Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv zář 19, 2024 7:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 6:49 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Vracím se ještě k tomu lněnému oleji, máte někdo odzkoušený tento :
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... -p271.html ???? (ze stráněk dědek kořenář)
o žádném zvlášním skladování u toho nepíše


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 10:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Ram píše:
Vracím se ještě k tomu lněnému oleji, máte někdo odzkoušený tento :
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... -p271.html ???? (ze stráněk dědek kořenář)
o žádném zvlášním skladování u toho nepíše
Ale píše \":)\"
Citace:
Zatím s náhradní etiketou. Chuťově je docela nic moc - tříchlapové (dva drží a třetí krmí)...
Tolik ke kvalitě a skladování a ke kvalitě jeho výrobků z týhle suroviny.

450 Kč?!? Stejný množství z agro-elu vyjde na 165 Kč. Takže tak...

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 7:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
bludicka píše:
Čistý rybí tuk je nestabilný rovnako ako iné omega 3 mastné kyseliny a malo by sa s ním zachádzať rovnako ako so všetkými týmito olejmi - dávať do skla, do chladničky a tmy. To, čo si ale kupujeme v doplnkoch je takmer vždy zoxidovaný a čiastočne rafinovaný tuk.

Doporučuje sa urobiť test oxidácie rybieho tuku - ochutnať ho každý 4-5 deň, či tam nie sú známky skazenia. Lenže u čiastočne rafinovaného, dezodorizovaného oleja sa to nemusí vždy jednoznačne rozpoznať, tak ako nerozpoznám stupeň skazenia u rafinovaných olejov.

Podľa tejto výbornej štúdie o oxidácii rybieho tuku sa doporučuje ho skladovať max. 36 dní v chladničke, závisí nakoľko je stabilizovaný vitaminom E, lecitinom a ascorbyl palmitate, kupovať vždy malé balenie 250 ml - až na to, že lekáreň ho mala predtým možno pol roka na poličke.

http://www.unuftp.is/static/fellows/doc ... k05prf.pdf

To máte pravdu, já jsem myslel originální neotevřené balení třeba od Nutraceutiky, kde je použita vzduchotěsná kvalitní plastová lahvička a tuším i ochranná atmosféra. Nicméně pokud ho otevíráte, tak jednoznačně skladovat v ledničce a spotřebovat co nejrychleji. Větší množství jednoznačně uchovávat v mrazáku, to oxidaci výrazně brzdí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 7:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
jozef11 píše:
OK, takže pri ťažko chorom na rakovinu, odporúčate skôr nízkotučný? Je tak?

Je to patrně vhodnější, ale stačí číst zahraniční fóra, tam je zkušeností kvanta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 7:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
jozef11 píše:
Dobrý deň, prosím Vás máte nejaké recepty diet pri rakovine.
Dakujem
jozef

To je na knihu a ne na jeden příspěvek, prostě musíte pochopit s kým bojujete. Prakticky vždy jde o kvasinky, plísně, nebo parazity a dle toho postupovat. Základ je tedy pokud možno vynulovat sacharidy a pořešit třeba pomocí antihelmintik parazitární zátěž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 7:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Ram píše:
Vracím se ještě k tomu lněnému oleji, máte někdo odzkoušený tento :
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... -p271.html ???? (ze stráněk dědek kořenář)
o žádném zvlášním skladování u toho nepíše

No nevím, zde bych se spíše držel osvědčených postupů a maximální čerstvosti, tím se nic pokazit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 1:07 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ram píše:
Vracím se ještě k tomu lněnému oleji, máte někdo odzkoušený tento :
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... -p271.html ???? (ze stráněk dědek kořenář)
o žádném zvlášním skladování u toho nepíše

Ak niekto ten ľanový olej užíva pravidelne tak je treba prihliadať aj na cenu. Kvalita samozrejme ano, ale tu je cena privysoká. Ja som bol spokojný s tým ktorý som mal, teda ešte trochu mám, no už budem objednávať znovu. Robím patlaninu sebe aj synovi, denne 4 plné lyžice, takže 5 litrov mám na pár mesiacov, skladujem v mrazniške, nezaznamenal som zhoršenie chuti ani vône.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 7:39 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
V drogerii DM prodávají toto drcené semínko, není mleté je drcené, je to špatné????
možno používat bez strachu?? Zde se píše mlít až před použitím, tak zase dilema.
Lněné semínko drcené 200 g Biopotraviny ⇒ Ořechy a semena Značka: AlnaturA Dodavatel: dm drogerie markt Balení: 200 g

Někde jsem objevila, že je dobré před semletím semínek, nejdříve je zmrazit, zkoušel někdo????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned zář 09, 2012 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Ram píše:
V drogerii DM prodávají toto drcené semínko, není mleté je drcené, je to špatné????
možno používat bez strachu?? Zde se píše mlít až před použitím, tak zase dilema.
Lněné semínko drcené 200 g Biopotraviny ⇒ Ořechy a semena Značka: AlnaturA Dodavatel: dm drogerie markt Balení: 200 g

Někde jsem objevila, že je dobré před semletím semínek, nejdříve je zmrazit, zkoušel někdo????

Rozhodně nepoužívat, jakkoliv porušené lněné semínko okamžitě žlukne, pokud není zmrazené a to asi v drogerii nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned zář 09, 2012 10:36 am 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
A já ho blbec koupila, bylo to v BIO kvalitě, (dovoz z Německa) možná si na něm pochutnají ptáčkové, ale aby jim to taky neškodilo. Taky už jsem viděla, že bývá nasekané (lněné semínko) v nějakém pečivu, to asi taky nebrat. Ach jo.
Včera jsem zaslechla v televizi, že jsou kontaminované skoro všechny černé čaje (pesticidy apod) dokonce i vrací peníze Jo to tak lidem pomůže, čaj se pije stále, a oni mi vrátí dvacku. Někdy mám opravdu dojem, že nás chtějí postupně likvidovat a to i psychicky (viz. SKARTY pro postižené) ale to odbočuji. Omlouvám se a děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2012 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Ram píše:
A já ho blbec koupila, bylo to v BIO kvalitě, (dovoz z Německa) možná si na něm pochutnají ptáčkové, ale aby jim to taky neškodilo. Taky už jsem viděla, že bývá nasekané (lněné semínko) v nějakém pečivu, to asi taky nebrat. Ach jo.
Včera jsem zaslechla v televizi, že jsou kontaminované skoro všechny černé čaje (pesticidy apod) dokonce i vrací peníze Jo to tak lidem pomůže, čaj se pije stále, a oni mi vrátí dvacku. Někdy mám opravdu dojem, že nás chtějí postupně likvidovat a to i psychicky (viz. SKARTY pro postižené) ale to odbočuji. Omlouvám se a děkuji.

Tak lidí je zde prostě evidentně moc a taková řízená likvidace není tedy vlastně špatný nápad. Trochu sajrajtů do jídla a pití, větší stres, zamořený vzduch, zvýšená radiace a jiné "výhody" civilizace, plus správně nastavené zdravotnictví a možná jsme na správné cestě k pomalému vymírání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 9:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Dobrý deň. Môžete te mi poradiť či je naďalej výhodne zakúpiť ľan.olej od Agra - El aj čo do kvality tak aj ceny?

Máte dobré skúsenosti aj s prepravou na Slovensko?

Ďakujem, Dušan.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř říj 10, 2012 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
Dobrý deň. Môžete te mi poradiť či je naďalej výhodne zakúpiť ľan.olej od Agra - El aj čo do kvality tak aj ceny?

Máte dobré skúsenosti aj s prepravou na Slovensko?

Ďakujem, Dušan.

Z pohledu kvality není problém, ale přepravu k vám nedovedu vyhodnotit, nicméně nyní již není tak teplo, čili by neměl být problém. Pokud chcete mít naprostou jistotu, nechte to do mrazů a pak je to bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv říj 11, 2012 8:07 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Jarda píše:
Rozhodně nepoužívat, jakkoliv porušené lněné semínko okamžitě žlukne, pokud není zmrazené a to asi v drogerii nebude.

Vyjímkou by možná mohlo být neprodyšné balení v ochranné atmosféře, zvláště pak, pokud by v ní probíhalo i to drcení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv říj 11, 2012 10:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Jarda píše:
Z pohledu kvality není problém, ale přepravu k vám nedovedu vyhodnotit, nicméně nyní již není tak teplo, čili by neměl být problém. Pokud chcete mít naprostou jistotu, nechte to do mrazů a pak je to bez problémů.

ano, mam v plane objednat olej az v decembri, tak len dufam ze mi to pride este cerstve kym sa to zrejme bude povalovat par dni na poste. dakujem. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz