Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 7:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 27, 2013 11:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Radmila píše:
Dobrý den Jardo,
jak odpovídáte mému příspěvku : "Makrobiotika je pro místní podmínky sebevražedný způsob stravování, což jste si vyzkoušela a nejste první ani poslední člověk, který si v rámci zdravého makrobiotického režimu svoje zdraví pomrvil". Tak pro Vaši informaci mě v mnoha zdravotních problémech pomohla a zlepšila mé zdraví. Určitě bych jí neodsuzovala. Jen na co se zapomíná u všech alternativních směrech tak je nic nepřehánět a sledovat pocity těla. A tím jak odpovídáte to moc v rukou nemáte, nic ve zlím \":-)\".

Já proti opačnému názoru nic nemám, na ten má každý právo, ovšem to pak jste jeden člověk z mnoha kterým to náhodou funguje. Měl jsem ze jako pacienty makrobiotiky z mnoha míst republiky a mohu tedy soudit na základě těchto zkušeností, možná mylných, ovšem na to jich zde bylo až zbytečně mnoho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 27, 2013 11:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ka_p píše:
Tak už jsem prováděl klystýr asi po páté. Zatím téměř vždy stejný scénář, dostanu do sebe tak maximálně 0.5l. Když tam toho dám míň tak to udžím, ale po napuštění cca 0.5l už skoro vždy musím na WC. Problém je asi ve střevech, že nejsou schopna toho pojmout více??? Jsem sice dost štíhlý, ale i tak by tam mělo vejít více. Co byste poradili na to, abych tam dostal více..

Díky

Stálé opakování, většinou střevo dráždí chronický zánět a to se pak udrží nálev špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 2:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Helfish píše:
Dobrý den,
našla jsem Vaše stránky asi před 3 dny a nemohu se od nich odtrhnout. Je zde tolik zajímavých informací, jen kdyby měl člověk trochu víc času k jejich studování.
Asi před 2 měsíci jsem objevila živou stravu a je mým cílem na ni přejít. Jsem si jistá, že dělám spoustu chyb z nevědomosti, ale věřím, že to bude čím dál lepší. Můj současný jídelníček vypadá tak, že ráno po cvičení piji čerstvou šťávu z citrusových plodů k svačině si mixuji banán s mraženým ovocem (maliny, borůvky, rybíz), k obědu začínám s ovocno-zeleninovými smoothies (např. listy salátu, okurka, jablko) a večeřím zeleninové saláty (např. římský salát, paprika, rajče, česnek, olivový olej). Když mám chuť dám si občas raw sušené ovoce. V pátek mám den jen o vodě. Cítím se mnohem lépe než dřív, mám spoustu energie. Jediné, co mě pořád trápí jsou různé chutě. Mám moc ráda sýry a pečivo. Někdy večer neodolám a do salátu si přikrájím i kousek nivy. Někdy to doplním i kouskem pečeného listového těsta. Četla jsem, že chuť na sýr je ve skutečnosti chuť na tuk a ořechy by měli pomoci (u mě ne). Nevím, jestli mi v jídelníčku něco výrazně chybí a tělo si o to takhle říká a nebo je to prostě starý hloupý zvyk, který musím překonat silnou vůlí.
Je mi jasné, že když člověk přejde na lepší stravu je nezbytně nutné očistit tlusté střevo. Již několikrát jsem se snažila provést klystýr, ale mám stále jeden problém. Vůbec nechápu jak v sobě tu vodu udržíte tak dlouho. Já když napustím třeba jen litr vody a vyndám irigátor, maximálně do půl minuty musím na toaletu. Netuším co dělám špatně, protože voda je vlažná, při napouštění mám prověšené břicho a dýchám zhluboka ústy. Vždy se snažím rozptýlit myšlenky třeba časopisem, ale nepomáhá to.
Moc Vás zdravím a děkuji za krásné stránky.

Tak rad se vám dostalo docela dost a dobrých, nicméně můžete také vyzkoušet napustit jenom trochu, vyprázdnit a napustit znovu, což většinou již projde dál a není takové nucení na stolici a člověk nálev udrží déle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 2:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Bepahika píše:
Dobrý den,

také mám dotaz ohledně klystýru.. hadičku se mi podařilo zasunout pouze pár centimetrů, pak to začalo bolet a nešlo to ani tam ani zpátky.. jak kdyby se mi něco zachytilo do otvoru pro tekutinu v hadičce.. přes 10min jsem pak hadičku dostávala ven, nakonec se to podařilo v poloze na bobku.. Nevíte, co to mohlo zapříčinit a co případně s tím??

Děkuji.

Nějak moc nechápu co jste vlastně řešila, hladká hadička se nemá jak zašprajcnout v konečníku, a pokud jde o přerušení napouštění, to může zapříčinit přicpání hadičky stolicí, když ji zasouváte zbytečně hluboko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 2:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Helfish píše:
Moc děkuji za radu. S urinou je to opravdu o něčem jiném. Udržet ji v sobě pro mě nebyl vůbec problém. Je pravda, že jsem po tomto klystýru cítila i mnohem větší příval energie a dobré nálady. Co mě ale překvapilo nepříjemně je, že se mi strašně zhoršil ekzém. Mám ho už od narození, ale v posledních 7 letech jsem o něm téměř vůbec nevěděla (opustila jsem mléko). Nevím jestli to zhoršení není proto, že se díky tomuto klystýru moje tělo začalo čistit nějak intenzivněji. Snažím se pít co nejvíc přemražené vody a samozřejmě pokračuji v ranních štávách z ovoce a odpolední mrkvovo-řepné nebo mrkvovo jablečné. Vím, že mám zanešené ledviny, tak to proplachování snad pomůže.

Tak ono rozkvrdlání bordelu v tělle vždy spouští nějaké očistné reakce, které se člověku nemusí moc líbit, ale s tím toho mnoho nenaděláte, pouze pokračovat v čištění a projevy postupně zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 2:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Helfish píše:
Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. Asi před 3 měsíci jsem se rozhodla přejít na raw stravu. Posledních asi 14 dní jsem na ni komplet a vůlí se mi daří zvládat i chutě na pečivo a sýr, ty jsou pro mě nejhorší. Podle Vašeho návodu a rad ostatních jsem mi daří i klystýry urinou. Hned po tom prvním se u mě nastartovala očistná reakce projevující se ekzémem, na který jsem trpěla od narození a v posledních 7 letech se po vysazení mléka neprojevoval. V pátek vždycky držím půst a nedělá mi to nijak zvláštní potíže. Z počátku jsem se v sobotu ráno cítila dost slabá, ale po pití šťáv se to vždycky upravilo. V poslední době jsem už žádné obtíže nepociťovala. Proto mě překvapilo, že když jsem minulý pátek provedla první úspěšný klystýr urinou, v sobotu mi bylo hrozně. Hlava se mi motala ještě odpoledne a celkově jsem pociťovala slabost. Po klystýrech kdy normálně jím je mi naopak mnohem lépe. Chtěla bych se tedy zeptat jestli by místo nejedení a pití vody (přemražené) nebylo lepší třeba jednodenní pití ovocné šťávy z 1 druhu ovoce.
Moc si vážím Vaší rady a děkuji za Vaše úžasné stránky.

Obávám se, že vše co píšete ukazuje na přemnoženou kvasinku a ta chce prostě žrát, čili vyřazení sacharidů vám dělá velké problémy. Totéž mohou dělat urinové klystýry, protože kvasinky docela slušně likvidují. Trochu se zaměřte na kvasinky a vyzkoušejte třeba bezsacharidovou dietu, nebo alespoň aplikovat ve větším laktobacily a fungicidně působící potraviny a uvidíte. Ovocem kvasinku akorát nakrmíte, čili stav na chvilku přejde, ale z hlediska vašeho zdraví to asi není správné řešení. Navíc syrová strava v zimním období musí být dopolněna velkou dávkou pálivých kření, třeba zázvor, nebo kajenský pepř, asafoetida a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 2:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
Dnes moja priateľka vyskúšala urinový klystýr s asi 1,5l 3dňovej uriny (predtým absovovala asi 3 klasické vodové klystýry.)
Prvý výplach prebehol v poriadku, druhý zo sebou priniesol rýchle zhoršenie stavu - pocit na zvracanie, na opadnutie, oslabnutie tela, potenie sa celého tela, trasenie sa rúk.. Tak ako to rýchlo prišlo tak to aj rýchlo odišlo (asi 15 minút).

Predpokladám, že to bola silná detoxikačná reakcia tela? Predpokladám správne?

Podle všeho ano, nicméně bych v klystýrech pokračoval, tím se toxiny odplaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 6:36 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 8:45 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Obávám se, že vše co píšete ukazuje na přemnoženou kvasinku a ta chce prostě žrát, čili vyřazení sacharidů vám dělá velké problémy. Totéž mohou dělat urinové klystýry, protože kvasinky docela slušně likvidují. Trochu se zaměřte na kvasinky a vyzkoušejte třeba bezsacharidovou dietu, nebo alespoň aplikovat ve větším laktobacily a fungicidně působící potraviny a uvidíte. Ovocem kvasinku akorát nakrmíte, čili stav na chvilku přejde, ale z hlediska vašeho zdraví to asi není správné řešení. Navíc syrová strava v zimním období musí být dopolněna velkou dávkou pálivých kření, třeba zázvor, nebo kajenský pepř, asafoetida a další.

Tak jsem prošla dalším půstem a musím říci, že tentokrát to bylo o poznání lepší. Jako minule jsem začala urinovým klystýrem, ale tentokrát jsem po něm pila opravdu velké množství přemražené vody. Dočetla jsem se, že je to při aplikaci uriny nutné. V sobotu ráno jsem už nepociťovala vůbec žádné obtíže. Jediné co mě pořád provází je častější pocit chladu. Dříve mi bylo pořád horko, měla jsem stále teplotu kolem 37,2°C krevní testy, ale žádný problém neukázaly. Teď je moje teplota na obvyklých 36.5,navíc jsem shodila téměř 15kg, tak to k tomu taky asi přispívá. Nevím jestli se do pálivých koření počítá i česnek, ten jím denně, jinak pálivá jídla zrovna nemusím, ale v zájmu lepšího zdraví se budu snažit. Děkuji za Vaši radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 29, 2013 10:48 pm 
Offline

Registrován: ned led 13, 2013 6:59 pm
Příspěvky: 9
Radmila píše:
Dobrý den Jardo,
jak odpovídáte mému příspěvku : "Makrobiotika je pro místní podmínky sebevražedný způsob stravování, což jste si vyzkoušela a nejste první ani poslední člověk, který si v rámci zdravého makrobiotického režimu svoje zdraví pomrvil". Tak pro Vaši informaci mě v mnoha zdravotních problémech pomohla a zlepšila mé zdraví. Určitě bych jí neodsuzovala. Jen na co se zapomíná u všech alternativních směrech tak je nic nepřehánět a sledovat pocity těla. A tím jak odpovídáte to moc v rukou nemáte, nic ve zlím \":-)\".

Jardo, jakou stravu doporučuješ? Syrová celoročně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 2:09 pm 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 1:37 pm
Příspěvky: 1
protinozci píše:
Dobrý den, dostal jsem se až sem s následujícím dotazem: muž 30+, před někollika lety mi začaly fyzické potíže, změna postoje, únava, napětí / pocit plnosti v oblasti břicha etc., nicméně nebylo nechutenství, spíše naopak. Dlouho jsem nevěděl co se děje, návštěvy u kvalitních lékařů nepřinášely výsledky, krev v pořádku... vyzkoušel jsem řadu různých doktorů od ortopedů po gastroenterology, podstoupil jsem gastroskopii jen s lehkým nálezem, sono břicha vše v pořádku... loni na podzim jsem začal experimentovat s čaji a zdálo se, že zabírá žlučníková směs..vyzkoušel jsem taktéž febichol, taktéž celkem pozitivní výsledky, ale nechtěl jsem ho používat dlouhodobě.. byl jsem opět na sonu se zaměžením na žlučník, na krvi, nic, vše v pořádku... změnil jsem zásadně své stravování s určitými pozitvními výsledky... nicméně to znamená požívat víceméně ovoce - banány, hroznové víno a hlavně pomeranče, u kterých mám intenzivní pocit že mi pomáhají... o pozitivním vlivu pomerančů na střeva jsem se někde dočetl a to mě dostalo až na tyto stránky... usoudil jsem, zda nemám zanesená - zacpaná střeva...stolice byla v posledním období nepravidelná...průjem ne. Zkoušel jsem shank prakshalanu dle postupu na těchto stránkách, ale s nevalným výsledkem, vyzkoušel jsem tedy klyzma - relativně pozitivní zkušenost, ale nedostal jsem do sebe více jak půl / 3/4 litru - pak šlo vše ven, nicméně s pocitem, že něco zůstává ve střevech...pocit intezivního tlačení bez výsledku.. viděl jsem na stránkách o očistě ty strašné fotky co z lidí může vyjít a říkám si, jestli nemám něco podobného - žil jsem dlouhou dobu nezdravým životem se špatnou stravou, nyní již téměř bez alkoholu a cigaret se slušnou stravou... představuji si to jako ucpaný odpad, kdy nově přijatý "materiál" se musí násilím protlačovat ve střevech okolo ucpaného nánosu... jak se však tento letitý nános může dostat ven? Mám jít k doktorovi na kolonoskopii? Jiný postup? Jak zjistím, zda nemám takto ucpaná střeva..?

Díky za odpověď, P.

Vážený pane,dovolte mi,abych Vám napsal svůj názor na očistný cvik ŠANKHAPRAKŠÁLÁNU.neboli Várisaru.Není totiž dokonalejšího cviku na pročištění střev,než je tento- a příznivci klyzmy budou muset souhlasit....Várisara čistí i žaludek a to klyzma jistě těžko.Problém je ten,že někomu se cvičení nepodaří do kýženého konce-to je aby i voda,co se pije,jednoduše odcházela tím druhým otvorem...Ono to nejde,říkají,mně se to nepovedlo.Na jejich adresu říkám:musí se to povést,ale cviky je nutno provádět pedantsky přesně,jak je psáno v knize A.van Lysebetha-Cvičíme jógu.Jenom malý odklon-to je fuk,jak se to dělá-vede k nezdaru.Sám jsem očistu Várisarou dělal mnohokrát a vždy-až na jedno zaváhání úspěšně.A k tomu zaváhání....Jelikož jsem to dělal hodněkrát,už jsem byl líný se podívat do knihy a dělal očistné cviky bez ní.Po 6-té sklenici slané vody se jde při správném cvičení poprvé na WC.A já poprvé-nic.Tak jsem cvičil dál,pak jsem si už vzal knihu a zjistil,že těch cviků dělám dvakrát víc,než píše kniha.A i to je špatně!!I když byly dělány dobře,bylo jich víc,než je psáno...Že se může stát,že jich můžete dělat dvakrát víc,mně jistě,kdo Várisaru dělal,potvrdí.Je tam i doporučení,že i ty jednoduché čtyři cviky na čistění je možné ještě před "ostrým"čistěním procvičit nanečisto a vychytat chyby,než při samotném cvičení,kdy už není na nějakou větší kontrolu čas a cvičíme trochu pod stresem,jak vše dopadne....Pokud je tam jasně psáno:první úklon doleva,není to psáno jen tak a je třeba to provést tak.Pokud se vše udělá PŘESNĚ jak píše Lysebeth,je úspěch v podobě dokonale očistěných střev,což není k zahození....Tato očista pak může sloužit jako odrazový můstek pro další zamýšlené očistné kůry,kterým Várisara dodá jen zesilující a urychlující efekt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 12:35 am 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Dobrý den, protože se v pátek chystám provést druhou jaterní očistu, provádím od pondělí klystýry. Dnes se mi ale stala velmi nepříjemná věc, kterou si nedovedu vysvětlit. Při druhém napouštění, když jsem již chtěl hadičku vysunout, zjistil jsem, že ta ve střevech drží a nelze jí vytáhnout ven. Jakoby se otvory přicucla ke střevní stěně. Ani po odpojení od irigátoru se situace nevyřešila. Asi po pěti minutách snahy hadičku vytáhnout ven se mi to nakonec silou podařilo, ale bylo to dost bolestivé, naštěstí žádná krev, tak snad k poškození střeva nedošlo. Nedovedu si to vysvětlit, hadička i konečník byly namazány olejem, hadička byla zastrčena asi 10-15cm. Mám dosti silné obavy z dalšího klystýru. Dokážete mi poradit proč k tomuto došlo a jak tomu příště zabránit? Irigátor mám podobný tomu kovovému na obrázku, se stejnými nástavcemi, pouze nádoba je plastová.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 9:41 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Danny_70 píše:
Dobrý den, protože se v pátek chystám provést druhou jaterní očistu, provádím od pondělí klystýry. Dnes se mi ale stala velmi nepříjemná věc, kterou si nedovedu vysvětlit. Při druhém napouštění, když jsem již chtěl hadičku vysunout, zjistil jsem, že ta ve střevech drží a nelze jí vytáhnout ven. Jakoby se otvory přicucla ke střevní stěně. Ani po odpojení od irigátoru se situace nevyřešila. Asi po pěti minutách snahy hadičku vytáhnout ven se mi to nakonec silou podařilo, ale bylo to dost bolestivé, naštěstí žádná krev, tak snad k poškození střeva nedošlo. Nedovedu si to vysvětlit, hadička i konečník byly namazány olejem, hadička byla zastrčena asi 10-15cm. Mám dosti silné obavy z dalšího klystýru. Dokážete mi poradit proč k tomuto došlo a jak tomu příště zabránit? Irigátor mám podobný tomu kovovému na obrázku, se stejnými nástavcemi, pouze nádoba je plastová.

Děkuji

Tak to je opravdu zvláštní \":shock:\" - to se mi ani při mnoha stovkách nálevů nestalo ani jednou. Zkuste nezasouvat hadičku tak hluboko - já dávám max 5 - 6cm a bohatě to stačí.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 12:31 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Koupil jsem sadu na domácí hydrocolon, ale nevím jak správně aplikovat. Poradil by někdo prosím postup? S klystýrem umím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2013 10:04 am 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
prokera píše:
Tak to je opravdu zvláštní \":shock:\" - to se mi ani při mnoha stovkách nálevů nestalo ani jednou. Zkuste nezasouvat hadičku tak hluboko - já dávám max 5 - 6cm a bohatě to stačí.

Taky mi není jasné, co se vlastně stalo, klystýrů mám za sebou asi 20 a předtím k ničemu podobnému nedošlo. Mám dost velké obavy, že by se to mohlo opakovat, používám tedy ten bílý nástavec z tvrdého plastu. Ten se sice musí stále přidržovat, aby se sám nevysunul, ale snad nehrozí, že by se zaseknul a nešel vyndat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 2:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Nevím jaký nástavec máte na mysli? Já používám irrigátor s červenou hadičkou na konci, která je bez problémů a zavádím cca 6 cm - víc nepotřebuji. Tekutinu domanévruji cviky. Jestli se toto stalo, tak mě napadá jedině podtlak, který vzniknul nějakým způsobem v hadičce a ta se pak přisála k střevní stěně - jinak si nedovedu věc vysvětlit \":shock:\" . Ale to nejlíp víte vy sám, jak to probíhalo a jestli něco takového mohlo vůbec nastat....? V každém případě jsem tohle nikdy nezažila...

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz