Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 6:59 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 11, 2012 10:10 am
Příspěvky: 14
Jindra píše:
Nevyjádřím se k Huromu, ale konstrukčně obdobná Omega 8004, kterou léta používám, problém s plísní měla též, všiml jsem si již po pár dnech. Je to problém velmi nemilý, ale jak píše ing, bez konstrukční úpravy uspokojivě neřešitelný - jedině po použití lis zatraceně pečlivě umýt a na to jsem teda příliš pohodlný. Kdo by nebyl (-:

Takže jsem se vrhl na řešení podstatně jednodušší - a sice na tu nezbytnou konstrukční úpravu. Těsnění, pod nimiž plíseň vznikala, jsem vyjmul, uložil kdesi do harampádí a prostě jej tam nemám. Lisuji bez nich. Ano, šťáva díky absenci těsnění občas někde z tělesa ukápne mimo sběrnou misku, ale naštěstí je to zanedbatelných pár kapek, takže těsnění vracet rozhodně nemíním. Od té doby jsem nikde plíseň nezahlédl.

Ta plíseň se dělá ikdyž jej denně umyjete? docela jste mě vyděsili, protože právě rozhoduji mezi Huromem a400 Omegou 8006 \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr odšťavňovače
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 7:08 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 11, 2012 10:10 am
Příspěvky: 14
Barbora píše:
Dobrý den, na tyto stránky jsem narazila úplně náhodou, při vyhledávání informací a anket o výběru vhodného odšťavňovače. Chtěla bych požádat o radu. Mám určitou představu, co bych si přála, aby můj budoucí odšťavnovač uměl, ale nevyznám se v odborných parametrech. Chtěla bych vhodný odšťavnovač pro ovoce i zeleninu, ořechy, alespoň okrajově byliny a semínka, ale ty nejsou vyloženě podmínkou. Dobré by bylo, když by odšťavnovač zvládl i nějaké to pyré, ořechové máslo a když by zvládl třeba i zmrzlinu ze šťávy, bylo by to fajn. Nebráním se vyšší ceně, mám zájem o odšťavnovač kvalitní, takže možný "zmrzlinovač" lze klidně vypustit, to už je spíš můj výmysl kvůli dětem. Koukala jsem do diskuse, ale většina dotazů a odpovědí je na mě příliš technických nebo odbnorných, jsem v tomto směru začátečník. Předem mockrát děkuji za radu.

Milá Barboro, jsem tady také nová a také právě vybírám. je škoda, že se tady mísí staré příspěvky 2009 s novými ...je to pro nově příchozí tžké se orientovat. za ty roky technologie dost pokročily a jsou stále nové a nové modely o kterých už neplatí to, co o jejich předchůdcích. Ale prokousávám se tedy vším... \":-)\" možná nám někdo kdo bude mít čas a chuť odpoví ve zprávě. dobře vyberte!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 7:20 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
trika1 píše:
Ta plíseň se dělá ikdyž jej denně umyjete? docela jste mě vyděsili, protože právě rozhoduji mezi Huromem a400 Omegou 8006 \":(\"

U HUROMa je ten problem, ze ho nestci jenom myt, ale musite vzit sroubovak a odsroubovat sroub, ktery drzi tesneni. Sroub je zasroubovan do plasticke hmoty a vydrzi jenom par rozsroubovani a zasroubovani. Proto jsem psal, ze bez konstrukcni zmeny neni mozne problem odstranit. Teoreticky ho muzete odstranit parou, ale kdo bude pri kazdem druhem myti odstavovace stratovat parni cistic.

U Omegy 8006 vam neporadim, tu jsem jeste nemel moznost vyzkouset. Pokud je tam ale nejake tesneni, ktere neni mozne jednoduse vyjmout a umyt, tak to dopadne stejne jako u HUROMa.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 9:17 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 11, 2012 10:10 am
Příspěvky: 14
inzenyr píše:
U HUROMa je ten problem, ze ho nestci jenom myt, ale musite vzit sroubovak a odsroubovat sroub, ktery drzi tesneni. Sroub je zasroubovan do plasticke hmoty a vydrzi jenom par rozsroubovani a zasroubovani. Proto jsem psal, ze bez konstrukcni zmeny neni mozne problem odstranit. Teoreticky ho muzete odstranit parou, ale kdo bude pri kazdem druhem myti odstavovace stratovat parni cistic.

U Omegy 8006 vam neporadim, tu jsem jeste nemel moznost vyzkouset. Pokud je tam ale nejake tesneni, ktere neni mozne jednoduse vyjmout a umyt, tak to dopadne stejne jako u HUROMa.

Inzenyr

tak z toho radost nemám \":(\" myslela jsem, že už mám dobře vybráno...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 9:41 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 11, 2012 10:10 am
Příspěvky: 14
Andrea píše:
Ahoj, ještě před koupí Angela (konečně se podařilo našetřit!) se pro jistotu zeptám, je Angel ještě pořád tou špičkou na trhu mezi odšťavňovači? Sama jsem nic vzodnějšího nenašla. Klasický typ 5500 http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odstavnovace/domacnosti/dvouhridelove-odstavnovace/odstavnovac-angel-juicer-5500 NEMÁ ZPĚTNÝ CHOD, je zpětný chod dobrá pomůcka, nebo se NORMÁLNÍ člověk obejde bez něj? (se zpětným chodem 7500: http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odstavnovace/domacnosti/dvouhridelove-odstavnovace/odstavnovac-angel-juicer-7500 ).
Taky mě trochu vyděsila cena 28.950,- ! u novinky 8500 S, kde u soukolí a síta byla použita kvalitnější nerezová ocel SUS316, samozřejmě člověk chce kvalitu, ale za předpokladu, že kvalita Angela 7500, 5500 nebyla snížena, koupím jeden z těchto dvou.

Asi zvolím ejuicers.com - protože existují již dlouho a doufám, že ani reklamace a rychlé dodání u nich nebude problém (celá rodina se moc těšíme po roce šetření). Kdo by měl lepší, levnější aktuální variantu (hlavně dodavatel), byla bych ráda, za každou drahocenou radu \":D\" děkuju A.

často tady na Angel čtu chválu.. mohu se zeptat, pro Vás zřejmě laický dotaz \":o\") .. ale nedá mi to: vitamíny a enzymy se ničí stykem s kovem, jak to, že Angel tedy údajně zachovává nejvíc enzymů?? té šťávě nevadí kovové povrchy?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 12:08 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
trika1 píše:
často tady na Angel čtu chválu.. mohu se zeptat, pro Vás zřejmě laický dotaz \":o\") .. ale nedá mi to: vitamíny a enzymy se ničí stykem s kovem, jak to, že Angel tedy údajně zachovává nejvíc enzymů?? té šťávě nevadí kovové povrchy?

To bych asi neresil, protoze kovum se v odstavovacich tezko vyhnete. Vsechny odstavovace maji kovove sito, pres ktere se ovoce nebo zelenina presuje, takze kov tam je vzdycky.
Vino take zraje v nerezovych tancich, takze je s kovem ve styku dost dlouhou dobu.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 12:06 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
[quote="Andrea":30ofmvg5]Ahoj, ještě před koupí Angela (konečně se podařilo našetřit!) se pro jistotu zeptám, je Angel ještě pořád tou špičkou na trhu mezi odšťavňovači? Sama jsem nic vzodnějšího nenašla. Klasický typ 5500 [url:30ofmvg5]http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odstavnovace/domacnosti/dvouhridelove-odstavnovace/odstavnovac-angel-juicer-5500[/url:30ofmvg5] NEMÁ ZPĚTNÝ CHOD, je zpětný chod dobrá pomůcka, nebo se NORMÁLNÍ člověk obejde bez něj? (se zpětným chodem 7500: [url:30ofmvg5]http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odstavnovace/domacnosti/dvouhridelove-odstavnovace/odstavnovac-angel-juicer-7500[/url:30ofmvg5] ).
Taky mě trochu vyděsila cena 28.950,- ! u novinky 8500 S, kde u soukolí a síta byla použita kvalitnější nerezová ocel SUS316, samozřejmě člověk chce kvalitu, ale za předpokladu, že kvalita Angela 7500, 5500 nebyla snížena, koupím jeden z těchto dvou.

Asi zvolím ejuicers.com - protože existují již dlouho a doufám, že ani reklamace a rychlé dodání u nich nebude problém (celá rodina se moc těšíme po roce šetření). Kdo by měl lepší, levnější aktuální variantu (hlavně dodavatel), byla bych ráda, za každou drahocenou radu \":D\" děkuju A.[/quote:30ofmvg5]
Pre Andreu
Ahoj, tiež si idem kupiť Angela 5500-vku, on ten spetny chod má ale musíš proste manualne prepnut gombíkom, pri preťažení sa vypne sám a sama daš spetny chod nieje to automaticky.
Dokupim si hrube sitko koli ananasu , homogenizačne puzdro a zatlačaciu zátku so silikonom. Všetko dohromady ma vyjde cenovo skoro ako Angel 85OOs.
Tiež ho objednám cez eujuicers na Slovensku. Velmi sa teším ,no pri tej hromade penazí mám malú dušičku, ale v eurach to vyzera menej ako v starych dobrých korunach \":lol:\"

perlička :Mám úžasného syna, ktorý mi povedal, že ked bude zarábať peniaze tak mi kupi NORWALK, aby mi nemusel platiť starobinec \":lol:\" Prišiel na tuto genialnu myšlienku po pozretí videa pani Gerson tu má asi 89 rokov a v marci 2012 mala 90r.

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 1:02 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Renka":2j34gqe6]
perlička :Mám úžasného syna, ktorý mi povedal, že ked bude zarábať peniaze tak mi kupi NORWALK, aby mi nemusel platiť starobinec \":lol:\" Prišiel na tuto genialnu myšlienku po pozretí videa pani Gerson tu má asi 89 rokov a v marci 2012 mala 90r.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 4:08 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
trika1 píše:
Skutečně Omega neumí odšťavnit jablka??? :-O - nemyslím stará moučnatá, ale běžná šťavnatá ?

Ahoj trika1, mam radu let omega 8004, asi az na barvu stejna jako 8006. Nikdy jsem si nevsiml nejake plisne jak pise Jindra (a uz nevsimnu, protoze jsem ji pujcil dceri a ta si ji velice oblibila \":(\" ). A co se tyka jablek, tak jsem si nikdy nevsimnul, ze by s nimi byl nejaky problem, muj nazor je, ze je to odstavnuje vyborne. Ani s okurkou neni problem. Banany jim normalne tak nevim, ale dcera je pro chut pridava. A vyborne to vyzdima ananas a napr ciske zeli. Co neni dokonale vyzdimane je mrkev, obcas ji prozenu 2x. Mrkev jde, ale kdyby to jiny vyrobek delal lip tak by se mi to libilo. Preferoval bych mene odpadu. Ale nemam srovnani s jinymi vyrobky.
Kdysi jsem hodne dlouho hledal a Omega 8004 mi vysla jako rozumny kompromis s dobrym pomerem cena-vykon a s tim, ze odstavnuje vsechno. Zaruku od eujuicers mam 16 let, mozna to byla akce, nevim. A mne zas pomlouval prodejce Angel ze se blbe myje. Omega je na myti dle meho nazoru super. Pred rokem jsem koupil nastavec na olej, ale ten za nic nestal, tak jsem ho vratil a dostal jsem bez problemu zpet penize. Slibovali, ze s tim co jsem mel ja skonceji a sezenou nejaky lepsi, ale to uz jsem nezkousel.
Tak to mas dalsi zkusenost.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 6:03 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 11, 2012 10:10 am
Příspěvky: 14
pv33 píše:
Ahoj trika1, mam radu let omega 8004, asi az na barvu stejna jako 8006. Nikdy jsem si nevsiml nejake plisne jak pise Jindra (a uz nevsimnu, protoze jsem ji pujcil dceri a ta si ji velice oblibila \":(\" ). A co se tyka jablek, tak jsem si nikdy nevsimnul, ze by s nimi byl nejaky problem, muj nazor je, ze je to odstavnuje vyborne. Ani s okurkou neni problem. Banany jim normalne tak nevim, ale dcera je pro chut pridava. A vyborne to vyzdima ananas a napr ciske zeli. Co neni dokonale vyzdimane je mrkev, obcas ji prozenu 2x. Mrkev jde, ale kdyby to jiny vyrobek delal lip tak by se mi to libilo. Preferoval bych mene odpadu. Ale nemam srovnani s jinymi vyrobky.
Kdysi jsem hodne dlouho hledal a Omega 8004 mi vysla jako rozumny kompromis s dobrym pomerem cena-vykon a s tim, ze odstavnuje vsechno. Zaruku od eujuicers mam 16 let, mozna to byla akce, nevim. A mne zas pomlouval prodejce Angel ze se blbe myje. Omega je na myti dle meho nazoru super. Pred rokem jsem koupil nastavec na olej, ale ten za nic nestal, tak jsem ho vratil a dostal jsem bez problemu zpet penize. Slibovali, ze s tim co jsem mel ja skonceji a sezenou nejaky lepsi, ale to uz jsem nezkousel.
Tak to mas dalsi zkusenost.

Díky moc! vypadá to, že co člověk, to jiná zkušenost a jiný názor... asi to budu muset risknout a něco prostě koupit a uvidí se! \":D\" každopádně děkuji všem za reakce a rady!! bude to můj první kvalitní stroj, tak jsem z toho trochu vyplašená \":)\" Magda


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2012 12:45 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
trika1 píše:
Díky moc! vypadá to, že co člověk, to jiná zkušenost a jiný názor... asi to budu muset risknout a něco prostě koupit a uvidí se! \":D\" každopádně děkuji všem za reakce a rady!! bude to můj první kvalitní stroj, tak jsem z toho trochu vyplašená \":)\" Magda

Ahoj Magdo, snad jeste neni pozde \":?:\" . Jak jsem psal, za mne ted odstavuje dcera \":(\" . A vyuziva Omegu mnohem vic nez ja. Tak jsem s ni projednal co jsem ti napsal o Omega 8004 a ona byla pro snizene hodnoceni jablek. Ze je to nezdima uplne dobre. Na druhou stranu ted odstavnuje koprivy, pampelisky a ruzne dalsi listy a v kategorii lupeni je velice spokojena.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2012 7:30 am 
Offline

Registrován: pát kvě 11, 2012 10:10 am
Příspěvky: 14
pv33 píše:
Ahoj Magdo, snad jeste neni pozde \":?:\" . Jak jsem psal, za mne ted odstavuje dcera \":(\" . A vyuziva Omegu mnohem vic nez ja. Tak jsem s ni projednal co jsem ti napsal o Omega 8004 a ona byla pro snizene hodnoceni jablek. Ze je to nezdima uplne dobre. Na druhou stranu ted odstavnuje koprivy, pampelisky a ruzne dalsi listy a v kategorii lupeni je velice spokojena.

Díky moc za info, dnes už přijde balík s Huromem, byl mi nějak sympatičtější, umí taky zelené a je trochu rychlejší, tak snad jsem vybrala dobře \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 1:05 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 10:22 pm
Příspěvky: 3
Ahoj trika1,taky zvažuji koupit Huroma. Napiš prosím jak jsi spokojená a kde jsi nakupovala. Děkuji. Helena


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 8:08 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
helad píše:
Ahoj trika1,taky zvažuji koupit Huroma. Napiš prosím jak jsi spokojená a kde jsi nakupovala. Děkuji. Helena

Tak ja mám doma HUROM 400 síce len týždeň, ale odšťavujem každý deň 3-4krát.Moje skúsenosti sú nasledovné: Odšťavuje veľmi rýchlo a šťavy z ovozelu hodnotím čo sa týka množstva , na slušný výkon. Chvíľka a máš liter. V pohode odšťaví žihľavu, lucerku, šalát, špenát..... ale tu je podmienka musíš všetko pokrájať na drobné kúsky čo nie je až taký problém, lebo by sa skoro upchal otvor na odpad, ktorý si myslím je veľmi malinký.Ostatné ovocie jablká, grep, pomaranč super, mrkva, cvikla tak isto super. Dobre je, keď prekladáš mrkvou tá robí veľmi dobrú službu.Ináč odšťavovač je veľmi tichý, nezaberie miesto na linke čo som ja osobne potrebovala. Moje sklamanie je hlavne v tom, že som nedostala podrobnejšie informácie napr., ktoré sitko /sú dva/ na čo je vhodné používať, ako sa dá urobiť sójové, orechové mlieko, recepty... atď. Ten materiál je veľmi strohý. No a nevýhodu, ktorú Hurom má je čistenie toho malého odpadového otvoru. Nedá sa vyčistiť pod tečúcou vodou, musím drobný odpad vyberať spajdlou, lebo sa tam ináč neviem dostať . Keby nebolo tohoto nedostatku, tak som veľmi spokojná. Zdravím všetkých a píšte, možno vzájomnými radami odstránime nedostatky, ktoré nás trápia. Ehanas


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 17, 2012 1:04 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
pv33 píše:
Ahoj Magdo, snad jeste neni pozde \":?:\" . Jak jsem psal, za mne ted odstavuje dcera \":(\" . A vyuziva Omegu mnohem vic nez ja. Tak jsem s ni projednal co jsem ti napsal o Omega 8004 a ona byla pro snizene hodnoceni jablek. Ze je to nezdima uplne dobre. Na druhou stranu ted odstavnuje koprivy, pampelisky a ruzne dalsi listy a v kategorii lupeni je velice spokojena.

Též mé zkušeností s Omegou (vyšší verze) jsou stejné. Jsem spokojená, akorát u těch jablek je to horší. Na to musím používat jiný odstavnovač, nejlépe odstředivku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz