Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 11:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv črc 05, 2012 7:02 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem. Začala jsem dodržovat přísnou protikvasinkovou dietu a po krtátké době se mi na jazyku udělal hnědý povlak- což bývá příznak kvasinek. Toto jsem předtím neměla. Neměly by tyto věci spíše mizet? Předem díky za odpověď. Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2012 7:29 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nikdy jsem neslyšel o hnědém jazyku. Možná tak o černém, když má člověk mor nebo choleru nebo co vlastně to ukazujou v těch filmech:-)
A nikdy jsem neměl u kvasinek hnědý jazyk.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 12:58 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Já jsem měla kdysi hnědý jazyk po antibiotikách-lékařka mi tenkrát sdělila, že je to plíseň z toho, že byly dány moc silné antibiotika a doporučila mi na to laktobacilus. Věřím, že se moje tělo očišťuje, už jsem i zhubla, ale tento úkaz je divný, proto se ptám, jestli o tom někdo něco ví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 2:02 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
[quote="Janka":3pyz5c5p]Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem. Začala jsem dodržovat přísnou protikvasinkovou dietu a po krtátké době se mi na jazyku udělal hnědý povlak- což bývá příznak kvasinek. Toto jsem předtím neměla. Neměly by tyto věci spíše mizet? Předem díky za odpověď. Jana[/quote:3pyz5c5p]
Kdesi jsem četla, že hnědý povlak značí přetížená

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Děkuji, znamená to tedy že mám v užívání kefíru pokračovat?
A ještě bych se rád zeptal na sýry z kravského mléka. Které jsou při kvasinkové dietě nejvhodnější? A jak je na tom kravské mléko bez laktózy?

Díky,

D.

Člen sakul vám to píše dobře, a hlavní je ta minimální zpracovanost, prostě co nejpřírodnější, to kvasinky snáší velice špatně. Pokud jde o kvalitní kefír tak dovede vyléčit i raka, což je vlastně většinou poslední stádium kandidy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,
mohlo by fungovat na eliminaci kvasinek např. pijavice?
děkuji

To opravdu netuším, nikdy jsem pijavice v souvislosti s kandidou nezkoumal, ani jsem nic takového nečetl a neslyšel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Elkim píše:
Ahoj Jardo,

pár dní zpět, jsem si dal na večer cca. 2h po jídle, 3 lžíce kokosového oleje Tropicai, s myšlenkou, že pošlu kvasince něco dobrého. Asi po hodině jsem dostal silné křeče do bricha a následně hodně dlouhej a silnej průjem a ve finalé jsem se cítil pročištěnej jak po Sankpranšalaně. Jen by mě zajimalo, jestli to byla chyba a hlavně, jestli tato reakce kterou jsem měl byl olej na kvasinku, či nijak a pouze jsem to jen přehnal.

děkuji

Jak vám píše člen Vševěd, je to docela hodně, denní maximum vidím tak 4 polévkové lžíce, on má excelentní čistící schopnosti, což jste si vyzkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
[quote="sakul":14znjiig]Dovolte mi malé zamyšlení. V poslední době se mě několik lidí ptalo jaké je bezpečné množství sacharidů na den a že jim někdo stanovil takovou či jinou kvótu a oni se pod ní nedokáží dostat. Jsou z toho pak zoufalí a mají pocit, že nedodržují správně pravidla a tedy zákonitě se jim musí stav zhoršovat.

Chci si ale položit otázku, jaký pro mě má na konci dne význam informace, že jsem snědl 100g sacharidů? Obávám se že v podstatě žádný ...

Jaký druh cukrů to byl? Jaká byla energie snědených potravin? Kolik jídlo obsahovalo prebiotických a probiotických prvků? Kolik vlákniny, vitamínů, minerálů, enzymů? Měla potraviny fungicidní potenciál? Jaká velká byla kontaminace potravin pesticidy, hormony, antibiotiky? V jakém rozpoložení jsem byl když jsem potraviny jedl?

Žádnou z těchto odpovědí informace "100g" nedává.
Dostal jsem do sebe toto množství díky tomu, že jsem snědl čtvrt kila ovocného dortu plného lepku, cukru, fruktozy a éček? Anebo to byly tři litry domácího kefíru napěchovaného miliardami prospěšných laktobacilů?
Snědl jsem misku bílé, v podstatě všeho prospěšného zbavené rýže, nebo to byla nevařená pohanka - tedy cenný koktejl neskutečně zajímavých látek ve velkém množství včetně rozpustné vlákniny, která živí laktobacily?
Zajímá mě, zdali jsem snědl dva rohlíky s taveným sýrem nebo dvě kila ředkví, které mají fungicidní účinky a bezvadně mi pročistily

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Janka píše:
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem. Začala jsem dodržovat přísnou protikvasinkovou dietu a po krtátké době se mi na jazyku udělal hnědý povlak- což bývá příznak kvasinek. Toto jsem předtím neměla. Neměly by tyto věci spíše mizet? Předem díky za odpověď. Jana

Členka Amy vám, to píše dobře, viděl bych v tom spíše zhoršenou funkci jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 9:08 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Dobře zkusím tedy ještě posílit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 9:17 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
jiddu píše:
...lenze tam aj spomina, ze ak sa tato hranica dodrzi, tak clovek sa dostava do ketozy...cize frci na tukoch a ako vieme ty aj ja a niekolko dalsich uzivatelov, ze co takato dieta robi s pH...
takze ja mam skor dilemu, ze ci dodrziavat tu najprisnejsiu protikvasinkovu dietu a na pH sa vykaslat alebo naopak, trochu prekrocit povolene mnozstvo 1g/1kg a tak sa vyhnut ketoze a nizkemu pH a dufat, ze pH je taky zazracny ukazovatel, ze si s kvasinkami poradi...
proste dosiahnut obidva ukazovatele (pH a 1g/1kg) je v mojom pripade takmer nemozne...

Presne, jedu na protikandidovy diete s minimem cukru a kdyz tak z ovoce apod ale pH je sileny problem.
Priklad, rano domaci kefir s rozemletym sezamem a lnem + trocha ovoce, pH pred 6.6 po cca 6.5, po asi 2h cca 1,5 litru vody s citonem a po asi 30 -45 min stava ze 4 salatovek + cibule a to by melo jit pH nahoru jako blazen (stavy bylo asi 0.75 l) a vubec to nic neudelalo s pH ani o nejako dobu pozdeji a to jsem mel k obedu fazole se zeleninou, ktery maj byt taky zasadotvorny, opakuju nic, cekal jsem posun aspon o 4 desetiny neobo neco, nic.
A to neni poprve, takze tomu opravdu s pH prestavam rozumet (verit).
Jediny co u me funguje spolehlive je soda, dologram ve vetsich davkach, ani ziva voda nic nedela, nechapu...
Nejaky rady?
Cim zvedate pH vy ostatni, ja uz sem z toho na prasky, ze by ketoza?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 10:02 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
doubleingram píše:
Presne, jedu na protikandidovy diete s minimem cukru a kdyz tak z ovoce apod ale pH je sileny problem.
Priklad, rano domaci kefir s rozemletym sezamem a lnem + trocha ovoce, pH pred 6.6 po cca 6.5, po asi 2h cca 1,5 litru vody s citonem a po asi 30 -45 min stava ze 4 salatovek + cibule a to by melo jit pH nahoru jako blazen (stavy bylo asi 0.75 l) a vubec to nic neudelalo s pH ani o nejako dobu pozdeji a to jsem mel k obedu fazole se zeleninou, ktery maj byt taky zasadotvorny, opakuju nic, cekal jsem posun aspon o 4 desetiny neobo neco, nic.
A to neni poprve, takze tomu opravdu s pH prestavam rozumet (verit).
Jediny co u me funguje spolehlive je soda, dologram ve vetsich davkach, ani ziva voda nic nedela, nechapu...


Nejaky rady?
Cim zvedate pH vy ostatni, ja uz sem z toho na prasky, ze by ketoza?

neviem, ale ak konzumujes ovocie a strukoviny, tak sotva budes v ketoze...
tak s tym pH je to zlozite...mne to trvalo takmer pol roka, kym som sa zacal dostavat na alkalicke hodnoty (a to az ked som zaradil pohanku namiesto syrov ci tvarohu)...a to som si tiez odstavoval uhorku s cibulou a tiez zjedol kvanta zeleniny a snazil som sa vyhybat kyselinotvornym jedlam...moja teoria je ta, ze telo bolo dlho prekyslene a niekedy mu trva aj niekolko mesiacov, kym to dokazes zmiernit...
takze pokracuj a nepolavuj...
hmmm, napriklad minuly tyzden som vyradil zo stravy citron, ktory som si zmykal do kazdej vody...a neviem ci to je nahoda, ale odvtedy mi pH zacalo stupat...mozno pre moj typ nie je prave citron vhodny na zvysovanie pH (v niektorych tabulkach na nete je dokonca zaradeny medzi kyselinotvorne latky)...takze skus experimentovat... a tiez vela robi aj mixovanie potravin (neviem ci kefir sa hodi s ovocim), dalej dychanie, psychicka pohoda a podobne...o strave pH len nie je...
a co pouzivam na zvysovanie pH? tak chlorid horecnaty, dalej zivu vodu, uhorky a kaleraby...a troska pomenej teraz caj bancha, kedze som ho mal problem momentalne zohnat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 10:31 am 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
jiddu píše:
neviem, ale ak konzumujes ovocie a strukoviny, tak sotva budes v ketoze...
tak s tym pH je to zlozite...mne to trvalo takmer pol roka, kym som sa zacal dostavat na alkalicke hodnoty (a to az ked som zaradil pohanku namiesto syrov ci tvarohu)...a to som si tiez odstavoval uhorku s cibulou a tiez zjedol kvanta zeleniny a snazil som sa vyhybat kyselinotvornym jedlam...moja teoria je ta, ze telo bolo dlho prekyslene a niekedy mu trva aj niekolko mesiacov, kym to dokazes zmiernit...
takze pokracuj a nepolavuj...
hmmm, napriklad minuly tyzden som vyradil zo stravy citron, ktory som si zmykal do kazdej vody...a neviem ci to je nahoda, ale odvtedy mi pH zacalo stupat...mozno pre moj typ nie je prave citron vhodny na zvysovanie pH (v niektorych tabulkach na nete je dokonca zaradeny medzi kyselinotvorne latky)...takze skus experimentovat... a tiez vela robi aj mixovanie potravin (neviem ci kefir sa hodi s ovocim), dalej dychanie, psychicka pohoda a podobne...o strave pH len nie je...
a co pouzivam na zvysovanie pH? tak chlorid horecnaty, dalej zivu vodu, uhorky a kaleraby...a troska pomenej teraz caj bancha, kedze som ho mal problem momentalne zohnat...

Diky, vim, ze to neni jen o strave. Budu na tom dal pracovat, Bancha mi nic nedela, to jsem zkousel, zkosel jsem i Ume ocet, chl. horecnaty mam pocit taky nic, nevim no, je to slozity a asi si musim psat co kdy jim a pote resit co muze co delat, zas jde o to jaka je setrvacnost, pac se to neprojevuje hned a kdyz se treba nastves, tka to muzes ovlivnit, no je to slozity a mozna to moc resim... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 8:52 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
V poslední době jsem zde hodně psal o mých zkušenostech s kandidou a stravováním, už o něco méně jsem se věnoval souvislostem, které zasahují hlouběji do naší osobnosti, než kam sahá žaludek a trávicí ústrojí.

Zde jsou mé zkušenosti z poslední doby. Nedávno jsem se pokusil o přechod na stravování s vysokým obsahem cukrů, tedy především ovoci a listové zelenině s minimem tuků a bílkovin. Pokus jsem přerušil předčasně a detail popisuji ve vlákně tomuto věnovaném.

Během pokusu a po jeho ukončení jsem se necítil dobře a rozjely se některé projevy kvasinky, i když ne nějak kriticky, nicméně většinou se necítím takto špatně a proto jsem se rozhodl dát dohromady především psychicky.

Proto jsem celý minulý týden téměř neřešil stravování a jedl jsem na co jsem měl chuť. Kromě pro mě klasických jídel jako zelenina, ořechy, kefír apod jsem si dopřál také čokoládu, oplatky a další sladkosti, celozrrné pečivo. Každý den jsem jedl většinou čerstvě natrhané ovoce, dal si večer pivo či dvě, včera jsem měl pizzu teď jsem právě snědl obří půlku melounu. Každá z těchto věcí by běžně způsobila problémy ze kterých bych se dostával pár dní, všechny dohromady by mě zaměstnaly na několik týdnů.

Avšak stav nyní? Všechny projevy kandidy na nule, výborný stav kůže, žádné alergie, žádné ekzémy, žádné podrážděné oči, velmi dobré trávení, klouby v pořádku. Psychika zpět v dobrém stavu.

Kde je ten rozdíl? Celý týden jsem své psychice a duši dopřával to nejlepší možné. Plnil jsem jen ty nejnutnější úkoly, téměř nepoužíval PC a mobil, nesledoval zprávy a televizi vůbec. Většinu času jsem trávil v lese v národním parku, nachodil v něm denně 15km částečně naboso, běhal v dešti a každý den jsem uplaval několik kilometrů v přírodní rezervaci. Večer jsem venčil malou smečku psů a hrál si s nimi, koukal na oblohu, trhal ovoce, meditoval, cvičil jogu, pracoval na zahradě a dal si pivo či něco jiného na uvolnění mysli. Byl jsem stále v pohybu, stále venku na vzduchu a na slunci, stále s plným dechem a čistou myslí zcela bez starostí o to co mám dělat, kolik je hodin, co budu jíst, co bude atd. Žil jsem jen tím co je teď a cítil se skvěle.

Nerozhodil mě ani ten největší stravovací úlet. Navíc přestože mám od malička těžkou alergii na psy a trávu, neměl jsem nejmenší problém v lese dlouze ležet v trávě a nechat po sobě skákat psy až jsem byl celý od chlupů. Běžně spotřebuji několik balíčku kapesníků denně, tentokrat mi stačil jeden na týden a to abych si utřel poslintanou tvář od 50kg feny. Užil jsem si rozhodně nejzdravější týden ve svém životě - nepamatuji si kdy bych na tom byl tak dobře aby mě netrápila ani jedna z mých mnoha nemocí a aby candida tak rychle ustupovala i přesto, že jsem jedl co mě napadlo

Toto je pro mne jasným potvrzením toho, že můj psychický a duševní stav je výrazně nadřazen opatřením v oblasti stravování. Jídlo mi může do jisté míry pomoci, ale bez sladění vnitřního prostoru bude účinek omezený a dočasný.
Je to pro mne také důkazem že slunce má nejen enormní vliv na můj psychický stav ale také je schopné přímo likvidovat plísně (potvrdilo se mi i minulý rok).

Budu pokračovat v tomto režimu nadále, přestože mám nyní více pracovních povinností a nebude to tak snadné. Dám průběžně vědět jak pokračuji.

Mějte krásné prázdniny

sakul

PS: Petře? Nějaký komentář?:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 9:15 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
sakul píše:
V poslední době jsem zde hodně psal o mých zkušenostech s kandidou a stravováním, už o něco méně jsem se věnoval souvislostem, které zasahují hlouběji do naší osobnosti, než kam sahá žaludek a trávicí ústrojí.

Zde jsou mé zkušenosti z poslední doby. Nedávno jsem se pokusil o přechod na stravování s vysokým obsahem cukrů, tedy především ovoci a listové zelenině s minimem tuků a bílkovin. Pokus jsem přerušil předčasně a detail popisuji ve vlákně tomuto věnovaném.

Během pokusu a po jeho ukončení jsem se necítil dobře a rozjely se některé projevy kvasinky, i když ne nějak kriticky, nicméně většinou se necítím takto špatně a proto jsem se rozhodl dát dohromady především psychicky.

Proto jsem celý minulý týden téměř neřešil stravování a jedl jsem na co jsem měl chuť. Kromě pro mě klasických jídel jako zelenina, ořechy, kefír apod jsem si dopřál také čokoládu, oplatky a další sladkosti, celozrrné pečivo. Každý den jsem jedl většinou čerstvě natrhané ovoce, dal si večer pivo či dvě, včera jsem měl pizzu teď jsem právě snědl obří půlku melounu. Každá z těchto věcí by běžně způsobila problémy ze kterých bych se dostával pár dní, všechny dohromady by mě zaměstnaly na několik týdnů.

Avšak stav nyní? Všechny projevy kandidy na nule, výborný stav kůže, žádné alergie, žádné ekzémy, žádné podrážděné oči, velmi dobré trávení, klouby v pořádku. Psychika zpět v dobrém stavu.

Kde je ten rozdíl? Celý týden jsem své psychice a duši dopřával to nejlepší možné. Plnil jsem jen ty nejnutnější úkoly, téměř nepoužíval PC a mobil, nesledoval zprávy a televizi vůbec. Většinu času jsem trávil v lese v národním parku, nachodil v něm denně 15km částečně naboso, běhal v dešti a každý den jsem uplaval několik kilometrů v přírodní rezervaci. Večer jsem venčil malou smečku psů a hrál si s nimi, koukal na oblohu, trhal ovoce, meditoval, cvičil jogu, pracoval na zahradě a dal si pivo či něco jiného na uvolnění mysli. Byl jsem stále v pohybu, stále venku na vzduchu a na slunci, stále s plným dechem a čistou myslí zcela bez starostí o to co mám dělat, kolik je hodin, co budu jíst, co bude atd. Žil jsem jen tím co je teď a cítil se skvěle.

Nerozhodil mě ani ten největší stravovací úlet. Navíc přestože mám od malička těžkou alergii na psy a trávu, neměl jsem nejmenší problém v lese dlouze ležet v trávě a nechat po sobě skákat psy až jsem byl celý od chlupů. Běžně spotřebuji několik balíčku kapesníků denně, tentokrat mi stačil jeden na týden a to abych si utřel poslintanou tvář od 50kg feny. Užil jsem si rozhodně nejzdravější týden ve svém životě - nepamatuji si kdy bych na tom byl tak dobře aby mě netrápila ani jedna z mých mnoha nemocí a aby candida tak rychle ustupovala i přesto, že jsem jedl co mě napadlo

Toto je pro mne jasným potvrzením toho, že můj psychický a duševní stav je výrazně nadřazen opatřením v oblasti stravování. Jídlo mi může do jisté míry pomoci, ale bez sladění vnitřního prostoru bude účinek omezený a dočasný.
Je to pro mne také důkazem že slunce má nejen enormní vliv na můj psychický stav ale také je schopné přímo likvidovat plísně (potvrdilo se mi i minulý rok).

Budu pokračovat v tomto režimu nadále, přestože mám nyní více pracovních povinností a nebude to tak snadné. Dám průběžně vědět jak pokračuji.

Mějte krásné prázdniny

sakul

PS: Petře? Nějaký komentář?:)


tiez si myslim, ze pri liecbe kandidy je dolezitejsia psychika ako strava (aj ked tu tiez netreba podcenovat), kedze podla mojho nazoru tato diagnoza nie je nic ine ako tvoj boj s vlastnym nevyriesenym tienom... akurat vcera som o tom cital pekny clanok a vlastne aj jungianska psychologia potvrdzuje, ze druh choroby ma symbolicky velmi blizko k tvojim nevyriesenym psychologickym a psychickym problemom...

http://m.sme.sk/?cl=6445113


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz