol oliv. oleja, lyzica citron. stavy (pripadne lyzica medu)

udajne to funguje, je to sice zdlhave, ale javi sa to prakticke.
mate niekto skusenost?

ja som skusila jeden den, ten olej nalacno ma tak zatazil, ze som nebola schopna po polhodine ani sa vody napit, kamen v zaludku. nehovoriac o tom, ze o jedle nemohlo byt ani reci....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 7:44 am 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
ovekyska píše:
co ocista pecene pol rocnym uzivanim nalacno -
lyzica a pol oliv. oleja, lyzica citron. stavy (pripadne lyzica medu)

udajne to funguje, je to sice zdlhave, ale javi sa to prakticke.
mate niekto skusenost?

ja som skusila jeden den, ten olej nalacno ma tak zatazil, ze som nebola schopna po polhodine ani sa vody napit, kamen v zaludku. nehovoriac o tom, ze o jedle nemohlo byt ani reci....

Ten med sa tam určite dáva a myslín že koli cholínu. ja to poznám ako 1:1:1 v kávových lyžičkách
http://www.zdravie.sk/sz/content/693-30 ... icina.html
http://www.e-muscle.sk/cholin/

doplnam info: v piatom odstavci http://www.n-vcelari.sk/view.php?cisloclanku=2006062101


Naposledy upravil Renka dne ned kvě 06, 2012 3:47 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz