Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 4:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
Co susené ovoce ??

Vy si dovedete představit, jak by si ho skladoval?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Vždyť vy sám jste psal, že se živíte ovocem i přes zimu... nebo se pletu? to by znamenalo, že se tím sám neřídíte... nebo v zimě jíte bůček a klobásy jako já? \":lol:\"
Kdyby to tak bylo, tak bychom se v zimě třeba ze špaget nebo z rýže zasrali. A že se tak neděje pokládám za důkaz toho, že s jejich trávením nemáme problémy /teda nemají problémy,
lidé, kteří nemají problémy co mám třeba já:-)

Správně jste napsal, že to u někoho fungovat může, nicméně ono jde hodně i o druh ovoce, čas jeho konzumace a kombinace ve kterých ho případně jíte, čili jako vhodnější vidím se při jakýchkoliv potížích ovoce raději vzdát, náš předek ho mohl jíst opravdu těžko. Bůček a klobásy nejím, to opravdu ne, většinou jím zeleninu, ořechy a semínka, nějaké sýry, jogurt, nebo kefír, ovšem i toho dost málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 6:27 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 12, 2012 2:24 pm
Příspěvky: 4
Tak tyhle problemy s nadymanim a plynatosti mam take uz leta a nevim, jak se toho zbavit.Ikdyz jsem zkousela nejist maso vubec, tak to bylo stejne.Vysetreni, jako kolonoskopie a gastroskopie, ultrazvuk nic neukazaly, akorat gastroskopie mirny zanet zaludku a mirny reflux.Nekdy mam pres den bricho nafoukle, jak v 5 mesici:-( a to jsem jinak stihla.Drive mi delaly problemy pouze cibule, cesnek, kynute a cerstve pecivo a nektere ovoce, ted uz skoro vse.
Desi me, ze by to mohla byt slinivka, obcas me boli, citim takovy tlak v pravem podzebri.Stolice jak kdy, nekdy mazlavejsi, jindy tuha.
Nechce se mi ladovat chemickymi leky, co by se dalo prirodniho nato zkusit?Asi budu mit problem s travicimi enzymi, jak to tak ctu:-(.
Jinak me nedela dobre kava, orechy, cesnek, cibule, nektere koreni, skorice, cerstve pecivo, kynute knedliky, to moc ani nejim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2012 9:13 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
[quote="jasminka":210iztsg]Tak tyhle problemy s nadymanim a plynatosti mam take uz leta a nevim, jak se toho zbavit.Ikdyz jsem zkousela nejist maso vubec, tak to bylo stejne.Vysetreni, jako kolonoskopie a gastroskopie, ultrazvuk nic neukazaly, akorat gastroskopie mirny zanet zaludku a mirny reflux.Nekdy mam pres den bricho nafoukle, jak v 5 mesici:-( a to jsem jinak stihla.Drive mi delaly problemy pouze cibule, cesnek, kynute a cerstve pecivo a nektere ovoce, ted uz skoro vse.
Desi me, ze by to mohla byt slinivka, obcas me boli, citim takovy tlak v pravem podzebri.Stolice jak kdy, nekdy mazlavejsi, jindy tuha.
Nechce se mi ladovat chemickymi leky, co by se dalo prirodniho nato zkusit?Asi budu mit problem s travicimi enzymi, jak to tak ctu:-(.
Jinak me nedela dobre kava, orechy, cesnek, cibule, nektere koreni, skorice, cerstve pecivo, kynute knedliky, to moc ani nejim.[/quote:210iztsg]
To pobolievanie v pravom podrebrí vyzerá skôr na pečeň nie na slinivku. Slinivka (ak nie je práve zmietaná akútnym záchvatom) pobolieva (pálivá bolesť) medzi lopatkami. Takže sa sústrediť na očisty pečene a začať boj s candidou, tie reakcie na fungicídne potraviny pečivo a sladké ovocie by navedčovali tomu, že je pekne vypasená. Boj s kvasinkou je beh na dlhú trať a je tu o tom celé vlákno.


Naposledy upravil Sybilla dne čtv led 01, 1970 2:03 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 7:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
jasminka píše:
Tak tyhle problemy s nadymanim a plynatosti mam take uz leta a nevim, jak se toho zbavit.Ikdyz jsem zkousela nejist maso vubec, tak to bylo stejne.Vysetreni, jako kolonoskopie a gastroskopie, ultrazvuk nic neukazaly, akorat gastroskopie mirny zanet zaludku a mirny reflux.Nekdy mam pres den bricho nafoukle, jak v 5 mesici:-( a to jsem jinak stihla.Drive mi delaly problemy pouze cibule, cesnek, kynute a cerstve pecivo a nektere ovoce, ted uz skoro vse.
Desi me, ze by to mohla byt slinivka, obcas me boli, citim takovy tlak v pravem podzebri.Stolice jak kdy, nekdy mazlavejsi, jindy tuha.
Nechce se mi ladovat chemickymi leky, co by se dalo prirodniho nato zkusit?Asi budu mit problem s travicimi enzymi, jak to tak ctu:-(.
Jinak me nedela dobre kava, orechy, cesnek, cibule, nektere koreni, skorice, cerstve pecivo, kynute knedliky, to moc ani nejim.

Členka Sybilla vám to píše správně a pokud jde o mě ještě přidám jeden postřeh, patrně bude potřeba srovnat kyselinu chlorovodíkovou v žaludku, myslím, že uvedené svědčí o jejím nedostatku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nadýmání
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 12:52 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 12:13 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den,
už 10 let mám problémy s nadýmáním a bolestí v levém podbřišku. Někdy se to zlepší, ale pak mě to zase dosti trápí. Před 5 lety jsem byla u své obvodní lékařky a ta mi sdělila, že mám líná střeva a chce to více vlákniny a pohybu.
Můj problém je vlastně ten, že mám stále nafouklé břicho a větry někdy odcházejí, ale někdy ne a to mě začne velice píchat v levém podbřišku. Snažím se zdravě stravovat, ale stále jím maso. Zkoušela jsem probiotika, psyllium, zelený jíl, lněné semínko, ale výsledek nikdy nebyl úplně uspokojivý. Kdysi jsem měla problémy se zácpou, které jsem řešila občas čajem s listem senny. Teď mám sice stolici většinou každý den, ale nafouknutí břicha a bolesti stále přetrvávají. Také mě už 10 let trápí vypadávání vlasů, na které zkouším různé vitamíny a vodičky, jak přírodní tak i chemické, ale vlasy stále s přestávkami padají. Říkám si jestli to nemůže nějak souviset se střevy. Mohla by mi pomoci Sankhapraksalana? Trochu mám strach, abych jí neprovedla špatně a ještě tento stav nezhoršila.
Chci už toto odstranit definitivně, protože padání vlasů mě velice trápí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadýmání
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 3:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Mě nadýmalo všechno a pořád. Zjistil sem, že problémem byly hnilobný a kvasný procesy ve střevech a kvasinky. Pročisti si střeva (preferuju šankaprakšalánu (viz můj vyčerpávající souhrn dostupnejch informací v podpisu), ale klystýry můžeš provádět častějc) a nastuduj si protikvasinkovou dietu. Podívej se na sakulovu tabulku potravin, kterou mám v podpisu.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadýmání
PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2012 8:58 am 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 12:13 pm
Příspěvky: 7
Ráno jsem si udělala plivací test na kvasinky a všechny sliny skončily na dně sklenice. Začala bych tedy s protikvasinkovou dietou, ale ještě si nedokážu sama sestavit denní jídelníček. Každý den bych tedy měla zařadit fungicidy, aby šly kvasinky pryč? Z Sankhapraksalany mám trochu strach, protože mám stále nafouklá a bolavá střeva, tak abych něco nepokazila. Mohla bych jí provést třeba až po týdenní protikvasinkové dietě? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadýmání
PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2012 4:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
nefertiti píše:
Ráno jsem si udělala plivací test na kvasinky a všechny sliny skončily na dně sklenice. Začala bych tedy s protikvasinkovou dietou, ale ještě si nedokážu sama sestavit denní jídelníček. Každý den bych tedy měla zařadit fungicidy, aby šly kvasinky pryč? Z Sankhapraksalany mám trochu strach, protože mám stále nafouklá a bolavá střeva, tak abych něco nepokazila. Mohla bych jí provést třeba až po týdenní protikvasinkové dietě? Děkuji za odpověď.

Spousta fungicidů a potraviny z kategorie 0 a 1 z tabulky. Šanka je v pohodě. Tvým špatným střevům jen pomůže. Jen se drž návodu (viz ten odkaz v podpisu). Možná nebudeš úplně úspěšná hned napoprvé, ale výsledky se určitě dostaví.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadýmání
PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2012 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
nefertiti píše:
Ráno jsem si udělala plivací test na kvasinky a všechny sliny skončily na dně sklenice. Začala bych tedy s protikvasinkovou dietou, ale ještě si nedokážu sama sestavit denní jídelníček. Každý den bych tedy měla zařadit fungicidy, aby šly kvasinky pryč? Z Sankhapraksalany mám trochu strach, protože mám stále nafouklá a bolavá střeva, tak abych něco nepokazila. Mohla bych jí provést třeba až po týdenní protikvasinkové dietě? Děkuji za odpověď.

Člen Xeelee vám odpovídá správně a mimo změnu stravy začněte čistit střeva. Není tím co pokazit, když uvážíte, že vám obsah střeva hnije a kvasí. Myslíte, že odstraněním toho svinstva můžete něco pokazit, rozhodně ne, jde tím stav pouze zlepšit. Pokud by vás navíc nějaký neuvěřitelně vzdělaný lékař varoval, že si tím vypláchnete střevní mikroflóru, tak mu odpovězte, že o tu svojí kvasnou a hnilobnou nestojíte a tu správnou tam stejně nemáte, čili nic dobrého nyní vypláchnout ani nemůžete, pouze šmejdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadýmání
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 7:41 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 12:13 pm
Příspěvky: 7
Xeelee píše:
Spousta fungicidů a potraviny z kategorie 0 a 1 z tabulky. Šanka je v pohodě. Tvým špatným střevům jen pomůže. Jen se drž návodu (viz ten odkaz v podpisu). Možná nebudeš úplně úspěšná hned napoprvé, ale výsledky se určitě dostaví.

Prostudovala jsem tabulku s potravinami a některé mi ještě nejsou jasné. Je vhodné jíst v první fázy diety mozzarellu, eidam 30%, šmakoun z vaječných bílků, sleďové závitky se zelím nebo cibulí, maso ze zvěřiny, kuřecí šunku a je možné jíst vařenou brokolici a květák? Nemám problém se vzdát sladkých pokrmů, ale mám ráda brambory, je možné si je někdy uvařit nebo mám počkat až do 3 fáze diety? Moc děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadýmání
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 8:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
nefertiti píše:
Prostudovala jsem tabulku s potravinami a některé mi ještě nejsou jasné. Je vhodné jíst v první fázy diety mozzarellu, eidam 30%, šmakoun z vaječných bílků, sleďové závitky se zelím nebo cibulí, maso ze zvěřiny, kuřecí šunku a je možné jíst vařenou brokolici a květák? Nemám problém se vzdát sladkých pokrmů, ale mám ráda brambory, je možné si je někdy uvařit nebo mám počkat až do 3 fáze diety? Moc děkuji za odpověď.

Pokud to je v kategoriích 0 a 1, tak jo. Eidam 30 % je ale sajrajt. Nechtěj vědět jak velkej. Jez minimálně ten 45%, pokud nechceš kupovat něco kvalitního nebo na to nemáš peníze. Místo šunky (obzvlášť tý kuřecí) bych taky zvolil kvalitnější masný výrobky. Přečti si složení a dojde ti proč.

Brambory rozhodně ne. Ty obsahujou obrovský množství škrobů, což sou polysacharidy. Jsou v kategorii 3 s poznámkou velmi opatrně.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadýmání
PříspěvekNapsal: sob srp 25, 2012 12:30 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 12:13 pm
Příspěvky: 7
nefertiti píše:
Prostudovala jsem tabulku s potravinami a některé mi ještě nejsou jasné. Je vhodné jíst v první fázy diety mozzarellu, eidam 30%, šmakoun z vaječných bílků, sleďové závitky se zelím nebo cibulí, maso ze zvěřiny, kuřecí šunku a je možné jíst vařenou brokolici a květák? Nemám problém se vzdát sladkých pokrmů, ale mám ráda brambory, je možné si je někdy uvařit nebo mám počkat až do 3 fáze diety? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, dnes ráno jsem provedla Sankhapraksalanu, V 10 jsem vypila první dávku slané vody a za 40 minut se spustil sifon a po každé vypité sklenici ze mě šla hnědá voda, která postupem byla čirá, tak jsem pila heřmánkový čaj asi od 11 do 11.20, a čaj ze mě asi ještě 3x vyšel. Ve 12 hodin jsem si dala rýži s máslem a po tom ze mě šla trocha čiré vody. Ale začalo mě hodně píchat v levém podbřišku. Dala jsem si 2 tablety APO-Lactobacilus s 12 miliardy barterií. V podbřišku mě stále píchá, mohla jsem si dát pozdě jídlo a teď mám narušené střevo? Píchání v podbřišku mě trápí často, ale myslela jsem, že touto očistou se ho zbavím. Čím to píchání může být způsobeno? Myslela jsem, že to jsou zaražené větry nebo od zácpy. Děkuji moc za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadýmání
PříspěvekNapsal: sob srp 25, 2012 7:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
nefertiti píše:
Dobrý den, dnes ráno jsem provedla Sankhapraksalanu, V 10 jsem vypila první dávku slané vody a za 40 minut se spustil sifon a po každé vypité sklenici ze mě šla hnědá voda, která postupem byla čirá, tak jsem pila heřmánkový čaj asi od 11 do 11.20, a čaj ze mě asi ještě 3x vyšel. Ve 12 hodin jsem si dala rýži s máslem a po tom ze mě šla trocha čiré vody. Ale začalo mě hodně píchat v levém podbřišku. Dala jsem si 2 tablety APO-Lactobacilus s 12 miliardy barterií. V podbřišku mě stále píchá, mohla jsem si dát pozdě jídlo a teď mám narušené střevo? Píchání v podbřišku mě trápí často, ale myslela jsem, že touto očistou se ho zbavím. Čím to píchání může být způsobeno? Myslela jsem, že to jsou zaražené větry nebo od zácpy. Děkuji moc za odpověď.

Na první pokus to je dobrej průběh, ale jedna šanka není spásonosná. Doporučil bych ti ji měsíčně opakovat a doplňovat ji klystýry. Dozvuky průplachu nějakou dobu trvaj. Tak do hodiny.

Čaj bys měla vypít najednou /ani to nemusí být 1,5 litru, já už ho s čistšími střevy nepiju, protože pak sůl do střeva stáhne víc sajrajtů/ a jídlo má následovat za 30 až 45 minut /nejpozději do hodiny/. Tebou popsaný píchání by to ale vyvolat nemělo. Nevím čím to může být. Možná se v tobě hnuly nějaký sajrajty. Nezdá se mi to jako vážnej problém.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: úte srp 28, 2012 9:49 am 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 12:13 pm
Příspěvky: 7
Tak jsem 60 hodin po Šance a stále žádná stolice. Jím jen zeleninu a k tomu trošku sýru, ořechy a lněný olej. Po cibuli mě píchalo v žaludku a cítím se malátná a bolí mě žaludek z hladu, zbuhla jsem 2 kg. Každý den si dávám tabletku lactobacilů. Co mám udělat, aby přišla stolice?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz