Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 11:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 7:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Tak nevim, čim to je a tim pádem, jestli to píšu do správnýho topicu, ale přisuzuju tuhle změnu právě patlanině. Prostě dřív, když jsem o ničem takovým neslyšel, jsem vylez ven na sluníčko v létě a když jsem se nenamazal nějakým opalovací krémem, hodně rychle jsem se spálil a pár dní si po tom protrpěl pálením, svěděním a loupáním kůže. Ale letos nic, můžu být přes poledne na přímým sluníčku, nechat to do sebe pálit klidně 2 hodiny bez jakýchkoli mazadel a kůže mi jen trošku zhnědne a pohodička. \":)\" Fakt nevim jestli je to patlačkou nebo kokosovým olejem, který taky pravidelně konzumuju...Máte někdo podobný zkušenosti o zlepšení pokožky?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 8:01 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Majsa píše:
Tak nevim, čim to je a tim pádem, jestli to píšu do správnýho topicu, ale přisuzuju tuhle změnu právě patlanině. Prostě dřív, když jsem o ničem takovým neslyšel, jsem vylez ven na sluníčko v létě a když jsem se nenamazal nějakým opalovací krémem, hodně rychle jsem se spálil a pár dní si po tom protrpěl pálením, svěděním a loupáním kůže. Ale letos nic, můžu být přes poledne na přímým sluníčku, nechat to do sebe pálit klidně 2 hodiny bez jakýchkoli mazadel a kůže mi jen trošku zhnědne a pohodička. \":)\" Fakt nevim jestli je to patlačkou nebo kokosovým olejem, který taky pravidelně konzumuju...Máte někdo podobný zkušenosti o zlepšení pokožky?

Zase bych odpovedel jako obvykle, neprisuzujte to pouze jedne veci, vzdy se ma jednat o koplexni reseni, ktere tady Jarda doporucuje. Vycistit telo od svinstva a davat mu to co skutecne potrebuje.

Ja nejsem schopen se spalit, ani treba dnes, kdy jsem byl 7 hodin a na slunicku od 10 hodin do cca 17 hodin. V podstate to v nasem pasmu nejde abych se spalil. \":-)\"

Nekde u more by to mozna dopadlo jinak, ale v Praze na to slunicko nestaci. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 9:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
inzenyr píše:

Zase bych odpovedel jako obvykle, neprisuzujte to pouze jedne veci, vzdy se ma jednat o koplexni reseni, ktere tady Jarda doporucuje. Vycistit telo od svinstva a davat mu to co skutecne potrebuje.

Ja nejsem schopen se spalit, ani treba dnes, kdy jsem byl 7 hodin a na slunicku od 10 hodin do cca 17 hodin. V podstate to v nasem pasmu nejde abych se spalil. \":-)\"

Nekde u more by to mozna dopadlo jinak, ale v Praze na to slunicko nestaci. \":-)\"

Inzenyr

Paráda \":-)\" Každopádně jsem strašně rád za takový pokroky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 8:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Rozmixují se poměrně dobře, i já používám tyčový mixér a často semínka z lenosti nemelo dopředu e jen je vhodím do směsi a přijde mi že efekt je velmi podobný

Tak nevím, mě to s tím co mám nejde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 8:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,
dělám si sirnou patlaninu - 3lžíce hustého 8%ovčího jogurtu,1lžíce lněných semínek,1-2lžíce oleje - to rozmixuji mixerem se spodnim nástavcem s noži pak přidám+bobule-dále přidávám pár dýňových semínek,skořici,kokos,stévii a trochu maccy
chutná mi to tak,ale bohužel jsem po tom strašně unavená a hlad mám až min po 5hodinách,což je špatně.
Je možné,že se to s některými potravinami tluče a neplní to svou funkci,popř.co z toho určitě vyřadit.
Také mám problém když sním moc tuku i třeba kokosového tak strašně dlouho nemám hlad,možná špatně trávím tuky.
Můžete mi poradit?děkuji

Mě tam nic špatného nepřipadá, ale vyzkoušejte směs oholit na základ, tedy jogurt, lněný olej a lněná semínka, maximálně přidejte stévii a uvidíte. Pokud bude problém i tak, viděl bych rozumné podpořit slinivku, tedy třeba Pankreolan, nebo digestivní enzymy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Len by ma zaujímalo prečo to niekto nazval "patlanina" tennto názov ma moc nenadchýňa. Vyvoláva vo mne dojem niečoho nechutného, nejakej gebuziny.

No a když si směs namícháte připomíná něco jiného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tučnost vs. Omega 3
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
readcom píše:
Dobrý den,
pochopil jsem správně, že pokud chci řešit nedostatek Omega 3, tak je ze začátku lepší míchat patlaninu s méně tučným tvarohem nebo kefírem a až po čase najet na kefír ze šlehačky nebo tučnější tvaroh?
Děkuji

Tučnost zachovejte stejnou, tedy vyšší, tím nic nezkazíte a toto doporučení má i původní receptura.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 1:01 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
Jarda píše:
No a když si směs namícháte připomíná něco jiného?

tak to nazyvaj SP-znie to viac odborne \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 3:18 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Renka píše:
tak to nazyvaj SP-znie to viac odborne \":lol:\"

Dieta Budwigové neboli BUDWIGA, ta patlanina a ještě k tomu sirná se mi taky nelíbí \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 4:12 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
S tým názvom sa už nejak zmierim. Som v súčastnosti dosť zamestnaný (žena maródí so zlomenou nohou a mám dosť práce) tak čítam len narýchlo a dosť povrchne. Dočítal som sa že môžem tvaroh nahradiť aj kefírom, samozrejme vo väčšom množstve. Mohol by mi tu niekto tak od oka napísať pre začiatok nejaký pomer koľko acidka na 2 lyžice oleja a koľko k tomu pridať semena? Acidko z Teska. Buď plnotučné alebo nízkotučné? Len tak aby som nejako naštartoval, než si nájdem čas na dôkladnejšie preštudovanie fóra. A môžem to nejak ochutiť aby mi to aj syn jedol? Neni malé decko ale je hrozne maškrtný. Napr. müsli ???
Ten ponorný mixér mám odskúšaný, slušne to semienka rozdrtí.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 7:33 pm 
Offline

Registrován: pon čer 18, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

tak jsem se také vrhla na sirnou patlaninu a musím říct, že už po pár dnech se mi to zdá skvělé. Jen mám pár dotazů, jelikož mám jen takový studentský byt, nedisponuji mixerem tudíž, vše míchám růčo v misce a lněná semínka si drtím v hmoždíři, myslíte, že to nějak výrazně vadí?

A jaké máte zkušenosti s převážením lněného oleje, chystám se za pár dní do Řecka a přemýšlím, zda brát olej sebou a nebo se spoléhat na to, že ho tam někde seženu. Nemáte někdo zkušenost?

Díky všem za informace.

Hanka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 10:10 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Hanitscha píše:
Dobrý den,

tak jsem se také vrhla na sirnou patlaninu a musím říct, že už po pár dnech se mi to zdá skvělé. Jen mám pár dotazů, jelikož mám jen takový studentský byt, nedisponuji mixerem tudíž, vše míchám růčo v misce a lněná semínka si drtím v hmoždíři, myslíte, že to nějak výrazně vadí?

A jaké máte zkušenosti s převážením lněného oleje, chystám se za pár dní do Řecka a přemýšlím, zda brát olej sebou a nebo se spoléhat na to, že ho tam někde seženu. Nemáte někdo zkušenost?

Díky všem za informace.

Hanka

Na zaklade vlastnich a vyctenych zkusenosti si myslim, ze tycovy mixer je nutnost. Ja jsem koupil kdysi nejlevnejsi co byl, 300,- a stale funguje. Kafemlynek je drazsi, 600-700 ale i tak se vyplati. Michani ruco zabere cas a mozna se ti to poradne nespoji.

Co se tyka Recka, bylo by to zbytecne komplikovany. Tam se muzes zivit ovocem a na patlaninu si pockat domu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Tak nevim, čim to je a tim pádem, jestli to píšu do správnýho topicu, ale přisuzuju tuhle změnu právě patlanině. Prostě dřív, když jsem o ničem takovým neslyšel, jsem vylez ven na sluníčko v létě a když jsem se nenamazal nějakým opalovací krémem, hodně rychle jsem se spálil a pár dní si po tom protrpěl pálením, svěděním a loupáním kůže. Ale letos nic, můžu být přes poledne na přímým sluníčku, nechat to do sebe pálit klidně 2 hodiny bez jakýchkoli mazadel a kůže mi jen trošku zhnědne a pohodička. \":)\" Fakt nevim jestli je to patlačkou nebo kokosovým olejem, který taky pravidelně konzumuju...Máte někdo podobný zkušenosti o zlepšení pokožky?

Ono vůbec srovnání omega 3 mastných kyselin člověku velice pomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 10:16 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Hanitscha píše:
jelikož mám jen takový studentský byt, nedisponuji mixerem tudíž, vše míchám růčo v misce a lněná semínka si drtím v hmoždíři, myslíte, že to nějak výrazně vadí?

Koupil jsem si na to před měsícem el. tyčkový mixér za 139,- Kč z Mobelixu a funguje úplně bez problémů. Udělá z toho tvarohu a oleje takovou lahodnou krémovou konzistenci. Rozmixuje i semínka, i když ne úplně na prach, jako obyčejný kávomlýnek.


Naposledy upravil Zdenek20 dne pon čer 18, 2012 10:17 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Tak nevim, čim to je a tim pádem, jestli to píšu do správnýho topicu, ale přisuzuju tuhle změnu právě patlanině. Prostě dřív, když jsem o ničem takovým neslyšel, jsem vylez ven na sluníčko v létě a když jsem se nenamazal nějakým opalovací krémem, hodně rychle jsem se spálil a pár dní si po tom protrpěl pálením, svěděním a loupáním kůže. Ale letos nic, můžu být přes poledne na přímým sluníčku, nechat to do sebe pálit klidně 2 hodiny bez jakýchkoli mazadel a kůže mi jen trošku zhnědne a pohodička. \":)\" Fakt nevim jestli je to patlačkou nebo kokosovým olejem, který taky pravidelně konzumuju...Máte někdo podobný zkušenosti o zlepšení pokožky?

Tak srovnání omega 3 mastných kyselin dělá dobře každému, přičemž na opalování to má velice dobrý vliv.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz