Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 1:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: odkyselení organismu
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 2:09 pm 
Offline

Registrován: pon dub 30, 2012 12:44 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,beru odkyselovací tabletky z DM drogerie a je mi dobře.Chtěla bych se zeptat jestli se můžou brát pořád.Když je přestanu brát je mi mizerně.Obsahuje vápník ,hořčík,zinek,,sodík.Brala jsem tablety Base plus z NWA,ale po těch mi nebylo dobře,i když byly dražší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2012 11:35 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
denny58 píše:
... ale problém je, že v naší obci teče jen kyselina o pH 6 ...

pH 6 je normální pH u čisté vody která je v rovnováze se vzduchem (absorbované plyny ze vzduchu, CO2, O2, ...). Platí to i pro destilku a demineralizovanou vodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: odkyselení organismu
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
olili píše:
Dobrý den,beru odkyselovací tabletky z DM drogerie a je mi dobře.Chtěla bych se zeptat jestli se můžou brát pořád.Když je přestanu brát je mi mizerně.Obsahuje vápník ,hořčík,zinek,,sodík.Brala jsem tablety Base plus z NWA,ale po těch mi nebylo dobře,i když byly dražší.

Nevidím problém, dají se užívat klidně dlouhodobě, nicméně vhodnější je určitě řešit pH stravou bez odkyselovačů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
denny58 píše:
Jardo prosím poraď, čím mám upravovat pitnou vodu pro běžnou konzumaci. Nepiji nic jiného než jen převařenou PV, ale problém je,
že v naší obci teče jen kyselina o pH 6.
Reverzní osmózu můžeš vynechat.
Děkuji

To není zase tolik mimo, ale vhodné řešení je aplikace přístroje na živou a mrtvou vodu, což se v amatérském provedení dá pořídit za pár korun a lze si namíchat libovolné výsledné pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 7:28 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Příbuzní se také daly cestou odkyselování, resp.zatím spíš jen sledování pH... \":-)\"

Když jim občas pH spadne dost nízko do kysela, CO jim lze kromě živé vody (nemají zatím přístroj), nebo trojkombinace Soda-Melasa-Citron.šťáva, ještě jiného "doporučit"... ? \":?:\" (nechtějí kupovat žádné tabletky Base, apod., ÚPRAVA STRAVY je samozřejmě klíčová, leč stresy hrají nezanedbatelný faktor i na pH...)

Napadlo je, zda by nešel kromě té melasy s citronem a sodou, vyjímečně použít i jednoduchý "koktejl" :

- 1/2 č.lž. sody
- 1/4 č.lž. chlorid draselný (s draslíkem opatrně, zvláště kardiaci a ledvináři pokud si vzpomínám)
- 1.č.lž. kvalitního jableč.octu
- zamíchat do sklenice vody

Lze ještě nějak upravit nebo vylepšit tento "koktejl", na OBČASNÉ (nikoli pravidelné!) aplikování (v případě "rychlé" potřeby) \":?:\"
(myšlenka vychází také z toho, že na rozdíl od melasy nebo citron.šťávy, je jabl.ocet skoro vždy po ruce, stejně jako chlorid draselný (lze nakoupit do zásoby u pana Jardy). Přesto jsem jim naznačil, že melasa dozajista obsahuje vyrovnanější podíl minerálů, a citrón.šťáva nejspíš je taky o dost lepší než jabl.ocet....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Příbuzní se také daly cestou odkyselování, resp.zatím spíš jen sledování pH... \":-)\"

Když jim občas pH spadne dost nízko do kysela, CO jim lze kromě živé vody (nemají zatím přístroj), nebo trojkombinace Soda-Melasa-Citron.šťáva, ještě jiného "doporučit"... ? \":?:\" (nechtějí kupovat žádné tabletky Base, apod., ÚPRAVA STRAVY je samozřejmě klíčová, leč stresy hrají nezanedbatelný faktor i na pH...)

Napadlo je, zda by nešel kromě té melasy s citronem a sodou, vyjímečně použít i jednoduchý "koktejl" :

- 1/2 č.lž. sody
- 1/4 č.lž. chlorid draselný (s draslíkem opatrně, zvláště kardiaci a ledvináři pokud si vzpomínám)
- 1.č.lž. kvalitního jableč.octu
- zamíchat do sklenice vody

Lze ještě nějak upravit nebo vylepšit tento "koktejl", na OBČASNÉ (nikoli pravidelné!) aplikování (v případě "rychlé" potřeby) \":?:\"
(myšlenka vychází také z toho, že na rozdíl od melasy nebo citron.šťávy, je jabl.ocet skoro vždy po ruce, stejně jako chlorid draselný (lze nakoupit do zásoby u pana Jardy). Přesto jsem jim naznačil, že melasa dozajista obsahuje vyrovnanější podíl minerálů, a citrón.šťáva nejspíš je taky o dost lepší než jabl.ocet....

To jsou zbytečné složitosti a starším lidem to nevysvětlíte, ideální je soda s chloridem draselným v poměru 3 :1, což je poměr vyvážený a neměl by tedy vyvolávat problémy ani ve velkých dávkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 12:58 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 16, 2012 12:27 pm
Příspěvky: 1
ahoj, neviem ci mam prekysleny organizmus ci nie, ale ako citam tieto prispevky,dochadzam k tomu ze vysetrenia co mi robili v poslednych 3 tyzdnoch mi vobec nepomohli k zisteniu mojej priciny. Bola som na gastroskopii a kolonoskopii, no a zaver je, ze ani sama neviem. Vracia sa mi potrava do pazeraka az do hrtanu a tan stoji ako niejaka gula.Nevie co to je, ale mi zneprijemnuje zivot. Som unavena,stale by som spala, viem ze mam malo zeleza,lebo sa mi malo tvori hemoglobinu. Bola som na hematolgii a pytali sa kam sa mi straca krv? Ja ani neviem ci sa mi straca krv. Vtedy som este nerozmyslala o kyslosti ci nekyslosti organizmu,nevyprazdenych crevach /mam zapchu/,refluxu potravy do pazeraka atd.. Vsetko sa mi vyhrotilo az spred mesiacom, ked som po odovzdani danovych priznani po 2.4. /hned prvy tyzden po strese/ som akoby nevidela,potom mi zle bolo celkovo, ale som chodila do robyty. Az potom prisli zaludocne tazkosti.
Neviem rozlisit, ci je to zo psychiky /somatickych priznakov/ alebo inych funkcnych poruch.
teraz idem k inej doktorke na gastro. lebo ta ku ktorej som chodila, mi nic nepovedala, ba dokoca recept som dostava len cez sestricku, a ked som sa chcela spytat co mi je, povedala aby som ju nevyrusovala, lebo pise... Probuh, co to ma znamenat? Mam jej snad vynadat?
Ja len chcem vediet co mi je a co mam robit aby mi bolo lepsie.
Diky xinaevula


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát kvě 18, 2012 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
xinaevula píše:
ahoj, neviem ci mam prekysleny organizmus ci nie, ale ako citam tieto prispevky,dochadzam k tomu ze vysetrenia co mi robili v poslednych 3 tyzdnoch mi vobec nepomohli k zisteniu mojej priciny. Bola som na gastroskopii a kolonoskopii, no a zaver je, ze ani sama neviem. Vracia sa mi potrava do pazeraka az do hrtanu a tan stoji ako niejaka gula.Nevie co to je, ale mi zneprijemnuje zivot. Som unavena,stale by som spala, viem ze mam malo zeleza,lebo sa mi malo tvori hemoglobinu. Bola som na hematolgii a pytali sa kam sa mi straca krv? Ja ani neviem ci sa mi straca krv. Vtedy som este nerozmyslala o kyslosti ci nekyslosti organizmu,nevyprazdenych crevach /mam zapchu/,refluxu potravy do pazeraka atd.. Vsetko sa mi vyhrotilo az spred mesiacom, ked som po odovzdani danovych priznani po 2.4. /hned prvy tyzden po strese/ som akoby nevidela,potom mi zle bolo celkovo, ale som chodila do robyty. Az potom prisli zaludocne tazkosti.
Neviem rozlisit, ci je to zo psychiky /somatickych priznakov/ alebo inych funkcnych poruch.
teraz idem k inej doktorke na gastro. lebo ta ku ktorej som chodila, mi nic nepovedala, ba dokoca recept som dostava len cez sestricku, a ked som sa chcela spytat co mi je, povedala aby som ju nevyrusovala, lebo pise... Probuh, co to ma znamenat? Mam jej snad vynadat?
Ja len chcem vediet co mi je a co mam robit aby mi bolo lepsie.
Diky xinaevula

To by chtěl vědět každý, ale jak mu má odpovědět, když to sama evidentně neví. Z toho co uvádíte, je jasné, že jste docela slušně rozhozená a určitě bych viděl krajně vhodné snížení kyselosti, vyčištění střeva i jater a po provedení krkacího testu patrně zjistíte, že pít bude muset kyselinu pro dobré trávení. Vše je zde mnohokrát popsáno, čili si informace nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát kvě 25, 2012 8:12 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
na konci je šikovna tabulka http://www.luhacovicepraha.com/clanky/P ... ovaha-ABR/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob kvě 26, 2012 9:01 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 15, 2012 9:32 pm
Příspěvky: 1
Přeji hezký den všem.
Mám problém s PH moči a slin. Přestal jsem jíst maso, hlídám si přísun bílkovin, jím dostatek zeleniny a ovoce, dodržuji pitný režim, piji vlastní kefír z kefírovek a nekouřím, téměř nic nesladím, když tak medem. Jediná "neřest" je černá káva a fakt, že se moc nepohybuji, protože nemůžu. Přes toto vše mám celodenní PH slin mezi 8 až 8,5 a PH moči mám ráno 6,5, přes den 5,5 až 6 a večer 6 až 6,5. Občas, když 1 až 2 dny nejím žádné bílkoviny, tak mám PH moči 6,5 až 7 v průběhu celého dne. Bílkoviny získávám z ořechů, luštěnin, kefíru a občas z tvarohu nebo sirovátky. Nedokáži si rozumně vysvětlit nepoměr mezi PH moči a PH slin. Neví někdo co stím a co to znamená?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
nemo píše:
Přeji hezký den všem.
Mám problém s PH moči a slin. Přestal jsem jíst maso, hlídám si přísun bílkovin, jím dostatek zeleniny a ovoce, dodržuji pitný režim, piji vlastní kefír z kefírovek a nekouřím, téměř nic nesladím, když tak medem. Jediná "neřest" je černá káva a fakt, že se moc nepohybuji, protože nemůžu. Přes toto vše mám celodenní PH slin mezi 8 až 8,5 a PH moči mám ráno 6,5, přes den 5,5 až 6 a večer 6 až 6,5. Občas, když 1 až 2 dny nejím žádné bílkoviny, tak mám PH moči 6,5 až 7 v průběhu celého dne. Bílkoviny získávám z ořechů, luštěnin, kefíru a občas z tvarohu nebo sirovátky. Nedokáži si rozumně vysvětlit nepoměr mezi PH moči a PH slin. Neví někdo co stím a co to znamená?
Děkuji

Máte v té stravě patrně mnoho sacharidů, nebo i bílkovin a kvasíte, což dělá tu kyselost, prostě si stravu přepočítejte na kalkulačce stránek flora.cz a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2012 6:38 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
pekne tu potvrdzuju čo nám tu Jarda dookola vtlka do hlavy \":lol:\" http://www.celostnimedicina.cz/prekysel ... reseni.htm su tu aj ine http://www.celostnimedicina.cz/lnena-se ... zdravi.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 10:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Renka píše:
pekne tu potvrdzuju čo nám tu Jarda dookola vtlka do hlavy \":lol:\" http://www.celostnimedicina.cz/prekysel ... reseni.htm su tu aj ine http://www.celostnimedicina.cz/lnena-se ... zdravi.htm

Ano, je to tak, permanentní překyselní vede k nemocem a předčasné a bolestivé smrti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Soda bikarbona
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 11:54 am 
Offline

Registrován: čtv bře 01, 2012 6:03 pm
Příspěvky: 2
Pane Jardo,odjednala jsem si v lékarně sodu a dali mi natrii Hydrogenocarbonas,mohu používat vnitřně i do koupele,děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 1:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Zdravím Vás pane Jardo, zajímala by mne jedna věc. Bavíme se tu stále o tom, jak špatné je překyselení organismu, na podobné téma vyšlo i spousta literatury, ze všeho jasně plyne, že překyselení dobré rozhodně není. Ale potom nerozumím tomu, že třeba Malachov stále mluví o "zakyselení organismu" jako pozitivní věci - jak urinou zakyselené tělo pomohlo mnoha lidem od tolika těžkých chorob (konkrétně v knize Urinoterapie - lék z vlastní čistírny / praxe). Nevím jak tomu rozumět \":oops:\" ? On tam popisuje alkalické prostředí jako hnilobné a náchylné k nemocem a kyselé jako ozdravující, zatímco my tu honíme pH spíše nahoru \":)\" . Není mi jasné jak to on myslí - možná jsem jen nechápavá \":shock:\" ....? Třeba bude mít i někdo jiný pro tuhle věc nějaké vysvětlení \":?:\"
Děkuji:)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz