Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 7:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 1:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
ka_p píše:
Tak už jsem prováděl klystýr asi po páté. Zatím téměř vždy stejný scénář, dostanu do sebe tak maximálně 0.5l. Když tam toho dám míň tak to udžím, ale po napuštění cca 0.5l už skoro vždy musím na WC

to je divné... i při začátcích klystýrování (po 40 letech na vařeném jídle, tedy střevo určitě čisté nebylo) jsem pojmul minimálně litr (dneska už v pohodě dva litry), tak mne napadá, jestli to děláte správně... raději po defekaci no a masírujete lehce břicho (buď rukou nebo břišním svalem), aby voda dobře vtékala? Taky vydechněte a vodu podtlakem v břiše jakoby nacucávejte. Občas se z pokleknutí na mžik vkleče narovnejte, voda ve střevě popoteče dál. Přece nemáte tak zalepený střevo, aby to nešlo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 1:40 pm 
Offline

Registrován: ned led 13, 2013 6:59 pm
Příspěvky: 9
Ahoj Jindro,
ty se stravuješ jak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 4:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 04, 2012 7:04 pm
Příspěvky: 28
Bydliště: Prostějov
Jindra píše:
to je divné... i při začátcích klystýrování (po 40 letech na vařeném jídle, tedy střevo určitě čisté nebylo) jsem pojmul minimálně litr (dneska už v pohodě dva litry), tak mne napadá, jestli to děláte správně... raději po defekaci no a masírujete lehce břicho (buď rukou nebo břišním svalem), aby voda dobře vtékala? Taky vydechněte a vodu podtlakem v břiše jakoby nacucávejte. Občas se z pokleknutí na mžik vkleče narovnejte, voda ve střevě popoteče dál. Přece nemáte tak zalepený střevo, aby to nešlo...

Zítra ráno to vyzkouším, také mi to přijde málo, co do mě vejde a dělall jsem pár očist a cca 3 měsíce se stravuji správně s dostatkem zeleniny a ovoce, užíval kefír apod., takže se sám divím.. \":-)\" Vyzkouším tipy a budu se snažit soustředit na tok střevy i vydechnutím. Dám zprávu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 9:18 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 8:45 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
našla jsem Vaše stránky asi před 3 dny a nemohu se od nich odtrhnout. Je zde tolik zajímavých informací, jen kdyby měl člověk trochu víc času k jejich studování.
Asi před 2 měsíci jsem objevila živou stravu a je mým cílem na ni přejít. Jsem si jistá, že dělám spoustu chyb z nevědomosti, ale věřím, že to bude čím dál lepší. Můj současný jídelníček vypadá tak, že ráno po cvičení piji čerstvou šťávu z citrusových plodů k svačině si mixuji banán s mraženým ovocem (maliny, borůvky, rybíz), k obědu začínám s ovocno-zeleninovými smoothies (např. listy salátu, okurka, jablko) a večeřím zeleninové saláty (např. římský salát, paprika, rajče, česnek, olivový olej). Když mám chuť dám si občas raw sušené ovoce. V pátek mám den jen o vodě. Cítím se mnohem lépe než dřív, mám spoustu energie. Jediné, co mě pořád trápí jsou různé chutě. Mám moc ráda sýry a pečivo. Někdy večer neodolám a do salátu si přikrájím i kousek nivy. Někdy to doplním i kouskem pečeného listového těsta. Četla jsem, že chuť na sýr je ve skutečnosti chuť na tuk a ořechy by měli pomoci (u mě ne). Nevím, jestli mi v jídelníčku něco výrazně chybí a tělo si o to takhle říká a nebo je to prostě starý hloupý zvyk, který musím překonat silnou vůlí.
Je mi jasné, že když člověk přejde na lepší stravu je nezbytně nutné očistit tlusté střevo. Již několikrát jsem se snažila provést klystýr, ale mám stále jeden problém. Vůbec nechápu jak v sobě tu vodu udržíte tak dlouho. Já když napustím třeba jen litr vody a vyndám irigátor, maximálně do půl minuty musím na toaletu. Netuším co dělám špatně, protože voda je vlažná, při napouštění mám prověšené břicho a dýchám zhluboka ústy. Vždy se snažím rozptýlit myšlenky třeba časopisem, ale nepomáhá to.
Moc Vás zdravím a děkuji za krásné stránky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 9:31 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Helfish píše:
Dobrý den,
našla jsem Vaše stránky asi před 3 dny a nemohu se od nich odtrhnout. Je zde tolik zajímavých informací, jen kdyby měl člověk trochu víc času k jejich studování.
Asi před 2 měsíci jsem objevila živou stravu a je mým cílem na ni přejít. Jsem si jistá, že dělám spoustu chyb z nevědomosti, ale věřím, že to bude čím dál lepší. Můj současný jídelníček vypadá tak, že ráno po cvičení piji čerstvou šťávu z citrusových plodů k svačině si mixuji banán s mraženým ovocem (maliny, borůvky, rybíz), k obědu začínám s ovocno-zeleninovými smoothies (např. listy salátu, okurka, jablko) a večeřím zeleninové saláty (např. římský salát, paprika, rajče, česnek, olivový olej). Když mám chuť dám si občas raw sušené ovoce. V pátek mám den jen o vodě. Cítím se mnohem lépe než dřív, mám spoustu energie. Jediné, co mě pořád trápí jsou různé chutě. Mám moc ráda sýry a pečivo. Někdy večer neodolám a do salátu si přikrájím i kousek nivy. Někdy to doplním i kouskem pečeného listového těsta. Četla jsem, že chuť na sýr je ve skutečnosti chuť na tuk a ořechy by měli pomoci (u mě ne). Nevím, jestli mi v jídelníčku něco výrazně chybí a tělo si o to takhle říká a nebo je to prostě starý hloupý zvyk, který musím překonat silnou vůlí.
Je mi jasné, že když člověk přejde na lepší stravu je nezbytně nutné očistit tlusté střevo. Již několikrát jsem se snažila provést klystýr, ale mám stále jeden problém. Vůbec nechápu jak v sobě tu vodu udržíte tak dlouho. Já když napustím třeba jen litr vody a vyndám irigátor, maximálně do půl minuty musím na toaletu. Netuším co dělám špatně, protože voda je vlažná, při napouštění mám prověšené břicho a dýchám zhluboka ústy. Vždy se snažím rozptýlit myšlenky třeba časopisem, ale nepomáhá to.
Moc Vás zdravím a děkuji za krásné stránky.

Zkuste překonat to nutkání stažením půlek a za chvíli to přejde.Občas se to nepovede ale nevzdávejte to, chce to cvik.Takové nutkání se v průběhu objeví vícekrát.Nalezněte způsob jak to udržet bez odchodu na toaletu, je to sice nepříjemné a někdy i bolestivé ale pak to v břiše zabublá a tlak pomine.U mně to tak bylo a teď už to udržím vpohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 8:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Helfish píše:
Dobrý den,
našla jsem Vaše stránky asi před 3 dny a nemohu se od nich odtrhnout. Je zde tolik zajímavých informací, jen kdyby měl člověk trochu víc času k jejich studování.
Asi před 2 měsíci jsem objevila živou stravu a je mým cílem na ni přejít. Jsem si jistá, že dělám spoustu chyb z nevědomosti, ale věřím, že to bude čím dál lepší. Můj současný jídelníček vypadá tak, že ráno po cvičení piji čerstvou šťávu z citrusových plodů k svačině si mixuji banán s mraženým ovocem (maliny, borůvky, rybíz), k obědu začínám s ovocno-zeleninovými smoothies (např. listy salátu, okurka, jablko) a večeřím zeleninové saláty (např. římský salát, paprika, rajče, česnek, olivový olej). Když mám chuť dám si občas raw sušené ovoce. V pátek mám den jen o vodě. Cítím se mnohem lépe než dřív, mám spoustu energie. Jediné, co mě pořád trápí jsou různé chutě. Mám moc ráda sýry a pečivo. Někdy večer neodolám a do salátu si přikrájím i kousek nivy. Někdy to doplním i kouskem pečeného listového těsta. Četla jsem, že chuť na sýr je ve skutečnosti chuť na tuk a ořechy by měli pomoci (u mě ne). Nevím, jestli mi v jídelníčku něco výrazně chybí a tělo si o to takhle říká a nebo je to prostě starý hloupý zvyk, který musím překonat silnou vůlí.
Je mi jasné, že když člověk přejde na lepší stravu je nezbytně nutné očistit tlusté střevo. Již několikrát jsem se snažila provést klystýr, ale mám stále jeden problém. Vůbec nechápu jak v sobě tu vodu udržíte tak dlouho. Já když napustím třeba jen litr vody a vyndám irigátor, maximálně do půl minuty musím na toaletu. Netuším co dělám špatně, protože voda je vlažná, při napouštění mám prověšené břicho a dýchám zhluboka ústy. Vždy se snažím rozptýlit myšlenky třeba časopisem, ale nepomáhá to.
Moc Vás zdravím a děkuji za krásné stránky.

Zkuste urinu. V porovnání s obyčejnou vodou je to nebe a dudy, navíc čistící efekt mnohonásobně vyšší! Urina je střevy snášena o mnoho lépe. Ten rozdíl pocítíte hned napoprvé - je opravdu markantní! Když jsem s klystýry začínala, měla jsem podobný problém, ale ten se velice rychle vyřešil používáním uriny. Pochopitelně v tom hraje roli i cvik, ale nálev je také důležitý. Doporučuji aspoň jednou vyzkoušet a myslím, že se k vodě jen nerada budete vracet;). Jinak co ještě v udržení pomáhá (alespoň mě) je poloha na všech čtyřech (břichem dolů:)!) se zvednutou pánví. Nálev můžete opakovat po vyprázdnění znovu a myslím, že ten druhý udržíte daleko lépe a déle (aspoň to je má zkušenost). Hodně zdaru;)!

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 3:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Radmila píše:
Ahoj Jindro, ty se stravuješ jak?

"skončil jsem" na stravě, kterou nám určila příroda, jsem tedy na přirozené, syrové stravě a je úžasné, jak člověk získá energii a omládne.
Takže nejčastěji navštěvuji fórum vitariánů.
Jindra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 5:04 pm 
Offline

Registrován: ned led 13, 2013 6:59 pm
Příspěvky: 9
Jindra píše:
"skončil jsem" na stravě, kterou nám určila příroda, jsem tedy na přirozené, syrové stravě a je úžasné, jak člověk získá energii a omládne.
Takže nejčastěji navštěvuji fórum vitariánů.
Jindra

Jak dlouho jsi na této stravě a jak tělesně zvládáš zimu? Procházel si i nějakýma detoxikačníma stavama? Děkuji za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 10:16 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Helfish píše:
Dobrý den,
našla jsem Vaše stránky asi před 3 dny a nemohu se od nich odtrhnout. Je zde tolik zajímavých informací, jen kdyby měl člověk trochu víc času k jejich studování.
Asi před 2 měsíci jsem objevila živou stravu a je mým cílem na ni přejít. Jsem si jistá, že dělám spoustu chyb z nevědomosti, ale věřím, že to bude čím dál lepší. Můj současný jídelníček vypadá tak, že ráno po cvičení piji čerstvou šťávu z citrusových plodů k svačině si mixuji banán s mraženým ovocem (maliny, borůvky, rybíz), k obědu začínám s ovocno-zeleninovými smoothies (např. listy salátu, okurka, jablko) a večeřím zeleninové saláty (např. římský salát, paprika, rajče, česnek, olivový olej). Když mám chuť dám si občas raw sušené ovoce. V pátek mám den jen o vodě. Cítím se mnohem lépe než dřív, mám spoustu energie. Jediné, co mě pořád trápí jsou různé chutě. Mám moc ráda sýry a pečivo. Někdy večer neodolám a do salátu si přikrájím i kousek nivy. Někdy to doplním i kouskem pečeného listového těsta. Četla jsem, že chuť na sýr je ve skutečnosti chuť na tuk a ořechy by měli pomoci (u mě ne). Nevím, jestli mi v jídelníčku něco výrazně chybí a tělo si o to takhle říká a nebo je to prostě starý hloupý zvyk, který musím překonat silnou vůlí.
Je mi jasné, že když člověk přejde na lepší stravu je nezbytně nutné očistit tlusté střevo. Již několikrát jsem se snažila provést klystýr, ale mám stále jeden problém. Vůbec nechápu jak v sobě tu vodu udržíte tak dlouho. Já když napustím třeba jen litr vody a vyndám irigátor, maximálně do půl minuty musím na toaletu. Netuším co dělám špatně, protože voda je vlažná, při napouštění mám prověšené břicho a dýchám zhluboka ústy. Vždy se snažím rozptýlit myšlenky třeba časopisem, ale nepomáhá to.
Moc Vás zdravím a děkuji za krásné stránky.

Každému sedí niečo iné. Mne napr. vôbec nevyhovuje poloha "na štyroch" a výborne mi pasuje poloha keď ležím na boku. Takisto napr. zo seba radšej irigátor nevyťahujem, až keď sa chcem postaviť a trochu pomiešať vodu v bruchu. Teplota roztoku je dôležitá, meriam si ju teplomerom, aby mala 37°C. Studený roztok telo chce čo najskôr vylúčiť. Je to dosť indivduálne. Treba skúšať čo vyhovuje vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 12:20 am 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 6:25 pm
Příspěvky: 21
Dobrý den,

také mám dotaz ohledně klystýru.. hadičku se mi podařilo zasunout pouze pár centimetrů, pak to začalo bolet a nešlo to ani tam ani zpátky.. jak kdyby se mi něco zachytilo do otvoru pro tekutinu v hadičce.. přes 10min jsem pak hadičku dostávala ven, nakonec se to podařilo v poloze na bobku.. Nevíte, co to mohlo zapříčinit a co případně s tím??

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 11:15 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 8:45 pm
Příspěvky: 4
prokera píše:
Zkuste urinu. V porovnání s obyčejnou vodou je to nebe a dudy, navíc čistící efekt mnohonásobně vyšší! Urina je střevy snášena o mnoho lépe. Ten rozdíl pocítíte hned napoprvé - je opravdu markantní! Když jsem s klystýry začínala, měla jsem podobný problém, ale ten se velice rychle vyřešil používáním uriny. Pochopitelně v tom hraje roli i cvik, ale nálev je také důležitý. Doporučuji aspoň jednou vyzkoušet a myslím, že se k vodě jen nerada budete vracet;). Jinak co ještě v udržení pomáhá (alespoň mě) je poloha na všech čtyřech (břichem dolů:)!) se zvednutou pánví. Nálev můžete opakovat po vyprázdnění znovu a myslím, že ten druhý udržíte daleko lépe a déle (aspoň to je má zkušenost). Hodně zdaru;)!

Moc děkuji za radu. S urinou je to opravdu o něčem jiném. Udržet ji v sobě pro mě nebyl vůbec problém. Je pravda, že jsem po tomto klystýru cítila i mnohem větší příval energie a dobré nálady. Co mě ale překvapilo nepříjemně je, že se mi strašně zhoršil ekzém. Mám ho už od narození, ale v posledních 7 letech jsem o něm téměř vůbec nevěděla (opustila jsem mléko). Nevím jestli to zhoršení není proto, že se díky tomuto klystýru moje tělo začalo čistit nějak intenzivněji. Snažím se pít co nejvíc přemražené vody a samozřejmě pokračuji v ranních štávách z ovoce a odpolední mrkvovo-řepné nebo mrkvovo jablečné. Vím, že mám zanešené ledviny, tak to proplachování snad pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 8:16 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
...Nevím jestli to zhoršení není proto, že se díky tomuto klystýru moje tělo začalo čistit.....

To bych se vsadila, že je právě tím - očistný proces už jede:).

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 24, 2013 12:17 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 8:45 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. Asi před 3 měsíci jsem se rozhodla přejít na raw stravu. Posledních asi 14 dní jsem na ni komplet a vůlí se mi daří zvládat i chutě na pečivo a sýr, ty jsou pro mě nejhorší. Podle Vašeho návodu a rad ostatních jsem mi daří i klystýry urinou. Hned po tom prvním se u mě nastartovala očistná reakce projevující se ekzémem, na který jsem trpěla od narození a v posledních 7 letech se po vysazení mléka neprojevoval. V pátek vždycky držím půst a nedělá mi to nijak zvláštní potíže. Z počátku jsem se v sobotu ráno cítila dost slabá, ale po pití šťáv se to vždycky upravilo. V poslední době jsem už žádné obtíže nepociťovala. Proto mě překvapilo, že když jsem minulý pátek provedla první úspěšný klystýr urinou, v sobotu mi bylo hrozně. Hlava se mi motala ještě odpoledne a celkově jsem pociťovala slabost. Po klystýrech kdy normálně jím je mi naopak mnohem lépe. Chtěla bych se tedy zeptat jestli by místo nejedení a pití vody (přemražené) nebylo lepší třeba jednodenní pití ovocné šťávy z 1 druhu ovoce.
Moc si vážím Vaší rady a děkuji za Vaše úžasné stránky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 24, 2013 12:23 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Helfish píše:
Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. Asi před 3 měsíci jsem se rozhodla přejít na raw stravu. Posledních asi 14 dní jsem na ni komplet a vůlí se mi daří zvládat i chutě na pečivo a sýr, ty jsou pro mě nejhorší. Podle Vašeho návodu a rad ostatních jsem mi daří i klystýry urinou. Hned po tom prvním se u mě nastartovala očistná reakce projevující se ekzémem, na který jsem trpěla od narození a v posledních 7 letech se po vysazení mléka neprojevoval. V pátek vždycky držím půst a nedělá mi to nijak zvláštní potíže. Z počátku jsem se v sobotu ráno cítila dost slabá, ale po pití šťáv se to vždycky upravilo. V poslední době jsem už žádné obtíže nepociťovala. Proto mě překvapilo, že když jsem minulý pátek provedla první úspěšný klystýr urinou, v sobotu mi bylo hrozně. Hlava se mi motala ještě odpoledne a celkově jsem pociťovala slabost. Po klystýrech kdy normálně jím je mi naopak mnohem lépe. Chtěla bych se tedy zeptat jestli by místo nejedení a pití vody (přemražené) nebylo lepší třeba jednodenní pití ovocné šťávy z 1 druhu ovoce.
Moc si vážím Vaší rady a děkuji za Vaše úžasné stránky.

V zimě se takto ochlazovat a brát ener.tělu na ohřívání není moc dobré.Zařadil bych funkční ohřívací koření ,čaje nebo pít aspon vlažnou vodu.Pokud trváte na raw stravě..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2013 9:35 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Dnes moja priateľka vyskúšala urinový klystýr s asi 1,5l 3dňovej uriny (predtým absovovala asi 3 klasické vodové klystýry.)
Prvý výplach prebehol v poriadku, druhý zo sebou priniesol rýchle zhoršenie stavu - pocit na zvracanie, na opadnutie, oslabnutie tela, potenie sa celého tela, trasenie sa rúk.. Tak ako to rýchlo prišlo tak to aj rýchlo odišlo (asi 15 minút).

Predpokladám, že to bola silná detoxikačná reakcia tela? Predpokladám správne?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz