Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 6:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 11:36 am 
Offline

Registrován: čtv bře 01, 2012 2:01 pm
Příspěvky: 4
ovekyska píše:
co ocista pecene pol rocnym uzivanim nalacno -
lyzica a pol oliv. oleja, lyzica citron. stavy (pripadne lyzica medu)

udajne to funguje, je to sice zdlhave, ale javi sa to prakticke.
mate niekto skusenost?

ja som skusila jeden den, ten olej nalacno ma tak zatazil, ze som nebola schopna po polhodine ani sa vody napit, kamen v zaludku. nehovoriac o tom, ze o jedle nemohlo byt ani reci....

Ja to skúšam druhý mesiac vo verzii 1 lyžica olivového oleja + 1 lyžica citrónovej šťavy. Niekde som sa dočítala, že med je tam len pre chuť a prísun energie na ráno. Ale aj dôvody, ktoré sú v linkách od Renky vyzerajú rozumne. Okrem toho pijem denne mrkvovo-cviklovú šťavu. Reakciou je mierny tlak vpravo pod rebrami. Po mesiaci mám v poriadku pečeňové testy. Chystám sa na šanku a potom na očistu pečene podľa p. Zajíčka - čakám na vhodný lunárny termín (idem ešte predtým na sono vyšetrenie pre istotu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: odpoved jardovi
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 12:35 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
princezna, este mozes mat v peceni parazity, ktore ti tam zacpavaju zlcovody. Mozno by som skusil poriesit najprv tie, inak tam bude tolko toxinov, a tolko zacpatej zlce, ze uz kratko po ociste sa ti budu vytvarat nove kamienky. Nieje to vobec neobvykle, ze je to tak.
Precitaj si toto napriklad http://www.pre-zdravie.sk/mudr-jeliseje ... olice.html
ale aj skrkavky sa tam mozu nastahovat. Trochu si to tam pocitaj o motoliciach a skrkavkach, a na lahku vahu by som to nebral.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: odpoved jardovi
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 3:02 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Xion píše:
princezna, este mozes mat v peceni parazity, ktore ti tam zacpavaju zlcovody. Mozno by som skusil poriesit najprv tie, inak tam bude tolko toxinov, a tolko zacpatej zlce, ze uz kratko po ociste sa ti budu vytvarat nove kamienky. Nieje to vobec neobvykle, ze je to tak.
Precitaj si toto napriklad http://www.pre-zdravie.sk/mudr-jeliseje ... olice.html
ale aj skrkavky sa tam mozu nastahovat. Trochu si to tam pocitaj o motoliciach a skrkavkach, a na lahku vahu by som to nebral.

Myslíte, že se dají vyhnat i trojčátkem? Jsem slyšel, že parazity z jater není lehke vyhnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žlučové kameny
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Pavli píše:
Dorý den, chystám se provést očistnou kůru. Mám ve žlučníku - podle ultrazvuku - několik žlučových kamenů do velikosti 1 cm. Je mi už rok těžko od žaludku a nic nepomáhá, zkoušela jsem čínskou medicínu. Chci se zeptat, jaká jsou rizika, když kamínek někde uvízne a neodplaví se a taky pokud půjdu na operaci, jestli jde očistnou kůru provádět, když nebudu mít žlučník. Díky.

Rozhodně nejdříve rozpustit a to jsem zde již vše mnohokrát popisoval, tak si to nastudujte. Jinak riskujete v lepším případě solidní záchvat a v horším okamžitou operaci a to je vždy velké riziko. Očisty bez žlučníku pochopitelně konat lze, ale stejně člověk již nikdy normálně nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 5:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Slinivka a trávení tuků se mi díky Vaším radám znovu nastartovala,přestala se ozývat. je to den o de dne lepší.chci přidat zelený nápoj, zatím z
1 jetel , pampeliška, kopřiva
2 je vhodné přidávat nat z ředkvičky,a je nat také nadýmavá jako plod?Jedná se mi o vhodnost na slinivku, moc si vážím každé rady.
Díky. Pavel

1)Nevidím problém.
2)Nedovedu posoudit, nikdy jsem to nezkoušel, ale nejvhodnější se mě nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 5:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
janku@jiri-janku.cz píše:
Dobrý den, tak jsem dnes provedl poprvé očistu jater. 2 dni půst s tím, že druhý den jsem vypil do 14 hodin minimálně litr jablečné šťávy. Potom přesně dle popsaného postupu. Večer po vypití soli jsem měl řádný sifon. To samé i ráno. Cítím se v pohodě, ale kamínek jsem neviděl krom šlemu žádný. Je zajímavé, že při Sankhapraksalaně, kterou jsem již dělal dvakrát jsem sifon musel vyvolat klistýrem a měl jsem také silné zvracení velkého množství vody se solí. U epsomky jsem měl sifon raz dva. Nemůže to být tím, že když očekávám sifon tělo ho prostě nespustí a když očekávám kamínky, tak je prostě nevydá? Četl jsem, že první pokus spíše posune kaménky, takže budu po třech týdne opakovat.
Mohu něco zlepšit nebo může být fakt, že při Sankhapraksalaně ze mě neleze nic podobného jako na fotce (podstatně menší kusy) a při očistě jater žádné kaménky důsledek mé životosprávy s bylinkami, pravidelnými čistícími půsty, ženšenem a dalšími superdobrotami? Nebo naopak \":)\", že něco není v pořádku. Je mi 35 a cítím se dobře. Mám si radši zajít na sono, abych věděl pravdu a podle toho dále postupoval?

Děkuji.

Pokud kůry provádíte pouze jako prevenci a evidentně vám nic není, tak tam ani nic mít nemusíte a pak bych se po dvou, nebo třech opakováních, což na zjištění stavu většinou stačí, zatím problémem přestal zabývat. Můžete si vždy jednou, nebo dvakrát ročně stav překontrolovat, ale jinak to vidím jako zbytečné blbnutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 5:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Tom Kořenek píše:
Ahoj,

mam pomerne silnou alergii na jablka, tak bych se rad zeptal jestli tu jablecnou stavu muzu pred konzumaci zahrat na cca 80 stupnu cimz se odstrani allergeny a ja bych ji pote mohl bez problemu konzumovat?

Druhou moznosti je pouziti nejakeho leku jako Zyrtec, ktery u me potlaci alergickou reakci, ale tyto leky se jiz dlouha leta snazim nebrat a s alergii bojovat psychicky a postupnym zlepsovanim zivotniho stylu.

Diky

U očisty funguje konkrétní kyselina a tu patrně teplota nezlikviduje, ovšem vyzkoušené to nemám, nebo můžete používat pilulky, které uvedenou kyselinu obsahují, třeba tyto http://www.foractiv.cz/eshop/malic-acid , což se zde již probíralo, tak si to dohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 5:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Jak je to se sonografií a pojišťovnami? Proplácí, neproplácí? V plné výši nebo se doplácí? Je k tomu potřeba, aby člověka na vyšetření poslal doktor nebo si to stačí vyřídit s pojišťovnou? Nemívám ani rýmu a nemocnice nenavštěvuju, tak se v těchhle věcech moc neorientuju.

To vám napíše lékař a je plně hrazena, čili pokud si budete stěžovat na bolesti v dané oblasti, pochybuji, že sono neprovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 5:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
co ocista pecene pol rocnym uzivanim nalacno -
lyzica a pol oliv. oleja, lyzica citron. stavy (pripadne lyzica medu)

udajne to funguje, je to sice zdlhave, ale javi sa to prakticke.
mate niekto skusenost?

ja som skusila jeden den, ten olej nalacno ma tak zatazil, ze som nebola schopna po polhodine ani sa vody napit, kamen v zaludku. nehovoriac o tom, ze o jedle nemohlo byt ani reci....

Členka Renka vám odpovídá správně, ale jde o dosti zdlouhavý postup, ovšem dle mého názoru plně funkční, nicméně je to pouze pro vytrvalce, ne každý je schopen ho dodržovat pravidelně a jinak nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3. očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 5:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
dudysek píše:
Provedla jsem dnes svoji 3. očistu jater (druhou 14 po první, třetí měsíc na to) a ačkoli jsem tomu nevěřila, vyšly ze mně 3 kameny velikosti ořechu, měřily 3 cm. Plus dalších asi 120 kamenů různých velikostí. Mám z toho radost. A je asi pravda, že při první kůře vychází méně kamenů a až u druhé a třetí více. Při první jsem měla asi 30 kamenů, u druhé asi 100 malých a u třetí 120 i s těmito obřími.

Pěkné kousky, určitě bych pokračoval, ještě tam nějaké budou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 5:55 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
ovekyska píše:
co ocista pecene pol rocnym uzivanim nalacno -
lyzica a pol oliv. oleja, lyzica citron. stavy (pripadne lyzica medu)

udajne to funguje, je to sice zdlhave, ale javi sa to prakticke.
mate niekto skusenost?

ja som skusila jeden den, ten olej nalacno ma tak zatazil, ze som nebola schopna po polhodine ani sa vody napit, kamen v zaludku. nehovoriac o tom, ze o jedle nemohlo byt ani reci....

Členka Renka vám odpovídá správně, ale jde o dosti zdlouhavý postup, ovšem dle mého názoru plně funkční, nicméně je to pouze pro vytrvalce, ne každý je schopen ho dodržovat pravidelně a jinak nefunguje.

Ďakujem Renka aj Jarda.
Ja by som sa na to dala, lenže na šokovala tá ťažoba v žalúdku. a to som tam ešte nedala ten med \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: odpoved jardovi
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="princezna":13oojqjr]dobrý deň,to že treba žlčníkové kameny rozpustiť som sa dozvedela až v diskusii ktorú si postupne čítam, nakolko je dost dlhá a nemam šancu to po večeroch všetko prečítať naraz. v základnom recepte o rozpuštaní kamenov ste nič neuviedli. dávam si od piatku horčík, ostropestrec a pijem zemežlč alebo chandra piedra. tak to skusím niekolko týždnov a kuru prevediem znova. K Vaše kritike na môj nick to ste snad mal zlú náladu a nemyslel to vážne, to nie je tým že sa cítim ako princezna len ma to tak napadlo, mam ukončenu vš a myslim si že nie som žiadna bezducha princezna ako ste naznačoval.v diskusii naražam na ovela hlupejšie otázky ako napr. kedy bude spln, tak to si môže každý blb najsť v kalendári a nemusí písať na vašu diskusiu. to ste nemyslel vážne že som otvorila ,, nezmyselnu tému,, myslela som že to robíte lebo vás to baví chcete ludom pomocť a ja som sa na vás obrátila s mojim konkretnym problemom, asi vás nahnevalo že nie každý spieva chválospevy. písala som preto že mi bolo špatne a to tu aspon zatial nikto nepísal, tak som čakala skorej povzbudivé slová, lebo v prvom rade mi ide o to aby som si ten žlčník zachovala a vy ste reagoval neprimerane. prajem vám všetko dobré a hlavne dobru náladu - sbohem.[/quote:13oojqjr]
[b:13oojqjr]Prvně chronologie, aby vás něco nemátlo.[/b:13oojqjr]
[quote="princezna":13oojqjr]dobrý deň,
očistu som robila 3 krát, prvý krát bez soli, posledné dva s glauberovou. Vyšlo celkovo asi 2 hrste zelených a 50 ks žlčníkových kamenkov. Po poslednej kure ktorú som robila predminulý víkend je mi stále špatne, najprv bolesti brucha, rôzne zvuky, žblnkot, kŕče, doteraz ma pobolieva žlčník alebo niečo pod pravým rebrom. otázka: je to normálne, mám z ďalšou kúrou urobiť dlhšiu pauzu? mala by som ju robiť tento víkend ale fakt nevládzem, dali mi algifen a febichol. V pondelok mi robili sono žlčníka a výsledok bol - podstatná zmena nenastala žlčník celý vyplnený kamenmi, dosť ma to znechutilo. Žlčník zapálený nemám, pozitívne je že ma už tak nenadúva ale fakt je že čokoládu a sladké radšej moc nejem, lekári prevracajú očami nikdy o tom nepočuli že sa to takto robí a doporučujú žlčník vybrať. mám pocit že sa moj život točí okolo žlčníka, aký je Váš názor? myslíte si že tie kamene dostanem von?
ďakujem
S.[/quote:13oojqjr]
Ten váš nick je příznačný i k tom u vašemu uvažování, kdy nerespektujete základní logiku hry, tedy nejdříve číst, pak něco zjišťovat dotazem v příslušných vláknech a teprve poté něco zkoušet. U vás jak vidím, čtení není třeba, vše konat rychle a ještě založit nesmyslně pro jistotu nové duplicitní téma, co kdyby jsem se nudil a neměl co dělat, ono to přesouvání není tak jednoduché. Pokud by jste to dělala s rozmyslem, tak zjistíte čtením, že doporučuji tvrdé kameny rozpouštět a teprve poté žlučník čistit, jinak existuje reálné riziko přicpání žlučovodu, následného špičkového záchvatu a neodkladné operace, což je pochopitelně hovadina. Lékaři za to mají nemalé peníze, tak proč by vám měl někdo z nich radit něco za co prachy nemá, to snad bude mít logiku i pro princeznu. Mimochodem čokoládu a sladké srajdy může jíst v takovém stavu jenom naprostý ignorant, opravdu si o tom nejdříve něco přečtěte.

[b:13oojqjr]A nyní odpověď, aby se vše vyjasnilo.[/b:13oojqjr]

Do emailu jste dostala větu přesně tohoto znění:

Přemístění příspěvku

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 8:13 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
ovekyska píše:

co ocista pecene pol rocnym uzivanim nalacno -
lyzica a pol oliv. oleja, lyzica citron. stavy (pripadne lyzica medu)

udajne to funguje, je to sice zdlhave, ale javi sa to prakticke.
mate niekto skusenost?

ja som skusila jeden den, ten olej nalacno ma tak zatazil, ze som nebola schopna po polhodine ani sa vody napit, kamen v zaludku. nehovoriac o tom, ze o jedle nemohlo byt ani reci....

Ten med sa tam určite dáva a myslín že koli cholínu. ja to poznám ako 1:1:1 v kávových lyžičkách



prosím o radu, ví někdo jak přesně postupovat při výše zmíněné očistě

1. dávkování - kávové lžičky nebo polévkové ?
2. užívání - ráno na lačno a potom za jak dlouho si můžu dát ovocnou šťávu a ovocnou snídani
3. je možné olivový olej nahradit jiným olejem např. lněným, sezamovým nebo z hroznových jadérek
4. pokud jsem měla dřív problémy s kvasinkou přidávat do směsi med
5. po dokončení půl ročního užívání za jak dlouho provést znovu tuto očistu

všem předem moc děkuji za rady, očistu dle pana Zajíčka jsem provedla již 11x, ale mám čím dál větší problém s pitím epsonky a grepu a tato varianta by byla pro mně asi přijatelnější, i když je zdlouhavá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 10:45 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Dobru chut:

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 11:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
[quote="Xion":3ouhd1sg]Dobru chut:

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz