Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 7:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 4:27 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
Podle mě střeva chrání to máslo a rejže je hmota na kterou se jen nabalí. Rozvařená má být aby prošla rychle žaludkem, proto se taky nemá jíst pozdějc než za hodinu. Když se přidá maso, tak se to celý tráví dlouho a do střeva se dostane až mnohem pozděj. Takže to je jako bych si dal rejži třeba až za 3 hodiny(což ale většinou nezpůsobí škodu, ale někdy by třeba mohlo). Takže špenát s máslem asi bude ok, ale maso bych tam nedával. A to vegetarián nejsem, dnes jsem ho snědl asi 400g

O.k., hoci si myslím, že to mäso tam nijak neuškodí.... Ale povedz, o akom čreve sa bavíme - tenkom, či hrubom ? Lebo ak o hrubom, tak si ktokoľvek môže dať po šanke aj klystír z vlastnej uriny, a tá sa postará o "rehabilitáciu" čreva ešte skôr, než tam dorazí hovienko vytvorené z ryže a masla....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 6:24 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
O tenkém, na tlusté stačí výplach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2013 11:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavel.F píše:
Jardo, Vaše forum v tichosti čtu téměř celý den... a přijdete mi jako člověk, který vynaložil velké množství času do projektu, který dále nabídl veřejnosti a to v horizontu spousty let, kdy čelíte 1000x stejným otázkám a i přes to Vás to nepřestalo bavit... /tolik na úvod... cítím že od vás potřebuji radu....

Je něco co by jste mi proti nadýmání doporučil....?

Je mi 25 let... problémy eviduji od doby kdy jsem zhruba 3 roky měl mimořádně špatné stravování... pouze nárazové dávky tuku v klobásách a salátech a stresu \":)\"... hlavní složkou však byla káva a cigarety... Dostal jsem se do stavu... \":D\" skoro až směšné psát... kdy jsem nestihl být ani vypasený buřtík, ale už jsem měl zvýšený krevní tlak, zrychlený tep... naběhlé uzliny na stehnech (tříslech )...

... sebral jsem se \":)\" ... začal jsem sportovat... přestal jsem kouřit... pít kávu... oboje bez milosti a návratů... ale to nafouklé břicho a nepřetržité větry..

Kdyby aspoň páchly \":D\" ... jsem snad nafouklý už jen tak z ničeho...

Pokud si najdete čas, budu vděčný za jakékoliv vyjádření...

Pavel

Vyzkoušejte koření, funguje římský kmín-kumín, koriandr a fenykl stejným dílem a nešetřit, klidně vrchovatou lžičku rozmixované směsi do jídla. Jinak zjistěte krkacím testem stav HCl a pokud jí nebude dostatek, tak musíte dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2013 11:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
vegan.fighter píše:
Dobrý den, pane Jardo.
Četl jsem tady toho už hodně, ale pokud už jste o tom na co se budu ptát někdy psal tak se omlouvám.
Vím o intervalech šanky ale zajímalo by mě jestli má nějaký význam šanku opakovat třeba 3 nebo 4 krát za sebou v odstupu jednoho týdne pokud jde o první průplach v životě. Potom už třeba zvolit interval dle potřeby volnější.
Potom bych se chtěl zeptat na těžkou fyzickou aktivitu ve dni očisty. Jestli jenom není doporučená, protože je člověk víc unavený a nebo jestli není přímo nebezpečná. Sportuji každý den a i po první šance jsem měl běh asi 10 km a 1,5 hod posilování. Cítil jsem se v průběhu dobře jenom večer jsem měl trochu zimnici ( díky asi tomu glykogenu vyplaveného z jater).
Pak mám ještě poslední otázku a to jestli při této procedůře vzniká nějaký energetický deficit vlivem vyplavení natrávené potravy a vyplavení glykogenu. Jde mi o to jestli je v ten den lepší přijmout třeba více sacharidů pro doplnění.
Děkuji moc

Tak asi by to šlo ji zopakovat několikrát, jogíni to dělají, ovšem nedovedu posoudit jak se s tím vypořádá tělo netrénovaného jedince. Navíc nic takového není potřeba, bohatě stačí zopakovat ji s týdenním odstupem. Velkou zátěž bych jako vhodnou neviděl, tělo je procedurou dost oslabeno a jenom ho ždímete z rezerv. Větší dávky jídla vhodné nejsou, nejste schopen je dokonale strávit a jídlo pak v těle hnije a kvasí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2013 11:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
rhapsody1 píše:
zial ste stale neodpovedali kolegovi na otazky, ci je tiez mozne robit ocistu hned po tyzdni, resp. po dvoch. Ci je niekde urceny interval medzi dvomi sankha..mi
Ja som mal tiez minuly vikend svoju prvu (sice nie moc uspesnu ) ale planujem buduci vikend to zopakovat. Takze ja sa tiez opytam, ci 2 tyzdne je dostatocny cas (oddych medzi 2 kurami )?
Taktiez by som chcel aj zakombinovat do toho klystyr aby som poriadne precistol crevo (casovo ako sa to ma kombinovat ? )
Dakujem
Peter

Je to zde psáno mnohokrát, zopakovat po týdnu a pak po 14ti dnech. Klystýry můžete dělat dle potřeby, klidně nějakou dobu i denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2013 11:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Lysebeth nekde pise, ze prvni jidlo s maslem nebo ghee je nutne k tomu, aby vytvorilo ochrannou vrstvicku ve strevech. Musi to byt podane vcas, aby ocistena streva nebyla poskozena travicimi stavami. Ja jsem vetsinou zacinal pusty sankou a libilo by se mi, kdybych ta streva nechal cista a nemusel na zacatku pustu jist tu ryzi s maslem. Ale vzdy jsem pro jistotu postup dodrzel a az pak jsem prestal jist.

I na sanku se vztahuje to, co rikal Humble o aktivaci MMS. Cosi ve smyslu, ze lze MMS aktivovat i jinou kyselinou, ze muzou byt vysledky treba i lepsi, ale ze to neni overene a nemusi to byt bezpecne tak jako aktivace kyselinou citronovou. kterou uz pouzily tisice lidi. A jestli to chce nekdo aktivovat jinak, mel by provest obdobny vyzkum a overovani, jako delal Humble. A zduraznoval, aby v tom pripade v souvislosti s upravenym navodem nezminoval Humblovo jmeno.

Takze obdobne bych doporucoval pokud bys nekomu radil promazavat po vyplachu slanou vodou streva masem, abys lidem nerikal, ze to je Sank Praksalana, ale ze je to tvoje specialni metoda ocisty strev, jejiz kvalita je garantovana jednim uspesnym pokusem. To, ze jsi nemel zadne problemy po mase se spenatem jeste neznamena, ze je nemuze mit nekdo jiny kdo by udelal totez a ani to neznamena, ze jsi si nic neposkodil ty. A ani to neznamena, ze jsi si neco poskodil, nicmene za tvoji metodou nestoji statisice uspesnych bezpecnych aplikaci jako za klasckym postupem podle jogy.
A jestli si myslis, ze experimentalnimi upravami si nemuze nikdo ublizit, tak jsi dost mimo.

Takze aspon ja se snazim dodrzet klasicke co nejvice overene navody a doporucoval bych to i ostatnim.

Naprostý souhlas, jenom zírám jaké kraviny se zde vymýšlí a rozhodně je není možno doporučit. Experimentování se zdravím je docela blbý koníček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2013 6:54 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 11:43 pm
Příspěvky: 7
Zdravim,
tak dnes mam za sebou druhy pokus (po 2tyznovej pauze).
Da sa povedat, ze to prebiehalo tak ako malo, jedine aj po dopiti posledneho 1,5 litra uz len skutocne jemne osolenej vody, tak stale sla nie cista ale do zlta zafarbena voda.
A mam pocit, ze pomer vody co som vypil a to co preslo von, tak bolo toho menej.
Ked som dopil aj caj a nasledne po pauze zajedol ryzu, tak uz som bol snad asi 5 krat na malu toaletu a ide cisty moc.
(zrejme to co nepreslo crevom tak teraz to ide curanim )
Dufam, ze zmena stravovania a ocista creva sa prejavi aj na dutinach a hlienoch (dufam, ze toho samozrejme bude menej \":)\" )
Bude rozumne hned pristupit aj na MMS alebo dat tomu crevu este nejaky cas a par krat ho precistit ?
Dakujem
Peter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 2:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
rhapsody1 píše:
Zdravim,
tak dnes mam za sebou druhy pokus (po 2tyznovej pauze).
Da sa povedat, ze to prebiehalo tak ako malo, jedine aj po dopiti posledneho 1,5 litra uz len skutocne jemne osolenej vody, tak stale sla nie cista ale do zlta zafarbena voda.
A mam pocit, ze pomer vody co som vypil a to co preslo von, tak bolo toho menej.
Ked som dopil aj caj a nasledne po pauze zajedol ryzu, tak uz som bol snad asi 5 krat na malu toaletu a ide cisty moc.
(zrejme to co nepreslo crevom tak teraz to ide curanim )
Dufam, ze zmena stravovania a ocista creva sa prejavi aj na dutinach a hlienoch (dufam, ze toho samozrejme bude menej \":)\" )
Bude rozumne hned pristupit aj na MMS alebo dat tomu crevu este nejaky cas a par krat ho precistit ?
Dakujem
Peter

Osobně bych střevo vyčistil vícekrát a teprve pak nasadil MMS, tím si ušetříte zbytečné detoxikační reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 29, 2013 3:35 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Dobrý deň, pán Jarda chcem sa Vás opýtať na jednu vec. Čítala som vyjadrenie viacerých doktorov ktorí robia vyšetrenia hrubého čreva. Všetci tvrdili, že črevo je čísté, ružové(boli tam aj fotografie) a tie slabé preháňadlá ktoré musia pacienti brať pred vyšetrením nemôžu to črevo tak vyčistiť. Čo si o tom myslíš, kde je potom všetka tá špina kamienky schované, keď to nevidia, Ďakujem indiga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2013 11:01 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
indiga píše:
Dobrý deň, pán Jarda chcem sa Vás opýtať na jednu vec. Čítala som vyjadrenie viacerých doktorov ktorí robia vyšetrenia hrubého čreva. Všetci tvrdili, že črevo je čísté, ružové(boli tam aj fotografie) a tie slabé preháňadlá ktoré musia pacienti brať pred vyšetrením nemôžu to črevo tak vyčistiť. Čo si o tom myslíš, kde je potom všetka tá špina kamienky schované, keď to nevidia, Ďakujem indiga

Skús pozrieť napr. toto: http://www.youtube.com/watch?v=B1LREA1ZuUE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2013 11:06 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
P. Zajíček, túto sobotu sa chystám na prvú šanku. Kvôli minimalizovaniu rizika resp. uľachčeniu priebehu rozmýšľam si dať tesne pred šankou urinový klystír (tento týždeň mám v pláne ešte 2 klystíri). Je to dobrý nápad?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2013 10:50 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
bombay píše:

No chuťovka,to by měli ukazovat všem,třeba by pak přemýšleli


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 2:57 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Dagmara píše:
No chuťovka,to by měli ukazovat všem,třeba by pak přemýšleli

To jsem nějak nepochopil, co je na tom vidět ? Parazity tam snad neměl nikdo, neviděl jsem tasemnici která by chtěla sežrat kameru. A někteří měli nějaké nemoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 5:43 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Kachně píše:
To jsem nějak nepochopil, co je na tom vidět ? Parazity tam snad neměl nikdo, neviděl jsem tasemnici která by chtěla sežrat kameru. A někteří měli nějaké nemoci.

Tam išlo o to ukázať, že črevo môže byť riadne zanerádené... Samozrejme je dosť videí i s parazitami....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: slaná voda
PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 10:40 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den,
jsem 160cm žena, a čistila jsem se Chlorellou a Spirulinou (denně stolice minimálně 3-4x). Dnes jsem vyzkoušela tuto metodu se slanou vodou, ale měla jsem problém do sebe dostat 1,5 litru. Dostala jsem do sebe 800ml a pak už mi bylo z té slané vody tak na zvracení, že jsem přestala. Ke stolici ani ke zvracení vůbec nedošlo. Mám to dál zkoušet? Nehrozí mi problém z velkého přísunu soli, a kolik minimálně mohu vypít?
Dále, zajímalo by mě, od jakého věku toto čištění mohou provádět děti.
Další otázka se týká lepku. Nemáme v rodině zjištěnou celiakii, ale četla jsem, že existuje i intolerance lepku která nelze diagnostikovat. Protože obecně lepek škodí, snažím se sobě a dětem lepkové pečivo nedávat, k jejich velkému odporu (protože zkrátka čerstvý chleba je dobrý, když jsem byla vegankou, nechybělo mi maso ale CHLEBA). Co ale všem podávám, jsou ovesné kaše. Oves je levná obilovina a je opěvován. Obsahuje avenin, což je asi ta škodlivá část lepku. Prosím o Váš názor, zdali mám skoncovat i s ovsem.
Máme ekzematika a podvyživenou dcerku (snaží se jíst, ale hlad obecně nemá, často jí bolí bříško, a kalorický příjem nemá dostatečný aby pořádně přibírala - dle lékařských vyšetření je v pořádku, tudíž nevím kde je problém).
Děkuji předem za Vaše odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz