Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 9:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 10:54 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Po delší době se zase pokouším o Šanku a moc mi to nejde. Po hodině a půl pořád pokaračuju, sifon moc nefunguje. Po více než půl hodině pití konečně něco vyšlo, pokračoval jsem v pití, ale mám za sebou tak 4 litry, už jde sice jen voda, ale rychlost závratná není, pořád se to ve mě drží - myslím vodu. Nejsem doma, tak jsem nedělal klistýr, možná by se to pak rozjělo ryhcleji. co se napiju, tak říhám, tak to asi drží plyny...
Teď po skoro 2 hodinách už to jde rychleji, tak příště zkusím jak Jarda radí po 5 minutách klistýr a snad se to pořádně rozjede. Když jsem to dělal před léty, tak to myslím jelo rychlěji a bez problémů, te´d to nějak trvá. Máte ještě někdo nějakou jinou radu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 11:09 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 11:06 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, je mi 16 a tak mě zajímá, jestli je to pro mě bezpečné, když čtu, že z tak velkého množství soli bylo někomu opravdu špatně, že se dostal třeba i do nemocnice.Navíc se chci zeptat, jestli se to vůbec dá sníst rýže s máslem, přijde mi to jako že to vůbec nejde dohromady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 10:28 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Teylis píše:
Dobrý den, je mi 16 a tak mě zajímá, jestli je to pro mě bezpečné, když čtu, že z tak velkého množství soli bylo někomu opravdu špatně, že se dostal třeba i do nemocnice.Navíc se chci zeptat, jestli se to vůbec dá sníst rýže s máslem, přijde mi to jako že to vůbec nejde dohromady.

Teylis, zacal bych od konce. Ryze s maslem se jist da a je to nutne!!!

Doporucoval bych ti podivat se velice bezpecny navod z Joga v dennim zivote na http://www.yogaindailylife.org/esystem/yoga/cs/140400/hathajogove-krije/basti-a-sank-praksalana/ (dale jen Joga) a na Lysebethuv navod zkopirovany napriklad na http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2005022302 (dale jen Lysebeth) , tam predevsim doporucuji popis cviku a prvni jidlo a dalsi jidlo a piti. A v kazdem pripade pouzivat sul a ne epsomku.
Vlastni postup bych vice mene zkopiroval z Jogy, tedy

Ohřejte 6 až 7 litrů osolené vody (1/2 čajové lžičky mořské soli, při vysokém krevním tlaku dietní soli, na 1 litr vody) na teplotu 38 – 40 °C. Teplota vody by měla po celou dobu cvičení zůstat stejná. Vypijte sklenici slané vody najednou a proveďte sérii předepsaných cviků (viz Lysebeth). Střídejte pití a cvičení, až se objeví nutkání na stolici. U každého člověka trvá různě dlouho, než se objeví první stolice (cca po páté sklenici).

Moje upresneni. Pokud bude voda malo slana, tak bych zkusil celou lzicku soli na litr vody, ani to ti neublizi. ale sul je ruzna takze predevsim aby to bylo slane, ale ne neprijemne a v zadnem pripade ne tak, aby to vedlo ke zvraceni.
A pak tak jak popisuji v Joze, pit slanou vodu, pokud to jde, cvicit a obcas zkusit WC. Mimo WC si do konce cviceni nesedat a nelehat, kdyz uz nebudes zvladat cviky tak chodit. Jestli se ti hned neotevre sifon tak se nic nedeje. Klidne pokracuj a v zadnem pripade nezkousej obsah zaludku vyzvracet, pouze v pripade ze jsi proceduru vzdal a koncis.
Ani kdyz se sifon nespusti, tak bych to minimalne hodinu nevzdaval.
Uvadene davky soli jsou nejmene polovicni nez se zde pouzivaji, takze v tomto pripade bych to povazoval za naprosto bezpecnou proceduru. Navic postup vychazi z tradice vyuky jogy a podle obdobnych navodu to delaly bez problemu tisice lidi.

Drzim palce

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 11:34 am 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 1:22 pm
Příspěvky: 9
To davenie sa mi nezda. Nedavate tam prilis vela soli? Ja mam pomocku, zohnal som si malu ampulku a v labaku som si na presnych vahach do nej nasypal 6.5 gramu soli. Utriasol som to a permanent fixkou som si urobil ciaru. Alebo sa da aj zabrus s laboratornym pilnikom. Tak mam ciachovanu ampulku a viem, ze jedna ampulka ide na dva pivne pohare.
Je hlupost zvysovat davku soli, ked to nejde. Skor si myslim, ze tam je zacpate crevo z predosleho dna. To davenie mi indikuje velky prebytok soli, normalny spravny roztok chuti ako silnejsia mineralka. Saratica je mozno silnejsia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 6:50 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Kerko píše:
To davenie sa mi nezda. Nedavate tam prilis vela soli? Ja mam pomocku, zohnal som si malu ampulku a v labaku som si na presnych vahach do nej nasypal 6.5 gramu soli. Utriasol som to a permanent fixkou som si urobil ciaru. Alebo sa da aj zabrus s laboratornym pilnikom. Tak mam ciachovanu ampulku a viem, ze jedna ampulka ide na dva pivne pohare.
Je hlupost zvysovat davku soli, ked to nejde. Skor si myslim, ze tam je zacpate crevo z predosleho dna. To davenie mi indikuje velky prebytok soli, normalny spravny roztok chuti ako silnejsia mineralka. Saratica je mozno silnejsia.

Kerko, ja davam sul podle chuti, nicmene kdysi jsem zkusil vahu a zjistil jsem, ze tak male mnozstvi poradne neodvazi.

Takze dotaz zni, kdyz prevedes tech 6.5 gramu na cajove lzicky, jak to tak vychazi?
A idealne podle Lysebetha, "do níž přidáte sůl v poměru 5 až 6 gramů na litr", takze rekneme 5.5 gramu, pokud zvladnes i to.

Dik

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 9:07 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
pv33 píše:
Takze dotaz zni, kdyz prevedes tech 6.5 gramu na cajove lzicky, jak to tak vychazi?

teraz som odvazila 6,5g a vyslo mi to tak na mierne kopcovitu cajovu lyzicku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 9:40 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
ovekyska píše:
teraz som odvazila 6,5g a vyslo mi to tak na mierne kopcovitu cajovu lyzicku.

Dik, to vice mene odpovida tomu co pouzivam.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 11:29 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Tak jsem se dnes pokusila o první šanku, ale nevím jestli byla uspěšná \":(\"?Sifon naskočil po klystýru, pak se vše zvolna rozjelo, ale rychlost nic moc. Také jsem do sebe nedostala myslím víc jak 5l - voda tekla ke konci celkem čistá, ale předpisové to asi nebylo. Heřmánek nevyšel snad vůbec (aspoň se mi zdálo). Nakonec šla větší část vrchem... Už mám i po rýži, ale necítím se zdaleka dobře, stále žaludek na vodě, jsem malátná, vyčerpaná dá se říct \":(\"....strávila jsem tím 3 hod a po zbytek dne budu zřejmě nepoužitelná. Ta nevolnost mě docela odrazuje od dalších pokusů \":(\". Doufám, že brzo odezní? Mám z toho rozporuplné pocity, nečekala jsem, že ta nevolnost bude takhle přetrvávat, do rýže jsem se musela vyloženě nutit. Jako bych si vše rozhodila...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 1:42 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ahoj Prokero, muzes napsat podrobne jak jsi sanku delala? Kolik soli, jestli sul nebo epsomku a podobne?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 6:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
pv33 píše:
Ahoj Prokero, muzes napsat podrobne jak jsi sanku delala? Kolik soli, jestli sul nebo epsomku a podobne?

Ahoj pv33, dávala jsem himalájskou neb o epsomce jsem četla i názory, že není nejlepší s ní při první šance experimentovat. Množství jsem jela dle Malachova = 1 rovná lžička na litr, pak nepatrně přidávala, protože mi to přišlo málo slané. Pila jsem po půl litrech a zřejmě moc chvátala na sifon, který jsem nakonec po 20ti minutách a vypitém litru a něco zkusila vyvolat klystýrem. Samozřejmě jsem po vypití každého půllitru cvičila. Po klystýru začal obsah střev odcházet. Vypila jsem do 5ti litrů vody, spíš o něco méně a už jsem věděla, že nemohu víc - cítila jsem, jak se odtok ze žaludku zastavil (nebo hodně zpomalil?). Snažila jsem se proceduru ukončit heřmánkem, vpravila do sebe půl litru a bylo mi tak příšerně, že jsem ráda vyvolala zvracení. Na chvilku se mi ulevilo, ale za 10 min už jsem cítila opět nevolnost, heřmánek střevy nevyšel ani když jsem se snažila vypít další skoropůllitr. Cítila jsem jak mi to sedí v žaludku, pořád ta hnusná nevolnost, hlava se mi točila, na omdlení mi bylo, cítila jsem šílenou únavu, že jsem prakticky nebyla schopná nic jen ležet. Rýži jsem do sebe rvala skoro násilím, pak ještě několikrát - cítila jsem potřebu něco jíst, ale rýže mě neuspokojovala (a to jí mám ráda), dnes mi vyloženě lezla krkem. Od té doby jsem ji jedla po menších porcích snad 5x. Nevolnost a únava jen zlehka ustupují. Nečekala jsem, že mě to takhle sejme \":(\". Jsem celkem silný kus:) co se trávení týká - můžu jíst kdykoliv cokoliv a bez následků, ale mírně slaná voda mě teda dostala \":shock:\" ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 12:10 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
prokera píše:
Ahoj pv33, dávala jsem himalájskou neb o epsomce jsem četla i názory, že není nejlepší s ní při první šance experimentovat. Množství jsem jela dle Malachova = 1 rovná lžička na litr, pak nepatrně přidávala, protože mi to přišlo málo slané. Pila jsem po půl litrech a zřejmě moc chvátala na sifon, který jsem nakonec po 20ti minutách a vypitém litru a něco zkusila vyvolat klystýrem. Samozřejmě jsem po vypití každého půllitru cvičila. Po klystýru začal obsah střev odcházet. Vypila jsem do 5ti litrů vody, spíš o něco méně a už jsem věděla, že nemohu víc - cítila jsem, jak se odtok ze žaludku zastavil (nebo hodně zpomalil?). Snažila jsem se proceduru ukončit heřmánkem, vpravila do sebe půl litru a bylo mi tak příšerně, že jsem ráda vyvolala zvracení. Na chvilku se mi ulevilo, ale za 10 min už jsem cítila opět nevolnost, heřmánek střevy nevyšel ani když jsem se snažila vypít další skoropůllitr. Cítila jsem jak mi to sedí v žaludku, pořád ta hnusná nevolnost, hlava se mi točila, na omdlení mi bylo, cítila jsem šílenou únavu, že jsem prakticky nebyla schopná nic jen ležet. Rýži jsem do sebe rvala skoro násilím, pak ještě několikrát - cítila jsem potřebu něco jíst, ale rýže mě neuspokojovala (a to jí mám ráda), dnes mi vyloženě lezla krkem. Od té doby jsem ji jedla po menších porcích snad 5x. Nevolnost a únava jen zlehka ustupují. Nečekala jsem, že mě to takhle sejme \":(\". Jsem celkem silný kus:) co se trávení týká - můžu jíst kdykoliv cokoliv a bez následků, ale mírně slaná voda mě teda dostala \":shock:\" ....

Ahoj Prokero, to mnozstvi podle Malachova je OK, i s tim pridavanim. Mozna bys priste mohla zkusit cely jeho navod, ktery mi prijde stejny jako Lysebethuv. Nepouziva se tam hermanek a ukonceni se provadi vypitim vody a jejim vyzvracenim nebo jen tim, ze se prestane pit slana voda. V pripade vyzvraceni se uzavre sifon. A pak nic nepit a nejist dokud nedas to prvni jidlo. Minimalne ten druhy pullitr hermanku po uzavreni sifonu zvracenim byla chyba. A at uz je hermanek lepsi nebo ne (v navodech z jogy neni, tak ho nepouzivam) nebylo dobre ho do sebe cpat s odporem. Ryzi jsem do sebe nikdy nasilim cpat nemusel, mozna byl problem, ze jsi mela v zaludku ten druhy pullitr hermanku, nevim.
A mozna ti zapracovala i psychika. Jak sama pises, je to divne ze te dostala mirne slana voda. Ale doufam, ze uz jsi v poradku a mas aspon procistena streva.

Mne je po sance vzdy nadherne, nevycisti jen streva, ale i hlavu. Kdysi jsem myslel, ze me hlava boli proto, ze kazdy den musi nekoho bolet a obcas boli i me, ze jsem zrovna na rade \":(\" . Ale pak jsem jednou udelal sanku kdyz me hlava bolela a hlava bolet prestala, prestoze normalne by bez prasku neprestala. A to jsem si overil vickrat, s tim, ze ted uz hlava bolet ani nezacina \":D\" . Takze i boleni hlavy casto souvisi s obsahem strev, stejne jak rada nemoci.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 7:17 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
pv33 píše:
Ahoj Prokero, to mnozstvi podle Malachova je OK, i s tim pridavanim. Mozna bys priste mohla zkusit cely jeho navod, ktery mi prijde stejny jako Lysebethuv. Nepouziva se tam hermanek a ukonceni se provadi vypitim vody a jejim vyzvracenim nebo jen tim, ze se prestane pit slana voda. V pripade vyzvraceni se uzavre sifon. A pak nic nepit a nejist dokud nedas to prvni jidlo. Minimalne ten druhy pullitr hermanku po uzavreni sifonu zvracenim byla chyba. A at uz je hermanek lepsi nebo ne (v navodech z jogy neni, tak ho nepouzivam) nebylo dobre ho do sebe cpat s odporem. Ryzi jsem do sebe nikdy nasilim cpat nemusel, mozna byl problem, ze jsi mela v zaludku ten druhy pullitr hermanku, nevim.
A mozna ti zapracovala i psychika. Jak sama pises, je to divne ze te dostala mirne slana voda. Ale doufam, ze uz jsi v poradku a mas aspon procistena streva.

Mne je po sance vzdy nadherne, nevycisti jen streva, ale i hlavu. Kdysi jsem myslel, ze me hlava boli proto, ze kazdy den musi nekoho bolet a obcas boli i me, ze jsem zrovna na rade \":(\" . Ale pak jsem jednou udelal sanku kdyz me hlava bolela a hlava bolet prestala, prestoze normalne by bez prasku neprestala. A to jsem si overil vickrat, s tim, ze ted uz hlava bolet ani nezacina \":D\" . Takze i boleni hlavy casto souvisi s obsahem strev, stejne jak rada nemoci.

Ahoj pv 33, tak to jsem ráda, že množství soli nemusím zvyšovat i když mi přišla slaná opravdu málo \":shock:\" . Byla jsem po té proceduře i trochu oteklá:(. Malachov heřmánek neuvádí - to je pravda, ale já si ho dala protože jsem si myslela, že to po té hnusné vodě bude příjemná změna a vypláchnout sůl nebude na škodu (myslela jsem si, že ten heřmánek je dost důležitý), ale to jsem se spletla. Po heřmánku mi bylo ještě hůř než po slané vodě - taky proto šel ven horem. To další pití bylo chybou z nevědomosti - myslela jsem, že dokud ze mě neodejde heřmánek přes střeva, je to špatně - proto jsem to do sebe nutila. Pak jsem byla zbytek dne jak nemocná - fakt jsem tohle nečekala \":roll:\" . Na odpol. jsem měla lehké plány, ale vše jsem musela odpískat a byla zalezlá doma. Dnes už jsem jura oproti včerejšku \":D\" ! Také si myslím, že příště (jestli bude ještě nějaké?) zkusím dávkovat vodu po čtvrt litrech a ne po půl. To nahrnutí velkého množství najednou mi opravdu nesedlo a možná to bude s menším množstvím probíhat lehčeji - kdo ví \":oops:\" ...? Každopádně je pro mě ten den celkově odepsaný \":)\" ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 8:31 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
A ještě dodatek - po té rýži mě silně pálí žáha a jelikož ji jím i dnes tak to neustává, přitom na to normálně vůbec netrpím:(...No jsem zkrátka stále zatím docela rozhozená. Už se těším až si budu moct dát věci, které jím normálně:). Po těch mi není nikdy nic - jen dobře;).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 8:32 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Tak konečně šanka se vydařila, po tolika neúspěších jsem měla už strach. Ale vzala jsem trochu jiný postup, než se uvádí tady. Prostě to chtělo méně soli. Dala jsem 1/2-3/4 lžičky himalájské soli na 1/2 L vody o cca 40 st. U mně to chtělo spíš 42st. Sifon se vytvořil zhruba za 35minut po vypití prvního půllitru, během těch 35minut jsem vždy vypila půllitr a dělala cviky. Celá procedura sice trvala 2 hod. a 35min. a vypila cca 7,5L vody, ale do toho počítám i vypití 1L heřmánkového čaje. Byla jsem spokojená. Citila jsem se fajn, a při pití mi nebylo nevolno a ani na zvracení. Jídlo podle návodu. Stolice byla až druhý den odpoledne a úplně žlutá. Takže kdo zvrací, zkuste dát méně soli, aby to nebylo tak nepříjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 11:42 am 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 1:22 pm
Příspěvky: 9
prokera píše:
...A ještě dodatek - po té rýži mě silně pálí žáha a jelikož ji jím i dnes tak to neustává, přitom na to normálně vůbec netrpím...

Po ryzi mozes pit bilinkove caje, to som cital aj z povodneho navodu (indickeho), takze skus caj z praslicky, ta ma velmi dobry zasadity ucinok.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz