Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 7:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 9:32 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
[quote="Abbysum":32ctpnu2]Já si nastudoval vaše názory a komentáře zde na fóru, na jiných stránkách jsem nebyl, ale tady mi to přijde výborně udělané. Zmatek v tom ani tak velkej nemám, jenom v nekterých konkrétních věcech si nejsem jistý. Očividně jsme se špatně pochopili. Svým předchozím dotazem jsem nemyslel pravidelné jezení oněch "dobrot", spíš jsem chtěl vědět, jak moc jsem to pokazil, že jsem u každé věci jednou "zhřešil".

Sakulův koment ohledně fungicidů jsem špatně pochopil, ale předtím jsem si myslel to, co píšeš, tedy brát je jako důležitého pomocníka. Bohužel, jsem to nevhodně sepsal.

Očistu těla, až na klystýr, dělám a začal jsem s tím už víc jak před měsícem. Prvně přechodem na dělenou stravu, pak jsem díky této stránce udělal Vamanadhautí, 5 dní nato Sankhapraksalanu a zařadil jsem k ranímu rituálu Džala néti. Tento týden již používám místo slané vody urinu (na Džala néti). Po skončení oné Sanky jsem začal držet dietu, ovšem spíše pozvolna a tak první týden nepočítám. Ke klystýru se dostanu brzy, do 10 dnů.

Je možné, že z kvasninkami problém nemám, ovšem držím se rad přítele, který mne navedl k těmto stránkám a čištění svého těla. Zaprvé tou dietou nic nepokazím, zadruhé si pak budu jist čistými střevy, alespoň co se candidozy a plísní týče. Tedy alespoň doufám \":roll:\"[/quote:32ctpnu2]

V úplně prvních fázích opravdu doporučuji fungicidy vynechat, jelikož sama dieta má za následek masivní úmrtnost kvasinek a tedy i dost neblahé následky zvané jako "die-off" efekt, tedy něco jako efekt vymírající kvasinky. Fungicidy vymlátí ještě více plísní a v některých případech může být vybíjení příliš rychlé a bude vám hodně zle a zatížíte své orgány. Jsou známé dokonce případy poškození jater nebo mozku, to jsou ale krajní případy.

Dle mého názoru je lepší postupný přechod, když člověk z běžné nebo fast foodové stravy přejde na čas na potraviny 0-3 bez fungicidů. To je zdravá strava s přiměřeným množstvím sacharidů, která sama o sobě bude mít svůj efekt. Tady doporučuji setrvat několik týdnů a sledovat jak se tělu daří. Zároveň s tím začít suplementovat molbyden, který rozkládá jeden z hlavních toxinů, který kvasinka produkuje a také se věnovat očistám těla - sauna, klystýry,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 9:38 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Kamarádovi s candidou jsem doporučil protikvasinkovou dietu. Dodržuje jí přísně i když na Jardův vkus s větším množstvím živočišných produktů. Kontroloval jsem mu jazyk a bílý povlak zmizel o 50%, ale bílá se změnila na žlutou. Jaká je příčina ? Ajurvéda uvádí žlučník, ale jak to ovlivnit ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2012 8:18 am 
Offline

Registrován: stř říj 03, 2012 8:11 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, asi 3 měsíce držím protikvasinkovou dietu spolu s fungicidy. Slinový test si dělám každý den a nyní poslední dobou bývá prakticky negativní. Jazyk má také lepší vzhled. Jediné co mě trápí, je stálé svědění (no asi víte kde \":roll:\" ). Čím to mohu zastavit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2012 10:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Barbara píše:
Dobrý den, asi 3 měsíce držím protikvasinkovou dietu spolu s fungicidy. Slinový test si dělám každý den a nyní poslední dobou bývá prakticky negativní. Jazyk má také lepší vzhled. Jediné co mě trápí, je stálé svědění (no asi víte kde \":roll:\" ). Čím to mohu zastavit?

Ze stejného problému mě spolehlivě dostala kefírová houba \":wink:\" !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2012 10:17 am 
Offline

Registrován: stř říj 03, 2012 9:17 am
Příspěvky: 2
Dobrý den všem. Snažím se trochu zorientovat v problemnatice candidozy, mám na ni podezření. Nedávno mi dělali na urologii všechny možné testy a kultivace, včetně Elisy na chlamydie, vše negativní. Nicméně některé příznaky by candidoze odpovídaly, začala jsem s protikvasinkovou dietou a ráda bych položila zkušenějším pár doplńujících otázek, omlouvám se, pokud se k tématu již hovořilo, snažím se vše pročítat, ale je tu opravdu toho mnoho. S dietou zatím problém nemám, ale u restrikce obilovin mi je trochu líto opustit ovesné vločky, jaký je váš názor na konzumaci namočených oves.vloček? Dále mám problém s česnekem, ten mi vůbec nedělá dobře, mám pocit, že mi celý den leží v žaludku, vadí mi jeho zápach, je mi z něj na zvracení. Snažím se sportovat a jít běhat i tři hodiny po jídle s česnekem je strašně nepříjemné, pořád je mi z toho na zvracení. Má smysl koupit česnekové tablety, nebo se na něj radši vykašlat, když mi nesedí? Pak bych se ráda zeptala na přípravek Nystatin, četla jsem o něm na jiných forech, v tabletách je v čr prakticky k nesehnání, máte někdo zkušenost? Obávám se, že přes celnice při nákupu ze zahraničí tby nemusel projít, je to přeci jenom léčivo.Z těch dalších podpůrných preparátů, kys. kaprylová v kasplích je tedy dost drahá, za studena lis.kokosový olej stačí? Jaké doporučujete dávkování? (předpokládám, že užití per os za studena)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 9:41 am 
Offline

Registrován: pát zář 07, 2012 9:14 am
Příspěvky: 11
Dobry den, chcel by som sa opytat ci mi viete poradit, asi 3 tyzdne drzim protikvasinkavu dietu, prve 2 tyzdne potraviny 0-3 a posledny tyzden potraviny 0-1, obcas na ranajky ovocir s 2ky, priznaky sa pomali ale isto zlepsuju, najviac ma vsak trapi svrbenie konecnika, ktore sa sice popri tejto diete zlepsilo ovela viac, ale stale ma obcas cez den a hlavne v noci zvykne trapit a neviem co s tym. V noci sa v poslednej dobe zobudzam viacjrat na to svrbenie a je to tak neunosne, ze si to musim natriet mastou na fisuru, ktoru tiez popri kandidoze liecim, avsak tieto maste nechcem uzivat vobec a pouzijem ju iba v noci ked sa to uz fakt neda vydrzat a neviem spat. Prosim poradte mi lebo som z toho na nervy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 8:29 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Moc nerozumím co je to ovoci r s dvojky ale jestli je to ovoce, tak tě svrbí řiť právě po něm...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Kamarádovi s candidou jsem doporučil protikvasinkovou dietu. Dodržuje jí přísně i když na Jardův vkus s větším množstvím živočišných produktů. Kontroloval jsem mu jazyk a bílý povlak zmizel o 50%, ale bílá se změnila na žlutou. Jaká je příčina ? Ajurvéda uvádí žlučník, ale jak to ovlivnit ?

Tak je to možné i když mnohdy stačí jazyk povleklý z odumírajících kvasinek denně čistit. Vygruntováním jater také nic nepokazíte, určitě je to vhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Barbara píše:
Dobrý den, asi 3 měsíce držím protikvasinkovou dietu spolu s fungicidy. Slinový test si dělám každý den a nyní poslední dobou bývá prakticky negativní. Jazyk má také lepší vzhled. Jediné co mě trápí, je stálé svědění (no asi víte kde \":roll:\" ). Čím to mohu zastavit?

Někdy vysoká kyselost v koncové části tlustého střeva, jindy paraziti a jindy nedostatek laktobacilů, vše může mít uvedené projevy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
celesta píše:
Dobrý den všem. Snažím se trochu zorientovat v problemnatice candidozy, mám na ni podezření. Nedávno mi dělali na urologii všechny možné testy a kultivace, včetně Elisy na chlamydie, vše negativní. Nicméně některé příznaky by candidoze odpovídaly, začala jsem s protikvasinkovou dietou a ráda bych položila zkušenějším pár doplńujících otázek, omlouvám se, pokud se k tématu již hovořilo, snažím se vše pročítat, ale je tu opravdu toho mnoho. S dietou zatím problém nemám, ale u restrikce obilovin mi je trochu líto opustit ovesné vločky, jaký je váš názor na konzumaci namočených oves.vloček? Dále mám problém s česnekem, ten mi vůbec nedělá dobře, mám pocit, že mi celý den leží v žaludku, vadí mi jeho zápach, je mi z něj na zvracení. Snažím se sportovat a jít běhat i tři hodiny po jídle s česnekem je strašně nepříjemné, pořád je mi z toho na zvracení. Má smysl koupit česnekové tablety, nebo se na něj radši vykašlat, když mi nesedí? Pak bych se ráda zeptala na přípravek Nystatin, četla jsem o něm na jiných forech, v tabletách je v čr prakticky k nesehnání, máte někdo zkušenost? Obávám se, že přes celnice při nákupu ze zahraničí tby nemusel projít, je to přeci jenom léčivo.Z těch dalších podpůrných preparátů, kys. kaprylová v kasplích je tedy dost drahá, za studena lis.kokosový olej stačí? Jaké doporučujete dávkování? (předpokládám, že užití per os za studena)

Většina odpovědí na vaše dotazy zde již několikrát existuje, čili hledejte a čtěte, nicméně vločky určitě nebrat a trochu si nastudovat kdy a jak se bere česnek. Největší účinky mám ráno nalačno a další uvedené doplňky také dobře fungují, ale pomalu, nic nepřehánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 8:50 pm 
Offline

Registrován: pát zář 07, 2012 9:14 am
Příspěvky: 11
Vševěd píše:
Moc nerozumím co je to ovoci r s dvojky ale jestli je to ovoce, tak tě svrbí řiť právě po něm...

Ano mal som namysli ovocie s kategorie 2 v tabulke na protikvasinkovu dietu, ale cital som spatne v tomto vlakne ze pokial sa ovocie konzumuje rano nalacno, spolu napr. so skoricou, tak by to problem nemal byt, napr. dnes rano som mal na ranajky ovocny salat s jablka, pomarancu, grepu, limetky a brusnic, posypany mandlami, skoricou a kososom struhanym, poliaty kokosovym olejom. To by mohol byt problem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Vito píše:
Dobry den, chcel by som sa opytat ci mi viete poradit, asi 3 tyzdne drzim protikvasinkavu dietu, prve 2 tyzdne potraviny 0-3 a posledny tyzden potraviny 0-1, obcas na ranajky ovocir s 2ky, priznaky sa pomali ale isto zlepsuju, najviac ma vsak trapi svrbenie konecnika, ktore sa sice popri tejto diete zlepsilo ovela viac, ale stale ma obcas cez den a hlavne v noci zvykne trapit a neviem co s tym. V noci sa v poslednej dobe zobudzam viacjrat na to svrbenie a je to tak neunosne, ze si to musim natriet mastou na fisuru, ktoru tiez popri kandidoze liecim, avsak tieto maste nechcem uzivat vobec a pouzijem ju iba v noci ked sa to uz fakt neda vydrzat a neviem spat. Prosim poradte mi lebo som z toho na nervy.

To může mít různé příčiny, třeba vysoká kyselost v koncové části tlustého střeva, paraziti a dokonce i nedostatek laktobacilů, vše může mít uvedené projevy. Vyzkoušejte si udělat večer klystýr a jít spát s čistým střevem, to by fungovat mohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Vito píše:
Ano mal som namysli ovocie s kategorie 2 v tabulke na protikvasinkovu dietu, ale cital som spatne v tomto vlakne ze pokial sa ovocie konzumuje rano nalacno, spolu napr. so skoricou, tak by to problem nemal byt, napr. dnes rano som mal na ranajky ovocny salat s jablka, pomarancu, grepu, limetky a brusnic, posypany mandlami, skoricou a kososom struhanym, poliaty kokosovym olejom. To by mohol byt problem?

Tak jablka a pomeranče určitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 9:08 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vito píše:
Ano mal som namysli ovocie s kategorie 2 v tabulke na protikvasinkovu dietu, ale cital som spatne v tomto vlakne ze pokial sa ovocie konzumuje rano nalacno, spolu napr. so skoricou, tak by to problem nemal byt, napr. dnes rano som mal na ranajky ovocny salat s jablka, pomarancu, grepu, limetky a brusnic, posypany mandlami, skoricou a kososom struhanym, poliaty kokosovym olejom. To by mohol byt problem?

To je problém zcela určitě. V kat. 2 je zmíněných pár druhů ovocí většinou s poznámkou jen velmi opatrně. Takováto snídaně je plná fruktozy. Krmit kvasinku by nemusela jen v případě že budete jíst samotné ovoce bez tuku a dalších přísad, tak aby se strávilo co nejrchleji a cukr se vstřebal už v tenkém střevě. Další podmínkou by muselo být že nemáte kandidu v tenkém střevě a není výrazněji překnožená v krvi.

Případ kdy mí člověk s kandidozou excelentní trávení, kandidu jen v zadních částích trávicího traktu a nemá propustnou střevní stěnu - tedy kandida se nedostává do krve je asi spíš vyjímečný.

Tuto snídani tedy vynechte. Můžete si dopřát pár borůvek, občas kyselé jabko a zcela vyjímečně grep až budete mít stabilizovaný stav a budete bez aktuních příznaků

V příští verzi tabulky přesunut ovoce do 3, zřejmě to takto mate


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 9:15 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vito píše:
Dobry den, chcel by som sa opytat ci mi viete poradit, asi 3 tyzdne drzim protikvasinkavu dietu, prve 2 tyzdne potraviny 0-3 a posledny tyzden potraviny 0-1, obcas na ranajky ovocir s 2ky, priznaky sa pomali ale isto zlepsuju, najviac ma vsak trapi svrbenie konecnika, ktore sa sice popri tejto diete zlepsilo ovela viac, ale stale ma obcas cez den a hlavne v noci zvykne trapit a neviem co s tym. V noci sa v poslednej dobe zobudzam viacjrat na to svrbenie a je to tak neunosne, ze si to musim natriet mastou na fisuru, ktoru tiez popri kandidoze liecim, avsak tieto maste nechcem uzivat vobec a pouzijem ju iba v noci ked sa to uz fakt neda vydrzat a neviem spat. Prosim poradte mi lebo som z toho na nervy.


Svědění konečníku je častým příznakem kandidy a objevuje se jak při přemnožení tak i často při zahájení diety ve fázi vybíjení kvasinky. Pokud se Vám objevilo po zahájení diety, máte téměř jistotu že jde o kandidu a ne o parazity.

Svědění přestane v momentě kdy kandidu zvládnete. Akutní svědění zvládnete tak, že místo budete mazat nimbovým nebo tea tree olejem, v nouzovém případě kokosovým olejem, který má z těchto tří nemenší účinek ale můžetaké pomoci.

Další možnost je sedací koupel v MMS či fungicidní klysýr - s nystatinem nebo MMS. Někteří lidé mluví o zlepšení poté, co udělali klystýr se syrovým česnekem (rozdrceným samozřejmě). Pomoci by mohly i probiotické klystýry.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz