Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 6:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 4:07 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
panka píše:
Už třetí den držím dietu. Dnes mě bolí celý den břicho. Mám křeče. ráno jsem měla jogurt s kiwi, dopoledne dušenou červenou řepu a od té doby mám ty křeče. K obědu zelenina + pohanka a půlku grepu. Copak je špatně?

Všechno. Zdá se, že jste si o dietě nic nepřečetla, nebo se pletu? Kdo Vám řekl, že se může kiwi?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 4:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
panka píše:
Už třetí den držím dietu. Dnes mě bolí celý den břicho. Mám křeče. ráno jsem měla jogurt s kiwi, dopoledne dušenou červenou řepu a od té doby mám ty křeče. K obědu zelenina + pohanka a půlku grepu. Copak je špatně?

A to je jaky typ diety? Proti-kvasinkova nebo nizkosacharidova ? Protoze v kazdem jidle vidim nevhodnou potravinu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 6:50 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Vševěd píše:
Všechno. Zdá se, že jste si o dietě nic nepřečetla, nebo se pletu? Kdo Vám řekl, že se může kiwi?

kiwi jsem našla zde na stránkách...
tak já jdu ještě studovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 7:20 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
panka píše:
kiwi jsem našla zde na stránkách...
tak já jdu ještě studovat...

zde velmi jednoduchý textík, do začátku postačí
http://candida.inetcz.com/view.php?cisl ... 2007013104

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 11:47 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Jardovi, Sakulovi a Vševědovi: bavil jsem se s jedním členem fóra ohledně pálivé papriky a tvrdil, že asi kromě kandidy hubí i laktobacily a že když jedl hodně ostry tak měl řídkou stolici, co si o tom myslíte?

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 8:39 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ostré jídlo zabíjí prospěšné bakterie, obecně se u candidy nedoporučuje. já jsem to teda moc nedodržoval:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 9:42 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
No ale pan Jarda tady tvrdil, že "v zemích kde se sice nejí moc zdravě, ale ostry jidla, se určity druhy nemocí (rakovin) téměř nevyskytujou".

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 10:25 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Vševěd píše:
ostré jídlo zabíjí prospěšné bakterie, obecně se u candidy nedoporučuje. já jsem to teda moc nedodržoval:-)

Já mám po chilli nebo česneku průjem a zhoršení všech příznaků candidy. Nic ostrého nejím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 10:42 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
česnek navzdory fungicidnímu působení obsahuje hodně sacharidů...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 11:27 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Vševěd píše:
česnek navzdory fungicidnímu působení obsahuje hodně sacharidů...

Obávám se, že fungicidní vlastnosti česneku jsou velmi přeceňované. Česnek sám o sobě velmi rás plesniví. Už několikrát jsem z chledničky vyhazoval česnek hustě pokrytý zelenou plísní. Používání česneku při candidě je založeno na mýtech a pověrách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 12:26 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Ates píše:
Obávám se, že fungicidní vlastnosti česneku jsou velmi přeceňované. Česnek sám o sobě velmi rás plesniví. Už několikrát jsem z chledničky vyhazoval česnek hustě pokrytý zelenou plísní. Používání česneku při candidě je založeno na mýtech a pověrách.

To se jednalo o cesky cesnek nebo cinsky cesnek. Ja pouziam pouze cesky, do lednicky ho nikdy nedavam, protoze cesnek ma byt ulozen v suchu a ne ve vlhku v lednicce. Prestoze ho mam uskladneny celou zimu, tak je sice obcas zeleny, ale to uz zacina klicit, ne plesnivet. Zelenou plisen na cesneku jsem jeste nikdy nemel, pouze byl seschly, jak klicil. Takze chyba je asi nekde jinde.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 2:34 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
stejski píše:
Jardovi, Sakulovi a Vševědovi: bavil jsem se s jedním členem fóra ohledně pálivé papriky a tvrdil, že asi kromě kandidy hubí i laktobacily a že když jedl hodně ostry tak měl řídkou stolici, co si o tom myslíte?

Chilli i česnek obsahují silné fungicidy, které budou likvidovat kandidu a další nechtěné bakterie.

U chilli je to kapsaicin, který kromě fungicidních účinků také prokrvuje a likviduje některé parazity. To se při dietě hodí.

U česnek je to především účinná látka alicin. Kromě toho je ale česnek nadupaný dalšími látkami, které jsou při dietě klíčové, například draslík nebo germanium. Kromě toho rovná tlak a má protirakovinotvorné účinky ... mimo jiné. Alicin se dá koupit koncentrovaný v kasplích a stojí za vyzkoušení.

U obou bude riziko likvidace také prospěšných bakterií, ostatně jako u v podstatě všech fungicidů. Nicméně myslím že u obou převažují pozitiva nad negativy. Za mě tedy ano, i když ne úplně pro každého a až po pár týdne po nastartování diety a zkoušet pomalu a opatrně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 3:12 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
když to tak člověk čte, mohl by nabýt dojmu, že stačí jíst česnek a vyléčí se z candidy. Je to přece silný fungicid.
K tomu trochu chilli a je po problému.
Jak to jde dohromady s tím, že se s tím tady všichni tak trápí? Fungicidů je jako sraček s prominutím a přitom všechny
nakonec selhávají...
tady je obrázek nystatinu rozetřeného na pomeranč
Obrázek
dokáže tohle chilli nebo česnek? a přitom ani nystatin spoustě lidí nepomůže...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 5:30 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
[quote="Vševěd":3ln54gn1]když to tak člověk čte, mohl by nabýt dojmu, že stačí jíst česnek a vyléčí se z candidy. Je to přece silný fungicid.
K tomu trochu chilli a je po problému.
Jak to jde dohromady s tím, že se s tím tady všichni tak trápí? Fungicidů je jako sraček s prominutím a přitom všechny
nakonec selhávají...
tady je obrázek nystatinu rozetřeného na pomeranč
[img:3ln54gn1]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/38/Nystatin_Mildew1c.jpg/200px-Nystatin_Mildew1c.jpg[/img:3ln54gn1]
dokáže tohle chilli nebo česnek? a přitom ani nystatin spoustě lidí nepomůže...[/quote:3ln54gn1]
Rozhodně souhlasím. A tím se opět dostáváme k nutnosti řešit tento problém komplexně - nejen doplňky a fungicidy, ale také úpravou stravy, změnou stylu života, práci na vnitřním prostoru, schopnosti rozeznat v sobě stres a umět s ním pracovat, pohyb, dýchání, meditace ... nutností zabývat se dalšími orgány kromě střev jako jsou

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 7:47 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="sakul":28q0lmnp]
Rozhodně souhlasím. A tím se opět dostáváme k nutnosti řešit tento problém komplexně - nejen doplňky a fungicidy, ale také úpravou stravy, změnou stylu života, práci na vnitřním prostoru, schopnosti rozeznat v sobě stres a umět s ním pracovat, pohyb, dýchání, meditace ... nutností zabývat se dalšími orgány kromě střev jako jsou

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz