Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 9:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 2:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
siidos píše:
zdravím
jsem tady poprvé.po prečtení tohoto fora jsem se rozhodl provést jaterní očistu.postupoval jsem přesně podle návodu ,ale rano mě bylo špatně a po vypití druhé davky roztoku epsonské soli se mi udělalo uplně zle od zaludku vyzvracel jjsem všechno mam dojem že i tu směs grepu s olejem apotom se mi udělalo dobře.stolici jsem měl dvakrat ale jen trochu v podstatě ze me nic nevyletělo.dělám něco špatně?asi bych se měl vyprazdnit s nalevem ale nemam ho k dyspozici.

Tak hlavně to že neděláte ráno klystýr, protože pak si tu otravu vlastním vyloučeným bordelem opravdu užijete, ale o tom je zde toho napsáno dost a dost, stačí číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 2:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Firebird píše:
Dobry den, procetl jsem cele vlakno a velice se mi libi napad navazani sanky na OJ pro dokonale ocisteni streva od zbyvajiciho bordelu z OJ. Prosim pouze o upresneni par detailu:

1.) je mozne zacit sanku hned rano po OJ/probuzeni nebo je nutne dopit zbyvajici 2 davky epsomky a sanku navazat az pote?

2.) je treba sanku dokoncit smesi z epsomky nebo je mozne jiz pouzit standardni himalajskou sul a pokracovat dle standardniho postupu na sanku?

Dekuji.

Tak je jedno jak jedno, tak druhé, prostě se nějak a nějakém čase vypláchnete dočista, nezkoumejte detaily, nejsou zase tolik podstatné, pokud nebudete dělat nějaké naprosté nesmysly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 2:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Petra321 píše:
Dobry den v sobotu chci delat ocistu jater a zajimalo by me, jestli bych mela vysadit vsechny vitaminy a byliny (B, E, C, magnesium a lekorice) uz na ovocny den pred ocistou, anebo muzu jenom na ten den ocisty? A jestli je pak hned druhy den muzu zase zacit brat? Mam strach, aby se mi nezblaznilo telo, kdyz z niceho nic vysadim vsechny vitaminy vcetne velkych davek vitaminu C (25g). Predem dekuji.

Nebojte se, nic se nestane, ani jedno není návykové a vůbec to nepoznáte, čili je na vás zda to vysadíte na jeden, nebo dva dny, bude to zcela bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 2:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sstealth píše:
môžem biely grapefruit namiesto červeného alebo ružového ?

ďakujem


edit: tak dal som jeden červený grep a jeden citrón

30 minút po poslednej dávke epsomskej soli som vypil 3 litre čistej vody z RO a 0,5 litra hermánka naraz. Sifón sa nedostavil. Nemohlo ma to zabiť , resp. otráviť sa vodou? pretože sa mi dosť točila hlava a spal som medzi 10:00-12:00 a veru dobre mi vtedy nebolo

Jak vidíte nezabilo, tedy problém se nekoná a zase tak nebezpečné to není, nicméně vůbec nechápu co a jak jste dělal, při očistě jater se voda nepije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 2:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Včera jsem dlouze diskutovala se známým plzeňským lékařem přes gastro o jaterní očistě. Zase mi tvrdil, že když vypiji olivový olej s grepem a do toho vlítne žluč, útvary, co si mi jeví jako kameny, jsou ve skutečnosti shluky toho obojího a vznikají až v tenkém střevě. Sice se mi tomu nechce věřit, chtěla bych se zbavit žlučových kamenů, co mě trápí už roky a tohle mě bere naději, ale... jaterku jsem dělala nedávno po šesté a kameny mám ve žlučníku stále. Co si o tom myslíte, přeci jen mi to leží v hlavě. Jaterku dost špatně snáším, je mi vždy celý víkend docela nanic, samozřejmě, že se to dá vydržet, ale aby to k něčemu bylo. Je mezi Vámi někdo, kdo se prokazatelně zbavil žlučových kamenů, viditelných na sonu? Děkuji za odpověď.

Člen pv33 vám to píše správně a argumentuje jasně a logicky, lékaře nechte ať MUDrují a vy se prostě vyčistěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 2:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
O cemkoliv se budes bavit se znamymi i neznamymi lekari, tak ti budou rikat to co se uceji, ze jakakoliv alternativa je na nic a jedine funguje chemo a podobny svinstva. Asi jsi se doktora neptala, jak to, ze kdyz se udela ocista 5-10x, tak kameny prestanou vychazet. Pri prvnich ocistach jich ma kazdy spoustu a pak cim dal min. Kdyby byla pravda co ti tvrdil a delaly se kameny ve streve, tak se tam budou delat vzdycky. A jak to, ze nektere kameny maji vapenatou skorapku nebo jsou cele zvapenatele, ja jsem jich mel asi 5 a kamoska asi 20.

Jeste pises, ze jaterku spatne snasis. Existuje rada navodu, ja jsem jich cetl a videl 7 a z toho 4 jsou temer shodne az na urcite detaily, ktere ale muzou byt dulezite. Ty 4 velmi podobne navody jsou dr. Huldy Clark, Andrease Moritze, Kevina Trudeau a Jarduv navod, ktery asi pouzivas i ty. Ale je tam jeden rozdil v piti vody. Dr Clarkova a Kevin Trudau pisou, ze po 14. hodine namas jist ani pit. A pokud toto pravidlo porusis, muze ti byt velice spatne. Moritz povoluje vodu na oplachnuti rtu po piti epsomky ale vic nedoporucuje. A Jarda ze se nema jist a nema se pit nic nez voda, ale tou nesetrete a cim vic vypijete tim lepe. Hulda Clark taky doporucuje po piti oleje okamzite ulehnout a spat, coz v pripade ze vypijes spoustu vody casto nefunguje, protoze chodis na zachod. Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze neni zadny problem nepit vubec nic. A Hulda Clark doporucuje zacit zas pit az rano 2 hodiny po vypiti druhe davky epsomky. Clarkova, Moritz a Trudeau zakladaji sva doporuceni na tom, ze ucel epsomky neni vyplachnout streva, ale rozsirovat zlucove cesty. Pokud pijem co nejvic vody jak doporucuje Jarda, tak vlastne delas sank praksalanu a vetsina epsomky z tebe odejde a nemuze plnit hlavni ucel, tady rozsirovat zlucove cesty. Takze moje doporuceni je, kdyz je ti blbe pri Jardove navodu, zkusit od 14. hodiny nepit a zacit s pitim az rano 2 hodiny po vypiti 4. davky epsomky. A kdyz to nezvladnes, tak se napit vody, ale co nejmin. A pak muzes porovnat jestli ti nebude lip.

Ja jsem se zbavil nekolika kamenu s vapenitou skorapkou, ktere by asi na sonu byly videt. Ale jestli byly videt na sonu nevim, protoze potom co jsem zjistil ze doktori a lepe receno medicina lze a neleci pricinu nemoci, aby se lidi nedej Buh nevylecili, tak uz se s nima mimo urazu nebavim.

Argumentace jasná a dobrá, proti tomu nic nemám, jenom já nedoporučuji pít kvanta vody po vypití epsomky, ale před tím, to je dost velký rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 2:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
jack píše:
Dobrý den pane Jardo,

chtěl bych se Vás zeptat na jaterní očistu. Mám za sebou třetí, ale pořád žádné kameny, jen takové smetí. Vše dělám podle návodu.
A ještě se chci zeptat: po vypití směsi oleje a šťávy mám neklidnou noc, protože mě z toho hrozně pálí žáha. Dříve jsem se žáhou problémy neměl.
Čím to může být? Dělám něco špatně?
Děkuji

Neděláte, někdo prostě vylučuje pouze takové bahýnko, ale i to je velice prospěšné, holt se s tím budete muset smířit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 11:06 pm 
Offline

Registrován: ned lis 25, 2012 10:54 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Neděláte, někdo prostě vylučuje pouze takové bahýnko, ale i to je velice prospěšné, holt se s tím budete muset smířit.

OK, zkusím to dále a uvidíme, ale trápí mě také to pálení žáhy. Také to nemám nijak řešit?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 11:57 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jarda píše:
.......
Argumentace jasná a dobrá, proti tomu nic nemám, jenom já nedoporučuji pít kvanta vody po vypití epsomky, ale před tím, to je dost velký rozdíl.
V navodu je o piti vody jen
http://zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php píše:
14:00
Od druhé odpoledne nejezte a nepijte nic víc než vodu, ale tou nešetřete, čím více vypijete, tím lépe.
Vim, ze nekdo to pochopil nebo vycetl v diskuzi, ze to je jen do 18. hodiny, ale nekdo to chape ze i po 18. hodine.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pár dotazů k jaterní očistě.
PříspěvekNapsal: pát lis 30, 2012 4:50 pm 
Offline

Registrován: pát lis 30, 2012 4:36 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, pane Jardo, měla bych pár dotazů ohledně jaterní čistící kůry s Epsomskou solí. Váhám, zda je pro mne kůra vhodná, léčím se s vysokým cholesterolem, beru léky - statiny. Mám to zkusit dle vašeho návodu nebo je lépe nejdříve konzultovat s lékařem v poradně, kam docházím?
Další věc - mám potravinovou alergii, mimo jiné i na jablka, syrové si dát nemohu. Je nějaká varianta s něčím jiným? Dají se něčím nahradit?
A poslední, jestli jsem ten váš postup správně pochopila, do středy se jí normálně a od čtvrtka se začne dodržovat vámi popsaný postup s očistou - jablka, klystýry...? nebo je nutné změnit stravu už dříve, třeba od pondělí?
Moc děkuji za odpovědi a díky i za vaši ochotu pomoci jiným.
A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 30, 2012 6:09 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
jack píše:
Dobrý den pane Jardo, chtěl bych se Vás zeptat na jaterní očistu. Mám za sebou třetí, ale pořád žádné kameny, jen takové smetí. Vše dělám podle návodu. A ještě se chci zeptat: po vypití směsi oleje a šťávy mám neklidnou noc, protože mě z toho hrozně pálí žáha. Dříve jsem se žáhou problémy neměl. Čím to může být? Dělám něco špatně? Děkuji

Pro všechny nedočkavé :: na str. 115 v tomto vláknu píše člen jives svou zkušenost z JO, která je velmi podobná mojí vlastní ::

Ahoj je mě 43 let a mám 5 týdnů po 15 očistě (během 1,5 roku) a stručně bych to popsal takhle:
1 očista - kameny poměrně slušně odcházely
2,3 očista - nevyšlo téměř nic a uvažoval jsem, zda je možné abych měl vyčištěno ( trochu mě v tom brzdila občasná prudká křeč v oblasti jater)
4-6 očista - postupné zvyšování množství a velikosti kamenů
7 očista - spousta kamenů ( domníval jsem se, že maximum - mylně)
8-12 očista - ubývání množství kamenů
13-14 očista - menší množství kamenů, myslel jsem se, že mám vyčištěno
15 očista - naprostý šok, kameny (až 20 x 30 mm), slepenec kamenů 60 x 15 mm..

Myslím že jde o velmi častý scénář a koresponduje se známým : moc nedumat a pucovat a pucovat ze všech stran, hlavně zevnitř..


Naposledy upravil fox dne stř úno 06, 2013 10:45 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 05, 2012 2:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
Mám obdobnou zkušenost s jaterními očistami, jako je zmíněna v příspěvku výše. O víkendu budu dělat osmnáctou a to už jsem si dvakrát myslel, že mám vyčištěno, když ze mě zas vypadla hromada šutrů. Teď by mě ještě zajímalo, jestli je možné den před jaterkou si do jídla přidávat kokosový olej, který prý nepotřebuje k trávení žluč a jestli je možné jíst pickles? Máte někdo s tímto zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 09, 2012 10:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Zdravím vespolek:),
mám po 6.očistě, nevolnost tentokrát pro změnu opět nebyla, takže pravidelné střídání těžký/lehký průběh je u mne skutečně pravidlem. Bohužel (nebo bohudík?) jsem ani tentokrát nevyloučila nic pevného - pouze žluč, takže tomu asi dám na nějaký čas - cca 2 měsíce - pohov. Zdá se mi podezřelé, že by bylo tak brzo vyčištěno - počítala jsem minimálně s 10 "plodnými" očistami:). No - přes Vánoce se určitě něco nasbírá \":D\" - nejsem zdaleka vzorná co se stravy týká \":oops:\" ...
Jediná malá nepříjemnost, která mne potkala po očistách poprvé je, že mi v játrech téměř neustále cuká - jako kdyby "škytala":). Je to dost intenzivní, i když nebolestivé - neobtěžuje to nijak výrazně, pokud to časem přestane (v což doufám). Jen si tu oblast člověk jakoby pořád uvědomuje. Setkal jste se s tím někdo? Neznamená to nic nebezpečného (pane Jardo?)? Děkuji velmi za odpovědi:)!

Edit: Cukání ustalo samo:) - trvalo cca 15 hod.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Naposledy upravil prokera dne ned pro 09, 2012 1:46 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 09, 2012 1:04 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Tiež mám za sebou očistu,môžem povedať ,že úspešnú.Nestačím sa diviť,čo zo mňa stále lezie aj po vyše dvadsiatej očiste /už to ani nepočítam/.Polroka to bolo zhruba v dvojtýždňových intervaloch.Dnes sa cítim veľmi dobre,takže ešte ma čaká nejaké to opakovanie \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ocista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 09, 2012 9:29 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Zdravim Jardo!
Chcem sa spytat, ci poznate cloveka,ktory by narazil na nejaky problem pri prevadzani ocisty pecene. Uz rok sa neviem odhodlat na tuto ocistu, lebo viem,ze na sono mi nasli v zlcniku zluk kamenov, kedze som mal pred dvomi rokmi akutny zapal pancreasu a bol som hospitalizovany....hladovka, kapacky, dieta....
Bojim sa aby som nieco nepokazil a aby sa nejaky kamen nezasprajcoval v zlcovodoch .....potom asi rychly lekarsky zakrok a zlcnik von.....len toho sa bojim a neviem sa odhodlat na ocistu
Vopred dik za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz