Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2012 7:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Změnil jsem pasterizované mléka za čerstvé a tibetským houbičkám se to moc nelíbí. Teda začli dělat zvláštní věci (již asi 4 den vkuse). Po 24 hodinách je stav takový, že je ve sklýnce spousta hrudek (které nejsou kyselé, spíše sladké) a k tomu voda. Co to znamená ? A je to bezpečné pít ?

Dobře vám odpovídají všichni, ale nejlépe člen sakul, prostě houba potřebuje adaptační čas a správnou teplotu, což jste jí patrně nezajistil ani jedno, ale pít se výsledný produkt určitě dá, nicméně je otázkou, zda vám bude chutnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 8:58 am 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Dobrý den, jake použivate probiotika při výrobě jogurtu v jogurtovači? Z interneru jsem vyčet že je potřeba Lactobacillus Bulgaricus,Streptococcus Thermophilus, které hci zakoupit na www.dobrysyr.cz. Bude to stačit nebo je lepší ještě některé přidat? Doma mám ještě jedny které mají 10 kmenů, ale nevím jestli by se to už nehádalo)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 10:27 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Doporučujem Vám vyskúšať pre začiatok len tie kultúry, ktoré ste si zakúpili na výrobu toho jogurtu - tam máte istotu, že ten jogurt bude dobre chutiť. Na jogurty sa používajú kultúry, ktoré sú chuťovo atraktívne, lebo čo kultúra, to iná chuť. Je síce pravda, že ak by ste pridali probiotikum s väčším spektrom probiotík, získate takto viac, ale už to vôbec nemusí chutiť. Ja som tak jednu dobu skúšala vyrábať jogurty s probiotikami, ono to fungovalo, ak teda neboli probiotiká už mŕtve, ale ten jogurt chutil dosť príšerne.

Alebo vyskúšajte neskôr pridať aj to probiotikum alebo ideálne najskôr samotné -zistíte, či vôbec sú tam nejaké živé kultúry (je to inak dobrý test na probiotiká), ale nerobte toho veľa, len malé množstvo a zistíte, ako Vám to chutí a či je to použiteľné.

Ja som osobne už upustila od jogurtov a robím si len kefír z kefírových zŕn, tie kupované kultúry boli vždy viac mŕtve ako živé - možno je lepšie kúpiť v potravinách nejaké biele živé jogurty - každé obsahuje nejakú inú kultúru a skombinovať dva-tri dokopy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 5:00 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 8:29 pm
Příspěvky: 30
Před časem jsem omylem kefír i s houbičkama zamíchal kovovou lžicí. Houbičky fungujou normálně dál. Rostou jako dřív a kefír vyrábějí. Nezpozoroval jsem žádný rozdíl ani v chuti. Takže to vypadá, že jednorázový styk s kovem jim nijak zvlášť neuškodil. Doufám, že teď ten kefír není méně zdravý. Neví někdo, proč vlastně nemají přijít s kovem do styku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 2:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Tomass píše:
Před časem jsem omylem kefír i s houbičkama zamíchal kovovou lžicí. Houbičky fungujou normálně dál. Rostou jako dřív a kefír vyrábějí. Nezpozoroval jsem žádný rozdíl ani v chuti. Takže to vypadá, že jednorázový styk s kovem jim nijak zvlášť neuškodil. Doufám, že teď ten kefír není méně zdravý. Neví někdo, proč vlastně nemají přijít s kovem do styku?

Protože ty živý kultury při styku s kovem umíraj. Ty to nepoznáš, protože do přímýho kontaktu s kovem se jich dostane zlomek, ale vadí to.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 2:12 am 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 8:29 pm
Příspěvky: 30
Nabízí se další otázka: Ty živý kultury to zabije jen v tý jedný konkrétní dávce kefíru, anebo to ty houbičky nějak negativně poznamená i do budoucna? Somozřejmě, že to nebudu úmyslně míchat kovovou lžící. Já teď zvažuju, jestli si houbičky pořídit nový. Ale pořád si myslim, že když ty houbičky fungujou, to znamená že z mléka vyrobí kefír, tak že produkujou ty živý kultury dál. Předpokládám, že ty živý kultury jsou vlastně nutný k tý proměně mlíka v kefír. Tohle nemůžu tvrdit na 100%, ale připadá mi to tak nějak logický.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 6:21 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Jeden z najväčších odborníkov na kefírové zrná vo svete tvrdí, že krátkodobý styk kefírových zŕn s kovom je úplne ok, on tam práve vysvetľuje, že kedysi, keď sa začalo s kefírovými zrnami nebola dostupná potravinárska oceľ a používala sa meď, liatina železa, tieto kovy sú reaktívne v styku s potravou, ale nie potravinárska oceľ, on skôr nedoporučuje kovové sitká z toho dôvodu, že ostré kovové časti môžu poškodiť citlivý povrch kefírových zŕn, on sám používal mesiace kovové sitká a nezaznamenal žiadne zníženie kvality kefírových zŕn al. poškodenie ich mikroflóry:

http://users.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html#*Note

Oveľa viac by som si hlavu lámala kvalitou mlieka, na ktorú kefírové zrná reagujú citlivo. Hlavne ATB a zvyšky hormónov v bežne kupovaných mliekách by im mohli uškodiť, takisto ako aj samotné pasterizované mlieko nie je pre ne ideálne a úplne nevhodné trvanlivé.

A ako správne píšeš, ak sa kefírové zrná pekne množia a vytvárajú kefír, to znamená, že sú zdravé a sú vo vyhovujúcom prostredí.

Inak sa priznám, že ja sama používam občas kovové lyžice u kefíru a niekedy aj kovové sitko a nikdy som nič nespozorovala, kefírové zrná sa mi množia tak, že ich musím vyhadzovať, kŕmim ich ale len surovým mliekom - aj keď sa doporučuje ich prebytok skonzumovať, nechutí mi to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 7:29 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
bludicka píše:
Inak sa priznám, že ja sama používam občas kovové lyžice u kefíru a niekedy aj kovové sitko a nikdy som nič nespozorovala, kefírové zrná sa mi množia tak, že ich musím vyhadzovať, kŕmim ich ale len surovým mliekom - aj keď sa doporučuje ich prebytok skonzumovať, nechutí mi to.

Ani kdybys je rozmixovala:)? Samotné bych je teda taky nezvládla, ale rozmixované v kefíru jsou v pohodě;). Je to skoro škoda vyhazovat, když můžou být vnitřně ještě užitečné;)....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 11:53 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Hej, skúšala som ich raz rozmixovať, ale ono tie kefírové zrná majú takú tuhú gumovú štruktúru a aj po rozmixovaní tam zostali také kúsky a nechcem, aby sa mi kefír sprotivil, tak to už teraz radšej vyhodím. Ja som kedysi všetko kefírové a nejaké tie acidká neznášala a trvalo mi nejakú dobu si na to zvyknúť. Teraz už v pohode vypijem aj kozie surové mlieko, čo by bolo kedysi pre mňa nepredstaviteľné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 1:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
bludicka píše:
Hej, skúšala som ich raz rozmixovať, ale ono tie kefírové zrná majú takú tuhú gumovú štruktúru a aj po rozmixovaní tam zostali také kúsky a nechcem, aby sa mi kefír sprotivil, tak to už teraz radšej vyhodím. Ja som kedysi všetko kefírové a nejaké tie acidká neznášala a trvalo mi nejakú dobu si na to zvyknúť. Teraz už v pohode vypijem aj kozie surové mlieko, čo by bolo kedysi pre mňa nepredstaviteľné.

\":)\"Aha - tak mě tam ty malinkaté kousky nevadí:), ale celou houbu bych teda nepolkla \":lol:\" . To potom asi přebytek fakt vyhodit, když není jiný odběratel na obzoru...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 3:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
prokera píše:
:)Aha - tak mě tam ty malinkaté kousky nevadí:), ale celou houbu bych teda nepolkla \":lol:\" . To potom asi přebytek fakt vyhodit, když není jiný odběratel na obzoru...

Polknout kefírový zrno není problém. Nádherně klouže do krku i když je sebevětší. Nadlidským úkonem je ale jeho rozmělnění. Tu gumovitou hmotu ani nerozžvejkáš ať se snažíš sebevíc.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 1:40 am 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 8:29 pm
Příspěvky: 30
Děkuju za reakce na můj dotaz ohledně styku houbiček s kovem. Na těch stránkách, jak dala odkaz bludička je toho zdá se dost. Ještě tak umět trochu líp anglicky.
http://users.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html#*Note
Stejnej dotaz jsem položil také na: horalove.webnode.cz/news/pro-zajemce-o-kefirove-houby/
(od nich jsem houbičky přes net levně koupil) a odpověděli mi takto:
Pokud přijde do styku s kefírem kov, neznamená to, že by se vytvářely škodlivé látky, ale zdraví prospěšné látky to ničí. To samé se děje také s ovocem, nebo zeleninou, kterou krájíte kovovým nožem. Jedná se o elektrochemickou reakci. V ovoci, zelenině, ale také v kefíru by jste mohli naměřit nepatrné množství elektricky nabitých částic, které právě ve styku s kovem vytvoří určité napětí, které ničí potřebné bakterie a vitamíny.
To je celkem zajímavá informace, ta elektrochemická reakce.

Jinak, sítka používám plastový, ale žádný ostrý hrany jsem nenašel ani na těch kovovejch.
Co se týče kvality mléka, tak používám bohužel mléko pasterizované, protože zdroj čerstvého nepasterizovaného mléka jsem ve svém okolí zatim neobjevil. Vyzkoušel jsem několik druhů mlék kupovaných v obchodu, včetně biomléka a kozího mléka, ale nejlepší kefír mi zatim vychází z jihočeského plnotučného MADETA. Vím, že to není ideální, ale kekír je chuťově dobrej a houbičkám se v tom mléce daří (rostou), tak věřím tomu že to je alespoň trochu zdravý.
Podmáslí zdar a kefíru zvláště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 6:53 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
O tej elektrochemickej reakcii píšu aj na tom odkaze, čo som dávala, ale tam tomu nepripisujú nejakú dôležitosť:

Vraj ak príde do styku niečo kyslé - kefír s kovom, vytvorí sa malý elektrický prúd, princíp olovených kyslých batérií. Ak sa kefírové zrná vložia do kovového sitka, elekróny začnú nimi prechádzať a to môže vraj nejak narušovať mitochondrie aeróbných baktérií kefírových zrń.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
Dobrý den, jake použivate probiotika při výrobě jogurtu v jogurtovači? Z interneru jsem vyčet že je potřeba Lactobacillus Bulgaricus,Streptococcus Thermophilus, které hci zakoupit na http://www.dobrysyr.cz. Bude to stačit nebo je lepší ještě některé přidat? Doma mám ještě jedny které mají 10 kmenů, ale nevím jestli by se to už nehádalo)

Tak členka bludicka vám to píše správně, nic nevymýšlejte a použijte standardní kultury, jinak chuť opravdu nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tomass píše:
Děkuju za reakce na můj dotaz ohledně styku houbiček s kovem. Na těch stránkách, jak dala odkaz bludička je toho zdá se dost. Ještě tak umět trochu líp anglicky.
http://users.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html#*Note
Stejnej dotaz jsem položil také na: horalove.webnode.cz/news/pro-zajemce-o-kefirove-houby/
(od nich jsem houbičky přes net levně koupil) a odpověděli mi takto:
Pokud přijde do styku s kefírem kov, neznamená to, že by se vytvářely škodlivé látky, ale zdraví prospěšné látky to ničí. To samé se děje také s ovocem, nebo zeleninou, kterou krájíte kovovým nožem. Jedná se o elektrochemickou reakci. V ovoci, zelenině, ale také v kefíru by jste mohli naměřit nepatrné množství elektricky nabitých částic, které právě ve styku s kovem vytvoří určité napětí, které ničí potřebné bakterie a vitamíny.
To je celkem zajímavá informace, ta elektrochemická reakce.

Jinak, sítka používám plastový, ale žádný ostrý hrany jsem nenašel ani na těch kovovejch.
Co se týče kvality mléka, tak používám bohužel mléko pasterizované, protože zdroj čerstvého nepasterizovaného mléka jsem ve svém okolí zatim neobjevil. Vyzkoušel jsem několik druhů mlék kupovaných v obchodu, včetně biomléka a kozího mléka, ale nejlepší kefír mi zatim vychází z jihočeského plnotučného MADETA. Vím, že to není ideální, ale kekír je chuťově dobrej a houbičkám se v tom mléce daří (rostou), tak věřím tomu že to je alespoň trochu zdravý.
Podmáslí zdar a kefíru zvláště.

Myslím, že to nemusíte řešit, občasné drobné prohřešky kefírky snesou a fungují normálně dál. Pokud tedy produkují normální chutný kefír, není se čeho bát.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz