Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Firebird píše:
Zdravim vsechny, nemate nekdo zkusenost s objednavkami z Bevital z posledni doby? Vcera jsem polozil objednavku a oni tvrdi, ze maji maji s vyrobcem nejakou dohodu o nedodavani do CZ (a dalsich zemi). Tak nevim...

To by byla nějaká novinka, dříve s tím nebyl problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 11:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Dekuji za odpoved. Zkousel jsem s nimi jeste jednat, ale opakovane tvrdi to stejne. Takze jsem jej nakonec objednal u nas pres autorizovaneho prodejce. Nemaji je ted skladem, takze prijde 1. kvetna - tot info pro pripadne zajemce \":)\" Budte zdravi!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Firebird píše:
Dekuji za odpoved. Zkousel jsem s nimi jeste jednat, ale opakovane tvrdi to stejne. Takze jsem jej nakonec objednal u nas pres autorizovaneho prodejce. Nemaji je ted skladem, takze prijde 1. kvetna - tot info pro pripadne zajemce \":)\" Budte zdravi!

To je docela špatná zpráva, ale co naděláte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 5:12 pm 
Offline

Registrován: sob bře 31, 2012 1:05 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: Francie
Pane Jardo, kdyz u Vas doma odstavnujete takove velke mnozstvi zeleniny a ovoce, tak napr. vsechnu mrkev skrabete a jablka vykrajujete? Nebo to pouze dobre omyjete, pripadne nakrajite na mensi kusy a rovnou davate do odstavnovace?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 9:40 pm 
Offline

Registrován: ned dub 08, 2012 11:50 am
Příspěvky: 0
[quote="BuBlanka":2bn7bnt1]Pane Jardo, kdyz u Vas doma odstavnujete takove velke mnozstvi zeleniny a ovoce, tak napr. vsechnu mrkev skrabete a jablka vykrajujete? Nebo to pouze dobre omyjete, pripadne nakrajite na mensi kusy a rovnou davate do odstavnovace?[/quote:2bn7bnt1]
Precitajte si prispevok pana Jardy na tejto stranke:

Naposledy upravil dmvnitra dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výběr odšťavňovače
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 3:46 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 06, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, na tyto stránky jsem narazila úplně náhodou, při vyhledávání informací a anket o výběru vhodného odšťavňovače. Chtěla bych požádat o radu. Mám určitou představu, co bych si přála, aby můj budoucí odšťavnovač uměl, ale nevyznám se v odborných parametrech. Chtěla bych vhodný odšťavnovač pro ovoce i zeleninu, ořechy, alespoň okrajově byliny a semínka, ale ty nejsou vyloženě podmínkou. Dobré by bylo, když by odšťavnovač zvládl i nějaké to pyré, ořechové máslo a když by zvládl třeba i zmrzlinu ze šťávy, bylo by to fajn. Nebráním se vyšší ceně, mám zájem o odšťavnovač kvalitní, takže možný "zmrzlinovač" lze klidně vypustit, to už je spíš můj výmysl kvůli dětem. Koukala jsem do diskuse, ale většina dotazů a odpovědí je na mě příliš technických nebo odbnorných, jsem v tomto směru začátečník. Předem mockrát děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr odšťavňovače
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 3:51 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
tato tema tu už je rozpísana

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 3:58 pm 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
Přidávám zkušenost s Angelem. Mám ho doma měsíc a teď pár dnů k němu i hrubé síto. S hrubým sítem výborně odšťavňuje ovoce, které mu s jemným lezlo i ušima a beznadějně na něm selhával. Zde pár čísel: ze 682 g oloupaných pomerančů vzniklo 514 g šťávy (75 %), z 496 g oloupaných grepů 362 g šťávy (72 %) a z 574 g zhruba oloupaného ananasu 478 g šťávy (83 %). Angel je zpracovával rychle jako mrkev a šťáva je jemná, bez kousků.
Na Angelu mě překvapilo, jak je malý, a čištění mě nějak nekruší (ve srovnání s odstředivkou AEG, kterou jsme měli předtím). Angel používám zhruba 3x denně, zejména na tvrdou zeleninu a mandle, což zvládá v naprosté pohodě lahodě, a teď když máme vychytaný i ten ananas, po kterým se můžu utlouct, tak to ne-má chy-bu \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
BuBlanka píše:
Pane Jardo, kdyz u Vas doma odstavnujete takove velke mnozstvi zeleniny a ovoce, tak napr. vsechnu mrkev skrabete a jablka vykrajujete? Nebo to pouze dobre omyjete, pripadne nakrajite na mensi kusy a rovnou davate do odstavnovace?

Neděláme s tím prakticky nic, trochu omýt od hlíny, případně pokrájet a odšťavňovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr odšťavňovače
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Barbora píše:
Dobrý den, na tyto stránky jsem narazila úplně náhodou, při vyhledávání informací a anket o výběru vhodného odšťavňovače. Chtěla bych požádat o radu. Mám určitou představu, co bych si přála, aby můj budoucí odšťavnovač uměl, ale nevyznám se v odborných parametrech. Chtěla bych vhodný odšťavnovač pro ovoce i zeleninu, ořechy, alespoň okrajově byliny a semínka, ale ty nejsou vyloženě podmínkou. Dobré by bylo, když by odšťavnovač zvládl i nějaké to pyré, ořechové máslo a když by zvládl třeba i zmrzlinu ze šťávy, bylo by to fajn. Nebráním se vyšší ceně, mám zájem o odšťavnovač kvalitní, takže možný "zmrzlinovač" lze klidně vypustit, to už je spíš můj výmysl kvůli dětem. Koukala jsem do diskuse, ale většina dotazů a odpovědí je na mě příliš technických nebo odbnorných, jsem v tomto směru začátečník. Předem mockrát děkuji za radu.

Tento problém se zde řešil již tolikrát, že je zbytečné znovu nějak reagovat, prostě si to přečtěte a myslím, že budete mít jasno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
kos píše:
Přidávám zkušenost s Angelem. Mám ho doma měsíc a teď pár dnů k němu i hrubé síto. S hrubým sítem výborně odšťavňuje ovoce, které mu s jemným lezlo i ušima a beznadějně na něm selhával. Zde pár čísel: ze 682 g oloupaných pomerančů vzniklo 514 g šťávy (75 %), z 496 g oloupaných grepů 362 g šťávy (72 %) a z 574 g zhruba oloupaného ananasu 478 g šťávy (83 %). Angel je zpracovával rychle jako mrkev a šťáva je jemná, bez kousků.
Na Angelu mě překvapilo, jak je malý, a čištění mě nějak nekruší (ve srovnání s odstředivkou AEG, kterou jsme měli předtím). Angel používám zhruba 3x denně, zejména na tvrdou zeleninu a mandle, což zvládá v naprosté pohodě lahodě, a teď když máme vychytaný i ten ananas, po kterým se můžu utlouct, tak to ne-má chy-bu \":D\"

Zajímavé informace, budu muset o tom hrubém sítě pouvažovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 8:38 am 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
Ještě drobnost k Angelovi, pokud ho někdo chce kupovat a viděl na youtube některá prokapávající videa: součástí základní dodávky je už i silikonové těsnění k sítu, a rovněž náhradní hrubé síto přišlo s těsněním. Takže zvlášť objednané těsnění mi zůstává jako rezerva. Z Angelu tím pádem nic nekape, ale je fakt, že když Angel s jemným sítem marně zápasil s měkkými pomeranči, nakonec ukápl i přes těsnění.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 8:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
inzenyr píše:
Jeste k tomu Huromu a Omega. Problem neni jen s opotrebenim, ale hlavne s plisni, ktery se bohuzel bez konstrukcni upravy odstavovace odstranit neda

Nevyjádřím se k Huromu, ale konstrukčně obdobná Omega 8004, kterou léta používám, problém s plísní měla též, všiml jsem si již po pár dnech. Je to problém velmi nemilý, ale jak píše ing, bez konstrukční úpravy uspokojivě neřešitelný - jedině po použití lis zatraceně pečlivě umýt a na to jsem teda příliš pohodlný. Kdo by nebyl (-:

Takže jsem se vrhl na řešení podstatně jednodušší - a sice na tu nezbytnou konstrukční úpravu. Těsnění, pod nimiž plíseň vznikala, jsem vyjmul, uložil kdesi do harampádí a prostě jej tam nemám. Lisuji bez nich. Ano, šťáva díky absenci těsnění občas někde z tělesa ukápne mimo sběrnou misku, ale naštěstí je to zanedbatelných pár kapek, takže těsnění vracet rozhodně nemíním. Od té doby jsem nikde plíseň nezahlédl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 9:36 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
kos píše:
Ještě drobnost k Angelovi, pokud ho někdo chce kupovat a viděl na youtube některá prokapávající videa: součástí základní dodávky je už i silikonové těsnění k sítu, a rovněž náhradní hrubé síto přišlo s těsněním. Takže zvlášť objednané těsnění mi zůstává jako rezerva. Z Angelu tím pádem nic nekape, ale je fakt, že když Angel s jemným sítem marně zápasil s měkkými pomeranči, nakonec ukápl i přes těsnění.

Bohuzel to prokapavani u ANGELa existuje a moc se to vylepsit neda, tesneni spis slouzi k tomu, aby uchyceni sita nebylo kov na kov, nez aby slouzilo k samotnemu tesneni. Jakmile se sito vic zanese drti, tak stava zacne prokapavat u tela pristroje. Uz jsem si na to zvyknul, ale u tak draheho zarizeni bych to zrovna necekal. Stacil by silikonovy krouzek kolem valcu a nic by neprokapavalo. Za tu dobu co to vyrabi by to uz konecne mohli vyresit. \":-)\"

Jeste bych chtel upozornit na jednu vec a to drevene tlacitko ( nevim jak to odborne nazivaji) se silikonovym krouzkem. Ten silikonovy krozek je treba pokazde sundat a drazku pod nim vymyt, tam to taky hezky plesnivi, i kdyt je to drevo.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 6:57 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 11, 2012 10:10 am
Příspěvky: 14
[quote="milda":19pf6udi]Mám Omegu 8006 cca jeden rok a jsem s ní spokojený. Malý otvor budou mít asi všechny odšťavnovače. Jde o to, že kdyby se vložil větší kus např. mrkve, došlo by k velkému namáhání stroje.
Nástavec na lisování semen na omegu jsem nikde nenašel, ale četl jsem o nástavci na Championa, který prý je na nic...
Když si prohlídnu tohle video:

Naposledy upravil trika1 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz