Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 5:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte lis 27, 2012 10:16 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Taky se připojuji. Z počátku jsem cítila také bolesti ve střevech, časem se to zlepšilo a po urinových klystýrech je vše O.K. Upravila jsem taktéž stravu a dodala laktobacily. V současném době mě trápí už "jen" ten můj žlučník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte lis 27, 2012 1:00 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
A je dobré dělat urinové klystýry, když mám překyselenou moč? Je to pořád lepší než vodou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte lis 27, 2012 7:06 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
zdravyzivot píše:
A je dobré dělat urinové klystýry, když mám překyselenou moč? Je to pořád lepší než vodou?

Ano.
Navíc klystýr urinou je jako pohlazení.

Úryvky z fóra:
"...Urina se používá hlavně z toho důvodu, že mimo naprosto špičkové čistící schopnosti, má schopnost likvidovat různé patologické kultury a mimořádně dobře prospívá tvorbě laktobacilů. Cílem tedy není, ji ze střeva zcela odstranit, ale nějaká část uriny ve střevě po stolici zůstává a vstřebá se střevní stěnou, kterou velice zklidňuje a léčí..."

"...U klystýru, je jedno jaké pH má moč, provádí se nejlépe nasbíranou urinou, v objemu cca 1 litr a tento objem, je vhodné ve střevě udržet, co nejdéle, optimálně 20 minut. Případně naředěnou urinou s postupně se zvyšujícími dávkami a moči se do roztoku dává co nejvíce, minimálně 1/3. Ideální je pozice s hlavou dolu-trup nahoru a moč se používá čerstvá i když starší je lepší, některé prameny uvádějí, jako ideální odstátí, 7 dnů..."

"...Urina obrátí osmózu střeva a vytahuje toxiny z těla jako magnet, stolice pak dosti zapáchá, ale to je dobře, protože svinstvo musí z těla ven..."

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 1:33 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
Zdravím všechny přítomné. \":)\"
Nejdříve bych chtěla poděkovat za odpověď a vůbec za celé tyto stránky. V dnešní době je to opravu unikum a člověka to proto dvojnásob potěší vidět, že ještě existují takoví lidé jako pak Jarda.
Před kratší dobou jsem tu psala s dotazem ohledně bolesti střev po klystýru - to už se naštěstí skutečně urovnalo, i když klystýr neprovádím denně, ale tak dvakrát týdně. Vím, že by bylo lepší častěji (hlavně teď ze začátku), ale podmínky jsou trošku komplikovanější.
Asi tak 2 týdny jsem na protikvasinkové dietě. Nedodržuju ji teda na 100%-snídám podle příkladu jídelníčku p.Jardy a občas si odpodne dám nějaké ovoce, 2x jsem také vyloženě ujela - jednou si dala sezamovou tyčinku s medem, což ale stejně vzhledem k tomu, že to bylo před menstruací, kdy jsem mívala opravdu záchvaty žravosti, beru jako neuvěřitelný zázrak, a jednou jsem si dala asi decku červeného vína.
Jinak oběd a večeře jsou zpravidla saláty (trochu monotónní) s čerstvým balkánským sýrem, jiným čerstvým sýrem, případně vejcem a tuňákem. Není to ideál, ale v rámci daných možností se snažím co to jde. Někdy si ještě večer dám mandle. Ráno piju většinou čaj z čerstvého zázvoru s citrónem, odpoledne pak popíjím La Pacho. Také asi už desátý den beru lactobacily a dvakrát týdně jsem zařadila solnou koupel (epsomka, hymalájská a soda).
Musím říci, že stav mojí pleti (kvůli tomu jsem se vůbec dostala na toto fórum) se od začátku velmi zlepšil. Sice to ještě není ideální, ale pokrok je opravdu vidět.
Nicméně k jádru věci - před těmi 14dny jsem měla stolici pravidelně každé ráno. Nyní ji spontálně mívám tak po třech dnech a ještě má divnou, vyloženě lepkavou konzistenci. To mě trochu mate, neb by to mělo být podle všeho spíše naopak - dřív jsem ji mívala 'tak akorát', nešpinila, nic.
Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli máte někdo podobnou zkušenost, případně poradit, co by mohlo pomoct? Napadlo mě, zda to nemůže být těmi lactobacily, ale zase logika mi říká, že ty nemohou mít negativní vliv na stolici. Nebo bych měla ty klystýry zařadit denně? Přiznám se, že dělat klystýr bez předchozí spontální defekace je mi trochu proti srsti a hlavně na jejich častou aplikaci zde nemám zatím podmínky. \":-(\" Nebo mě ještě napadlo, jestli to nesouvisí s vysokým příjmem tuků ve stravě? Kromě těch sýrů, které jsou samy o sobě dost tučné, do salátů samozřejmě přidávám i olivový olej a moc na něm neštřím.
Předem děkuji za jakoukoli radu a přeji krásný den.
E.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 11:05 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Zdravím dělam si klystyr urinou 1 za 14 dnío zatím nemám více času ,ale lepe než nic a zatím mě to i tak vyhovuje.
Rád bych se optal 1x za 14 dní dělam 36 hod pust na ekadasi .

Kdy by bylo vhodné udělat klystyr rano při začátku pustu nebo po skončení pustu ?
Zajíma mě třeba to muže mít nějaky lepší efekt.
diky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 01, 2012 10:20 pm 
Offline

Registrován: sob črc 14, 2012 6:49 pm
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Nadýmání je jednoznačně projevem nesrovnané bakteriální skladby v tlustém střevě, klystýr s tím nemá celkem nic společného, ten jen vymyje úsady na stěně tlustého střeva. Potom musí pracovat ty správné bakterie, které pokud tam nejsou, tak to prostě nefunguje, jestli můžete, tak co nejvíce jezte ty kvašené produkty.
Obecně se urinoterapie praktikuje ráno na lačno v objemu cca 2 dcl, tak je nejúčinnější, ale to nijak nebrání tomu praktikovat ji kdykoliv v průběhu dne. Já mám dokonce vyzkoušený 100% revers uriny po několik dní a ani toto nepředstavuje žádný problém, pokud alespoň něco málo vypijete v čerstvé osmotické vodě, stačí tak do 0,5 - 1 litr denně hlavně večer. Nejlepší chuť je z mého hlediska po ovoci a konkrétně po pomerančích.

Klystýr + urinoterapie - 100% revers uriny po několik dní
Takze jde to klidne "spojit" treba tyden (kdyz moc je normalni, jsem vegetarian, nekourim, nepiji zadny alkohol, kazdy den snidane POLINAL) ... ???

_________________
André Van Lysebeth: "Osud lidstva by se změnil, kdyby 60-ti, 70-ti a 80-ti letí muži zůstali v plné formě".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
A je dobré dělat urinové klystýry, když mám překyselenou moč? Je to pořád lepší než vodou?

Kyselost moče na to nemá žádný negativní vliv a postupně se i srovná vyčištěním těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Eva83 píše:
Zdravím všechny přítomné. \":)\"
Nejdříve bych chtěla poděkovat za odpověď a vůbec za celé tyto stránky. V dnešní době je to opravu unikum a člověka to proto dvojnásob potěší vidět, že ještě existují takoví lidé jako pak Jarda.
Před kratší dobou jsem tu psala s dotazem ohledně bolesti střev po klystýru - to už se naštěstí skutečně urovnalo, i když klystýr neprovádím denně, ale tak dvakrát týdně. Vím, že by bylo lepší častěji (hlavně teď ze začátku), ale podmínky jsou trošku komplikovanější.
Asi tak 2 týdny jsem na protikvasinkové dietě. Nedodržuju ji teda na 100%-snídám podle příkladu jídelníčku p.Jardy a občas si odpodne dám nějaké ovoce, 2x jsem také vyloženě ujela - jednou si dala sezamovou tyčinku s medem, což ale stejně vzhledem k tomu, že to bylo před menstruací, kdy jsem mívala opravdu záchvaty žravosti, beru jako neuvěřitelný zázrak, a jednou jsem si dala asi decku červeného vína.
Jinak oběd a večeře jsou zpravidla saláty (trochu monotónní) s čerstvým balkánským sýrem, jiným čerstvým sýrem, případně vejcem a tuňákem. Není to ideál, ale v rámci daných možností se snažím co to jde. Někdy si ještě večer dám mandle. Ráno piju většinou čaj z čerstvého zázvoru s citrónem, odpoledne pak popíjím La Pacho. Také asi už desátý den beru lactobacily a dvakrát týdně jsem zařadila solnou koupel (epsomka, hymalájská a soda).
Musím říci, že stav mojí pleti (kvůli tomu jsem se vůbec dostala na toto fórum) se od začátku velmi zlepšil. Sice to ještě není ideální, ale pokrok je opravdu vidět.
Nicméně k jádru věci - před těmi 14dny jsem měla stolici pravidelně každé ráno. Nyní ji spontálně mívám tak po třech dnech a ještě má divnou, vyloženě lepkavou konzistenci. To mě trochu mate, neb by to mělo být podle všeho spíše naopak - dřív jsem ji mívala 'tak akorát', nešpinila, nic.
Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli máte někdo podobnou zkušenost, případně poradit, co by mohlo pomoct? Napadlo mě, zda to nemůže být těmi lactobacily, ale zase logika mi říká, že ty nemohou mít negativní vliv na stolici. Nebo bych měla ty klystýry zařadit denně? Přiznám se, že dělat klystýr bez předchozí spontální defekace je mi trochu proti srsti a hlavně na jejich častou aplikaci zde nemám zatím podmínky. \":-(\" Nebo mě ještě napadlo, jestli to nesouvisí s vysokým příjmem tuků ve stravě? Kromě těch sýrů, které jsou samy o sobě dost tučné, do salátů samozřejmě přidávám i olivový olej a moc na něm neštřím.
Předem děkuji za jakoukoli radu a přeji krásný den.
E.

Na uvedeném postupu nevidím mnoho chyb, je to celkem v pořádku, ale je možné, že máte třeba stresem sníženou tvorbu HCl v žaludku a to má pak negativní vliv na kvalitu stolice. Udělejte si krkací test, nebo ji cvičně trochu dodejte a uvidíte, tím nic nemůžete pokazit. Objem tuku by tolik vadit neměl, spíše vadí velké množství bílkovin a nedostatek HCl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
HARMON3K píše:
Zdravím dělam si klystyr urinou 1 za 14 dnío zatím nemám více času ,ale lepe než nic a zatím mě to i tak vyhovuje.
Rád bych se optal 1x za 14 dní dělam 36 hod pust na ekadasi .

Kdy by bylo vhodné udělat klystyr rano při začátku pustu nebo po skončení pustu ?
Zajíma mě třeba to muže mít nějaky lepší efekt.
diky

U takto krátkého půstu nehledejte problém, to můžete kdykoliv.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Rivelino píše:
Klystýr + urinoterapie - 100% revers uriny po několik dní
Takze jde to klidne "spojit" treba tyden (kdyz moc je normalni, jsem vegetarian, nekourim, nepiji zadny alkohol, kazdy den snidane POLINAL) ... ???

Ano v tom není problém, akorát si hlídejte pH, jinak se nic zásadního neděje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2012 9:22 pm 
Offline

Registrován: sob črc 14, 2012 6:49 pm
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Ano v tom není problém, akorát si hlídejte pH, jinak se nic zásadního neděje.

Dekuji za potvrzujici odpoved.

_________________
André Van Lysebeth: "Osud lidstva by se změnil, kdyby 60-ti, 70-ti a 80-ti letí muži zůstali v plné formě".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2012 1:18 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
Jarda píše:
Na uvedeném postupu nevidím mnoho chyb, je to celkem v pořádku, ale je možné, že máte třeba stresem sníženou tvorbu HCl v žaludku a to má pak negativní vliv na kvalitu stolice. Udělejte si krkací test, nebo ji cvičně trochu dodejte a uvidíte, tím nic nemůžete pokazit. Objem tuku by tolik vadit neměl, spíše vadí velké množství bílkovin a nedostatek HCl.

Moc dekuji za odpoved. Dneska jsem si udelala krkaci test a mel jste pravdu. \":-(\" Do sklenice jsem rozmichala (pravda, ne moc dukladne) lzicku sody - ani po deseti minutach nic. \":(\" Tak jsem se nasnidala a v mezicase studia se vrham studovat do hloubky (zbezne jsem to uz projela) vlakno o HCl v zaludku...Vim, ze toho mate hodne, nicmene jsem se chtela zeptat, jestli bych vam mohla po svatcich zavolat a idealne si domluvit osobni setkani? Uprimne je mi 29 a predstava, ze bych mela po zbytek zivota dodavat pred kazdym jidlem do tela kyselinu, mi prijde dosti nemila...holt telo mi asi vraci leta, kdy jsem ho trapila bulimii. \":-(\"
Mejte se vsichni podle svych predstav! \":-)\"
Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv pro 27, 2012 9:31 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Zhoršila se ti stolice po klystýru? Na tom není nic zvláštního. Vyplavuješ si klystýrama choulostivé probiotické kultury a upevňuješ pozice
candidy. Tady ti budou tvrdit, že je to nemožné, ale tvůj vlastní výsledek by ti měl asi napovědět nejlíp.
Ad HCl - ta je potřebná k trávení bílkovin a její suplementace naprosto nemá význam pro člověka, který nejí větší množství bílkovin.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv pro 27, 2012 5:36 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
Vševěd píše:
Zhoršila se ti stolice po klystýru? Na tom není nic zvláštního. Vyplavuješ si klystýrama choulostivé probiotické kultury a upevňuješ pozice
candidy. Tady ti budou tvrdit, že je to nemožné, ale tvůj vlastní výsledek by ti měl asi napovědět nejlíp.
Ad HCl - ta je potřebná k trávení bílkovin a její suplementace naprosto nemá význam pro člověka, který nejí větší množství bílkovin.

No jenze ja jsem si delala klystyr i predtim a na stolici to nemelo vliv - tyhle problemy jsem zacala mit az s uzivanim laktobacylu, coz mi zase nedava moc logiku.
K te HCl - diky, zkusim tedy omezit bilkoviny, i kdyz tim se mi tedy zase zuzi jidelnicek (lavne nevim, co do salatu:-/ ). Na druhou stranu ale mozna zaradim ty jednoduchy cukry v ramci monodiet (viz muj prispevek ke kandide) - jsem zvedava, ta zkusenost mi dodala celkem optimismus. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv pro 27, 2012 10:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Eva83 píše:
Moc dekuji za odpoved. Dneska jsem si udelala krkaci test a mel jste pravdu. \":-(\" Do sklenice jsem rozmichala (pravda, ne moc dukladne) lzicku sody - ani po deseti minutach nic. \":(\" Tak jsem se nasnidala a v mezicase studia se vrham studovat do hloubky (zbezne jsem to uz projela) vlakno o HCl v zaludku...Vim, ze toho mate hodne, nicmene jsem se chtela zeptat, jestli bych vam mohla po svatcich zavolat a idealne si domluvit osobni setkani? Uprimne je mi 29 a predstava, ze bych mela po zbytek zivota dodavat pred kazdym jidlem do tela kyselinu, mi prijde dosti nemila...holt telo mi asi vraci leta, kdy jsem ho trapila bulimii. \":-(\"
Mejte se vsichni podle svych predstav! \":-)\"
Eva

Tak ono to vždy je pro něco dobré, pokud člověk dělá chyby a poučí se z nich. HCl není zpravidla potřeba dodávat stále, ale je vhodné si občas vyzkoušet jak si stojím, ovšem časem ten stav poznáte i bez testu. Ohledně toho setkání mě zavolejte a nějak se domluvíme.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz