zdravyzivot píše:
Dobrý den,
moc Vás prosím o radu.
Čím je převážně zůsoben vysoký tlak? Moje maminka ( 56 let) vždy měla nízký tlak, ale asi tak poslední rok se jí stává, že jí hrozně vyletí, před nedávnem měla třeba 170 / 140! najednou v noci a pak jí to zase přejde.
Už roky má skoro pořád průjem, snažím se jí přesvědčit, aby si dělala klystýr, že musí mít ve střevech něco špatného, ale zatím marně...Zkoušela pít hodně šťávy z odšťavovače, ale pak už z ní šla jen voda, pořád hrozný průjem, takže přestala. Teď znovu začala po malých dávkách.
Je možné, že zanesená střeva mohou mít vliv na tlak?
Kromě toho, od té doby, co jí ten tlak tak zlobí, se jí často motá hlava a dělá jí hrozné problémy číst jakýkoliv text, na TV ani do počítače se nemůže vůbec dívat, oči se jí "rozjíždí", je to prý hrozně nepříjemné. Setkal jste se tímto problémem někdy?
Hrozně ráda bych jí pomohla, nebo alespoň něco poradila,
jaké ovocné či zeleninové šťávy jsou vhodné na vysoký tlak?
Předem moc díky za odpověď,
zdravím Zuzana
Vysoký tlak má více příčin, ale naprosto nejběžnější jsou zanesené cévy. Stav střev souvisí prakticky se vším, co popisujete a ještě bych se zabýval játry, které právě ovlivňují oči. Jedná se podle všeho o toxemickou otravu organizmu, kterou se tělo snaží eliminovat častým průjmem. Pravděpodobně jde o zásadně špatnou životosprávu a pravidelné čištění střev je rozhodně na prvním místě. Další krok je likvidace patogenních breberek, zde pro rychlejší postup doporučuji v laboratoři nechat vyšetřit stolici a zjistit, co případně ve střevech je špatně. Pokud se týká šťáv, tlak nejrychleji srazí následující směs. Okurka 450 ml a cibule 50 ml, toto množství 1x denně. Není sice zrovna chutná, ale zase je účinná, silně ředí krev a čistí cévy. Po dobu jejího užívání doporučuji pravidelně kontrolovat tlak a pokud jsou užívány léky na ředění krve, je třeba jejich dávky snížit, nebo dokonce úplně vynechat.