Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 9:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř led 02, 2013 1:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý den pane Jardo, chtěl bych se zeptat jestli jde provést u 2. měsičního dítěte jódovou skvrnu, chceme zjistit jestli malé dítě má dostatek jódu, jestli mu to nemůže uškodit, děkuji

To určitě není problém, děti se při deficitu jódu lugolem normálně natírají na větší ploše a co tělo potřebuje, to si vezme, čili jde o relativně vysoce bezpečný postup. Problém by hrozil pouze při alergii na jód, což u malé skvrny nepředstavuje problém, prostě by se objevil rudý flek jako popálenina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř led 02, 2013 6:17 pm 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 3:30 pm
Příspěvky: 88
p. Jarda, bral som LR cca 1,5 mesiaca 70 kvapiek a 600mcg selénu, ale nejako to nepomohlo ( škvrna na zápästí zmizne do 3 hodín). Chcel by som začať natierať LR na brucho a nohy, ale neviem, ako mám dávkovať selén.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 10:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Erika píše:
p. Jarda, bral som LR cca 1,5 mesiaca 70 kvapiek a 600mcg selénu, ale nejako to nepomohlo ( škvrna na zápästí zmizne do 3 hodín). Chcel by som začať natierať LR na brucho a nohy, ale neviem, ako mám dávkovať selén.

Tak dejte odhadem, připusťme že se vstřebá polovina a zbytek vysublimuje a pokud se vstřebá více, nic zásadního se neděje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 12:34 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 08, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 15
Pročetla jsem celé vlákno o doplňování jódu do organismu.Mám jeden dotaz-lze při dávkování LR ze začáku při nízkých dávkách LR používat paraořechy na pár dní než mi dojde objednaný anorganický selen z e-shopu,nebo raději ještě počkat než mi balík se selenem bude doručen a pak teprve začít dopňovat oba prvky?
dik za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 2:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Lazarka píše:
Pročetla jsem celé vlákno o doplňování jódu do organismu.Mám jeden dotaz-lze při dávkování LR ze začáku při nízkých dávkách LR používat paraořechy na pár dní než mi dojde objednaný anorganický selen z e-shopu,nebo raději ještě počkat než mi balík se selenem bude doručen a pak teprve začít dopňovat oba prvky?
dik za radu

To bych u malých dávek neřešil, tělo nějakou rezervu vždy má a pokud nebudete nad dávkou 10 kapek, nevidím důvod se tím zabývat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned led 06, 2013 6:07 pm 
Offline

Registrován: stř led 02, 2013 11:52 am
Příspěvky: 10
Prečítal som si pozorne celé toto vlákno a veľmi ďakujem. O LR som už vedel dávno, ale až na základe doporučení pána Jardy som sa ho naučil užívať dokonca sám doma pripraviť.

Môžem sa spýtať ako je to so strumigénnymi potravinami ako je surová kapusta a surový špenát? Je potrebný počas užívania LR niekoľkohodinový odstup?

Tiež ma zaujíma užívanie MMS/CDS a LR v rámci jedného dňa, či je nutný nejaký odstup, napr. 4 hodiny. (vzhľadom k tomu, že LR je antioxidant a MMS oxidant...aby sa nepobili)

Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2013 1:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pet píše:
Prečítal som si pozorne celé toto vlákno a veľmi ďakujem. O LR som už vedel dávno, ale až na základe doporučení pána Jardy som sa ho naučil užívať dokonca sám doma pripraviť.

Môžem sa spýtať ako je to so strumigénnymi potravinami ako je surová kapusta a surový špenát? Je potrebný počas užívania LR niekoľkohodinový odstup?

Tiež ma zaujíma užívanie MMS/CDS a LR v rámci jedného dňa, či je nutný nejaký odstup, napr. 4 hodiny. (vzhľadom k tomu, že LR je antioxidant a MMS oxidant...aby sa nepobili)

Ďakujem.

Pokud dodáváte jód, tak bych asi strumigeny neřešil, mnoho našich předků je jedlo denně a problém nebyl. U MMS a CDS nedovedu reakci vyhodnotit, nikde se o tom autor nezmiňuje, ale předpokládám, že jód působí trochu jinak než třeba vitamín C před kterým autor MMS lidi varuje. Jód se totiž velice rychle po aplikaci nacpe do konkrétních orgánů a předpokládám, že jinak jeho hladina v organizmu nijak zásadně nestoupá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 12:21 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:13 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,
chcem sa spytat kolko jodu obsahuje jedna kvapka 5% Lugolovho roztoku (jodidu draselneho). Mam cysti na stitnej zlaze a chcem si ju aspon natierat popripade jednu kvapku denne vypit a nechcem to prehnať. Niekde som nasiel ze jedna kvapka=6mg,jeto pravda nieje to moc? Ktomu chcem brat 100mcg selenu denne, neviem ci mozem aj viac.
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mark24 píše:
Dobry den,
chcem sa spytat kolko jodu obsahuje jedna kvapka 5% Lugolovho roztoku (jodidu draselneho). Mam cysti na stitnej zlaze a chcem si ju aspon natierat popripade jednu kvapku denne vypit a nechcem to prehnať. Niekde som nasiel ze jedna kvapka=6mg,jeto pravda nieje to moc? Ktomu chcem brat 100mcg selenu denne, neviem ci mozem aj viac.
Dakujem

Natíráním nemůžete podělat skoro nic, ale ono to moc výhodné není používat koncentrovaný roztok, to vám může dráždit pokožku. Osobně bych ho prostě část zředil připitím 4 stejných dílů vody a pak platí vše jak je zde popsáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 12:05 am 
Offline

Registrován: stř led 02, 2013 11:52 am
Příspěvky: 10
Keď sa LR (40 kv.) užije hneď po ovocných raňajkách, nemôže v žalúdku poškodiť alebo zničiť cenné enzýmy z ovocia? Nieje vhodný aspoň 30 min. odstup?
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 11:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pet píše:
Keď sa LR (40 kv.) užije hneď po ovocných raňajkách, nemôže v žalúdku poškodiť alebo zničiť cenné enzýmy z ovocia? Nieje vhodný aspoň 30 min. odstup?
Ďakujem.

Zničí laktobacily, ale enzymy ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 12:18 pm 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
Zdravím pane Jardo,

lze alespoň přibližně přepočítat ekvivalent KELPOVÉHO prášku na jednu kapku Lugolova roztoku?
Nejsem schopna zjistit, kolik zhruba drceného kelpu bych musela každodenně brát, aby se množství alespoň přibližně dalo porovnávat s dávkováním Lugolova roztoku v kapkách.
Díky za trpělivost...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Nagualka píše:
Zdravím pane Jardo,

lze alespoň přibližně přepočítat ekvivalent KELPOVÉHO prášku na jednu kapku Lugolova roztoku?
Nejsem schopna zjistit, kolik zhruba drceného kelpu bych musela každodenně brát, aby se množství alespoň přibližně dalo porovnávat s dávkováním Lugolova roztoku v kapkách.
Díky za trpělivost...

To vám nepomohu, nikdy jsem Kelp neřešil, ale kdysi jsem tu dával nějaký přepočet na řasu Dulse, nicméně ta má jiné složení a muselo by se tedy jít na zahraniční servery, kde jsou tyto informace dostupné. Nicméně i tak je to skoro zbytečné zjišťovat, stejně se řasa nechová jako čistý jód, ta se zase tak snadno nepředávkuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 1:23 pm 
Offline

Registrován: stř led 02, 2013 11:52 am
Příspěvky: 10
sú rôzne kvapátka...podľa jedného je 80 kvapiek LR 5,6 ml a podľa druhého 2 ml. Viete mi povedať koľko teda má byť 80 kvapiek v mililitroch podľa vášho odporúčania?
ja užívam momentálne 5,6 ml denne v dvoch dávkach (2,8ml ráno a 2,8ml večer)...už asi dva týždne cítim občasné pichanie pri srdci a neviem či to nesúvisí s vysokými dávkami... roztok mám namiešaný 1g jódu a 2,5g jodidu draselného na 100 ml roztoku...neužívam príliš silné dávky?
ďakujem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát led 18, 2013 8:46 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda když dám do klystýru Lugol, jestli náhodou nezničí i laktobacily.
díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz