Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2010 10:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Já jsem to dnes dala podruhé. Ten problém při ukončení, co popisuje Sybilla jsem měla poprvé i já, taky mi odešla trocha rýže hned. Myslím, že čas od heřmánku do rýže se musí měřit od ukončení pití heřmánku. Pokud se heřmánek nevypije na ex, mně to např. trvá déle než deset minut, tak potom ta rýže staví postupně. Nevím, jestli je to správná teorie, ale dnes jsem ten problém už neměla.
Dotaz na Jardu: Pouze voda ze mne jde už po prvním 1,5l hrnku. Další vodu už jsem proto nepila a celé jsem to zvládla asi za hodinu a půl. Žádná únava, celkový pocit dobrý. Má takové čistění smysl? Ona je ta slaná voda dost hnusná, tak ať se s tím nemořím zbytečně.

Je to přesně tak, jak to píše fdh, rýže se jí 30-45 minut po vyjití heřmánku, ne po jeho vypití. Čištění má vždy smysl a ač nic zdánlivě nevychází, tak nejdůležitější je pocit den po proceduře. Pokud se cítíte lépe než před ní, tak o čem pochybovat, pak byla jednoznačně potřebná. Celkový objem slané vody se pít opravdu nemusí, důležité je aby střeva byla čistá a šla jen čistá voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2010 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
tak jsem dnes take absolvoval svou prvni sankhu. pred zacatkem jsem v prubehu hodiny vypil 1 l ciste vody a zhruba 1/2 hodiny potom jsem zacal pit slanou. sifon naskocil cca 25 minut po vypiti prvniho 1,5 l vody, kdy uz jsem v sobe mel litr z dalsi davky, takze po 2,5 litrech vypite vody. vodu jsem pak do sebe lil dle moznosti, jak se mi brklo, tak jsem nalil dalsi. prohnal jsem sebou 6 litru slane vody a jelikoz jsem ji do sebe lil prubezne, tak nedokazu presne rict, po ktere davce ze mne zacala tect jen voda. pak jsem vypil necely litr a 1/2 hermanku a ze ze mne tece jsem usoudil podle toho, ze tekutina je teplejsi (hermanek jsem pil mirne teply). pak po cca 1/2 hodine jsem snedl ryzi s maslem.
za sveho pohledu tedy vidim prubeh jako temer bezproblemovy. trochu mne znejistil pomalsi rozbeh sifonu, ale po konzultaci s panem Jardou (kteremu timto jeste jednou dekuji!) jsem pokracoval v prilevani vody. slana voda mne nechutna, ale nemel jsem ani naznak chuti na zvraceni. zaludek to taky pobiral celkem dobre, zadne extremni tlaky, po odbrknuti slo lit dal. po vypiti cca 4,5 l vody me zacala byt docela zima (asi vyplavenou glukozou), ale dalo se to vydrzet. po snezeni ryze zadne dozvuky. zacal jsem v 11:00 a ryzi jsem jedl v 13:00, takze 2 hodiny.

a propos: melo by se s dalsi davkou vody cekat az odejde predchozi? nebo lit co se vejde? jak spolehlive poznat, ze ze mne tece hermanek? voda v zachode byla totiz vetsinou zpenena, takze jeji barvu nebylo snadne urcit.

Tak vidíte, že to zase tak hrozné nebylo, ten pomalejší průběh je u prvního provedení normální a také střeva budete mít zatím trochu líná. Příště si lépe vyhovíte a půjde to celé rychleji, na pití další vody nečekejte a lijte to do sebe co snesete, pak je vše mnohem rychlejší. Ten heřmánek je docela dost barevný, ale poznáte ho pouze proti bílé barvě porcelánu. Pokud kadíte do vody, tak poznáte celkem prd a potom bych v této fázi přesedl na bidet, případně to vypustil do umyvadla, kde to snadno uvidíte a stolice již z vás stejně nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 1:13 pm 
Offline

Registrován: úte úno 16, 2010 12:37 pm
Příspěvky: 9
Jarda píše:
Sankhapraksalana

Tato promyšlená a léty velice dobře prověřená technika očisty je obecně málo známá a panují značné obavy z jejího provádění. Sám mohu prohlásit, že již déle než čtvrt století nic lepšího neznám a veškeré obavy považuji za nesmyslné.

Jsem pripravena..to zkusit..nekdy tento tyden. Mam jedine obavy..ze neco nepripravim TAK dostatecne teple, ci slane.. ze se to nepovede.. Inspirovali me Vami vlozene obrazky.. Proste.. CHCI mit stejne vysledky :).
Necitim se nemocna (i kdyz jsem kamaradce nedavno hlidala deti a chytla jsem od nich strevni chripku.. << poprve v zivote; docela me to vydesilo..). Jen mi ..zitra bude 40.. a po te nemoci mam utkvely pocit ze bych potrebovala procistit.. Vysledkem meho noveho pocitu je to, ze jsem nalezla Vas.. Jsem naprosty amater a Vase sranky jsem nasla pred 3 dny << od te chvile jsem jak.. "Alenka v risi divu". Nikdy jsem o sve zdravi takto nedbala.. asi je ten spravny cas..
Po 3 dnech smejdeni na Vasem foru..mam spustu otazek (typu: jeste berete MMS a kde ho sehnat a ..FAKT ze jo..nebo radeji ne ?; Koloidni striblo a proc.. ?), ale radeji se zatim nic ptat nebudu.., jsem ted PRILIS zahlcena informacemi. Budu pozorna..vse cist.. a jdu na to. Drzte mi palce & dekuji
Teda vlastne, jeden dotaz by byl.. Cemu rikate "sifon" ? "Naskocil sifon" ? Hmm naskoci ? Kdyz nebudu vedet..co.. ma naskocit ?:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Valhalla píše:
Jsem pripravena..to zkusit..nekdy tento tyden. Mam jedine obavy..ze neco nepripravim TAK dostatecne teple, ci slane.. ze se to nepovede.. Inspirovali me Vami vlozene obrazky.. Proste.. CHCI mit stejne vysledky \":)\".
Necitim se nemocna (i kdyz jsem kamaradce nedavno hlidala deti a chytla jsem od nich strevni chripku.. << poprve v zivote; docela me to vydesilo..). Jen mi ..zitra bude 40.. a po te nemoci mam utkvely pocit ze bych potrebovala procistit.. Vysledkem meho noveho pocitu je to, ze jsem nalezla Vas.. Jsem naprosty amater a Vase sranky jsem nasla pred 3 dny << od te chvile jsem jak.. "Alenka v risi divu". Nikdy jsem o sve zdravi takto nedbala.. asi je ten spravny cas..
Po 3 dnech smejdeni na Vasem foru..mam spustu otazek (typu: jeste berete MMS a kde ho sehnat a ..FAKT ze jo..nebo radeji ne ?; Koloidni striblo a proc.. ?), ale radeji se zatim nic ptat nebudu.., jsem ted PRILIS zahlcena informacemi. Budu pozorna..vse cist.. a jdu na to. Drzte mi palce & dekuji
Teda vlastne, jeden dotaz by byl.. Cemu rikate "sifon" ? "Naskocil sifon" ? Hmm naskoci ? Kdyz nebudu vedet..co.. ma naskocit ?:)

Co vidíte na obrázcích, to v sobě nosí skalní tlusťoši, tak nad 140 kg a pravděpodobnost, že něco takového vyjde z normálního štíhlého jedince, je opravdu malá. Není divu, že vás tyto informace překvapují, ale je to syrová pravda, bez těch těšínských jablíček našeho zdravotního průmyslu. Většinou nejde o žádné novinky, ale informace staré tisíce let, úmyslně tajené před veřejností, protože jejich aplikace vám zajistí zdraví zadarmo, což je zcela nežádoucí pro určité kruhy ve společnosti. MMS stále nepravidelně aplikuji a každý den si tím čistím zuby, jinak neaktivované jsem to zrovna dnes kapal přímo do rány, kterou jsem si chytře vyrobil rezatým hřebíkem a mimo to že to dost pálí, je rána prakticky ihned zahojená, což se vám po farmaceutických nesmyslech asi nepovede. Sifon je nahození plného průchodu tekutiny vrátníkem, kde máte v těle stejné esíčko jako doma pod umyvadlem a tam si ten sifon můžete i prohlédnout a vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dotaz - kyla
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2010 5:43 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 5:38 pm
Příspěvky: 5
Dobry den, chci se zeptat jestli je problem pri sankhapraksalane triselna kyla, na jogovych strankach psali ze ano, zde ne. Dekuji. P.S. jestli vite o nejakych neoperativnich reseni (napriklad jogove cviky) budu velice vdecny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - kyla
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2010 8:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
PetrMaly píše:
Dobry den, chci se zeptat jestli je problem pri sankhapraksalane triselna kyla, na jogovych strankach psali ze ano, zde ne. Dekuji. P.S. jestli vite o nejakych neoperativnich reseni (napriklad jogove cviky) budu velice vdecny.

To je otázka rozsahu protržení břišní stěny, dle mého názoru u malého rozsahu to nebude nic komplikovat, ale pokud je střevo již hodně vylezlé, může to mít na proceduru negativní vliv a voda nemusí správně protékat. Nicméně, to vám nijak nebrání v provádění klystýrů a ty bych vám nyní doporučil. Obávám se, že to nespraví cvičení, ale naopak klidný pomalý pohyb bez velkého namáhání a speciální pás, který kýlu podrží, aby se střevo do protržené stěny stále nevsouvalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - kyla
PříspěvekNapsal: pát úno 19, 2010 10:09 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 5:38 pm
Příspěvky: 5
Dekuji za odpoved. Velikost je zhruba polovicni svestky. Kylni pas jako reseni, nebo jako pomoc brisni stene pro jeji regeneraci a vraceni do normalni polohy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - kyla
PříspěvekNapsal: pát úno 19, 2010 10:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
PetrMaly píše:
Dekuji za odpoved. Velikost je zhruba polovicni svestky. Kylni pas jako reseni, nebo jako pomoc brisni stene pro jeji regeneraci a vraceni do normalni polohy?

Ne jako řešení, ale jako pomoc v srůstu stěny, také není vhodné nějaké namáhání a je potřeba důkladně střevo čistit, aby břicho bylo pokud možno zcela ploché. Na to musí být zajištěna dokonalá spontánní defekace a minimální plynatost. Potom si tělo celkem může s daným problémem samo poradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - kyla
PříspěvekNapsal: pát úno 19, 2010 11:48 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 5:38 pm
Příspěvky: 5
Je mi 22 let, jsem sportovec (takze s nepretezovanim se bude problem), bricho zcela ploche mam, proto si nejsem jisty jestli je skutecne potreba klistyr (spis jsem chtel provadet Sankh. parkrat do roka ale jedine co me odrazuje je ta kyla). Jestli si muzu pod spontanni defekaci predstavit stolici rano a na vecer tak to splnuji, s plynatosti je problem ale uz ctu Vas clanek o delene strave. Chci se zeptat jaky kylni pas byste doporucil a zhruba jak dlouho by byl potreba nosit. Dekuji za vas cas a namahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - kyla
PříspěvekNapsal: pát úno 19, 2010 4:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
PetrMaly píše:
Je mi 22 let, jsem sportovec (takze s nepretezovanim se bude problem), bricho zcela ploche mam, proto si nejsem jisty jestli je skutecne potreba klistyr (spis jsem chtel provadet Sankh. parkrat do roka ale jedine co me odrazuje je ta kyla). Jestli si muzu pod spontanni defekaci predstavit stolici rano a na vecer tak to splnuji, s plynatosti je problem ale uz ctu Vas clanek o delene strave. Chci se zeptat jaky kylni pas byste doporucil a zhruba jak dlouho by byl potreba nosit. Dekuji za vas cas a namahu.

Pár očist za rok nevyřeší nic, jakmile je plynatost, tak je problém a máte pomnožené nějaké kvasinky. Právě z tohoto důvodu jsem vám doporučoval klystýr, který se dá provádět velice často a řeší spoustu zdravotních potíží. Také to, že jdete na záchod dvakrát denně ještě neznamená, že není problém. Problém není pouze v tom případě, pokud jde k klasické formované lejno, které nepáchne a po spláchnutí není potřeba šmudlat mísu štětkou, vše ostatní je špatně. Na ten pás se musíte zeptat odborníka v tom vám nepomůžu, to opravdu neovládám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - kyla
PříspěvekNapsal: pát úno 19, 2010 5:03 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 5:38 pm
Příspěvky: 5
Jeste jednou dekuju za rady, ted je jdu aplikovat \":)\" jen si nejsem jisty jestli jsme si rozumeli s tou plynatosti, kdyz jim delene a nemicham sacharidy s bilkovinami tak zadnou plynatost nemam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - kyla
PříspěvekNapsal: pát úno 19, 2010 7:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
PetrMaly píše:
Jeste jednou dekuju za rady, ted je jdu aplikovat \":)\" jen si nejsem jisty jestli jsme si rozumeli s tou plynatosti, kdyz jim delene a nemicham sacharidy s bilkovinami tak zadnou plynatost nemam.

To je normální a tak to má být, potraviny se normálně stráví bez kvasného procesu, který podporuje kvasinky a překyseluje tělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 20, 2010 1:27 am 
Offline

Registrován: úte úno 16, 2010 12:37 pm
Příspěvky: 9
Moc dekuji za odpoved. Jsem nachystana dnes Sankhap. vyzkouset.. sice mam strach z me pomalosti >> moc me neba pit.. a jiz vubec ne.. takhle moc & najednu a tak.. mam strach ze me ve slana voda zustane.. Ale vse jsem to cetla jiz TOLIKRAT, ze jiz ted zpatecku nevezmu \":)\". Jeste jednou diky za odpoved. S pozdravem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - kyla
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 2:07 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 5:38 pm
Příspěvky: 5
Dobry den, dnes jsem zakoupil klystyr a mam par dotazu. Nevim jestli muzu pouzit svou urinu vzhledem k pravdepodobne vysoke zamorenosti tela a za druhe jestli je treba klystyr vyvaret kvuli desinfekci nebo postaci jen oplachnuti teplou vodou. Pri pouziti cintronu pri Vasi doporucene kure (prvni tyden kazdy den, druhy obden atp.) hrozi vysuseni sliznice ci ubytek prospesnych bakterii? Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - kyla
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
PetrMaly píše:
Dobry den, dnes jsem zakoupil klystyr a mam par dotazu. Nevim jestli muzu pouzit svou urinu vzhledem k pravdepodobne vysoke zamorenosti tela a za druhe jestli je treba klystyr vyvaret kvuli desinfekci nebo postaci jen oplachnuti teplou vodou. Pri pouziti cintronu pri Vasi doporucene kure (prvni tyden kazdy den, druhy obden atp.) hrozi vysuseni sliznice ci ubytek prospesnych bakterii? Dekuji.

Urinu můžete použít kdykoliv a v jakémkoliv stupni promořenosti. Vyvářet nic nemusíte, ale vždy po aplikaci jej i s hadičkou důkladně vypláchněte hodně teplou vodou. Ne, při tomto postupu nic nehrozí, ale dlouhodobě denně lze aplikovat opravdu pouze urinu, vše ostatní může být problém a střevo se opravdu vysušuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz