Sybilla píše:
Myslím, že by si zaslúžili samostatné vlákno.
S prekvapením som na nete zistila, aké obrovské množstvo ľudí má problémy (nielen ženy ale aj muži) s touto časťou vylučovacej sústavy. A to sú len tí, ktorí sa na rôznych stránkach a fórach „priznali“. Je iste mnoho takých, ktorí trpia a mlčia, možno sa hanbia písať o svojich problémoch, ale tiež zúfalo hľadajú pomoc pri stále sa vracajúcich problémoch po mnohokrát opakovanej a poväčšine neúspešnej liečbe antibiotikami. Je až neskutočné, aké rôzne antibiotiká dokážu po sebe lekári predpísať jedinému organizmu, ale tiež je úžasné, ako tieto pokusy lekárov na ľuďoch v praxi, naše chatrné telesné schránky statočne zvládajú.
Zhrnula by som veľmi laicky asi takéto základné okruhy hlavných problémov takto:
1) infekcie, prítomnosť rôznych mikroorganizmov –(baktérie, vírusy, streptokoky a iná háveď) spôsobujúca akútne a neliečením chronické zápaly a iné problémy
2) neinfekčné zápaly
3) nezhubné inotvary, kamene, piesky
4) zhubné inotvary, funkčné poruchy, prípadne iné zdedené „výrobné“ vady.
Určite sú aj ďalšie, ale tieto vidím po pečítaní rôznych fór ako najčastnejšie sa vyskytujúce.
Drvivá väčšina liečebných odporúčaní a dobrých rád kade-tade po nete ako sa zbaviť problémov, sa sústreďuje najmä na vyplavovanie kameňov a piesku z obličiek a ešte mikroskopických potvor. Takisto drvivá väčšina populácie je liečená širokým spektrom antibiotík a iných chemických preparátov.
Keď zablúdia na tieto stránky, určite sa tu dopátrajú inej pomoci ako tradičnou medicínou.
Takže, čím iným ako antibiotikami , najmä niečim prírodným, sa dá liečiť a úspešne vyliečiť?
Tady mnoho rad nemám, ledviny se velice těžko léčí a mimo melounové kůry, které se nejlépe dělají v létě, je možné po většinu roku používat červenou řepu, která dobře řeší jak ledviny, tak játra. Obecně je dobré je pravidelně prolévat ledvinovými čaji, ale na bylinky zase takový odborník nejsem.