Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 6:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1091 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 73  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob říj 27, 2012 7:45 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Neco k lecbe rakoviny:

http://www.osud.biz/27-10-2012/1887/myt ... emoterapie

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 28, 2012 7:14 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Kniha Cerna labut str. cca 73: \":wink:\"

"Vždycky, když smysluplnost práce prognostiků zpochybňuji, dostávám dvě typické odpovědi: „A co by měli dělat? Umíte snad
předpovídat lépe?“ nebo: „Když jste tak chytrý, ukažte nám své vlastní předpovědi.“ Ta druhá, většinou chvástavě pronesená, má
za účel předvést nadřazenost praktiků nad filozofy; obvykle mi ji dávají lidé, kteří nevědí, že jsem se v minulosti živil jako trader.
Má-li každodenní praktikování neurčitosti nějakou výhodu, je jí skutečnost, že si řeči byrokratů nemusíte nechat líbit.
Jednou mě jeden z mých klientů požádal o prognózu. Když jsem mu řekl, že žádnou nemám, urazil se a oznámil mi, že už
o mé služby nestojí. Firmy jsou často bezmyšlenkovitě žádány o vyplnění dotazníků, jež mají ukázat jejich „vyhlídky“. Osobně jsem
žádný výhled do budoucna ani profesionální prognózu nikdy nevytvořil - ale aspoň si uvědomuji, že to neumím, a pár lidí (ti, na
kterých mi záleží) to chválabohu považuje za přednost.
Existují lidé, kteří vytvářejí prognózy, aniž by se nad tím kdy kriticky zamysleli. Když se jich zeptáte, proč to dělají, odpoví
vám: „No, za to nás tady přece platí.“
Mám pro ně návrh: běžte dělat něco jiného.
Caravaggiova Věštba. Odjakživa jsme sedali na lep těm, kdo nám zjevují budoucnost. Na slavném Caravaggiověobraze krade věštkyněsvé
oběti prsten.
Nežádám nic nesplnitelného: není-li dotyčná osoba otrokem, předpokládám, že se při volbě zaměstnání může do jisté míry
svobodně rozhodovat. Jinak stojíme před poměrně vážným etickým problémem: člověk, který je lapen v pasti svého zaměstnání
a předpovídá pouze proto, že „to má v popisu práce“, ačkoliv dobře ví, že jeho prognózy nejsou k ničemu, se podle mě nechová
právě morálně. Je to totéž, jako kdyby někdo jen proto, že „to má v popisu práce“, opakovaně lhal.
S každým, kdo svými předpověďmi napáchá škody, bychom měli zacházet jako s lhářem nebo s bláznem. Někteří
z prognostiků působí společnosti větší újmu než delikventi. Snažně vás proto prosím, nesedejte za volant školního autobusu se
zavázanýma očima."

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 12:18 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 1:39 pm
Příspěvky: 15
Bydliště: SK
Zdravím,
chcel by som sa opýtať, či mi niekto vie poradiť nejakú literatúru poprípade film, v ktorom je "všetko" podstatné zhrnuté aj s nejakými praktickými radami/návodmi. Toto fórum je fajn, ale pre mňa je to dosť "chaotické" čítanie (v niektorých prípadoch by bolo fajn pretriediť obsah niektorých tém) v niektorých prípadoch (možno je to len môj pocit z toľkého množstva informácii).
Nedávno som pri pozeraní prednášky narazil na knihu (odporúčala ju pani ktorá prednášala - už som zabudol meno) "12 kroků k syrové stravě". Chcel by som sa opýtať, či má s touto knihou niekto skúsenosti a či sa vyplatí zakúpiť....
Za odpoveď vopred ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 12:38 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
mikeborecek píše:
Zdravím,
chcel by som sa opýtať, či mi niekto vie poradiť nejakú literatúru poprípade film, v ktorom je "všetko" podstatné zhrnuté aj s nejakými praktickými radami/návodmi. Toto fórum je fajn, ale pre mňa je to dosť "chaotické" čítanie (v niektorých prípadoch by bolo fajn pretriediť obsah niektorých tém) v niektorých prípadoch (možno je to len môj pocit z toľkého množstva informácii).
Nedávno som pri pozeraní prednášky narazil na knihu (odporúčala ju pani ktorá prednášala - už som zabudol meno) "12 kroků k syrové stravě". Chcel by som sa opýtať, či má s touto knihou niekto skúsenosti a či sa vyplatí zakúpiť....
Za odpoveď vopred ďakujem.

http://www.ulozto.cz/xWHHuqT/vital-bout ... -v2011-pdf

je to tahle od Victrorie Boutenko?
Je fajn, dost jsem z ní pochytila, bohužel až pod nosík ti nikdo nic uceleného nepřinese, to není jak klasická medicína, kde ti naordinují co a jak a kolik v kolik \":shock:\"

A zakoupit se určitě vyplatí, protože papír je hold papír


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 1:10 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
mikeborecek píše:
Zdravím,
chcel by som sa opýtať, či mi niekto vie poradiť nejakú literatúru poprípade film, v ktorom je "všetko" podstatné zhrnuté aj s nejakými praktickými radami/návodmi. Toto fórum je fajn, ale pre mňa je to dosť "chaotické" čítanie (v niektorých prípadoch by bolo fajn pretriediť obsah niektorých tém) v niektorých prípadoch (možno je to len môj pocit z toľkého množstva informácii).
Nedávno som pri pozeraní prednášky narazil na knihu (odporúčala ju pani ktorá prednášala - už som zabudol meno) "12 kroků k syrové stravě". Chcel by som sa opýtať, či má s touto knihou niekto skúsenosti a či sa vyplatí zakúpiť....
Za odpoveď vopred ďakujem.

Rekl bych, ze pro lidi, kteri maji v umyslu prejit na syrovou stravu je neocenitelnym zdrojem informaci.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 5:14 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 1:39 pm
Příspěvky: 15
Bydliště: SK
jani píše:
http://www.ulozto.cz/xWHHuqT/vital-bout ... -v2011-pdf

je to tahle od Victrorie Boutenko?
Je fajn, dost jsem z ní pochytila, bohužel až pod nosík ti nikdo nic uceleného nepřinese, to není jak klasická medicína, kde ti naordinují co a jak a kolik v kolik \":shock:\"

A zakoupit se určitě vyplatí, protože papír je hold papír

Ja viem, že mi pod nos nikto nič neprinesie. Preto hľadám dostupnú literatúru a nerád by som zabíjal čas nejakou knihou - preto sa pýtam na skúsenosti... \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 5:14 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 1:39 pm
Příspěvky: 15
Bydliště: SK
inzenyr píše:
Rekl bych, ze pro lidi, kteri maji v umyslu prejit na syrovou stravu je neocenitelnym zdrojem informaci.

Inzenyr

Vďaka za info...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 8:31 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
mikeborecek píše:
Vďaka za info...

Doporučuji knihy od Malachova


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 9:25 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 1:39 pm
Příspěvky: 15
Bydliště: SK
HARMON3K píše:
Doporučuji knihy od Malachova

Vdaka za info... A ktora konkretne? Co sa tyka ocist (sanka, klistir, dzala neti...) tak si myslim, ze na tomto webe to je si dostatocne opisane.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 9:33 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
mikeborecek píše:
Vdaka za info... A ktora konkretne? Co sa tyka ocist (sanka, klistir, dzala neti...) tak si myslim, ze na tomto webe to je si dostatocne opisane.

Zloata pravidla stravováhí


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 11:03 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
No to ču..koukám, že na idnes dávají takové články:

http://hobby.idnes.cz/syrova-strava-ziv ... -domov_mce


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 6:58 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
[quote="TomIn":1v409u3k]No to ču..koukám, že na idnes dávají takové články:

http://hobby.idnes.cz/syrova-strava-ziv ... -domov_mce[/quote:1v409u3k]
JJ,vyzivna je hlavne diskuze pod clankem,doporucuju \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 7:40 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
[quote="Dave":1djeiemz]JJ,vyzivna je hlavne diskuze pod clankem,doporucuju \</div

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 9:05 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 10:32 am 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
beseda s francouzským breathariánem (člověkem, který žije bez jídla)

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1091 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 73  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz