Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 6:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 1:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Jojo, ta zátka s těsněním je důležitá, jinak se z toho při šťavení jablek, ananasu, rybízu apod brzo oje...e \":-)\". Já jsem si ji vyrobil z kousku násady na koště a těsnění podobného tomu v pumpičce na kolo...-).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 2:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Te dlouhe zivotnosti budete muset trochu pomoci.

Ja se intenzivne snazim zajistit vyrobce nerezovych nadob, protoze ty plastove se k tomu nerezovemu Angelu ale vubec nehodi. Taky po cca 2 letech je mam ve vsech rozich popraskane. Zatim se mi toho vyrobce moc nedari sehnat, protoze vsichni se te vyroby boji, ale snad se to casem povede.

Jeste k tomu Angelu, doporucuji si poridit na cisteni kartac, ktery se dodava k odstavovaci Omega 8004/8006, a u toho co se dodava k Angelu pred pouzitim zalepit stetiny treba vterinovym lepidlem nebo lepidlem UNIVERSUM, jak tady doporucoval Jarda. Jinak se Vam ten kartac, pokud budete mit smulu, asi po roce rozpadne.
Jsou to sice prkotiny, ale za ty penize co stoji Angel pekne nastvou.

Dale uvazuji nad tim, ze do toho meziprostoru za hridelemi udelam zezhora otvor, aby se ten meziprostor dal snadno po pouziti vyplachnout vodou. Ted tam zustavaji zbytky stav a nedaji se odsud na 100% vyplachnout.

Ani ten Mercedes neni bohuzel dokonaly, ale zase nejsou nikde v prostoru pro odstavovani zakouti, kde vznikaji plisne jako u jinych odstavovacu. Angel se v casti pro odstavovani da perfektne umyt od zbytku po odstavovani.

Doporucuji take si dokoupit k Angelu pechovaci zátku s tesnenim. Pouzivam ji daleko casteji, nez tu bez tesneni, co se dodava standardne v prislusenstvi.

Nedejte se tim ale odradit, Angel je mezi odstavovaci opravdu spicka, jenom se tomu musi trochu pomoci. \":-)\"

Inzenyr

Vše mohu potvrdit z vlastních zkušeností a ohledně toho ucpávání ok síta je vhodné si pořídit takovou plechovou vaničku na biskupský chlebíček, do které síto skoro přesně pasuje. Do ní dáte igelit a zalijete savem na studny. Necháte působit tak deset až dvacet minut a máte nové síto.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 9:48 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
-Áno tie plastové misky čo boli dodané k Angelu sú veľmi biedne. Sám som si všimol že po 2 týždňovom používaní vykazujú praskliny. Zrejme dlho nevydržia. Chcelo by to kovové aj kvôli opore celého prístroja. Pri práci keď človek proste trošku viacej pritláča tak ťažisko ide na tie misky. \":idea:\"

-Tú kefku zrejme vynovili lebo my máme štetiny stiahnuté a ovinuté drôtom, tak snáď to vydrží.
Čistenie sita síce trošku trvá ale tou kefkou z vnútra a škrabkou z vonkajšku sa mi zatiaľ vždy podarí dostatočne umyť takže vizuálne sa mi sitko javí ako čisté a raz do týždňa to vkladáme do umývačky 70°C čistenie parou.
Inak v návode bolo upozornenie - SITO SA NESMIE PONÁRAŤ CELÉ ! ( mohlo by to poškodiť magnet.senzor?) \":shock:\"

-Peckovač snáď vydrží a ak nie snáď šikovný stolár takú bejzbolku vystružliká. \":P\"

P .S - aj Rolls Royce potrebuje úpravy a zrejme nápaditosť od bežných ľudí. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 11:43 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
-Áno tie plastové misky čo boli dodané k Angelu sú veľmi biedne. Sám som si všimol že po 2 týždňovom používaní vykazujú praskliny. Zrejme dlho nevydržia. Chcelo by to kovové aj kvôli opore celého prístroja. Pri práci keď človek proste trošku viacej pritláča tak ťažisko ide na tie misky. \":idea:\"

-Tú kefku zrejme vynovili lebo my máme štetiny stiahnuté a ovinuté drôtom, tak snáď to vydrží.
Čistenie sita síce trošku trvá ale tou kefkou z vnútra a škrabkou z vonkajšku sa mi zatiaľ vždy podarí dostatočne umyť takže vizuálne sa mi sitko javí ako čisté a raz do týždňa to vkladáme do umývačky 70°C čistenie parou.
Inak v návode bolo upozornenie - SITO SA NESMIE PONÁRAŤ CELÉ ! ( mohlo by to poškodiť magnet.senzor?) \":shock:\"

-Peckovač snáď vydrží a ak nie snáď šikovný stolár takú bejzbolku vystružliká. \":P\"

P .S - aj Rolls Royce potrebuje úpravy a zrejme nápaditosť od bežných ľudí. \":wink:\"

Mel jsem uplne stejnou stetku a stetiny se z toho dratu vyvlekly. Nechte si poradit a ty stetiny si zajistete, pak budete spokojeny.
S tim poskozenim magnetu bych obavy nemel. Kryt magnetu je pribodovany v nekolika mistech a voda se pod ten kryt bude tezko dostavat.
Bez toho, aby jste sito namocil cele do vody, to sito proste umyt nejde nebo ja to alespon nedokazu.
S temi nadobami delam co muzu, ale zatim bez uspechu. \":-(\"
Problem je, ze nadoby musi mit spravnou velikost, takze nejde pouzit cokoliv, co v obchode sezenete.

Inzenyr


Naposledy upravil inzenyr dne úte led 08, 2013 9:50 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2012 2:48 pm 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
Na eujuicers nerezovou nádobu k Angelu nabízejí, ovšem za 650 \":(\" Mně naštěstí plasťáky zatím dobře drží, cca 7 měsíců plného provozu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2013 5:01 pm 
Offline

Registrován: stř říj 03, 2012 5:37 pm
Příspěvky: 7
jaký z těchto odšťavňovačů by jste prosím volili vy pls a proc?
http://odstavnovace.heureka.cz/bosch-me ... =2#reviews
http://odstavnovace.heureka.cz/rohnson-r-450/poradna/
http://odstavnovace.heureka.cz/rohnson-r-427/
http://odstavnovace.heureka.cz/zelmer-3 ... a/recenze/

děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2013 8:11 pm 
Offline

Registrován: pát bře 23, 2012 7:57 pm
Příspěvky: 24
Dobry den,

pan Jardo tu niekde pise, ze kvalitny odstavnovac sa neda kupit pod 15 tisic Kc.

Nasiel som Kempo Green Power: http://www.odstavnovac.cz/odstavnovace/dvouhridelove-odstavnovace/dvouhridelovy-odstavnovac-kempo-green-power-bily.aspx za 10 690 Kc.

Oplati sa to kupit, alebo radsej investovat do Angel..atd.?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2013 8:12 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
TommyLee píše:

pokud nemáš jinou moznost a v teto cenove relaci tak urco ROHNSON R-450
ale je to děsná napodobenina huromu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2013 9:34 pm 
Offline

Registrován: stř říj 03, 2012 5:37 pm
Příspěvky: 7
opet dekuji za info, ja jsem se prave rozhodoval mezi boschem a 450, momentalne nedisponuji vetsi obnosem penez a potrebuji to koupit, co nejdrive, protoze za par dni budu delat navratovku, jinak jeste bych se te rad zeptal prosim te, proc zrovna 450 a ne bosch, v cem se lisi
dekuji moc tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2013 9:48 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
TommyLee píše:
opet dekuji za info, ja jsem se prave rozhodoval mezi boschem a 450, momentalne nedisponuji vetsi obnosem penez a potrebuji to koupit, co nejdrive, protoze za par dni budu delat navratovku, jinak jeste bych se te rad zeptal prosim te, proc zrovna 450 a ne bosch, v cem se lisi
dekuji moc tom

Lisi se v tom, ze ziskavate stavu lisovanim a ne odstredovanim, takze stava je o dost kvalitnejsi.

Ta cena je z hlediska pomeru vykon/cena uz na rozumne hranici, pokud se porovnavaji pouze ceny za odstavovace.
Samozrejme pokud zeleninu a ovoce nakupujete a vyuzivate kazdy den, tak s Angelem usetrite podstatne vic penez, nez s timto odstavovacem, diky jeho vyteznosti.
Pokud mate vlastni zdroje ovoce a zeleniny, tak uz vetsi vyteznost u Angela nehraje takovou roli.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2013 10:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
inzenyr píše:
Samozrejme pokud zeleninu a ovoce nakupujete a vyuzivate kazdy den, tak s Angelem usetrite podstatne vic penez, nez s timto odstavovacem, diky jeho vyteznosti

... a pozor, ušetříte poměrně hodně, Angel má např. oproti šnekovému odščavovači Omega výtěžnost cca o 40 nebo 50 procent vyšší, je to opravdu dost znát, jak jsem nedávno po koupi Angela velmi příjemně zjistil :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2013 10:13 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jindra píše:
... a pozor, ušetříte poměrně hodně, Angel má např. oproti šnekovému odščavovači Omega výtěžnost cca o 40 nebo 50 procent vyšší, je to opravdu dost znát, jak jsem nedávno po koupi Angela velmi příjemně zjistil \":-)\"

To mas Jindro pravdu, proti Huromu to bude jeste o dalsi procenta navic.
Jedinou vyhodou Huroma je, ze nema takove problemy s mekkym ovocem, treba ananasem nebo moucnatymi jablky.

Ted tady ale TommyLee resi navratovku a problem s penezi. Vzhledem k razantnimu poklesu ceny teto kopie Huroma, je uz celkem prijatelne ho koupit a nejaky cas ho vyhodit a poridit si neco kvalitnejsiho.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 9:41 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
inzenyr píše:
To mas Jindro pravdu, proti Huromu to bude jeste o dalsi procenta navic.
Jedinou vyhodou Huroma je, ze nema takove problemy s mekkym ovocem, treba ananasem nebo moucnatymi jablky.

Ted tady ale TommyLee resi navratovku a problem s penezi. Vzhledem k razantnimu poklesu ceny teto kopie Huroma, je uz celkem prijatelne ho koupit a nejaky cas ho vyhodit a poridit si neco kvalitnejsiho.

Inzenyr

souhlasím


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 2:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
kos píše:
Na eujuicers nerezovou nádobu k Angelu nabízejí, ovšem za 650 \":(\" Mně naštěstí plasťáky zatím dobře drží, cca 7 měsíců plného provozu.

Tak pokud vezmu v potaz tu cenu nerezu 650,-Kč a cenu plastu 120,-Kč, tak mě se jeví ten nerez za dobrou cenu, ale určitě by byla vhodnější nádoba hranatá, ne kruhová, ta se mě moc nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 3:38 am 
Offline

Registrován: čtv led 10, 2013 3:16 am
Příspěvky: 6
Zdravíčko,

rád bych si začal připravovat čerstvé šťávy, převážně z ovoce, popřípadě říznuté tvrdou zeleninou (klasika = jablko + mrkev).

Má představa je, že bych si každé ráno udělal půl litru (respektive litr, o víkendech s přítelkyní) freshe.

Myslíte, že by mi pro začátek mohl stačit odstředivkový přístroj? Fórum jsem si samozřejmě pročetl, ale nabyl jsem dojmu, že pokud si člověk nekoupí Angela, tak zvolí špatně. Já se na to dívám z pohledu obyčejného člověka co ještě přesně neví, jestli opravdu bude odšťavňovat každý den.

Samozřejmě by se mi líbil Hurom, Omega a nebo Neo, jenže ta investice je poměrně vysoká (samozřejmě zdraví se nedá vyvážit penězi;) ).

Celkem se mi líbí ETA 0032, která se dá objednat za velice slušné peníze. Jediné, co je odrazující je maximální doba odšťavňování limitovaná 2 minutama (pak 2m pauza). Ale nevím, jak je to horké. Nemá někdo zkušenost? Je stejná limitace u Rohnsonu r-427?

Radši bych teda český výrobek.


Díky moc \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz