Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 24, 2024 8:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 4:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Je někde obecně uváděna i doporučená minimální délka sirno-patlaninové kůry pro běžného smrtelníka, řekněme se "standardním deficitem" hladiny omega-3 kyselin? V případě ekzémů bude asi tato doba, resp. doporučené dávky SP vyšší? Je mi jasné, že to bude asi hodně individuální, ale zajímalo mě, jestli se výsledky dostaví už třeba po měsíci užívání atd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 6:19 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Myslím, že sa to dá aplikovat dlhodobo.
Človek potrebuje omega-3 stále tak nevidím dovod prečo by to nefungovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 7:35 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Mat : Sranda je ale to, že sírnu patlaninu konzumuje jeden z 10tisíc ( ak vôbec ), takže zbytok - 9 999 ľudí trpí deficitom omega 3.... Toto nemôžeme rešpektovať ! \":P\" . Zatiaľ k tým 9 999 patrím aj ja. Pretože sírna patlanina nie je lacná záležitosť, a osobne si myslím, že nie je až tak nevyhnutná, nakoľko sa z tých 9 999 ľudí nájde niekto zdravší ako ten, čo dennodenne konzumuje zdravú stravu + sírnu patlaninu - čiže to nie je všeliek. Bože... veď 100ml skutočne kvalitného ľanového oleja výde na cca asi 5 Eur... Aspoň Dr. Subotič ( čínska tradičná medicína ) vo svojich článkoch píše, že je veľmi ťažké nájsť kvalitný ľanový olej - a že "štandardný" je málo účinný. Možno je to aj preto tak, lebo on predáva ten drahý...
Pán Jarda, je ten "Váš" ľanový olej dostupný aj na Slovensku ? Ak áno, koľko stojí u vás v Čechách ? K tomu zarátať aj bio bryndzu alebo tvaroh... všetko z obchodu... asi si to nebudem môcť dovoliť. Kebyže je to 2 týždňová kúra, tak nepoviem nič. Ale tak to asi nebude... Alebo čo tak - týždeň každý deň sírna patlanina, a dva týždne pauza - aj to bude dostatočne efektívne - nespotrebuje moje telo dovtedy všetky omega3 mastné kyseliny ( za tú dvojtýždňovú pauzu ) ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 8:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
[quote="NOWOCAYN":1ir46wts]veď 100ml skutočne kvalitného ľanového oleja výde na cca asi 5 Eur...[/quote:1ir46wts]Běžně kupuju ve zdravé výživě balení 175ml oleje za cenu kolem 60 Kč a ten rozleju do 2 mixů. Cena 250g balení tvarohu je tak 20 Kč a jednoho balení semínek zhruba podobná. Za přibližně 120 Kč získáš 5-6 denních dávek...
Teď jsem si ale objednal doporučovaný olej ze Znojma, který v menších baleních stojí zhruba stejně - pokud ale vezmeš kanystr 5 litrů, tak vyjde [color=#0000FF:1ir46wts]1 litr oleje[/color:1ir46wts] na směšných 135 Kč což je za vysoce kvalitní olej bezkonkurenční cena \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 9:22 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Olej zo Znojma ale na Slovensko neposielaju. Chcelo by to, keby tam niekto skocil na otocku autom. \":-)\" Ja by som rad zobral 5 litrovu flasu. Keby sa cesta rozratala medzi viac ludi, zase tak by sa to nepredrazilo. Zaroven by bol olej cerstvy.

Inak nowocayn, predchvilou sme tu ratali cenu, ze to vychadza na 30 centov za den, cim sa stava sirna patlanina najefektivnejsim jedlom co sa tyka pomeru "cena/vykon". Tym padom sa stava samozrejme jedlom najlacnejsim, ake existuje, takze neviem aka drahota? \":-)\" Naopak, v case chudoby sirna patlanina zachranuje zadok (a klicky, jablka a kokosovy orech \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 11:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Je někde obecně uváděna i doporučená minimální délka sirno-patlaninové kůry pro běžného smrtelníka, řekněme se "standardním deficitem" hladiny omega-3 kyselin? V případě ekzémů bude asi tato doba, resp. doporučené dávky SP vyšší? Je mi jasné, že to bude asi hodně individuální, ale zajímalo mě, jestli se výsledky dostaví už třeba po měsíci užívání atd...

Konkrétní délka užívání není nikde uváděna, prakticky jde o celoživotní program, který vám zaručí stále dostatek omega 3 mastné kyseliny u níž jde o generačně daný deficit. Matka ji totiž předává novorozenci a pokud ji v těle nemá, tak není co předat a organizmus je ihned v deficitu. Její přítomnost v organizmu zajistí trvale pružné cévy s dokonalým prokysličením krve, což tedy rozhodně není k zahození a mimo jiné se také výrazně vylepší kvalita pokožky, vymizí stařecké skvrny a celkově se vyladí metabolizmus. Většinou jsou výsledky znát celkem rychle, ten měsíc užívání musí být jednoznačně znát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 11:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Pán Jarda, je ten "Váš" ľanový olej dostupný aj na Slovensku ? Ak áno, koľko stojí u vás v Čechách ? K tomu zarátať aj bio bryndzu alebo tvaroh... všetko z obchodu... asi si to nebudem môcť dovoliť. Kebyže je to 2 týždňová kúra, tak nepoviem nič. Ale tak to asi nebude... Alebo čo tak - týždeň každý deň sírna patlanina, a dva týždne pauza - aj to bude dostatočne efektívne - nespotrebuje moje telo dovtedy všetky omega3 mastné kyseliny ( za tú dvojtýždňovú pauzu ) ? Ďakujem za odpoveď.

Na část dotazu vám již odpověděl Xion a já ani netuším, že to na Slovensko neposílají. Jinak z celého vašeho příspěvku je zřetelné stálé zkoumání ceny ve standardních podmínkách normálního trhu. Vždy hledejte nové možnosti a nestandardní podmínky. Také upozorňuji, že jakkoliv vysoká cena, je směšně nízká, pokud jde o vlastní zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 8:30 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Konkrétní délka užívání není nikde uváděna, prakticky jde o celoživotní program, který vám zaručí stále dostatek omega 3 mastné kyseliny u níž jde o generačně daný deficit. Matka ji totiž předává novorozenci a pokud ji v těle nemá, tak není co předat a organizmus je ihned v deficitu. Její přítomnost v organizmu zajistí trvale pružné cévy s dokonalým prokysličením krve, což tedy rozhodně není k zahození a mimo jiné se také výrazně vylepší kvalita pokožky, vymizí stařecké skvrny a celkově se vyladí metabolizmus. Většinou jsou výsledky znát celkem rychle, ten měsíc užívání musí být jednoznačně znát.
SP užívám právě měsíc (od 3. ledna) a ačkoli ji mám, doufám, velmi kvalitní (olej ze Znojma, tvaroh kozí nepasterovaný), tak za ten měsíc mi značně vymizely stařecké skvrny (to je "hrozný" pojem v mých pouhých 44 letech \":D\" ), ale jiná zlepšení nepozoruji. Chtěl jsem řešit hlavně dost suchou kůži a to tedy dosud žádné zlepšení. No ale SP mi moc moc chutná, takže ji budu s radostí konzumovat dál a dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 8:40 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
To zda jste, nebo nejste schopen něco i ve velice nezvyklé kombinaci strávit, naprosto nezávisí na informacích z jakékoliv učené brožury. Vždy bude reakce na stejnou potravinu různá u různých lidí a je potřeba sledovat hlavně prdíky a stolici. Pokud mě to začne nadýmat, či se nějak bude měnit stav stolice, tak to znovu nedělám, nebo nejdříve opatrně vyzkouším menší množství, protože mnohdy jsou naše potíže pouze z holého přežrání. Naprostá většina lidí, na rozdíl i od domácího prasete, prostě nemá instinkt, že má dost.
S tím instinktem, že mám dost, to teda máte pravdu. To, že "už jsem plnej" většinou zjistím až je pozdě a už jsem přejedený.
Ale chci se vrátit slůvkem k těm prdíkům. Schválně uvedu typický případ, zelí. Zelí já moc rád - syrové či kysané. Po něm se samozřejmě prdíky dostavují... znamená to snad, že mám zelí omezovat? To bych nerad... ale napadá mne, že ty prdíky nezpůsobuje primárně zelí jako takové, ale mohou za to spíš nečistoty po předchozích letech vařené stravy ve střevě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 10:02 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jindra píše:
S tím instinktem, že mám dost, to teda máte pravdu. To, že "už jsem plnej" většinou zjistím až je pozdě a už jsem přejedený.
Ale chci se vrátit slůvkem k těm prdíkům. Schválně uvedu typický případ, zelí. Zelí já moc rád - syrové či kysané. Po něm se samozřejmě prdíky dostavují... znamená to snad, že mám zelí omezovat? To bych nerad... ale napadá mne, že ty prdíky nezpůsobuje primárně zelí jako takové, ale mohou za to spíš nečistoty po předchozích letech vařené stravy ve střevě?

To je fakt, že človek nevie rozlíšit kedy má dost a zistí to až v momente, ked je už tak prežraný, že nevládze ani chodit a padne rovno do postele. Človek žerie horšie ako prasa...niekdey...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 11:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
SP užívám právě měsíc (od 3. ledna) a ačkoli ji mám, doufám, velmi kvalitní (olej ze Znojma, tvaroh kozí nepasterovaný), tak za ten měsíc mi značně vymizely stařecké skvrny (to je "hrozný" pojem v mých pouhých 44 letech \":D\" ), ale jiná zlepšení nepozoruji. Chtěl jsem řešit hlavně dost suchou kůži a to tedy dosud žádné zlepšení. No ale SP mi moc moc chutná, takže ji budu s radostí konzumovat dál a dál.

Tak přímo vidíte, že se něco děje, těžko uvidíte pružné cévy, nebo prokysličenou krev. Stav pokožky není pouze o mastných kyselinách, tady je potřeba splnit více bodů. Včera jsem to tu někde psal, na kvalitní pokožku je vhodné ve větších dávkách dodat křemík, třeba z přesličky a železo, ideální zdroj je melasa, také jsou vhodné vitamíny skupiny B, třeba běžný B komplex.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 11:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
S tím instinktem, že mám dost, to teda máte pravdu. To, že "už jsem plnej" většinou zjistím až je pozdě a už jsem přejedený.
Ale chci se vrátit slůvkem k těm prdíkům. Schválně uvedu typický případ, zelí. Zelí já moc rád - syrové či kysané. Po něm se samozřejmě prdíky dostavují... znamená to snad, že mám zelí omezovat? To bych nerad... ale napadá mne, že ty prdíky nezpůsobuje primárně zelí jako takové, ale mohou za to spíš nečistoty po předchozích letech vařené stravy ve střevě?

To se domníváte celkem správně. Při pojídání potraviny bohaté na laktobacily se prdíky dostavují a cca 14 dní jsou i nevábně páchnoucí. Není to dáno ani tak starými úsadami, to by bylo spíše u čerstvého zelí, kapusty a cibulovitých rostlin, ale v tomto případě laktobacily likvidují patogenní breberky a jejich mrtvolky se rozkládají, z čehož plyne prdění a slušný smrádek. To po kolonizaci laktobacilů ve střevě zmizí a je mnohem lepší, prakticky samovyklouzávací, stolice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 11:39 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to all : Ja som len prekvapený, lebo obyčajný tvaroh ( napríklad značka Rajo, atď... ) je predsa dosť oničom, nie ? Je to navyše mliečny výrobok a je ťažko stráviteľný... Tak prečo ho preboha jesť ? Ja tomu nerozumiem.... a ešte denne... \":?\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 12:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to all : Ja som len prekvapený, lebo obyčajný tvaroh ( napríklad značka Rajo, atď... ) je predsa dosť oničom, nie ? Je to navyše mliečny výrobok a je ťažko stráviteľný... Tak prečo ho preboha jesť ? Ja tomu nerozumiem.... a ešte denne... \":?\"

Já nikomu nedoporučuji nějaké Rajo, ale doma vyrobený vysoce kvalitní kozí kefír, pokud možno z čerstvého nepasterizovaného mléka a to se opravdu srovnávat nedá. Snad si to je možná podobné tou barvou, ale veškeré ostatní hodnoty jsou zásadně odlišné. A proč to proboha jíst, protože je to dar od bohů, jak věřili naši předci a věděli dobře proč tomu věří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 4:36 pm 
Offline

Registrován: ned lis 15, 2009 6:05 pm
Příspěvky: 8
Xion píše:
Olej zo Znojma ale na Slovensko neposielaju. Chcelo by to, keby tam niekto skocil na otocku autom. \":-)\" Ja by som rad zobral 5 litrovu flasu. Keby sa cesta rozratala medzi viac ludi, zase tak by sa to nepredrazilo. Zaroven by bol olej cerstvy.

Inak nowocayn, predchvilou sme tu ratali cenu, ze to vychadza na 30 centov za den, cim sa stava sirna patlanina najefektivnejsim jedlom co sa tyka pomeru "cena/vykon". Tym padom sa stava samozrejme jedlom najlacnejsim, ake existuje, takze neviem aka drahota? \":-)\" Naopak, v case chudoby sirna patlanina zachranuje zadok (a klicky, jablka a kokosovy orech \":-)\"


Mne olej v polovicke decembra 5-litrovy olej na dobierku zaslali. Mozno mali s tym komplikacie, a tak viac posielat nechcu. Avsak za postovne a poplatok za prevod z ceskej koruny na eura stalo skoro tolko ako olej samotny. Takze chcelo by to zorganizovat iny sposob dorucovania na Slovensko.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz