Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 1:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob lis 10, 2012 9:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 01, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Košice
Jarda píše:
Příklad denního jídelníčku

Uvedený jídelníček dodržuji s nepatrnými obměnami mnoho let jak já, tak moje rodina a naprostá většina mých pacientů. Stravování tímto postupem má mnoho zdravotních výhod a zajistí Vám mimořádnou fyzickou i duševní výdrž. Jediná nevýhoda je v určité společensky chápané abnormálnosti těch co tento stravovací režim dodržují. Vždy jde jen o úhel pohledu a vnímání toho co dělá většina jako normální, ale to vůbec neznamená, že to normální skutečně je. Nakonec i v našich dějinách najdete množství příkladů, kdy to většinové a v dané době normální, bylo v dalších letech chápáno již jako nenormální a odsouzeníhodné. Nevidím proto žádný důvod své přesvědčení nějak tajit a čas snad nakonec ukáže, kde je pravda a co je normální. Zatím mám na své straně alespoň argument nenormálního uzdravení mnoha nenormálních lidí, zatím co po normální stravě se plní nemocnice těmi normálními lidmi v posledních letech až nenormálně rychle.

pan Zajicek, ja tu nevidim ziadny jedalnicek \":oops:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob lis 10, 2012 10:09 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
rawjozi píše:
pan Zajicek, ja tu nevidim ziadny jedalnicek \":oops:\"

Ukázka jídelníčku je mezi články na hlavní stránce: zde

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 7:42 pm 
Offline

Registrován: stř říj 26, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 32
[quote="Jindra":2hzyx35c]obecně - ráno a dopoledne má tělo fázi očisty a vylučování. Příjem jakéhokoliv jídla tuto fázi omezí či zastaví - což není optimální, přece jen je dobré se zbavovat toxických zbytků. Krásně to popisují Diamondovi v knížce "Fit pro život" (ten úplně první díl). Takže nejde tady o banány, ale o jakékoli jídlo konzumované ráno / dopoledne.

Máte však pravdu v tom, že pokud jste ráno opravdu hladová, tak když už, šťáva či ovoce je dopoledne tím nejmenším zlem, protože se velmi rychle, snadno tráví (za předpokladu pečlivého žvýkání a proslinění, což dozajista platí pro každé jídlo).[/quote:2hzyx35c]
Ahoj, tak jsem zrovna koukal na "vedlejsi forum"

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 4:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
burrito123 píše:
Dají se tedy bez rizika syrové namočené jáhly jíst? Na foru vitarian jsem narazil na tento příspěvěk. Co si o něm pane Jardo myslíte (hlavně ta poslední věta je znepokojující)??
Citace:
Souhlasím s tím, že živé jsou obiloviny a luštěniny pouze v naklíčené formě, z brambor je za syrova poživatelná jen šťáva (velmi zdravá). Zrní a brambory se vaří proto, aby se v nich zničil určitý druh škrobu, který je pro tělo jedovatý (nejvíce je ho ve fazolích - ty jsou i po klíčení nepoživatelné a stále jedovaté - kromě munga, a fazolek adzuki). Tento škrob se v obilovinach nerozloží, pokud neprojde teplotou 100 a více. Proto máčení, mletí a následné sušení na 40 stupňů NEROZLOŽÍ JEDOVATÉ ŠKROBY. Škroby se rozloží jedině klíčícím procesem,máčení (např. pohanky přes noc) nestačí. Klíčky musí mít alespoň 2 cm, aby byly škroby důkladně rozloženy. V této fázi i v zrnu a jeho klíčcích nejvíce vitamínů a enzymů.
Vím, že vyšlo několik knížek a kuchařek s vitariánskými recepty. Pokud se tam používají nenaklíčené obiloviny nebo luštěniny (např. namletá mouka z 10 hodin namočených jáhel), tak to nahrazuji naklíčenými nebo mletými ořechy.
Nerozložený škrob poškozuje mozek - postupně ho rozežírá - je to zřetelně vidět na lékařských snímcích... způsobuje postupnou demenci.

Já bych to spíše viděl na demenci pisatele a i když obilniny vidím problematické z mnoha důvodů, tak toto zrovna vidím jako docela blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 4:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Chápu správně, že monodietou nebudu živit kvasinky? Ani s jablky? Letošní úroda byla vysoká \":)\"
A jak to bude s ph při jablkách? To bude asi pernamentně nízké ne?

To bez pokusu nezjistíte, každý reaguje jinak, ale většinou by pH mělo být spíše vysoké.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 4:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
stejski píše:
To si nemyslím, spíš se jeho názory i ostatních vyvýjejí, teď je IN bezsacharidovka, ze dva roky to bude zas něco jinyho, člověk se k tomu musí nějak dopátrat, ale díky bohu, za tyto stránky. \":)\"

Tak pochopitelně i moje názory se do určité míry vyvíjejí, nikdo učený z nebe nespadl a pokud vidím, že něco není akorát, rozhodně se přizpůsobím. To ovšem neznamená že to co je jako základ na hlavních stránkách nefunguje, pouze to nefunguje u každého a pokud to zjistím, tak na to raději vždy upozorním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 4:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Matifu píše:
Prečítal som tú horčíkovú bombu ale zatial nemám odštavnovač. \":(\" Ślo by to tak,ak by som ingrediencie rozmixoval a v mixovanom stave skonzumoval?

I to funguje, ovšem pokud vás to nebude nadýmat, jinak bych to nedělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 4:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
linda píše:
Ahoj!
Ráda bych se zeptala jak je to s vařenou kukuřicí. Chutná mi a chtěla bych ji zařadit sem tam do vařené večeře a prostřídat ji s pohankou nebo jáhlami ... Není kyselinotvorná?

Díky za opdpověď

Tak je, ale jednou za čas, nevidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: xylitol
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2012 9:15 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
jani píše:
Xylitol je všude vychvalovaný, je opravdu tak zdravý a bezpečný? \":?:\" \":idea:\" \":?:\" Zatím nad ním jen uvažuji....

http://www.candidaalbicans.mypage.cz/th ... odne-ci-ne

...A teď k hlavnímu tématu: Je Xylitol nebezpečný? Vykrmuje kvasinky?

Najít odpověď nebylo tak jednoduché. Přesto se mi podařilo udělat si o tomto sladidlu poměrně přesný obrázek. Je pravda, že Xylitol všude doporučují - dokonce i na hlavní stránce výrobku Xylitol. Výrobci tohoto výrobku mi napsali vpodstatě jen to, že "všude se píše, že je Xylitol bezpečný a proto my taky věříme, že je vhodný při protikvasinkové dietě".

Jiný názor má Bee Wilder, přírodní léčitelka s více než 20ti letou praxí s léčbou Candidy. Budu citovat názor Bee ze skupiny health.groups.yahoo.com.

(Bee Wilder): ,,Xylitol, Sorbitol, Malititol, a Mannitol se nazývají také jako cukerné alkoholy nebo polyoly a nejsou vlastně ani cukry, ani alkoholy, jsou klasifikovány jako sacharidy.

Xylitol je vyráběn extrakcí xylenu z březového dřeva nebo kukuřičných klasů, a reaguje s vodou tak, že se vyrobí xylóza neboli "dřevný cukr". Pak se přidá vodík (H2) k vytvoření "Xylitolu".

Proto je hydrogenovaným zpracovaným produktem, který je nezdravý pro každého.

K tomu bych ještě podotkla, že se o Xylitolu mluvilo v souvislosti se silnými křečemi žaludku a průjmu. Minimálně silné křeče můžu potvrdit. Co se týče toho, jestli krmí toto sladidlo kvasinky, myslím, že odpověď je z předešlého nasnadě

Ještě bych se vrátila ke xylitolu. Našla jsem tento odkaz, cena je přijatelná, je tedy xilovit vpodstatě xylit jak se píše? V dnešní době totiž už není nic jak vypadá....
http://www.dobre-zdravi.cz/xilovit-sweet/d-71931/

Byl mi nabídnut v naší zdravce xilovit sweet je v dóze 500g za 190Kč nebo sáček 1kg za 325Kč a nebo Xilovit zero 500g za 250Kč


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 05, 2012 12:58 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Jarda píše:
Tak pochopitelně i moje názory se do určité míry vyvíjejí, nikdo učený z nebe nespadl a pokud vidím, že něco není akorát, rozhodně se přizpůsobím. To ovšem neznamená že to co je jako základ na hlavních stránkách nefunguje, pouze to nefunguje u každého a pokud to zjistím, tak na to raději vždy upozorním.

Díky.Rozumím

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon pro 10, 2012 1:41 am 
Offline

Registrován: čtv zář 06, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 22
zdravim, momentalne som piaty tyzden na protikvasinkovej diete a riesim problem omega 3, 6 a 9. Potrebujem poradit co vsetko mozem?
1)Co sa tyka Omega 3 tie mam kupit v lekarni? je jedno ake ? a aka je vlastne minimalna davka aspon priblizne.
2)mam k dispozicii mandle, slnecnicove semiacka, kokosovy olej, dynove semiacka.Panensky olivovy olej sa bojim kupit lebo som citala vela o tom ze kazdy z obchodu cloveku skor skodi ako pomaha. Bohvie kde je pravda \":(\" Mozem pri protikvasinkovej diete vsetko z toho?alebo je to este malo ? nemam ponatia ale citim ze mi chybaju tieto tuky lebo mam v poslednom case dost suchu pokozku. A este ma napadlo kedy su najviac vyuzitelne. mam to jest priamo so salatom alebo zvlast. Ak mi odpoviete aspon na jedinu otazku pomozete.Vsetky rady su nad zlato.dakujem <3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon pro 10, 2012 8:03 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Janka00 píše:
zdravim, momentalne som piaty tyzden na protikvasinkovej diete a riesim problem omega 3, 6 a 9. Potrebujem poradit co vsetko mozem?
1)Co sa tyka Omega 3 tie mam kupit v lekarni? je jedno ake ? a aka je vlastne minimalna davka aspon priblizne.
2)mam k dispozicii mandle, slnecnicove semiacka, kokosovy olej, dynove semiacka.Panensky olivovy olej sa bojim kupit lebo som citala vela o tom ze kazdy z obchodu cloveku skor skodi ako pomaha. Bohvie kde je pravda \":(\" Mozem pri protikvasinkovej diete vsetko z toho?alebo je to este malo ? nemam ponatia ale citim ze mi chybaju tieto tuky lebo mam v poslednom case dost suchu pokozku. A este ma napadlo kedy su najviac vyuzitelne. mam to jest priamo so salatom alebo zvlast. Ak mi odpoviete aspon na jedinu otazku pomozete.Vsetky rady su nad zlato.dakujem <3

Množství tuku v potravě se dá vypočítat například při použití nutriční kalkulačky. Jarda tady někde doporučuje bílkoviny 1g/kg, 1g/kg, tuky 3g/kg váhy daného člověka.
Potraviny vhodné při protikvasinkové dietě - člen Sakul má v podpisu odkaz na aktuální tabulku, která obsahuje seznam v rozdělení dle vhodnosti a fáze diety.
Semínka a ořechy jsou lépe využitelná po namočení (hodiny).
U omega kyselin jde o jejich vzájemný poměr, který je dán složením konkrétní stravy daného člověka. Můžete být třeba super vzácná výjimka a mít v deficitu omega 6 a ne omega 3. Stav si můžete nechat zjistit laboratorně. Na doplnění omega 3 se zde na stránkách doporučuje sirná patlanina, rybí olej.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 12:56 am 
Offline

Registrován: čtv zář 06, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 22
ak som spravne pochopila tak teda tuky dokopy omega 3 ,6 a 9 ..3g\kg ? v mojom pripade 54x3g denne ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 2:19 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Janka00 píše:
ak som spravne pochopila tak teda tuky dokopy omega 3 ,6 a 9 ..3g\kg ? v mojom pripade 54x3g denne ?

Nemusíte jíst jen tyto tři druhy. Omega-6 co nejmíň, ale min. 10g denně, omega-3 stejně jako omega-6 nebo obecně až 4x míň. Omega-9 a nasycených tuků neomezeně, jen aby to bylo dohromady přibližně do těch 54x3g za den.
Kde je kolik omega-3 a omega-6 zjistíte např. na http://www.nutritiondata.com a o ostatní tuky se nemusíte moc zajímat.

Tady na fóru se dočtete hodně o suplementaci, např. rybí tuk nebo lněný olej atp., ale to může fungovat jen krátkodobě, z dlouhodobého hlediska vždy takové jednostranné doplňování přivodí nerovnováhu. Tělo potřebuje tisíce látek, nemůžete vše doplňovat v tabletkách nebo extraktech, což jsou i oleje atp. Např. na metabolismus omega-3 kyselin ze lněného oleje je potřeba spousta věcí, která se nachází v celých lněných semínkách, samotný olej nestačí - vysává z těla různé látky, např. vitamíny B, hořčík a další minerály. Nejlepší je jíst celé potraviny. V případě nízkosacharidové stravy ořechy, semínka, avokádo, zeleninu a pokud nejste veganka tak lze i kvalitní maso a mléčné výrobky a vajíčka. Kombinovat to můžete jak chcete, pokud se vám to bude dobře trávit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 6:58 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Ahoj!
Nemáš někde info co doplňovat nejvíc na vysokotukové stravě?Zmiňoval si Bkomplex,hořčík a další minerály-docela by mě toto zajímalo,nebo alespoň nějaké odkazy.Díky!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz